+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 64
  1. #21
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    Czy jak pod³±cze elm327, i zczytam spalanie, to bedzie odczyt z kompa? Czy jako¶ sobie inaczej to policzy?
    Nie odczytasz spalania ELM-em bo nie widzi czasow wtrysku, chyba ze masz taki program ktory je odczyta

    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    Na s±siednim forum kto¶ mi powiedzia³, ¿e mo¿e od³±czy³em sonde lamda, no ale to juz w ogole by siê dziwnie zachowywa³, i napewno wywali³oby b³±d.
    Na pewno bys to zauwazyl Blad, spalanie jeszcze wieksze by bylo

    Jedz do kogos, chyba ze masz sam taka mozliwosc, i podlacz sie do LPG na w pelni wygrzanym silniku, wylacz klime, swiatla i spisz jakie sa czasy wtrysku PB, nie pomyl z czasami wtrysku LPG. Bedzei wiadomo czy to stad problem czy gdzies indziej lezy przyczyna.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    dzisiaj podczas wracania do domu (15km) co¶ mnie ckne³o i zresetowa³em licznik spalania ¶redniego, i od tej pory pokazuje oko³o 9 litrów (przed samym skasowaniem 10.6), w nastêpnym tygodniu leje do pe³na i sprawdzam ponownie ile pali.

  4. #23
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Mo¿liwe ze podczas adaptacji mu siê wiêcej spala³o Mo¿e teraz ju¿ siê ogarnie

  5. #24
    Kursant
    Imiê
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo MK3 2,0 PB DURATEC HE kombi
    Od
    27 Nov 2012
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Nie jest czasem tak , ze ¶rednie spalanie jest liczone od ostatniego zerowania ?????

  6. #25
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez Grzesik Zobacz posta
    Nie jest czasem tak , ze ¶rednie spalanie jest liczone od ostatniego zerowania ?????
    Tak dok³adnie tak jest. Ale kolega odpina³ klemê wiêc i spalanie mia³ wyzerowane

  7. #26
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    A wiec tak podczas jazdy, zzerowa³em spalanie i mi nagle zacze³o pokazywaæ 8.8-9.2litra, a wiec pomy¶la³em to jest to, pojechalem na stacje, gaz do pe³na, i jazda na gazie, 100km i na stacje, niestety spalanie gazu 15.2litra, nie by³em jeszcze na regulacji gazu, mo¿liwe, ¿e jutro siê uda napisze o efektach.
    PS. na benzynie nie tankowa³em do pe³na i nie sprawdza³em czy sie pokrywa z odczytem z komputera.

  8. #27
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Witam, w³a¶nie wróci³em od Pana Adama Rogowskiego.
    A wiêc tak do regulacji nie dosz³o, poniewa¿ na 3cylindrze czas wtrysku benzyny skaka³ z 1.2 do 2.9. Kiedy powiedzia³em, ¿e ostatnio z kana³u do 3 cylindra wyj±³em tuleje(o której mowa w poprzednich postach), Pan Adam powiedzia³, ¿e mo¿liwe tuleja podgiê³a gniazdo zaworowe i nieszczelnie domyka, stwierdzi³ to te¿ po tym, ¿e filtr powietrza bulgota³ "tak jakby spaliny wraca³y". Poradzi³ mi, ¿ebym sprawdzi³ ci¶nienie w cylindrach i bêdzie wiadomo, czy to zawory. Co o tym my¶licie? Powiem szczerze, ¿e trochê siê przerazi³em t± diagnoz±.
    Mówi³ równie¿, ¿e klepki maj± wróciæ na miejsce, bo to zaburza prace, i lepszym pomys³em jest zatkanie podci¶nienia ni¿ ich ca³kowite usuniêcie.
    Znacie, jaki¶ dobrych mechaników w lbn, którzy pomog± w diagnozie ew. zmierz± ci¶nienie w cylindrach?

  9. #28
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Bulgotaniem sie nie przejmuj, to taki urok tego silnika, to nie spaliny bulgocza.

    Klapki rowniez nie maja tu nic do rzeczy, auto uczy sie zyc bez klapek i tyle, ja nie mam klapek i nie mam zadnych problemow, tak jak z reszta wielu innych uzytkownikow tego forum. Zatkanie podcisnienia to tylko polsrodek bo i tak dzialaja na klapki sily ktore moge je wyrwac.

    Niestety z tym czasem wtrysku to niepokojace :/ Musisz zmierzyc kompresje, jezeli bedzie ok to wtedy trzeba poszukac w ukladzie WN, takie skoki czasow nie powiiny byc czeste, aczkolwiek raz na jakis czas to normalne bo to ogolnie jest dotryk.

  10. #29
    rustin
    Go¶æ
    Dziwne to trochê co wszystko powiedzia³. Ponoæ najlepszy w naszej okolicy. Jak Frugo pisze , te¿ nie mam klapek a mam lpg.
    Czy jakby zawór by³ uszkodzony to by nie równo pracowa³ i nie mia³ mocy?
    Mi to wygl±da na uk³ad WN lub jw , czasami tak pokazuje , u mnie te¿ tylko raz na jednym raz na drugim cylindrze. A wogóle co maj± zawory do czasów wtrysków?( nie mówiê , ¿e nie ale nie czajê )

  11. #30
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Dziwne to trochê co wszystko powiedzia³. Ponoæ najlepszy w naszej okolicy. Jak Frugo pisze , te¿ nie mam klapek a mam lpg.
    Wiesz co mysle ze po prostu nie zna tego silnika i po tekscie z tulejka weszy niesprawny silnik na PB, a wiesz jak to jest z regulacja niesprawnego silnika.

    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Czy jakby zawór by³ uszkodzony to by nie równo pracowa³ i nie mia³ mocy?
    Przy wiekszym uszkodzeniu na pewno, przy mniejszym nie wiadomo :/

    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    czasami tak pokazuje , u mnie te¿ tylko raz na jednym raz na drugim cylindrze.
    Faktem jest ze w noszych silnikach wystepuja dotryski i to normalne jesli wystepuja one na roznych cylindrach, gorzej wlasnie jak ciagele na jednym, to moze sugerowac jakas awarie.

    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    A wogóle co maj± zawory do czasów wtrysków?( nie mówiê , ¿e nie ale nie czajê )
    No ja tez nie widze zwiazku ale kto wie co wymaslili inzynierowie z Forda

  12. #31
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Dobra, zmierzê ci¶nienie, i nastêpnie wymieniê ¶wiece i kable, niedawno mia³em b³±d wypadania zap³onu wiec mo¿e ma to co¶ wspólnego. A wiec na dole w programie gas synchro rysowa³o taki wykres chyba niebieski, i on na wolnych obrotach skaka³ (wygl±da³ jak zêby rekina, nie wiem jak to lepiej uj±æ), a na wysokich ju¿ by³ lini±, i Pan Adam mówi³, ¿e na wysokich obrotach jest ok.

    Edit: Dodam, ¿e przy¶piesza normalnie 100km/h przy 2750obr.
    Co my¶licie o tym interfejsie? http://allegro.pl/interfejs-gazu-lpg...911198123.html
    Ostatnio edytowane przez duzeM ; 04-01-2013 o 13:01

  13. #32
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    niedawno mia³em b³±d wypadania zap³onu wiec mo¿e ma to co¶ wspólnego.
    ooo to nie pomijaj takich "drobnych" szczegolow To na pewno cos z zaplonem, niestety moze tez byc winna cewka zaplonowa :/ Jak cos to bierz cewke od MKII, jest identyczna, ja mam taka. Swiece polecma NGK platynowe lub oryginaly platynowe, bron Cie Boze jakies cuda do gazu.

    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    wygl±da³ jak zêby rekina,
    Takie zabki moga sie pojawiac ale od casu do czasu i na roznych cylindarach, jezeli to byla taka jakby "pila" to znaczy ze nie jest ok na PB.

  14. #33
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    W³a¶nie wróci³em z mierzenia ci¶nienia. wysz³o tak:
    1cylinder=11
    2cylinder=11
    3cylinder=11
    4cylinder=10.5

    mechanik mia³ taki manometr którego nie wkrêca³ tam gdzie ¶wiece tylko trzyma³ rêkami i mu go wypycha³o, powiedzia³, ¿e przez to wynik jest trochê przek³amany i mogê sobie dodaæ po 2 do ka¿dego cylindra, nie wiem ile w tym prawdy, no ale jest w miarê równe na wszystkich cylindrach wiec mnie to nie martwi. Chocia¿ z tego co czytam powinno byæ po 15...
    Ale przejd¼my dalej, by³ tam Pan od gazu i powiedzia³em co i jak, pod³±czy³ mnie pod komputer i zaczêli¶my szukaæ przyczyny. Wysz³o, ¿e co¶ jest nie tak na 4cylindrze(¶wieca, kabel, lub ca³a cewka) czyli tak jak mówili¶cie. Teraz zamawiam nowe ¶wiece, i bêdê ju¿ szuka³ przyczyny na w³asn± rêkê.

    http://allegro.pl/swiece-bosch-lpg-g...894210752.html te wygl±daj± dobrze cenowo, czy lepiej kupiæ orgina³y lub motorcrafty?

    Wczoraj najad³em siê trochê strachu, ale ju¿ dzisiaj humor wróci³ do normy
    Ostatnio edytowane przez duzeM ; 05-01-2013 o 13:37

  15. #34
    Pogromca zakrêtów Awatar danielWr
    Imiê
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strza³a bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Napisal ci juz frugo jakie sprawdzone swiece kupic.

  16. #35
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    No tak sory, kupione orygina³y.

  17. #36
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    mechanik mia³ taki manometr którego nie wkrêca³ tam gdzie ¶wiece tylko trzyma³ rêkami i mu go wypycha³o, powiedzia³, ¿e przez to wynik jest trochê przek³amany i mogê sobie dodaæ po 2 do ka¿dego cylindra, nie wiem ile w tym prawdy, no ale jest w miarê równe na wszystkich cylindrach wiec mnie to nie martwi. Chocia¿ z tego co czytam powinno byæ po 15..
    Trochê mnie ten sposób pomiaru niepokoi, móg³ byæ obarczony "sporym" b³êdem no ale chyba Pan ma równ± si³ê w rêkach i równo dociska³
    Nie sugeruj siê, ¿e powinno byæ 15 (wcale tak nie jest bo jest to zale¿ne od bardzo wielu czynników) Wa¿ne ¿eby by³o równo, U Ciebie nie ma du¿ej odchy³ki wiêc je¶li pomiar by³ zrobiony prawid³owo to jest ok.
    Teraz te¿ bym szuka³ w uk³adzie WN. Pamiêtaj ¿e dotrysków nie zlikwidujesz ca³kiem, tylko nie mog± byæ ci±g³e.
    Co do ¶wiec to tak jak pisa³em

  18. #37
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Nie mia³em czasu wzi±æ siê za mondeo, prawie 3tygodnie sta³o w gara¿u, ¶wiece wymieni³em 2dni temu, dzisiaj znowu wyskoczy³o wypadanie zap³onu. Po wymianie ¶wiec ¿adnej poprawy, spalanie gazu na poziomie 14-15litrów, dodam ¿e jak jest zimny zacz±³ strasznie falowaæ potrafi nawet zgasn±æ. Dzisiaj zamówiê kable, i za parê dni napisze czy pomog³o. Mam jeszcze pytanie czy wypadanie zap³onu mo¿e mieæ wp³yw na wzrost spalania o 4-5litrów?

  19. #38
    rustin
    Go¶æ
    Powiem Ci , ¿e ost te¿ mam wzrost takiego spalanie tzn jakie¶ 13-14l z 10-11 , wszystko ju¿ sprawdzone, zrobiê najprostsz± rzecz, zatankujê gdzie indziej.
    Sprawdza³e¶ termostat?

  20. #39
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Termostatu nie sprawdza³em, ale nic nie wskazuje ¿eby to by³ on, grzeje sie normalnie, wskazówka temperatury jest delikatnie przed pionem, dlaczego podejrzewasz termostat? Kupi³em kabel do gazu, móg³bym zrobiæ jakiego¶ screena je¶li mia³by pomóc.

  21. #40
    rustin
    Go¶æ
    Zrób test zegarów i tam zobacz temp nie po wskazówce. Daniel tak mia³ , pali³ mu chyba za 3l wiêcej

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Znacz±cy wzrost spalania i niska temperatura silnika
    By Olaola1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 22:29
  2. [MkIII] Wzrost spalania
    By danielWr in forum LPG
    Odpowiedzi: 127
    Ostatni post / autor: 22-12-2012, 19:12
  3. [MkI] Dwukrotny wzrost spalania!
    By KomaroV in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 20:16
  4. [TD MkII] Wzrost spalania po wymianie koñcówek i ....
    By dufi87 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 18:38
  5. [MkI] Wzrost spalania na LPG
    By mondeo-raid in forum LPG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 22:04

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów