+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 41 do 60 z 64
  1. #41
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Zrobi³em test zegarów, i wysz³a temperatura 102C i wentylator siê nie w³±cza³, pod³±czy³em elm327 ¿eby sprawdziæ ile na nim pokazuje i równie¿ 102C.
    Edit: w³a¶nie przeczyta³em na forum ¿e wentylator w³±cza siê przy 108C, i ¿e 102 to normalna temperatura pracy tego silnika, wiec to nie termostat
    Ostatnio edytowane przez duzeM ; 03-02-2013 o 03:46

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pogromca zakrêtów Awatar danielWr
    Imiê
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strza³a bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Test robi³e¶ podczas jazdy czy na postoju ?

  4. #43
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Od razu po je¼dzie, zatrzyma³em siê i zrobi³em test.
    Edit: Jeszcze tak pomy¶la³em co do tego wypadania zap³onu, odpina³em jakie¶ wtyczki z aparatu zap³onowego, mo¿e gdzie¶ z³ama³em jaki¶ kabel i dlatego ³apie to wypadanie na 4cylindrze. Pamiêtam, ¿e przez d³u¿sz± chwile walczy³em z t± wi±zk± co idzie od kolektora po sam± cewkê, mo¿e co¶ zruszy³em.
    Ostatnio edytowane przez duzeM ; 03-02-2013 o 16:53

  5. #44
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Czy to wypadanie by³o tylko na 4 cylindrze czy siê przenosi³o na inne cylindry?
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    Jeszcze tak pomy¶la³em co do tego wypadania zap³onu, odpina³em jakie¶ wtyczki z aparatu zap³onowego, mo¿e gdzie¶ z³ama³em jaki¶ kabel i dlatego ³apie to wypadanie na 4cylindrze. Pamiêtam, ¿e przez d³u¿sz± chwile walczy³em z t± wi±zk± co idzie od kolektora po sam± cewkê, mo¿e co¶ zruszy³em.
    To ma³o prawdopodobne.

    Jak masz miernik to zmierz rezystancjê starych przewodów i daj tu, mo¿e przewód na 4 cylindrze mia³ ju¿ du¿± rezystancje.

  6. #45
    rustin
    Go¶æ
    zrób podczas jazdy a nie na postoju

  7. #46
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    Czy to wypadanie by³o tylko na 4 cylindrze czy siê przenosi³o na inne cylindry?
    tak tylko na 4 cylindrze.
    Jutro z samego rana zmierzê rezystancje i sprawdzê temperature podczas jazdy

  8. #47
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    dobra temperatura podczas jazdy w okolicach 100C jak przy¶pieszê i jadê 100km/h to spada na chwile do 93, ale pó¼niej znowu ro¶nie do 99-100, przewodów jeszcze nie zmierzy³em rezystancji, bêdê mia³ czas dopiero w pi±tek, przy okazji kupi³em cewkê i kable, i te¿ wymieniê j± w pi±tek. Jedno pytanie, czy wypadanie zap³onu na jednym cylindrze mo¿e spowodowaæ wzrost spalania o 4litry?

  9. #48
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    czy wypadanie zap³onu na jednym cylindrze mo¿e spowodowaæ wzrost spalania o 4litry?
    Czy o 4 to ciê¿ko powiedzieæ, ale jak mieszanka jest nieprawid³owo spalana, to silnik jest s³abszy przez co wiêcej peda³ gazu siê mimowolnie wciska a to wp³ywa na spalanie.

    ---------- Post added at 17:00 ---------- Previous post was at 16:58 ----------

    Druga sprawa niespalone paliwo potrafi przypchaæ katalizator a to te¿ wp³ywa na osi±gi i spalanie.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 05-02-2013 o 17:59
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  10. #49
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    A wiec, na pobliskim z³omie dosta³em cewke i kole¶ mi dorzuci³ kable za darmo, wiec pomierzy³em rezystancje wybra³em najlepsze, ¶wie¿e mondeo przyjecha³o wiêc zapewnia³, ¿e cewka jest w 100% dobra, wcze¶niej mia³em cewkê, beru teraz motocraft. Zmieni³em cewkê i kable, dzisiaj przejecha³em 200km ¶rednie spalanie 13litrów gazu (na trasie) nie wyskoczy³ ¿aden b³±d. Ostatnie 20km po mie¶cie i znowu pojawi³o siê wypadanie zap³onu, wymieni³em ju¿ wszystko (¶wiece, kable, cewka) b³±d ca³y czas wyskakuje. Macie jeszcze jakie¶ podejrzenia? Jecha³em dzisiaj ca³y czas 90/100km/h. Nie mam pojêcia w czym mo¿e byæ b³±d.
    Mam jeszcze dodatkowe pytanie, czy czwarty cylinder to ten pierwszy z lewej? Zacz±³em sie zastanawiaæ przy pod³±czaniu kabli, i pod³±czy³em tak jak by³o wcze¶niej czyli numer jeden na cewce idzie kabel do pierwszego z prawej analogicznie 4 wychodzi pierwszy z lewej. Przeczyta³em na forum, ¿e jednak od lewej powinno siê liczyæ, ale nie wiem jak to jest w benzynie.

  11. #50
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Wiec moze trzeba by sie zainteresowac wtryskami LPG, moze ten na 4 cylindrze niedomaga, a patrzyles czy na PB tez sa takie problemy?

  12. #51
    rustin
    Go¶æ
    Wymieni³e¶ wszystko ale na u¿ywki?

  13. #52
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    ¿e jednak od lewej powinno siê liczyæ
    Pierwszy cylinder jest przy rozrz±dzie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  14. #53
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Pierwszy cylinder jest przy rozrz±dzie.
    Wiem wiem, ¿e po rozrz±dzie, ale zastanawiam siê jak to jest w uk³adem WN, w niektórych samochodach numeracja jest inna, a wiêc kabel cewki z nr4 idzie na lewo czy na prawo?


    ¦wiece nowe, cewka u¿ywka, jeszcze kable dzisiaj kupie nowe (chocia¿ w±tpiê ¿e to to, bo mam dwa komplety u¿ywek), co do wtrysków to s± wtryski valteki i one 3 tygodnie temu by³y regenerowane (jakie¶ gumki na dyszach, nie wiem dok³adnie o co chodzi), na benzynie wystêpuje dotrysk tylko na jednym cylindrze.
    Ostatnio edytowane przez duzeM ; 11-02-2013 o 13:52

  15. #54
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Hmm ta regeneracja mogla byc rozna, a zobacz czy nie ciagnie lewego powietrza na wkretce w kolektor albo na wtrysku, warto tez sprawdzic czy wtrysk nie puszcza gazu do kolektora, nie masz problemow z odpalaniem?

  16. #55
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    w niektórych samochodach numeracja jest inna, a wiêc kabel cewki z nr4 idzie na lewo czy na prawo?
    Ale my chyba rozmawiamy o mondeo? wiêc nr1 jest przy rozrz±dzie i jest to prawa strona auta. natomiast cylinder nr 4 jest po lewej stronie, wiêc kabel WN idzie na lewo
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  17. #56
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznañ/Warszawa
    Co do klapek. Testowo od³±czy³em podci¶nienie i ustawi³em w pozycji otwartej. Czyli tak jakby ich nie by³o.

    Niestety ale zauwa¿am zmianê na niekorzy¶æ. Silnik po tym zabiegu minimalnie mniej chêtnie wkrêca siê na obroty od dolnego zakresu.

    U mnie klapki siedz± cichutko wiêc ich nie ruszam. Ale jak co¶ to wymieniam a nie usuwam . Bo co¶ one jednak daj±.

    Ró¿nica jest minimalna. I nie jest to autosugestia.

    Tyle je¿eli chodzi o moje spostrze¿enia.
    Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 11-02-2013 o 18:37

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiód³.

  18. #57
    Poch³aniacz prostych Awatar m_g
    Imiê
    Micha³
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostro³êka
    Cytat Zamieszczone przez enjoypoznan Zobacz posta
    Co do klapek. Testowo od³±czy³em podci¶nienie i ustawi³em w pozycji otwartej. Czyli tak jakby ich nie by³o.

    Niestety ale zauwa¿am zmianê na niekorzy¶æ. Silnik po tym zabiegu minimalnie mniej chêtnie wkrêca siê na obroty od dolnego zakresu.

    U mnie klapki siedz± cichutko wiêc ich nie ruszam. Ale jak co¶ to wymieniam a nie usuwam . Bo co¶ one jednak daj±.

    Ró¿nica jest minimalna. I nie jest to autosugestia.

    Tyle je¿eli chodzi o moje spostrze¿enia.

    Robert ile zrobi³e¶ km po od³±czeniu ? Jestem na 99% ¿e silnik nie zd±¿y³ zrobiæ samoadaptacji i st±d ta ró¿nica
    "Niewa¿ne jak mocno bijesz, ale jak du¿o jeste¶ w stanie znie¶æ i nadal i¶æ do przodu. Tak powstaje zwyciêzca."

  19. #58
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Dzisiaj wymieni³em przewody na ca³kiem nowe, i co¶ siê zmieni³o mianowicie: po 130km nie wskoczy³ b³±d wypadania zap³onu lecz b³±d P0171 uboka mieszanka cylinder pierwszy, chwilkê poczyta³em i podejrzanymi s±:
    kabla(nowe)
    cewka(wymieniona na u¿ywan±)
    ¶wiece(nowe)
    sonda lambda (tutaj dodam, ¿e pierwsza sonda skacze od warto¶ci 0,12 do oko³o 0,90-nie wiem czy to normalne)
    regulacja gazu
    pod³±czy³em szybko kabel do staga i zrobi³em screeny zaraz wrzucê mo¿e to Wam co¶ powie.




    Problemów z odpaleniem nie mam ¿adnych. Lewe powietrze by³o sprawdzane tydzieñ temu, i wysz³o ¿e ci±gnie gdzie¶ obok przepustnicy, okaza³o siê ¿e nie dokrêci³em jej maksymalnie, b³±d naprawiony lewego powietrza nie ma.
    Ostatnio edytowane przez duzeM ; 11-02-2013 o 22:22

  20. #59
    rustin
    Go¶æ
    nic nam to nie powie , bo mapki w stagu odzwierciadlaj± dok³adno¶æ regulacji zaraz po regulacji lub zebraniu map, potem siê rozje¿d¿aj±. Tak¿e musisz zebraæ mapy od nowa w tych samych warunkach i wtedy bêdzie widaæ , czy trzeba co¶ regulowaæ czy nie. Ale jak masz taki b³±d to zak³adam , ¿e tak.

  21. #60
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznañ/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    Robert ile zrobi³e¶ km po od³±czeniu ? Jestem na 99% ¿e silnik nie zd±¿y³ zrobiæ samoadaptacji i st±d ta ró¿nica
    Masz racjê Micha³. Resetu i samoadaptacji sterownika nie robi³em.

    Mimo wszystko wydaje mi siê ¿e klapki po co¶ s±. A mo¿e i s± tylko po to ¿eby utruæ.

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiód³.

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Znacz±cy wzrost spalania i niska temperatura silnika
    By Olaola1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 22:29
  2. [MkIII] Wzrost spalania
    By danielWr in forum LPG
    Odpowiedzi: 127
    Ostatni post / autor: 22-12-2012, 19:12
  3. [MkI] Dwukrotny wzrost spalania!
    By KomaroV in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 20:16
  4. [TD MkII] Wzrost spalania po wymianie koñcówek i ....
    By dufi87 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 18:38
  5. [MkI] Wzrost spalania na LPG
    By mondeo-raid in forum LPG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 22:04

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów