+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 64
  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin

    mk3 2.0 PB+LPG B³±d silnika du¿y wzrost spalania po wyjêciu klepek

    Witam, opisywa³em swój problem na s±siednim forum, jednak zasta³a cisza, a mnie ci±gle to nie pokoi, ale po kolei.
    ostatnio wyjmowa³em klepki, przeczyta³em wiele tematów ¿e spalanie mo¿e wzrosn±æ do 0,5litra wiecej, i po wyjêciu wszystko by³o ok, ¶rednie spalanie pokazywa³o mi 9,3litra (wcze¶niej 9,1) wiec wszystko sie zgadza³o jednak po jaki¶ 150km, zapali³a mi sie kontrolka check silnika (pomarañczowa w prawym górnym rogu) i spalanie ros³o w oczach na odcinku 3km skoczy³o do 11.3l. Od³±czy³em klemy na 30minut ponowna adaptacja, wszystko gra spalanie znowu w okolicach 9,3 litra, po adaptacji prze³±czy³em na gaz i po 10km ponownie kontrolka silnika, i spalanie wzros³o do 11l na odcinku 3km. Mia³ kto¶ podobny problem? Podejrzewam, ¿e mo¿e mieæ to zwi±zek z wyjêciem klepek ew. resetem map. Poczyta³em troche na forum i wiem, ¿e b³êdów jest wiele, ale mo¿e kto¶ mia³ identyczne objawy. Póki co kupi³em na allegro ELM327 1.4b i mo¿e on poka¿e jakie¶ b³êdy, jednak nie wiem czy mi przyjdzie przed ¶wiêtami, a samochód na ¶wiêta jest mi potrzebny. Jeszcze dodam, ¿e to by³o spalanie w trasie i zawsze tyle pokazywa³, co do pytañ czy la³em i sprawdza³em czy komputer nie przek³amuje, tak sprawdza³em, spalanie wzros³o znacznie, nie je¿d¿e na klimie, ca³y czas z tak± sam± dynamik±, spalanie wzrasta po zapaleniu kontrolki.

    Nastêpnie poradzono mi ¿ebym, pojecha³ do gazownika na wgranie map. Mia³em to za³atwiæ za kilka dni jednak podczas jazdy nagle check znik³, jednak spalanie nie spad³o, a wiêc problem wygl±da tak ¿e check sie nie ¶wieci, a spalanie na poziomie 11litrów. A wiec przed samymi ¶wietami pojechalem do gazownika, no ale ustawia³ mi mapy z 10minut, czyta³em ¿e normalnie to trwa nawet 3godziny, spalanie nie spad³o nie wiem czy mnie nie zrobi³ w balona, i tu moje pytanie czy podczas wgrywania map do gazu on zmienia te¿ mapy benzyny? Bo je¶li zmieni mi sam gaz to i tak nie rozwi±¿e problemu bo widze po komputerze ¿e spalanie benzyny dalej jest za du¿e.

    Aktualnie spalanie benzyny 11.3 gazu ponad 14

    pozdrawiam
    weso³ych ¶wi±t
    Ostatnio edytowane przez duzeM ; 25-12-2012 o 18:00

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imiê
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    po pierwsze to musisz zobaczyæ co to za b³±d mo¿liwe ¿e bêdzie zwi±zany z w³asnie tymi nieszczêsnymi klapkami i b³ad mo¿e polegaæ jak sie nie myle to mo¿e byc za uboga mieszanka <lub bogata bo teraz nie pamietam jak on sie odnosi czy do ilo¶ci paliwa czy powietrza> a tak szczerze to dlaczego je wyrzuci³e¶????

  4. #3
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Spokojnie kolego sprawa jest prosta, ja poniek±d mia³em podobnie, tylko ¿e po prostu skoczy³y mi korekty. Po wyjêciu klapek zwiêkszy³e¶ dop³yw powietrza do silnika i ECU auta próbuje siê dostosowaæ, tylko brak³o mu zakresu bo mia³e¶ ¶rednio wyregulowane LPG No i "check" siê zapali³, b³±d który mia³e¶ to zapewne P0171, czyli zbyt uboga mieszanka, a teraz ECU dolewa sobie ¿eby zrównowa¿yæ i przez to takie spalanie.

    Przejd¼my do sedna Musisz jechaæ do gazownika na REGULACJÊ gazu a nie na ¿adne wgranie map. Go¶æ ma wsi±¶æ do auta z laptopem (lub scanerem OBD i laptopem) i regulowaæ podczas jazdy i jak tak ustawi Ci LPG to bêdzie ok znowu. Napisz jeszcze jakie masz wtryskiwacze LPG. Przypuszczam ¿e z Twoim gazownikiem bêdzie problem. Jesli nie chcesz za to braæ siê sam to jed¼ tu i bêdzie po problemie.

    Adam Rogowski.
    Snopków 56a / Lublin

  5. #4
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    dgra86 klepki strasznie klekota³y, wiec po przeczytaniu wielu postów postanowi³em z nich zrezygnowaæ.
    frugo dzieki za adres, znalaz³em ju¿ tego Pana w internecie ludzie go polecaj± wiec odezwê sie do niego po ¶wiêtach, mam jeszcze pytanie czy po regulacji gazu spalanie benzyny te¿ wróci do normy? Ludzie którzy teraz "wgrywali mi mapy" ewidentnie zrobili mnie w balona, mo¿e sie wkurzyli ¿e im dupe przed ¶wiêtami zawracam

  6. #5
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    czy po regulacji gazu spalanie benzyny te¿ wróci do normy?
    To znaczy powinno wróciæ do normy po wyjêciu klapek, czyli nieco wiêcej ni¿ wcze¶niej, w Twoim przypadku powiedzmy 9.3-9.5L/100km

    No to ten Pan na pewno ogarnie Ci temat LPG i na pewno nie zrobi Ciê w balona, powo³aj siê na polecenie z tego forum i z LPG-forum.pl

    A i od razu mówiê ¿e je¶li masz wtryskiwacze gazu, takie czerwone (Valtek) to pasowa³o by je zmieniæ

  7. #6
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    To znaczy powinno wróciæ do normy po wyjêciu klapek, czyli nieco wiêcej ni¿ wcze¶niej, w Twoim przypadku powiedzmy 9.3-9.5L/100km
    O to chodzi, ¿e klepki s± ju¿ wyjête i wszystko by³o dobrze przez jakie¶ 150km, nagle wywali³o check i spalanie benzyny wzros³o do 11.3litra z 9.3litra.

  8. #7
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    O to chodzi, ¿e klepki s± ju¿ wyjête i wszystko by³o dobrze przez jakie¶ 150km, nagle wywali³o check i spalanie benzyny wzros³o do 11.3litra z 9.3litra.
    Mo¿e przez te 150km je¼dzi³e¶ innym stylem jazdy ni¿ potem, bo trzeba pamiêtaæ ¿e klapki s± w sumie rzadko u¿ywane je¶li kto¶ nie ma ciê¿kiej nogi. No i w pewnym momencie korekty d³ugie posz³y mocno w górê, ponad 25% i walnê³o "checkiem", a tak na marginesie to przed podjechaniem do Pana Adama zdejmij klemê z aku na 30 minut (reset ECU) i poje¼d¼ z 30km tylko na PB ¿eby mapy PB wróci³y do normy i ECU nauczy³o siê ¿yæ bez klapek U³atwi to regulacjê LPG.

  9. #8
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Zadzwoni³em do Pana Adama, i mam sie odzywac po pierwszym. Mam jeszcze tydzien wiec pomyslalem, ¿e jeszcze raz zrobie samoadaptacje, od³±czy³em akumulator na 24h, potem pod³±czy³em i w droge, problem w tym, ¿e spalanie na benzynie, jest ci±gle du¿e, mianowicie 12litrów, po 50km, pomy¶la³em, ¿e b³±d musi byæ gdzie indziej i prze³±czy³em na gaz. Podpina³em dzisiaj elm 327 ale nie chcial siê po³±czyæ, jutro z nim powalcze, i napisze jak rezultaty. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Znalaz³em dzisiaj, ¿e przy wyjmowaniu klepek powinno sie zostawiæ gniazda klepek, ja wyj±³em gniazda klepki i drut. Mo¿e to mieæ wp³yt na du¿e spalania?

  10. #9
    Pogromca zakrêtów Awatar danielWr
    Imiê
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strza³a bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    ja wyj±³em gniazda klepki i drut
    Jak wyj±³e¶ gniazda to nie ma na czym siê trzymaæ uszczelka i pewnie ssie a¿ milo.
    Ostatnio edytowane przez danielWr ; 29-12-2012 o 12:26

  11. #10
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    Znalaz³em dzisiaj, ¿e przy wyjmowaniu klepek powinno sie zostawiæ gniazda klepek, ja wyj±³em gniazda klepki i drut. Mo¿e to mieæ wp³yt na du¿e spalania?
    £ooo matko to¶ narobi³ Na gniazdach w³a¶nie trzyma siê uszczelka (uszczelki) kolektora ss±cego :/ Na pewno ci±gnie lewizne :/ Musisz je wsadziæ na nowo, ciekawe czy nie wylecia³y ju¿ uszczelki wydechem
    Ostatnio edytowane przez frugo ; 29-12-2012 o 13:04

  12. #11
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Ok, w poniedzia³ek wezme siê za wsadzenie gniazd, uda³o mi siê podpi±æ elm327, pokazalo mi wypadanie zap³onu na 4cylindrze.

  13. #12
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    pokazalo mi wypadanie zap³onu na 4cylindrze.
    Sprawd¼ ¶wiece i przewody zap³onowe, ewentualnie cewka, ale to na koñcu.

  14. #13
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    jeszcze mam pytanie odno¶nie tych gniazd, mo¿liwe, ¿e to przez to mi tak wzros³o spalanie? Dostaje wiêcej powietrze i przez to leje wiêcej benzyny/gazu? Jako, ¿e wypad³a mi nag³a trasa, biorê sie za to dzisiaj w nocy...

  15. #14
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    jeszcze mam pytanie odno¶nie tych gniazd, mo¿liwe, ¿e to przez to mi tak wzros³o spalanie? Dostaje wiêcej powietrze i przez to leje wiêcej benzyny/gazu?
    Oczywi¶cie, silnik dostaje wiêcej powietrza wiêc ECU dolewa paliwa ¿eby zrównowa¿yæ sk³ad mieszanki.

  16. #15
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    A wiêc tak: wyj±³em znowu kolektor, uszczelki na miejscach. Jeszcze zerkn±³em w kana³y przez które widaæ zawory i nie mi³e zaskoczenie, czê¶æ(tuleja) oznaczona numerem 10 na tym rysunku http://imageshack.us/photo/my-images...towymkiii.jpg/ stoi na sztorc w kanale, oczywi¶cie wyj±³em j±, ale zacze³y siê poszukiwania drugiej tulei, i nigdzie jej nie ma, z kolektora wylecia³a mniejsza plastikowa nie wiem do czego s³u¿±ca druga tuleja, mo¿e by³a mniejsza w wiêkszej?

  17. #16
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    Jeszcze zerkn±³em w kana³y przez które widaæ zawory i nie mi³e zaskoczenie, czê¶æ(tuleja) oznaczona numerem 10 na tym rysunku http://imageshack.us/photo/my-images...towymkiii.jpg/ stoi na sztorc w kanale, oczywi¶cie wyj±³em j±, ale zacze³y siê poszukiwania drugiej tulei, i nigdzie jej nie ma, z kolektora wylecia³a mniejsza plastikowa nie wiem do czego s³u¿±ca druga tuleja, mo¿e by³a mniejsza w wiêkszej?
    Nie s± dwie takie same tulejki, pewnie drug± ju¿ przepali³e¶ Ale to plastik wiêc raczej nic wielkiego siê nie wydarzy³o, nie zacz±³ Ci wiêcej oleju czasem braæ?. Je¶li ju¿ wszystko jest szczelne to teraz od³±cz aku na 30 minut ¿eby mapy PB siê zresetowa³y i poje¼d¼ tylko na PB z 50km. Spalanie powinno wróciæ do normy.

  18. #17
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Jedna by³a aluminiowo plastykowa o ¶rednicy oko³o 6mm i ona jest oznaczona numerem 10 na tym rysunku, a druga by³a ca³a plastykowa o ¶rednicy oko³o 4mm i w ¶rodku mia³a kwadrat, pasowa³a idealnie na prêt, ta o ¶rednicy 6mm wchodzi³a w dziure pomiêdzy 1 a 2 kana³em i 3 a 4 kana³em. Tak samo pomy¶la³em, ¿e nic nie powinno siê staæ, t³oki jak i ¶cianki s± du¿o twardsze od tych tulejek. Wieczorem napisze, czy spalanie spad³o, dziêki za pomoc.

  19. #18
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Wróci³em w³a¶nie z trasy 200km na benzynie i musze powiedzieæ, ¿e nic sie nie zmieni³o, 11litrów spalanie benzyny, ju¿ nie wiem gdzie szukaæ przyczyny, wszystko by³o ok, dopuki nie wyj±³em tych klepek, spalanie wzros³o drastycznie, no ale nie grzechocze. Pomy¶la³em, ¿e mo¿e jak ta tulejka lata³a obok zaworów, co¶ zagie³a i mo¿e który¶ sie nie domyka, ale to chyba walne³oby b³êdem. Jedynym sposobem chyba jest zdjêcie g³owicy, no ale tego ju¿ siê nie podejmuje. Jescze troche poje¿d¿e mo¿e pojawi± siê nowe pomys³y.

  20. #19
    Pogromca zakrêtów Awatar danielWr
    Imiê
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strza³a bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Jak by tulejka co¶ zagiê³a to ca³y czas nierówno by chodzi³ na który¶ gar. Od³±cza³e¶ akumulator przed tras± ? Na podstawie czego wyliczasz spalanie ? Licznika czy tankowañ ?
    Ostatnio edytowane przez danielWr ; 31-12-2012 o 18:53

  21. #20
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    wczoraj akurat z licznika, no ale pokazuje tyle co wczesniej, wiec nic sie nie zmieni³o, ci±gle jest za du¿o. Na s±siednim forum kto¶ mi powiedzia³, ¿e mo¿e od³±czy³em sonde lamda, no ale to juz w ogole by siê dziwnie zachowywa³, i napewno wywali³oby b³±d. Czy jak pod³±cze elm327, i zczytam spalanie, to bedzie odczyt z kompa? Czy jako¶ sobie inaczej to policzy? Akumulator od³±czy³em podczas wyjmowania kolektora 4 godziny by³ nie pod³±czony.
    Ostatnio edytowane przez duzeM ; 01-01-2013 o 15:59

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Znacz±cy wzrost spalania i niska temperatura silnika
    By Olaola1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 22:29
  2. [MkIII] Wzrost spalania
    By danielWr in forum LPG
    Odpowiedzi: 127
    Ostatni post / autor: 22-12-2012, 19:12
  3. [MkI] Dwukrotny wzrost spalania!
    By KomaroV in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 20:16
  4. [TD MkII] Wzrost spalania po wymianie koñcówek i ....
    By dufi87 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 18:38
  5. [MkI] Wzrost spalania na LPG
    By mondeo-raid in forum LPG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 22:04

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów