+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55
  1. #21
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDDI
    Od
    13 Jan 2008
    Mieszka w
    Aleksandrów Kujawski
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez iloraz Zobacz posta
    Efekty są świetne. Samochód jeszcze nigdy tak nie chodził jak po zalaniu LM + Ceratec. Stał się dużo bardziej dynamiczny. Silnik chodzi łagodniej. Turbo reaguje znacznie szybciej ok 1400 obrotów w porównaniu 1700 wcześniej
    Czyli masz z czego się cieszyć.
    Pytanie tylko czy inni tez będą zadowoleni jeżeli zrobią to samo.
    Bo np. silnik w moim chodzi "jak sieczkarnia" (w moim odczuciu) ale dynamikę ma taką jak Twój po LM.
    Nie zaszkodzi spróbować.
    Olej i tak trzeba wymienić i tak
    Ceny LM nie są nieznacznie wyższe od zwykłego oleju.
    Za 5 L oleju LM + ceratec zapłaciłem 230 złotych co w zupełności wystarczy i mamy wtedy nie tylko olej ale również ochronę silnika.
    Moim zdaniem warto spróbować nie ma nic do stracenia.
    Oczywiście wybór zależy od Ciebie.
    Można wtedy skonfrontować nasze spostrzeżenia
    Szymon MK3 TDDI KOMBI

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez iloraz Zobacz posta
    Moim zdaniem warto spróbować nie ma nic do stracenia.
    Oczywiście wybór zależy od Ciebie.
    Można wtedy skonfrontować nasze spostrzeżenia
    Ależ oczywiście że warto spróbować - ale patrz post 3....i inne kolejne.
    Mam mieszane uczucia względem "cudownych właściwości" niektórych olejów i "super dodatków"
    Wiem z doświadczenia że zastosowanie innego oleju może silnik "uzdrowić" - ale na krótko.

    Kiedyś malucha zalałem 20W-50 i chodził cichutko jak nówka - został sprzedany a co się stało po zmianie oleju?

    Nie wiem - klient się nie odezwał ale domyślam się jego reakcji....

    Kiedyś też dolałem do 125p GL-5.....tak - przekładniowy (!) - o,5l......cichutki był aż miło ale po zmianie na "normalny" pracował jak zwykle.

    W każdym razie jestem ostrożny w opiniach jaki olej The best a jaki się nie nadaje.
    Tak samo dodatki renowacyjne - jeżeli tak wspaniale działają to czemu producent nie dodaje ich już do swego gotowego produktu? - byłby "superolej".....tak?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  4. #23
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDDI
    Od
    13 Jan 2008
    Mieszka w
    Aleksandrów Kujawski
    Witam
    Oczywiście zgodzę się że nie istnieją cudowne środki uzdrawiające.
    Istnieją natomiast środki o lepszych niż minimalne standardowych właściwościach które wyznacza producent.
    Według mnie nie można też porównać tego oleju do obydwu wymienionych sytuacji z maluchem i dużym fiatem 125p, chociażby ze względu na fakt że nie zmieniłem podstawowych właściwości oleju i nalałem 5W30 jak zaleca producent samochodu.
    Mój samochód chodził poprawnie i nie miał żadnych awarii natomiast po zmianie oleju zmienił kulturę pracy i dynamikę co moim zdaniem może wynikać np z odblokowania jakiegoś pierścienia lub lepszego smarowania turbo dzięki czemu lepiej się kręci.
    Producent stosuje zawsze minimalne środki ochrony dla danego silnika, natomiast można zauważyć pewien progres.
    15 lat temu lało się oleje mineralne
    10 lat temu półsyntetyczne
    teraz już wszystkie są syntetyczne i to nawet bardziej rzadkie niż nasze mondeo.
    Co można z tego wywnioskować.
    Moim zdaniem technologia idzie do przodu i zawsze można zastosować coś lepszego i takim rezultatem jest LM nowa technologia inna niż w momencie wyprodukowania pierwszego egzemplarza Forda Mondeo mk3.
    Można też zauważyć że Ford również co jakiś czas zmienia oleje na nowsze i zaleca wymianę na nowszy zamiennik.
    Szymon MK3 TDDI KOMBI

  5. #24
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Może trochę "namieszam".....
    Mondeo MkI weszło na rynek w 1992r - więc 21 lat temu - zalecany olej to 5W-30 więc syntetyk....może nie full (kwestia nomenklatury) ale.....
    Więc sorry ale piszesz nieprawdę (nie chciałbym napisać - bzdury).
    Cytat Zamieszczone przez iloraz Zobacz posta
    15 lat temu lało się oleje mineralne
    10 lat temu półsyntetyczne
    No to jest własnie bzdura......

    Od samego początku istnienia modelu Mondeo - zalecano stosowanie olejów syntetycznych.

    I to wszystko....

    Jedynym faktem może być to że ten syntetyk sprzed 20 lat może się różnić od współczesnego swymi właściwościami ale to mało istotne.

    Faktem jest że żaden olej nie uzdrowi silnika - może co najwyżej pzedłużyć jego agonię i ewentualnie nieco wyciszyć,
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #25
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDDI
    Od
    13 Jan 2008
    Mieszka w
    Aleksandrów Kujawski
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Może trochę "namieszam".....
    Mondeo MkI weszło na rynek w 1992r - więc 21 lat temu - zalecany olej to 5W-30 więc syntetyk....może nie full (kwestia nomenklatury) ale.....
    Więc sorry ale piszesz nieprawdę (nie chciałbym napisać - bzdury).
    Cytat Zamieszczone przez iloraz Zobacz posta
    15 lat temu lało się oleje mineralne
    10 lat temu półsyntetyczne
    No to jest własnie bzdura......

    Od samego początku istnienia modelu Mondeo - zalecano stosowanie olejów syntetycznych.

    I to wszystko....

    Jedynym faktem może być to że ten syntetyk sprzed 20 lat może się różnić od współczesnego swymi właściwościami ale to mało istotne.

    Faktem jest że żaden olej nie uzdrowi silnika - może co najwyżej pzedłużyć jego agonię i ewentualnie nieco wyciszyć,
    Nie wiem kolego o co Ci chodzi, lecz z całym szacunkiem poraża mnie twoja krótkowzroczność.
    Od samego początku nikt nie wspomniał o uzdrawianiu i z czym sie z tobą zgodziłem, bo olej może tylko poprawić jakość pracy silnika natomiast na pewno go nie uzdrowi (jakość rozumiana w znaczeniu ogólnym cichsza praca silnika zwiększenie dynamiki lepsze wrażenia z jazdy)
    Druga sprawa ze mowa o olejach mineralnych wcale nie dotyczyła akurat konkretnego modelu samochodu, jest w znaczeniu ogólnym dotyczącym motoryzacji.
    Mialo to na celu uwidocznić ciągłe zmiany technologi.
    Ostatnio edytowane przez iloraz ; 05-02-2013 o 04:01
    Szymon MK3 TDDI KOMBI

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    A ja proponuję zakończyć zbędą dyskusję na temat cudownych właściwości uzdrawiających, bo to nie SPA. i chętnie poczytam kolejne odczucia właściciela auta na LM po kolejnych kilometrach. Ja osobiście dodam że dwóch moich kolegów stosuje LM w silnikach TDI i są bardzo zadowoleni. Po pierwsze w ogóle nie robią dolewek od wymiany do wymiany (Na Castrolu deliketną musieli) po drugie LM przy wymianie jest nieco czystszy od Castrola.

  8. #27
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez iloraz Zobacz posta
    Nie wiem kolego o co Ci chodzi, lecz z całym szacunkiem poraża mnie twoja krótkowzroczność.
    Najpierw przemyśl to co sam napisałeś
    Cytat Zamieszczone przez iloraz Zobacz posta
    15 lat temu lało się oleje mineralne
    10 lat temu półsyntetyczne
    teraz już wszystkie są syntetyczne
    Itd.itd....
    W moim odczuciu świadczy to o podstawowym braku wiedzy.
    Oleje półsyntetyczne były już w latach 50-tych XXw a syntetyczne pojawiły się w połowie 80-tych.

    To że w Polsce były rzadko używane świadczy jedynie i naszym zacofaniu motoryzacyjnym.
    "Jakaś" motoryzacja na dobre zaczęła się z końcem lat 80 kiedy to już można było sprowadzać auta używane z zachodu ale były to w większości auta z poprzedniej dekady a te jeszcze pracowały na olejach mineralnych.
    Oczywiście można było już nabyć oleje pół czy syntetyczne ale -cena odstraszała.

    Silniki Mondeo od swego początku (92r) fabrycznie zalewano syntetykiem.
    Ale że nasz rynek jest jaki jest - nadal większość aut to "złom" Europy i to nawet starszy niż wcześniej tylko dlatego że auta są coraz bardziej trwałe - tak jak napisałeś - 15 lat temu lało sie mineralne ale do aut dużo starszych ale również do np.Mondeo bo można było a i ceny syntetyków też odstraszały.

    Teraz wydać te 200-300zł w roku zamiast połowy tego na minerał to nie problem.
    A wiadomo że syntetyki zapewniają lepsze smarowanie.

    Dlaczego sceptycznie odnoszę się do Twych doświadczeń po zastosowaniu Liqui.

    Bo prawdopodobnie w moim aucie taki był od zawsze (na pewno dwie zmiany już w moim wykonaniu) a po zmianie na inny (Castrol Magnatec) - nie zauważyłem nic innego w pracy silnika.
    Nie stał się ani mniej ani bardziej głośny,dynamika się nie zmieniła i nie sądzę że coś się zmieni po powrocie do Liqui który nastąpi niebawem.
    Chociaż zastanawiam się czy nie spróbować dodać jakiegoś rewilizatora - może coś tam poprawi w sposób zauważalny.

    Nie neguję Twoich spostrzeżeń - kto wie co tam miałeś wlane wcześniej i być może taka zmiana Tobie coś dała ale czy taki efekt musi być i u innych?
    Niekoniecznie - silnik silnikowi nie równy.
    W MkI miałem minerał i pracował - zalałem syntetykiem i szybko go zmieniałem bo silnik zaczął huczeć (wał)
    Na mineralu klepały przy rozruchu hydrauliki ale strzałem w dziesiątkę okazał się półsyntetyk.
    Tu prawdopodobnie zawinił poprzedni właściciel i jego mechanik-używali minerała w/g zasady - "do starszych i z większym przebiegiem - 15W" i .......zmarnowali silnik......
    Może nie całkiem ale na pewno skrócili jego żywot.

    ---------- Post added at 10:42 ---------- Previous post was at 10:31 ----------

    Cytat Zamieszczone przez iceman150 Zobacz posta
    dwóch moich kolegów stosuje LM w silnikach TDI i są bardzo zadowoleni. Po pierwsze w ogóle nie robią dolewek od wymiany do wymiany (Na Castrolu deliketną musieli) po drugie LM przy wymianie jest nieco czystszy od Castrola.
    I znowu coś nowego.
    Fakt że jeżdżąc na Liqui zużycie jego było niższe ale i Castrola dolewać nie musiałem.
    A co czystości mam wręcz odwrotne spostrzeżenia - Castrol dłużej zachował czystość.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #28
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo III 2,2 TDCi kombi 2005
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez iloraz Zobacz posta
    Stał się dużo bardziej dynamiczny. Silnik chodzi łagodniej. Turbo reaguje znacznie szybciej ok 1400 obrotów w porównaniu 1700 wcześniej.
    Jesli silnik robi mniej hałasu to odbieramy to tak jakby auto było bardziej dynamiczne. Tak jest. Jak jade po bruku zagłuszającym silnik to mam taki efekt. Ale dobrze,że napisałes o swoich odczuciach na LM - może inni też napiszą swoje odczucia. Niestety zawsze grozi nam efekt placebo w takich próbach. Do badań statystycznych daleko.
    AKuba
    Mondeo III kombi 2005 2,2 TDCi

  10. #29
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez AKuba Zobacz posta
    Niestety zawsze grozi nam efekt placebo w takich próbach. Do badań statystycznych daleko.
    O to tototto.....
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #30
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    Ostatnio coś mnie podkusiło i zakupiłem dodatek z dwusiarczkiem molibdenu OIL ADDITIV MoS2. Po przejechaniu pierwszych 350km nie zauważyłem żadnej zmiany w głośności pracy silnika, przynajmniej nie jestem w stanie tego stwierdzić, wcześniej mój silnik też dosyć cichutko chodził . Natomiast praktycznie po przejechaniu około 50km zauważyłem, że auto trochę lepiej przyśpiesza, jakby silnik zrobił się żwawszy. Myślałem, że to taki efekt placebo trochę, ale przy tankowaniu się lekko zdziwiłem. Ostatnio jeżdżę tylko po mieście, tankuję zawsze na tej samej stacji do pełna i od początku zimy wychodziło spalanie 13,1-13,3 LPG, raz miałem 13,5 ale temperatury wtedy spadały do -20C. Teraz po tankowaniu wyszło spalanie 12,9 ,czyżby mniejsze tarcie w silniku. W opisie tego dodatku niby jest napisane, że zmniejsza spalanie. Naprawdę jestem mocno zaskoczony, zobaczę co wyjdzie przy następnych wizytach na stacji.
    Ostatnio edytowane przez Mortal_Kombat ; 16-02-2013 o 01:00

  12. #31
    rustin
    Gość
    Ja na dniach zmieniam olej i dodam C60 , ze składu i działania bije na głowę MoS2 więc zobaczymy
    Czy to spalanie lpg Ci wyszło po odliczenie jazdy na PB? bo przy obecnych temp napewno ze 20km robisz na PB za nim się przełączy jak nie więcej.

  13. #32
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    Tak, samo spalanie na LPG podałem. U mnie teraz przełącza się na LPG po około 500m, przejście na gaz mam ustawione na 20C, więc mało co Pb zużywam obecnie. Zalewaj te c60 i zdawaj relację z tego cudu Żebym miał na miejscu te c60 to bym wiał, akurat w sklepie mieli same dodatki z Liqui Moly.
    Ostatnio edytowane przez Mortal_Kombat ; 16-02-2013 o 15:15

  14. #33
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    i dodam C60

    zapodaj linka do tego wynalazku C60 ? co to jest ?
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  15. #34
    rustin
    Gość
    Poszło PW

  16. #35
    Zielony listek Awatar wowka323
    Imię
    wojciech
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Opis
    mondeo mk4 2.3 automat pb+lpg
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    podlaskie
    co to jest te C60 ?




    http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/88828-Moje-białe-MK3

  17. #36

  18. #37
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Najlepiej na spokojnie poczytać
    No powiedzmy że poczytałem i co z tego?.....
    Raczej nie chcemy tu wywodów w temacie nanotechnologii (to sami przy odrobinie chęci i zainteresowania możemy znaleźć) a konkretny produkt.

    Co chcesz dodać lub dodałeś?.....jednak czas płynie a konkretów brak....
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #38
    rustin
    Gość
    Skoro możecie to po co pytacie? Nowej teorii nie wymyślę co to jest przecież A poza tym czytamy ze zrozumieniem, pytano co to jest więc wrzuciłem linki a nie było pytania aby podać produkty konkretne. A konkretny produkt to c60 z xado lub nano ws2
    Co chcę dolać , też już pisałem , wlewam za ok 1tyskm przy zmianie oleju.

  20. #39
    Zielony listek Awatar wowka323
    Imię
    wojciech
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Opis
    mondeo mk4 2.3 automat pb+lpg
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    podlaskie
    ja przed wymianą oleju stosowałem płukankę LM ,olej fordowski 5w30 + ceratec LM,przejechane po wymianie 1000 i wrazenia bardzo pozytywne wyrazne wyciszenie silnika.




    http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/88828-Moje-białe-MK3

  21. #40
    rustin
    Gość
    Ja co wymianę stosuję , płukankę.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] depresator liqui moly z przymrużeniem oka
    By strach in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 13:34
  2. [TDCi MKIII] Dodatek do ON Liqui Moly
    By ARTIQ in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 20:22
  3. [MkI] Zmiana oleju + dodatki Liqui moly
    By berlov in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-07-2007, 23:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów