+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    Niedzielny kierowca Awatar Patriarcha
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Jan 2012
    Mieszka w
    Zabrze
    Wpisów
    6
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Ja co wymianę stosuję , płukankę.
    A możesz podać dokładnie jakim produktem? Tak dla mnie i potomnych.
    Portfolio Grupy Śląskiej MKP's 2014 Calendar in - done.
    No matter how many people may be watching, you do the right thing.


  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    rustin
    Gość
    Liqui Moly Engine Flush albo Valvoline, z kart jakie miałem dostępne nie ma w nich wielkich różnic. Ponoć z Millersa jest lepsza ale nie mogę nic konkretnego na ten temat znaleźć.

  4. #43
    zsberg
    Gość
    dziś zalałem LM CERA TEC - po 20 kilometrach nic się nie urwało, silnik się nie zatarł, mocy nie przybyło

    ciekaw jestem czy coś się zmieni (lepsza elastyczność, mniejsze spalanie, wyciszenie)?
    a jak nic się nie zmieni to mu za karę ze dwa razy nie zaleje vervy - jakoś trzeba sobie odbić wydatek

  5. #44
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    Normalnie szok przy kolejnym tankowaniu, jeździłem też tylko miasto jak poprzednio, spalanie 12,7l LPG. Wcześniej w lato, czy jesień nigdy nie zszedłem poniżej 13l jeżdżąc po mieście. Coraz bardziej podoba mi się ten MoS2. Głośność pracy silnika bez zmian.

  6. #45
    Pieszy
    Opis
    M_6
    Od
    16 Oct 2013
    Mieszka w
    Włocławek
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Liqui Moly Engine Flush albo Valvoline, z kart jakie miałem dostępne nie ma w nich wielkich różnic. Ponoć z Millersa jest lepsza ale nie mogę nic konkretnego na ten temat znaleźć...
    Nie sądzę, aby była lepsza. Jest obecnie moda i trend na millersa stąd takie opinie.

    Cytat Zamieszczone przez iloraz Zobacz posta
    Witam
    Mój znajomy zachwycony poprawą kultury pracy silnika w oplu astrze II do swojej corolli nalał liqui moly i od tego momentu nie zmienia marki oleju. Po tak dobrej rekomendacji też postanowiłem przesiąść na liqui moly 5w30 dedykowany do forda dodatkowo zakupiłem jeszcze płukankę liqui moly oraz ceratec również liqui moly. Czekam na dostawę i będę oceniał efekty. Na pewno poprawa kultury pracy szczególnie zimnego silnika się przyda.
    Już nie mogę doczekać się efektów.
    Do tej pory stosowałem castrol edge 5w30.
    Ale liqui moly to podobno najlepszy olej na świecie wygrywa wszystkie możliwe konkursy...
    Pochwal się spostrzeżeniami.
    Mam już skład:
    LM Ceratec:
    - fosfor 656 mg/kg
    - cynk 776 mg/kg
    - wapń 1598 mg/kg
    - bor 359 mg/kg – to ten trójtlenk boru,
    - molibden 5419 mg/kg
    - nośnikiem jest olej mineralny
    LM DieselSpulung:
    - fosfor 2179 mg/kg
    - cynk 2181 mg/kg
    - calcium 780 mgkg
    LM MoS2 Additive
    - molibden 10885 mg/kg
    Pozostałe pierwiastki na poziomie mniejszym niż 10 mg/kg nie wypisywałem bo nie są substancjami czynnymi jeśli przy tej skali jest mniej niż 10mg/kg.

    Chyba zaleję tego Cerateca - w końcu to tylko 60zł, a że udało mi się kupić zacną oliwę w dobrej cenie to zaszaleję. Tylko czekam jeszcze na odpowiedź z laboratorium w kwestii tego czy czasem nie rozbiegną mi się parametry oleju lub niedojdzie do jego uszkodzenia (np. spadek wydajności/jakości w krótkim czasie). Najbardziej obawiam się o spadek parametrów oliwy. Np jak mam 240st. C temp. zapłonu w oliwie, a Ceratec ma 200 - bo wiadomo wszem i wobec, że w mieszaninie zostają przyjmowane tej która ma gorsze parametry. I nie po to 2mce szukałem oliwy, aby mi teraz się zapiekła na łopatkach turbiny.

    Tak jeszcze próbuję dotrzeć różnicy między: MotorClean 1019, MotorSpulung 2427 - chyba taka, że ten drugi jako pro nie jest w pudełku kartonowym. I co ciekawe nie stronie LM DE nie ma EngineFlush 2640, chyba zastąpiony został przez tego 1019.

    Ps. Mam nadzieję, że przedstawiane spostrzeżenia są prawdziwe, a nie wymysłem osób chcących zdobyć od chłopaków z marketingu/sprzedaży danej marki jakiś np. Ceratec lub MotorSpulung.

    Technologia "molibdenowa potocznie MoS2" jest dostępna od ponad 50ciu lat i ma się dobrze. Inne nowsze technologie mogą być lepsze, ale są zazwyczaj produkty zza wieeelkiej wody, a ja znając tamtejsze realia jestem trochę powściągliwy co do tych made in us. A co ważniejsze UE i US to dwa zuuupełnie inne światy i na teraz naprawdę nierozsądnie jest iść w produkty zza wielkiej wody, aczkolwiek znam osoby dodające do oleju specyfik made in us oparty na nowszej technologii i są zadowolone.
    Ostatnio edytowane przez moniadmk ; 15-11-2013 o 22:37

  7. #46
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDDI
    Od
    13 Jan 2008
    Mieszka w
    Aleksandrów Kujawski
    Witam
    Kolega przedemną przedstawił nam naprawdę imponujacy wywód. Ja zalałem olej LM + Ceratec i narazie silniczek pracuje wzorowo bez żadnych awarii . Na zestawie wykonałem już 8 tysięcy km i żadnych negatywnych spostrzen nie mam.
    Co zauważalne na PLUS:
    - cichsza praca silnika i muszę zaznaczyć żeby nie oczekiwać cudów moim zdaniem różnica jest na poziomię około 5%
    - przy zimnim silniku cichutko pracują (samoregulatory) zawory gdzie wcześniej było je przez chwilę słychać zanim rozgrzał się silnik.
    To są moim zdaniem dwie największe różnice, zmiany są zauważalne jednak nie należy się spodziewać że po zalaniu LM z samochodu zrobi nam się odrzutowiec albo limuzyna.
    Pozdrawiam
    Szymon MK3 TDDI KOMBI

  8. #47
    rustin
    Gość
    moniadmk a wiesz ile twoje sądzenie jest warte? podaj jakiś konkretny powód.

  9. #48
    Pieszy
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    26 Mar 2013
    Mieszka w
    Warszawa

    Exclamation

    Cytat Zamieszczone przez iloraz Zobacz posta
    15 lat temu lało się oleje mineralne
    10 lat temu półsyntetyczne
    teraz już wszystkie są syntetyczne i to nawet bardziej rzadkie niż nasze mondeo.
    Szukałem opinii na temat Cerateca i trafiłem na ten wątek. Olejami interesowałem się jakiś czas temu i powiem, g... prawda. Nie jestem specem od olejów, ale poświeciłem dobry tydzień na research i mogę powiedzieć, że tylko nieliczne oleje są w pełni syntetyczne!! Najlepiej sprawdzić to na niemieckich stronach, bo tam jest zabronione nazywanie oleju syntetycznym, jeśli nie jest 100% syntetyczny (czyli 100% PAO).

    Idąc tym tropem to:
    - Castrol do BMW serii M jest w pełni syntetyczny, reszta to półsyntetyk z dodatkami syntetycznymi
    - Mobil - wszystkie oleje to półsyntetyczne z dodatkami syntetycznymi
    - Shell - wszystkie oleje to półsyntetyczne z dodatkami syntetycznymi
    - Total - wszystkie oleje to półsyntetyczne z dodatkami syntetycznymi
    - Valvoline - SynPower jest syntetyczny, MaxLife i reszta to oleje półsyntetyczne z dodatkami syntetycznymi
    - Elf - wszystkie oleje to półsyntetyczne z dodatkami syntetycznymi
    - Millers - są wersje w pełni syntetyczne
    - Motul - są wersje w pełni syntetyczne
    - LM - są wersje w pełni syntetyczne

    i tutaj myślę, że cała magia polega na wymianie oleju półsyntetycznego na pełny syntetyk, ale muszę zmartwić 5W30 nie jest 100% syntetykiem http://www.liqui-moly.de/liquimoly/p...oiladb=web.nsf

  10. #49
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez narc Zobacz posta
    i tutaj myślę, że cała magia polega na wymianie oleju półsyntetycznego na pełny syntetyk, ale muszę zmartwić 5W30 nie jest 100% syntetykiem http://www.liqui-moly.de/liquimoly/p...oiladb=web.nsf
    A ja myślę że tu nie ma żadnej magii i nieważne jest czy olej jest pół,full....syntetyk....w takiej czy innej technologii wytwarzania.
    Ważne jest aby spełniał specyfikację producenta silnika.

    Akurat "wykańczam" przebieg na "mieszance" LM - fullsyntetyk 5W-40 i właściwie pseudo-full 5W-30 i coś się stało?
    Ano nic......

    I jeszcze dodałem Cerateca.......różnice w pracy silnika,głośności,spalaniu - jakoś nie zauważyłem.

    Może dlatego że prawdopodobnie od zawsze miał ten olej z małym wyjątkiem mego Castrola (przy którym też nic się nie zmieniło)
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #50
    rustin
    Gość
    pokaż mi olej który ma 100% PAO

  12. #51
    Pieszy
    Opis
    M_6
    Od
    16 Oct 2013
    Mieszka w
    Włocławek
    Przejechałem na Ceratecu z LM nieco ponad 5tyś, to jest minimum aby środek spełnił swoją funkcję. Wnioski:
    - czy zaleję ponownie Ceratec - na pewno nie,
    - silnik jakby bardziej twardo pracował, jeden z mechaników stwierdził "... straszenie dziwnie ten motor pracuje ...",
    - nie mogłem się doczekać do tych 5tyś km, aby zlać oliwę z ceratec.

    Jaki olej zalewam, i tu uwaga: Statoil LazerWay LL 5W30

  13. #52
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez moniadmk Zobacz posta
    nie mogłem się doczekać do tych 5tyś km, aby zlać oliwę z ceratec.
    Pytanie czy cokolwiek to zmieni?
    Jeżeli ten Ceratec działa to już zrobił swoje czyli pozostał na elementach silnika,w jakiś sposób zregenerował go itd.
    Czemu ma służyć wymiana oleju?
    Druga sprawa to sam olej - może niewłaściwy?
    Nie wiemy jakie masz auto i jaki silnik - M_6........Mazda?


    Cytat Zamieszczone przez moniadmk Zobacz posta
    Statoil LazerWay LL 5W30
    Specyfikacja A3/B3 i dopuszczenia VW,MB i BMW.
    A jaki LM masz zalany?
    Jaki olej stosowałeś przed LM i Ceratekiem?

    To może mieć znaczenie.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  14. #53
    Kursant Awatar arrtee(tm)
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 LPG
    Opis
    Srebrne kombi
    Od
    30 Jul 2013
    Mieszka w
    SW
    To dodam moje spostrzeżenia odnośnie LM Ceratec:
    Pacjent - mk2 v6 rocznik 97.
    Robiony remont głowicy. Niestety dół nie ruszany i po remoncie pierścienie szlag trafił.
    Za autem zasłona w postaci niebieskiego dymu oraz dolewki 1 litr na ok 250 km (fordowski. Formula F 5w30).
    Zabieg ratunkowy na szybcika - valvoline maxlife 5w40 + LM ceratec. Stwierdziłem, że jest niefajna ale okazja przetestować wychwalane smarowidła.
    Przejechane na takiej konfiguracji ok. 3000 km.
    Efekt - mniej kopcił, a oleju dolewałem 1 litr na ok. 800-1000 km zależnie od stylu jazdy.
    Ostatnia trasa tego silnika - ze Śląska do Wielkopolski - 370km - oleju zauważalnie nie ubyło...
    Także dowód na dalsze używanie LM Ceratec i oleju Valvoline dla mnie wystarczający.
    Było: Fiat 126p FL '90; Ford Sierra 1.6 OHC CLX '89; Ford Sierra 2.0 DOHC GT '92, Ford Mondeo MKII 1.8 Zetec Ghia '97, Ford Mondeo MKII 2.5 V6 LPG Ghia '97
    Jest: Ford Mondeo MkIII 2.0 LPG '04
    ---------------------------------------------------------------------------------
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców" - Colin McRae

  15. #54
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    09 Jul 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez arrtee(tm) Zobacz posta
    Także dowód na dalsze używanie LM Ceratec i oleju Valvoline dla mnie wystarczający.
    Raczej zaden dowod, przeszedles z 5W30 -> 5W40 dlatego mniej go spalal...

  16. #55
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Wikar2 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez arrtee(tm) Zobacz posta
    Także dowód na dalsze używanie LM Ceratec i oleju Valvoline dla mnie wystarczający.
    Raczej zaden dowod, przeszedles z 5W30 -> 5W40 dlatego mniej go spalal...
    Raczej na użycie Ceratec-a......
    Silnik już swoje "dostał"
    Cytat Zamieszczone przez arrtee(tm) Zobacz posta
    Robiony remont głowicy. Niestety dół nie ruszany i po remoncie pierścienie szlag trafił.
    Wiec już w najlepszej kondycji nie jest,a w/g mnie działanie Ceratec-a czy innych tego typu "specyfików' zauważyć można przy takich silnikach.

    Jeżeli silnik lub inne podzespoły (np. przekładnia)jest w dobrym stanie - zmiany po użyciu takich "specyfików" są niezauważalne.

    Tak sądzę po zastosowaniu w/w - silnik jak pracował tak pracuje.....ani nie zaczął oszczędzać na oleju czy paliwie,ani też nie stał się cichszy czy poprawiła się jego kultura pracy.

    Ale była nieszczelność przekładni (uszczelnienie półosi) i po zastosowaniu "regeneratora" uszczelnień - jest sucho.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] depresator liqui moly z przymrużeniem oka
    By strach in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 14:34
  2. [TDCi MKIII] Dodatek do ON Liqui Moly
    By ARTIQ in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 21:22
  3. [MkI] Zmiana oleju + dodatki Liqui moly
    By berlov in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2007, 00:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów