+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    Pogromca zakrêtów Awatar danielWr
    Imiê
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strza³a bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Jak dla mnie to krokowy. Po odpiêciu czujnika wspomaganie nie ma dodatkowego sygna³u do wysterowania korkowca i sobie jako¶ radzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Jak dla mnie to krokowy. Po odpiêciu czujnika wspomaganie nie ma dodatkowego sygna³u do wysterowania korkowca i sobie jako¶ radzi.
    No widzisz - jak rozmawia³em z mechanikiem czy nie u¿yczy³by krokowca na podmiankê, to stwierdzi³, ¿e jak 20 lat naprawia Fordy, to jeszcze nie zda¿y³o mu siê, ¿eby winny by³ temu krokowy.
    Ale 150z³ za diagnozê zaproponowa³ i ¿eby zostawiæ auto na 3h...
    ¯enada.

    ps.
    na szczê¶cie to nie moj mechanik, tylko przypadkowy go¶æ z warsztatu gdzie "specjalizuj±" siê w Fordach.
    Mój mechanior nie mia³ niestety krokowego na podmianê
    Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 11-01-2013 o 08:25

  4. #23
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Dzisiaj odby³ test wczorajszego d³ubania - przejecha³em ponad 40km przez nasz± dzisiejsz± super pogodê, w wiêkszo¶ci w korkach.
    Wydawa³oby siê, ¿e jest ok - po wrzuceniu luzu podczas jazdy, obroty utrzymywa³y siê na poziomie 1000, a po zatrzymaniu schodzi³y do 750.
    Jednak ¿eby nie by³o za s³odko, czasem jednak spada³y do 500 - fakt, ¿e sporadycznie, ale jednak. Bior±c pod uwagê ilo¶æ dzisiejszych hamowañ, to rzeczywi¶cie by³o parê razy, ale to mnie nie zadowala.
    Zanim wymieniê krokowy, to zastanawia mnie akumulator. Gdy kupowa³em auto 4 lata temu, kupowa³em go ju¿ z tym aku.
    Niestety, mogê zmierzyæ tylko pr±d, wiêc standardowo ma 12,(nie pamiêtam)V, po uruchomieniu silnika ³aduje na 13,45V, a po w³±czeniu wszystkiego (czyt. podgrzewanej przedniej szyby, podgrzewanej tylnej szyby + lusterka, ogrzewanie czterech liter kierowcy i pasa¿era) ³adowanie spada³o do 11,6V. Wiem, ¿e stworzy³em bardzo du¿e obci±¿enie, ale czy aby to nie trochê za ma³o?

  5. #24
    Kursant
    Imiê
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MONDEO MK3 HATCHBACK GHIA
    Od
    01 Dec 2012
    Mieszka w
    Nowa Dêba
    dobre i to martinez07

    Ja mam s³aby akumulator, samochód dobrze odpala lecz na mierniku do akumulatorów w warsztacie wysz³o, ¿e jest sprawny w 40% i wyskoczy³ napis "ZEPSUTY, DO WYMIANY" Jednak kilka osób wybi³o mi z g³owy, ¿e przygasanie to wina aku. Sam ju¿ nie wiem, naprawdê...

  6. #25
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Wymiana uszczelki gdyby pomog³a, to mia³bym teraz w 100% brak przygasania obrotów - a jednak parê razy siê zdarzy³o.
    Zastanawiaj±ce, ¿e przy d³u¿szej je¼dzie nast±pi³a poprawa - dlatego pomy¶la³em o aku, bo mia³ okazjê siê trochê pod³adowaæ.
    Niektórzy siê z tego ¶miej±, poniewa¿ te auto robi sobie samoadaptacjê podczas jazdy, ale mimo wszystko zrobi³em to na postoju - nie pamiêtam gdzie to wyczyta³em, ale najpierw bieg ja³owy do uzyskania temp. roboczej silnika, potem parê minut 2tys obr, potem znów parê minut bez gazu, potem parê min 3 tys obr, potem znów bez gazu, na minutê 4-5tys i dopiero w trasê.
    Poje¿d¿ê trochê normalnie do pracy i poobserwujê - jak znów spadn± choæ raz obroty, podmieni± sobie aku.
    A jak i to nie pomo¿e, to pozostaj± dalej dwa typu - krokowy i czujnik vss
    th1987 czy zmienia³e¶ uszczelki na nowe przy swoich operacjach?
    Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 12-01-2013 o 11:28

  7. #26
    Kursant
    Imiê
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MONDEO MK3 HATCHBACK GHIA
    Od
    01 Dec 2012
    Mieszka w
    Nowa Dêba
    Z uszczelek to jedynie wymieni³em uszczelki w kolektorze podczas wywalania klapek. Napisz mi na PW dok³adnie jakie uszczelki wymieni³e¶ i jakie to by³ koszt, prosi³bym

    Ja podejrzewa³em akumulator, dlatego ¿e podczas jazdy w trasie i wje¼dzie do miasta samochód dzia³a³ poprawnie na ka¿dej krzy¿ówce. Problem pojawia siê g³ównie kiedy je¿d¿ê tylko po mie¶cie [kiedy czêsto hamujê, stojê w korkach a silnik jest obci±¿ony], na krótkich odcinkach.

    Teraz zrobi³em trasê-miasto-trasa-miasto z odczepionym czujnikiem wspomagania i wszystko idealnie. Silnik chodzi jak z³oto a obroty trzymaj± siê idealnie. I to tylko po odczepieniu jednego czujnika. To mnie bardzo zastanawia. Sytuacja dziwna, tak jakby "o jeden czujnik za du¿o".

    Tak samo sytuacja wygl±da z nieszczelno¶ciami, lewym powietrzem, wydaje mi siê ¿e wtedy k³opoty by by³y tak¿e na biegu ja³owym, po odpaleniu itp.

    I znów pytanie, gdyby to by³ walniêty krokowiec, tak jak pisze danielWR, to czy obroty na biegu ja³owym by nie szala³y?

    Co do adaptacji, to robi³em tak samo jak piszesz, najpierw na postoju, pó¼niej trasa. Innym razem od razu trasa. Wed³ug mnie efekt ten sam.
    Ostatnio edytowane przez th1987 ; 12-01-2013 o 13:07

  8. #27
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    PW posz³o

    Nadal uwa¿am, ¿e odpiêcie czujnika wspomagania to nie lekarstwo. Tym bardziej, ¿e ostatnio zapomnia³em pod³±czyæ czujnika przepustnicy jak grzeba³em przy aucie i co? Auto te¿ zachowywa³o siê dobrze, nie spada³y obroty. Mo¿e tylko przy zmianie biegów trochê za to wzrasta³y, ale nie o to chodzi.
    Lewe powietrze te¿ mia³em okazjê przeæwiczyæ, jak zapomnia³em pod³±czyæ wê¿yk od separatora oleju - auto obroty ja³owe mia³o co¶ ko³o 1500, silnik przy zmianie biegów podgazowywa³, itp. Ale bior±c pod uwagê malutk± nieszczelno¶æ, gdzie¶ przy uszczelce, gdzie robi siê podci¶nienie w kolektorze, to nawet ma³a dawka dodatkowego powietrza mo¿e namieszaæ. Dlatego wymieni³em wszystkie uszczelki.
    Co do krokowca te¿ masz trochê racji, bo z tego co czyta³em, tam ¿adnej elektroniki nie ma - jedynie elektromagnes, którym elektronicznie steruje ECU. Tylko dlaczego niektórym podmiana krokowca pomaga...?
    U mnie spadaj±ce obroty zgra³y siê równo z momentem padniêcia cewki (szarpa³o autem, pojawi³ siê check), ale te¿ i pocz±tkiem mrozów.
    Naszuka³em siê lewego powietrza, to teraz my¶lê ¿e czas poszukaæ b³êdów w elektronice - mo¿e co¶ pad³o od zwarcia w cewce (tyle, ¿e ELM nie pokazuje ¿adnych b³êdów)
    Ehhh... :/

  9. #28
    Kursant
    Imiê
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MONDEO MK3 HATCHBACK GHIA
    Od
    01 Dec 2012
    Mieszka w
    Nowa Dêba
    Wiem wiem, ¿e odpiêcie czujnika nie za³atwia sprawy i te¿ to mnie mêczy Tylko czego odpiêcie chocia¿ jednego z nich [a jak wiadomo jest ich wiele] za³atwia temat i auto zachowuje siê wzorowo? Tak jak pisa³em, "o jeden czujnik za du¿o" hehehe

    Te¿ sk³ania³bym siê szukaæ problemu w elektronice martinez07.

    Mam nadziejê, ¿e nasze przemy¶lenia i testy w koñcu komu¶ pomog± lub jaki¶ inny forumowicz wpadnie na ten w³a¶ciwy trop...

  10. #29
    Pieszy
    Opis
    Mondeo Mk III
    Od
    12 Dec 2010
    Mieszka w
    Bia³ystok
    tez walczylem , walczylem i walczylem..... w koncu odpuscilem sobie ta nierówna walke z falujacymi obrotami - koszty przeros³y moje wkur.... na falujace wolne obroty odpia³em czujnik wspomagania i teraz przy zatrzymtywaniu sie ani drgnie

  11. #30
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Póki co, znalaz³em inne rozwi±zanie - podmieni³em akumulator na inny, bo mój siê okaza³ niedo³adowany (albo padlina, to siê oka¿e jak wsadzê go z powrotem), i problem z faluj±cymi obrotami jak na razie - znikn±³!
    Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 14-01-2013 o 17:42

  12. #31
    Kursant
    Imiê
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MONDEO MK3 HATCHBACK GHIA
    Od
    01 Dec 2012
    Mieszka w
    Nowa Dêba
    Ja póki co rozwi±zanie jak lukasz1985 i wskazówka nawet nie dygnie Ale jestem sk³onny tak samo zakupiæ akumulator

    @martinez07 - mam nadziejê, ¿e to Ci pomo¿e na sta³e

  13. #32
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez th1987 Zobacz posta
    Ja póki co rozwi±zanie jak lukasz1985 i wskazówka nawet nie dygnie Ale jestem sk³onny tak samo zakupiæ akumulator

    @martinez07 - mam nadziejê, ¿e to Ci pomo¿e na sta³e
    Dziêki
    Póki co - tfu tfu - mam spokój z innym akumulatorem.
    £adowa³em swojego starego dwa razy + dolewka wody destylowanej, bo ciut brakowa³o.
    Po pierwszym ³adowaniu aerometr pokaza³ na³adowanie w po³owie - zobaczymy, co powie po drugim ³adowaniu.
    Jak dalej bêdzie w po³owie, to w sobotê jadê po Vartê Silver 52Ah 520A za 249z³

    edit :
    No i po przejechaniu ponad 70km na po¿yczonym akumulatorze, znowu problem z obrotami - ale ewidentnie jest to problem z poborem pr±du, wiêc mo¿e i ten podmieniony aku nie wytrzymuje, bo te¿ ledwie dycha...
    Jutro kupiê nowy i zobaczymy.
    W miêdzyczasie mia³em okazjê wymieniæ silniczek krokowy, co z ciekawo¶ci uczyni³em, ale na nim jest to samo.
    Wystarczy daæ ogrzewanie tylej szyby i obroty na luzie lec± w dó³.
    Chyba, ¿e po wymianie robiæ mu reset ECU?
    Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 17-01-2013 o 20:31

  14. #33
    Pieszy
    Model
    S-max
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Jul 2022
    Mieszka w
    £ód¼
    Cze¶æ. Czy uda³o siê komu¶ usun±æ przyczynê spadaj±cych obrotów? Czy wymiana akumulatora pomog³a
    Pozdrawiam

Podobne w±tki

  1. [TDDi MKIII] po wci¶niêciu sprzêg³a s³yszalny pisk...
    By adilublin in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 00:06
  2. [MkIII] Spadek napiêcia przy wci¶niêciu sprzêg³a
    By Ry2y in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 13:46
  3. [MkIII] MKIII2.0TDDI Popiskiwanie po wci¶niêciu sprzêg³a. Pom
    By Gawell in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2010, 22:30
  4. [MkIII] piszczenie po wci¶niêciu sprzêg³a
    By tomo in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 22:40
  5. piszczy przy wci¶niêciu sprzêg³a
    By dartro in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-10-2007, 01:31

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów