+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    Kursant
    Imiê
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MONDEO MK3 HATCHBACK GHIA
    Od
    01 Dec 2012
    Mieszka w
    Nowa Dêba

    Spadek obrotów po wci¶niêciu sprzêg³a

    Na wstêpie chcia³bym siê przywitaæ. To mój pierwszy post ale forum przegl±dam od d³u¿szego czasu.

    Wiem, ze temat by³ wiele razy omawiany, ale przynajmniej ja nie nie doczyta³em konkretnej wypowiedzi dlatego napisze co¶ od siebie, mo¿e komu¶ to pomo¿e a i ja czego¶ dowiem siê nowego.

    Problem ze spadaj±cymi obrotami po wci¶niêciu sprzêg³a mam od kilku miesiêcy i nie daje mi to ¿yæ. Spadaj± do 500 po czym siê podnosz± na normaln± pozycjê. Na biegu ja³owym jest wszystko ok. Podczas adaptacji silnik tak samo pracuje bardzo dobrze.

    Co jaki¶ czas staram siê z tym walczyæ lecz upragnionego skutku nie widaæ...

    Przegl±dam internet, ro¿ne fora [tak¿e klubowe Forda, lecz nie otrzyma³em tam odpowiedzi] i nigdzie nie jest sprecyzowane co jest tego powodem.
    Mo¿e kto¶ z do¶wiadczonych forumowiczów lub osoba która upora³a siê z problemem ponownie siê wypowie.

    A teraz do rzeczy, jakie czynno¶ci wykona³em ja przy swoim samochodzie:

    -wymiana wszystkich p³ynów eksploatacyjnych
    -wymiana kabli WN
    -wymiana ¶wiec
    -wymiana sondy lambdy [wyskoczy³ b³±d]
    -czyszczenie krokowca
    -czyszczenie przepustnicy
    -wyci±gniecie klapek [strasznie klekota³y]
    -wymiana czujnika MAP-sensor
    -na komputerze zero b³êdów
    -regeneracja alternatora - wymiana szczotek i regulatora napiêcia

    Po ostatniej wizycie u mechanika, gdzie samochód by³ testowany 2dni mechanik mój odpi±³ komputer i o dziwo problem min±³... Zaleci³ mi podmianê komputera. Nie zrobi³em tego jeszcze bo chce siê z kim¶ skonsultowaæ czy wgranie nowego softow [nowych map] do komputera co¶ da? I ile taki zabieg kosztuje. Czy jest czasoch³onny? Czy w serwisie zrobi± to od rêki?

    Jednak chce tez sprawdziæ kilka innych rozwi±zañ, które tu siê przewinê³y:

    -odpiêcie czujnika od wspomagania - ???
    -mam ju¿ wyeksploatowany akumulator, choæ w pe³ni na³adowany - ???

    Zaznaczê ze u mnie problem z przygasaniem g³ownie widoczny po wy³±czeniu siê autosssania. Czêsto po d³u¿szej je¼dzie jest wszystko ok... Naprawdê zaczyna brakowaæ mi sil.

    Proszê o jakie¶ odpowiedz, poruszenie tematu.

    Pozdrawiam!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk III 1.8 + Brc
    Od
    30 Sep 2012
    Mieszka w
    Malbork
    Cytat Zamieszczone przez th1987 Zobacz posta
    -odpiêcie czujnika od wspomagania - ???
    U mnie odpiêcie tego czujnika pomog³o. Te¿ mia³em niez³± zagadkê , po wci¶niêciu sprzêg³a obroty spada³y do 500 a czasami ni¿ej, zdarza³o siê ¿e gas³o.
    Polecam sprawdziæ, nic nie p³acisz a mo¿e to przez niego takie cyrki
    Ostatnio edytowane przez rrr1990 ; 06-01-2013 o 12:51
    Do komunikacji u¿ywam :
    President Johnny III ASC z anten± President Ohio
    Ja jestem rocznik 937r. Podczas chrztu polski w 966r. razem z Mieszkiem nie¼le siê bawili¶my. To by³y czasy

  4. #3
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez th1987 Zobacz posta
    -wymiana sondy lambdy [wyskoczy³ b³±d]
    Zapewne masz LPG? Kiedy wymienia³e¶ sondê i jaki b³±d wyskoczy³?

    Cytat Zamieszczone przez th1987 Zobacz posta
    -wymiana czujnika MAP-sensor
    Niepotrzebnie, chyba by³by¶ pierwszym któremu by pad³

    Cytat Zamieszczone przez th1987 Zobacz posta
    Po ostatniej wizycie u mechanika, gdzie samochód by³ testowany 2dni mechanik mój odpi±³ komputer i o dziwo problem min±³... Zaleci³ mi podmianê komputera. Nie zrobi³em tego jeszcze bo chce siê z kim¶ skonsultowaæ czy wgranie nowego softow [nowych map] do komputera co¶ da? I ile taki zabieg kosztuje. Czy jest czasoch³onny? Czy w serwisie zrobi± to od rêki?
    Poszukaj innego mechanika. Ile km zrobi³e¶ po odpiêciu aku? Auto pewnie siê jeszcze nie zaadaptowa³o Poje¼d¼ trochê i zobaczysz czy problem wróci.

    Wielu na tym forum z tym walczy Jak na razie ze ¶redni± skuteczno¶ci±

  5. #4
    Kursant
    Imiê
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MONDEO MK3 HATCHBACK GHIA
    Od
    01 Dec 2012
    Mieszka w
    Nowa Dêba
    @frugo

    Nie, nie mam lpg - nie jest zwolennikiem gazu B³±d dotyczy³ katalizatora i mieszanki paliwa bodaj¿e, po wymianie wszystko ok. B³±d nie pojawia siê a wykres na komputerze po pod³±czeniu do samochodu w normie.

    Co do czujnika MAP sensor - to na diagnostyce przy +3 stopnia pokazywa³ mi temp powietrza dolotowego -15 stopni. Po wymianie jest wszystko ok. [czyszczenie nie pomog³o]

    Dwa dni temu zrobi³em adaptacjê, tak± jak zalecaj± forumowicze a jutro czeka mnie d³u¿sza trasa, wiêc wszystko siê po czê¶ci wyja¶ni.

    @rrr1990
    Sprawdzê tak¿e tej czujnik wspomagania choæ wydaje mi siê to bardzo dziwne. Gdzie on dok³adnie siê znajduje?

    Czy mo¿liwe ¿e posypa³y mi siê mapy paliwowe? Jak to jest z t± aktualizacj± softu?

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk III 1.8 + Brc
    Od
    30 Sep 2012
    Mieszka w
    Malbork
    Cytat Zamieszczone przez th1987 Zobacz posta
    @rrr1990
    Sprawdzê tak¿e tej czujnik wspomagania choæ wydaje mi siê to bardzo dziwne. Gdzie on dok³adnie siê znajduje?
    Taki zielony czujnik na rurce od uk³adu wspomagania. On jest zaraz jak otworzysz maskê przy wentylatorze z lewej strony
    Do komunikacji u¿ywam :
    President Johnny III ASC z anten± President Ohio
    Ja jestem rocznik 937r. Podczas chrztu polski w 966r. razem z Mieszkiem nie¼le siê bawili¶my. To by³y czasy

  7. #6
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez th1987 Zobacz posta
    @frugo
    Czy mo¿liwe ¿e posypa³y mi siê mapy paliwowe? Jak to jest z t± aktualizacj± softu?
    Odpinaj±c akumulator "naprawi³e¶" mapy PB, resetuj±c je. Nie trzeba ¿adnej aktualizacji, to zwyk³e wyci±ganie kasy, je¿eli wcze¶niej auto dobrze chodzi³o na tych mapach to teraz te¿ musi.

    Czujnik (taki zielony) znajduje siê po lewej stronie zbiorniczka p³ynu od wspomagania.

    B³±d kata to faktycznie mog³a pa¶æ druga sonda, ale co to za b³±d mieszanki by³? Mo¿e masz nieszczelno¶æ w dolocie.

  8. #7
    Kursant
    Imiê
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MONDEO MK3 HATCHBACK GHIA
    Od
    01 Dec 2012
    Mieszka w
    Nowa Dêba
    Co do sondy to dokladnie nie pamietam jaki to byl blad niestety :/ Jednak z tym jest juz ok.

    Jutro zrobie dluzsza trase po tej prawidlowej adaptacji. Jak nie pomoze to na dobrej stacji diagnostycznej sprawdze szczelnosc ukladow, przewodow.

    Z ta aktualizacja to faktycznie sie wstrzymam.

    Poki co dziekuje za pomoc i prosze o wyrozumialosc jak cos zle napisze, bowiem nie jestem az tak dobrze oblatany w tematach mechanicznych

  9. #8
    Kursant
    Imiê
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MONDEO MK3 HATCHBACK GHIA
    Od
    01 Dec 2012
    Mieszka w
    Nowa Dêba
    Po od³±czeniu czujnika ci¶nienia wspomagania póki co jest ok, obroty nie faluj± - przynajmniej jak na razie. Jednak nie jestem pewien czy to ten czujnik jest winny czy po prostu samochód nie wszed³ w jaki¶ tryb serwisowy? Co powoduje odpiêcie tego czujnika?

    I pytanie jeszcze jedno, za co dok³adnie odpowiada czujnik prêdko¶ci jazdy? Poczyta³em nieco i mo¿e tak samo on byæ powodem. Jak kto¶ mia³ z czym¶ takim problem to proszê o wypowied¼.

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez th1987 Zobacz posta
    ...Jednak nie jestem pewien czy to ten czujnik jest winny...
    Jestem dok³adnie tego samego zdania.

    To co zrobi³em u siebie :
    - wymiana wszystkich uszczelek kolektora
    - wymiana uszczelki separatora oleju
    - wyczyszczenie zaworka separatora oleju (dzia³a, w jedn± stronê dmucha, w drug± stronê blokuje)
    - wymieniona uszczelka pod krokowcem
    - wyczyszczony krokowiec
    - wyczyszczona przepustnica
    - wyczyszczony map sensor
    - wymieniony zawór ci¶nienia na kolektorze
    - sprawdzone wszystkie przewody podci¶nienia
    - klapki w kolektorze wymienione na nowe (ale to ju¿ wcze¶niej)

    i dalej faluje.

    Dzi¶ :
    - wyczyszczona przepustnica (tym razem nitro, niech siê dzieje co chce, przynajmniej zszed³ ca³y syf)
    - nowa uszczelka pod przepustnicê
    - nowa uszczelka do serwa (³±czenie przewodu(rurki) z serwem - stara by³a spróchnia³a)

    Jutro monta¿, adaptacja i trasa - zobaczymy.

    Je¶li to nie pomo¿e, sk³aniam siê ku krokowcowi (nowy, u¿ywka to ¿adna pewno¶æ), i je¶li te¿ nie - to czujnikowi prêdko¶ci.
    By³em dzi¶ u mechanika - chcia³ ¿ebym zostawi³ auto na 3h, zap³aci³ 150z³ i on bêdzie szuka³. Dziêkujê - wolê zrobiæ to sam.
    Tym bardziej, ¿e upiera³ siê na odpowietrzenie skrzyni korbowej, krokowego w ogóle nie bra³ pod uwagê. A test jest prosty, choæ z trudnym dostêpem - trzeba za³o¿yæ na kolektor w miejscu wê¿yka od separatora za¶lepiony wê¿yk, a z separatora niech idzie w ¶rodowisko. Jak obroty przestan± falowaæ - to winny separator - jak nie, to szukamy dalej

  11. #10
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez th1987 Zobacz posta
    Po od³±czeniu czujnika ci¶nienia wspomagania póki co jest ok, obroty nie faluj± - przynajmniej jak na razie. Jednak nie jestem pewien czy to ten czujnik jest winny czy po prostu samochód nie wszed³ w jaki¶ tryb serwisowy? Co powoduje odpiêcie tego czujnika?
    Niestety tez my¶lê ¿e to likwidacja objawu a nie przyczyny Bez tego czujnika ECU podnosi nieznacznie obroty i ju¿ mu siê punkt pracy chyba zmienia i nie chodzi na standardowych "wolnych obrotach"

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Poczekajcie Panowie do jutra - mo¿e nowa uszczelka oraz wyglancowana przepustnica co¶ pomo¿e...
    Pewnie zacznie siê od wariackich obrotów... Ju¿ mi siê to powoli nudzi
    frugo - sprawdza³e¶ mo¿e krokowiec czy siê chowa?

    A! ¿eby by³o ¶mieszniej - zapomnia³em dzi¶ pod³±czyæ wtyczkê do czujnika przepustnicy (wymienia³em uszczelkê na now±) - jak wraca³em, to ju¿ my¶la³em, ¿e uda³o mi siê naprawiæ problem z faluj±cymi obrotami... Pewnie to samo, co po zdjêciu wtyczki z czujnika wspomagania...

  13. #12
    Poch³aniacz prostych Awatar frugo
    Imiê
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez martinez07 Zobacz posta
    frugo - sprawdza³e¶ mo¿e krokowiec czy siê chowa?
    Nie jako¶ nie chce mi siê w tak± pogodê przy aucie gmeraæ :/

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Oj tam oj tam....
    Kaptur na g³owê i pod maskê...
    Chyba, ¿e jestem nienormalny i tylko ja tak robiê...

  15. #14
    Kursant
    Imiê
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MONDEO MK3 HATCHBACK GHIA
    Od
    01 Dec 2012
    Mieszka w
    Nowa Dêba
    No to martinez07 czekamy na efekty Twoich dzia³añ, powodzenia

  16. #15
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    20 Jun 2011
    Mieszka w
    Zambrów
    U mnie podobna sytuacja. Jak stoi na luzie wciskam sprzêg³o nic z obrotami siê nie dzieje. Jak obroty podniosê do 2500 (na luzie) wcisnê sprzêg³o to spadaj± o 500. Od³±czy³em czujnik sprzêg³a (auto bez tempomatu) i obroty ju¿ nie spada³y. Podejrzewam problem w elektryce - przetarty kabel lub jakie¶ zwarcie .Na czujnik sprzêg³a dochodzi 5V .Jak wciskamy sprzeg³o styki zostaj± zwarte i sygna³ idzie do sterownika silnika. Mo¿e to jako¶ po¶rednio ma wp³yw na sterowanie silnika krokowego który powoduje spadek obrotów b±d¼ dzia³anie alternatora ?

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Aku ca³± noc by³ od³±czony, graty dzi¶ za³o¿one do Mondeusza.
    Adaptacja zrobiona, potem ok. 15km przeja¿d¿ki.
    Ale ¿e zawsze po od³±czaniu aku potem siê ³adnie zachowuje (jak i dzi¶), to dopiero jutro bêdzie wiadomo.
    Bêdê wracaæ z pracy d³u¿sz± drog±, to poobserwujê

    zibi321 - te obroty spadaj± Ci na postoju?

  18. #17
    Kursant
    Imiê
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MONDEO MK3 HATCHBACK GHIA
    Od
    01 Dec 2012
    Mieszka w
    Nowa Dêba
    @zibi321
    Przynajmniej ja, obroty na postoju mam idealne, nawet po przegazowaniu. Teraz jest wszystko ok, ale wymusi³em na silniku wy¿sze obroty [pewnie kosztem spalania] po przez odpiêcie czujnika ci¶nienia wspomagania kierownicy. W weekend w trasie zobaczê jak wygl±da sprawa ze spalaniem.

    @martinez07
    Jestem bardzo ciekaw efektów Mam nadziejê, ¿e sie wszystko uda.

  19. #18
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    20 Jun 2011
    Mieszka w
    Zambrów
    Tak na postoju - kiedy peda³em gazu ustawiê 2500. W trakcie jazdy nie sprawdza³em . My¶lê ¿e to problem z elektryk±. Krokowy i przepustnicê czy¶ci³em. Krokowy widaæ ¿e po w³±czeniu zap³onu reaguje-zmienia pozycjê (sprawdza³em na odkrêconym).W niedzielê bêdê mia³ d³u¿sz± trasê to sprawdzê w trakcie jazdy ale czujnik na pedale sprzêg³a jak nie znajdê przyczyny to chyba odepnê bo potrzebny chyba tylko jak auto ma tempomat.

  20. #19
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk III 1.8 + Brc
    Od
    30 Sep 2012
    Mieszka w
    Malbork
    Cytat Zamieszczone przez th1987 Zobacz posta
    Teraz jest wszystko ok, ale wymusi³em na silniku wy¿sze obroty [pewnie kosztem spalania] po przez odpiêcie czujnika ci¶nienia wspomagania kierownicy. W weekend w trasie zobaczê jak wygl±da sprawa ze spalaniem.
    Mam to samo, je¿d¿ê ju¿ 2 miesi±ce na odpiêtym czujniku i nie zauwa¿y³em ¿eby nawet chocia¿ trochê wiêcej pali³.
    Do komunikacji u¿ywam :
    President Johnny III ASC z anten± President Ohio
    Ja jestem rocznik 937r. Podczas chrztu polski w 966r. razem z Mieszkiem nie¼le siê bawili¶my. To by³y czasy

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Pewnie, mo¿na je¼dziæ z odpiêtym czujnikiem wspomagania skoro pomaga... Ale to nie o to chodzi

    A co do spadaj±cych obrotów na postoju - wcze¶niej wszystko dzia³a³o? Czy po czyszczeniu tak ¶wiruje?
    G³upio zapytam, ale adaptacjê robi³e¶?
    I przy okazji - jak sprawdza³e¶ krokowy? Bo chêtnie bym swojego te¿ przetestowa³.

Podobne w±tki

  1. [TDDi MKIII] po wci¶niêciu sprzêg³a s³yszalny pisk...
    By adilublin in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 00:06
  2. [MkIII] Spadek napiêcia przy wci¶niêciu sprzêg³a
    By Ry2y in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 13:46
  3. [MkIII] MKIII2.0TDDI Popiskiwanie po wci¶niêciu sprzêg³a. Pom
    By Gawell in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2010, 22:30
  4. [MkIII] piszczenie po wci¶niêciu sprzêg³a
    By tomo in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 22:40
  5. piszczy przy wci¶niêciu sprzêg³a
    By dartro in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-10-2007, 01:31

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów