+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar dexter74
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MkIII kombi 1.8 Pb 125KM + LPG
    Od
    25 Jul 2012
    Mieszka w
    Elbl±g

    Ga¶nie chwilê po odpaleniu. Potem ju¿ OK.

    Temperatura +5 stopni Celcjusza, wiêc to nie to.

    Nie wiem, czy to ma zwi±zek, ale kilka dni temu wymienia³em filtr paliwa.

    Na pocz±tku by³o OK, teraz jak jest zimny to kilka sekund po odpaleniu ga¶nie.
    Potem trzeba trochê siê nakrêciæ rozrusznikiem, ¿eby zapali³ - czasem 5 sekund, czasem 15.

    Jak ju¿ odpali to jest OK, je¼dzi bez problemu.

    Problem wraca po postoju.

    Jakie pomys³y?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Zapowietrza siê uk³ad paliwowy.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar dexter74
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MkIII kombi 1.8 Pb 125KM + LPG
    Od
    25 Jul 2012
    Mieszka w
    Elbl±g
    A jak drania odpowietrzyæ? Pewnie zrobi³em jakiego¶ klopsa przy wymianie filtra ;-(

  5. #4
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Nie napisa³em ¿e go zapowietrzy³e¶ tylko ¿e siê zapowietrza a to oznacza ¿e jest gdzie¶ nieszczelno¶æ na przewodach paliwowych.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  6. #5
    Kursant Awatar Tic
    Imiê
    Wodek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM
    Opis
    mondeo kombi
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    S³upsk
    Sprawd¼ z³±czki na filtrze paliwa
    Ostatnio edytowane przez Tic ; 06-01-2013 o 19:26

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar dexter74
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MkIII kombi 1.8 Pb 125KM + LPG
    Od
    25 Jul 2012
    Mieszka w
    Elbl±g
    Robi³em tak jak tu opisane:
    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128505

    Nie zdj±³em jedynie rurki odp³ywowej bo nie mog³em - nie chcia³a zej¶æ. Z tej bia³ej z³±czki wysun±³em ¶rodek jak na zdjêciu i za cholerê nie zlaz³a...

    Wiêc odpi±³em kable, odpi±³em rurkê dop³ywow±, odkrêci³em górê filtra i wyj±³em dó³. Opró¿ni³em, wyrzuci³em stary filtr, wymy³em profilaktycznie ¶rodek puszki choc by³ czy¶ciutki, wsadzi³em nowy filtr, zala³em czystym ON, da³em now± uszczelkê, wstawi³em puszkê na miejsce, przykrêci³em górê, za³o¿y³em wê¿yk i wtyczkê. Odpali³ od razu, przez kilka dni by³o OK.


    Na wierzchy pokrywy jest jaka¶ nakrêtka z króæcem - ma byæ dokrêcona, czy poluzowana? Do czego to s³u¿y?

    Teraz jak otworzy³em puszkê to jest zalana olejem tylko do po³owy, a chyba powinna byæ ca³a, nie?

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar dexter74
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MkIII kombi 1.8 Pb 125KM + LPG
    Od
    25 Jul 2012
    Mieszka w
    Elbl±g
    edit:
    No i klops, po pracy ju¿ nie odpali³em, zapali³ od rêki, zgas³ po 5 sekundach, pokrêci³, zapali³ na 1 sekundê i potem zima...

    Krêci³em a¿ w koñcu da³em spokój bo aku zacz±³ sygnalizowaæ, ¿e ma do¶æ.

    Taki mi przysz³o do g³owy - jak siê wk³ada nowy filtr - uszczelka jest miêdzy puszk± a filtrem czy miêdzy filtrem a pokrywk±?

  9. #8
    Pieszy
    Opis
    Mondeo mk4
    Od
    01 Jun 2012
    Mieszka w
    Wroclaw
    Ja mam cos takiego: Jak odpale i dodam gazu to nie trzyma obrotow i gasnie, jak dluzej pojade albo przytrzymam na gazie to jest ok i juz pozniej smiga. Na wyswietlaczu jak zgasnie to wyswietla sie komunikat: "Podgrzewanie Wstepne". Wie kto o co chodzi ?

    Pozdr.

  10. #9
    P@wlo
    Go¶æ
    Cytat Zamieszczone przez dexter74 Zobacz posta
    edit:
    No i klops, po pracy ju¿ nie odpali³em, zapali³ od rêki, zgas³ po 5 sekundach, pokrêci³, zapali³ na 1 sekundê i potem zima...

    Krêci³em a¿ w koñcu da³em spokój bo aku zacz±³ sygnalizowaæ, ¿e ma do¶æ.

    Taki mi przysz³o do g³owy - jak siê wk³ada nowy filtr - uszczelka jest miêdzy puszk± a filtrem czy miêdzy filtrem a pokrywk±?
    Witam
    Mam problem w moim Mondziaku. Silnik 1.8 TDCi 125KM przejechane 187000km, odpalany na kluczyk. W aucie wymieni³em w grudniu 2012 filtr paliwa, do tego czasu auto odpala³o bez problemów nawet bez wci¶nietego sprzêg³a, jakie¶ 2 miesiace temu auto nagle nie chcia³o odpaliæ po wcisnieciu sprzêg³a odpali³ od pierwszego strza³u. Potem ju¿ pilnowa³em aby sprzêg³o by³o wci¶niête podczas odpalania jak i gaszenia auta i wczoraj... niespodzianka. Wciskam sprzêg³o, próbuje odpaliæ i... nie zapali³. By³ tak jakby tu¿ na granicy odpalenia, silnik krêci³ na 1 sekundê po czym milk³. Bez rezultatu przez jakie¶ 7 prób. Wychodzi³em z auta, zamyka³em i otwiera³em centralny (my¶la³em ze moze gdzie¶ IMO trzyma), jednak nic z tego. Po kilku próbach wysprzeglania i mieszania biegami autko nagle odpali³o jakby nigdy nic sie nie dzia³o. Od razu równiutko na obroty wszed³. W trasie ¿adnych problemów czy te¿ jakichkolwiek oznak z problemami silnika. Chodzi idealnie.
    Wspomne jeszcze, ¿e dzieje siê tak obojêtnie czy silnik jest ciep³y, zimny czy te¿ lekko wych³odzony. Przewa¿nie odpala bez problemów nawet z samego rana przy znacznych mrozach. Ale czasami ma takie napady z tym odpalaniem.
    Podczas wymiany filtra w jednej ze stacji serwisowych mechanik próbowa³ odpaliæ auto zaraz po wymianie filtra. Jednak auto nie odpali³o. Po kilku próbach wzieli jakiego¶ ssaka i pod³aczyli pod obudowe filtra i odessali troche paliwa. Po d³u¿szym pokrêceniu auto odpali³o. Jednak do dzisiaj czasami mu sie dziaj± takie napady próby odpalenia bez rezultatu... dopiero po kilku próbach auto zaskakuje bez problemu. Czy uk³ad moze byæ nadal zapowietrzony? Czy powietrze w uk³adzie paliwowym mo¿e wskazywac na to ¿e auto czasem sobie pali czasem nie?

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar dexter74
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MkIII kombi 1.8 Pb 125KM + LPG
    Od
    25 Jul 2012
    Mieszka w
    Elbl±g
    Temat niespodziewanie powróci³...

    Do niedzieli je¼dzi³ OK, w poniedzia³ek wsiadam rano, odpalam, pochodzi³ 3 sekundy i zgas³.

    Dzi¶ jest OK, po wczorajszej i dzisiejszej walce z autem. Wyj±³em filtr paliwa, sprawdzi³em - wk³ad by³ mniej wiêcej w 2/3 zalany rop±, nie ca³y, a wydaje mi siê, ¿e powinien byæ ca³y, mam racjê?
    Niemniej, zala³em calutki filtr paliwem, wstrzykn±³em w wê¿yki odrobinê paliwa i odpali³ w koñcu. Ale nerw by³, bo trochê to autko, któremu zaufaæ nie mo¿na.
    W czwartek prawie pojecha³em nim 400 kilometrów w trasê. Jakbym gdzie¶ w polu stan±³ to trochê s³aby by by³o...

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIV Titanium X 2.0 TDCI 175KM
    Od
    04 Jan 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Koledzy mam podobny problem. Czy kto¶ z Was wie o co chodzi? Problem pojawi³ siê po wymianie oleju i filtrów.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar dexter74
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MkIII kombi 1.8 Pb 125KM + LPG
    Od
    25 Jul 2012
    Mieszka w
    Elbl±g
    Jak wsadzi³e¶ filtr?
    Najpierw uszczelka potem wk³ad czy odwrotnie?

  14. #13
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIV Titanium X 2.0 TDCI 175KM
    Od
    04 Jan 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Sam nie wymieni³em. Robi³ to mechanik. Co ciekawe problem ten pojawi³ siê za drugim razem podczas cofania.
    Normalnie auto odpala. Przy ruszaniu z jedynki ani razu taki defekt nie wyst±pi³!
    Czyli jak zga¶nie dodaj±c za ma³o gazu na wstecznym to
    Murowany problem z pó¼niejszym odpaleniem.
    Przez chwilê podczas krêcenia widzia³em info "wstêpne podgrzanie ¶wiec" czy co¶ takiego.
    Za Chiny ludowe nie mam pojêcia co to jest...

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar dexter74
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MkIII kombi 1.8 Pb 125KM + LPG
    Od
    25 Jul 2012
    Mieszka w
    Elbl±g
    Mechanik te¿ cz³owiek, móg³ siê pomyliæ.

    W sumie gdzie masz filtr paliwa, pod mask± czy z ty³u pod pod³og±? Nie wiem jaki masz silnik.

    Jak pod mask± to pó³ biedy.

    Jak pod pod³og± to du¿a szansa, ¿e niedobrze odpowietrzony.

  16. #15
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIV Titanium X 2.0 TDCI 175KM
    Od
    04 Jan 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Mam mondeo mk4 2008 tdci 2.0

  17. #16
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIV Titanium X 2.0 TDCI 175KM
    Od
    04 Jan 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Temat ogarniêty. Przynajmniej u mnie. Chodzi³o o to, ¿e podczas dokrêcania filtra paliwa ¼le u³o¿y³a siê uszczelka. A poniewa¿ tego nie widaæ i nie ma jak sprawdziæ (tzn. teraz ju¿ wiem) st±d ta przypad³o¶æ. Takie wyja¶nienie dosta³em od mojego mechanika. Po wymianie uszczelki przypad³o¶æ ta zniknê³a.
    W ka¿dym razie wiem ju¿ jak sprawdziæ poprawno¶æ zamocowania filtra po wymianie oleju i filtrów.

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Przemys³aw
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    2008 r. Durashift AWF21
    Od
    08 Dec 2008
    Mieszka w
    Ole¶nica
    Witam. Mia³em podobnie w ostatnie mrozy. Mk4 diesel 140 KM - odpala³ i od razu gas³. Jak by³o ok - 5*C to za "10tym" razem odpali³. Ale jak by³o -8*C i mniej to nie odpali³ - krêci, za³apie i od razu ga¶nie. A dzi¶ 0*C i zapali³ od tyku. Filtr wymieniany ok 14000 km temu, auto z 2007 czyli kurde nie mam gruszki ¿eby podpompowaæ ewentualnie.

  19. #18
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    08 Mar 2021
    Mieszka w
    Z³otow
    Cytat Zamieszczone przez przemoprzem Zobacz posta
    Witam. Mia³em podobnie w ostatnie mrozy. Mk4 diesel 140 KM - odpala³ i od razu gas³. Jak by³o ok - 5*C to za "10tym" razem odpali³. Ale jak by³o -8*C i mniej to nie odpali³ - krêci, za³apie i od razu ga¶nie. A dzi¶ 0*C i zapali³ od tyku. Filtr wymieniany ok 14000 km temu, auto z 2007 czyli kurde nie mam gruszki ¿eby podpompowaæ ewentualnie.
    Witam, mam ten sam problem, czy ju¿ siê uda³o rozwi±zaæ Panu t± zagadkê?

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Przemys³aw
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    2008 r. Durashift AWF21
    Od
    08 Dec 2008
    Mieszka w
    Ole¶nica
    Pomog³a wymiana filtra paliwa na mahle. I dola³em 100 ml dodatku do paliwa kleen-flo. Ale po tych zabiegach by³o tylko raz - 10*C i wtedy zagada³ od razu. Od tamtej pory jest ciep³o ju¿, ale co¶ mi zaraz po odpaleniu deczko kuleje silnik przez sekundê czy dwie. Ale na chwilê obecn± nic wiêcej nie grzebie. m

  21. #20
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    08 Mar 2021
    Mieszka w
    Z³otow
    Dziêkujê za informacjê

Podobne w±tki

  1. [TDDi MKIII] Po odpaleniu silnika przez chwilê zabulgocze jakby z nagrzewnicy
    By steell in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 06:13
  2. [TDDi MKIII] Co¶ terkocze przez chwilê po odpaleniu gdy ciep³y
    By Majson in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 22:22
  3. [Zetec] Zimny ga¶nie chwilê po odpaleniu.
    By camre in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 21:44
  4. licznik po odpaleniu na chwilê wariuje
    By lukashek166 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 00:04
  5. [Zetec] Mondeo Mk2 1997 Dziwny d¼wiêk chwilê po odpaleniu silnika
    By winny in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 19:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów