+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    23 Apr 2012
    Mieszka w
    Brodnica

    nierówna praca 2.0 TDCI 130KM 2004r.

    Witam,
    Temperatura spadała i zaczęły się problemy... Gdy temperatura spada poniżej zera (auto zimne) po odpaleniu silnik nierówno chodzi, klekocze. Po dodaniu gazu lub po jakieś chwili 5 - 15 sekund zaczyna chodzić równo. Co do kopcenia to wydaje mi się że trochę kopci ale może to być kopcenie niezwiązane z awarią tylko z niską temperaturą na zewnątrz. Jak się auto rozgrzeje pali na dotyk. Tylko jak jest ciepły przy energicznej jeździe jak dostanie obrotów ok. 3000 - 3500 strasznie zakopci na czarno ( przeważnie na II biegu lub III). Może ktoś miał podobny przypadek? Co może być przyczyną takiej sytuacji.
    Dzięki za odpowiedzi.

    FORD MONDEO 2.0 TDCI 130KM, 2004 ROK.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Model
    Opel Zafira Tourer
    Silnik
    2.0 CDTI
    Od
    11 Mar 2012
    Mieszka w
    Wroclaw
    Problemy z odpalaniem na mrozie moga byc spowodowane uwalona swieca zarowa (jedna lub wiecej).
    Co do kopcenia (co to znaczy ze strasznie kopci?) na II-III biegu przy mocnym butowaniu to moga byc wtryskiwacze lub pompa, ale poki nie masz za duzego spalania, nie zaswieca sie "sprezynka" ani "check" nic bym nie robil. Jak dlugo jezdzisz po mescie spokojnie lub delikatnie w trasie to pozniej przy mocnym butowaniu wyrzuca sadze z wydechu. Tez tak mam, ale sie nie przejmuje.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez kulas0 Zobacz posta
    Tylko jak jest ciepły przy energicznej jeździe jak dostanie obrotów ok. 3000 - 3500 strasznie zakopci na czarno
    tak może być,sprawdź EGR (możesz wyczyścić albo zaślepić).
    Ostatnio edytowane przez barbarian15 ; 16-01-2013 o 15:55

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  5. #4
    Też mam Mondolota z 2004 roku, 130kM 2.0 TDCI, przejechane ma 200 000km (pewny przebieg). Moje auto zachowuje się dokładnie tak samo... Masz moc? Nie spala za dużo? Olej to i nie szukaj dziury w całym, naprawde. Mi "fachowcy" zalecali regeneracje wtrysków przy przebiegu 150 000km, co było kompletną bzdurą, bo auto jak narazie (odpukac) hula bez zarzutu (oprócz wspomnianych przez Ciebie detali). Także nie polecam działać na wyrost... Co do kopcenia na czarno, to przegoń bryke gdzies po trasie, opór decha, zobaczysz ze przestanie kopcić, a co do dymienia przy rozruchu... mądrale mówią, że to może być niespalony olej napędowy. Tyle ode mnie, aczkolwiek wyrocznią nie jestem

    Pozdrawiam
    Ford, King Of The Road

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    23 Apr 2012
    Mieszka w
    Brodnica
    Moc jest, zbiera się ładnie. Spalanie myślę że w normie trasa 6,2 - 6,9 zależy od stylu jazdy, miasto ok. 8,2 - 9.0. A u ciebie jak wygląda spalanie?
    pozdrawiam

  7. #6
    Jak jadę spokojnie w trasie to tak średnio 6,5l, jak jest ogień no to wiadomo, że więcej. Po mieście w zimie średnio ok 8,5l.
    Pozdro!
    Ford, King Of The Road

  8. #7
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI
    Od
    30 Jan 2012
    Mieszka w
    Szczebrzeszyn
    2002 rok-245 tyś. km. Zazwyczaj jeżdżę spokojnie ale wiadomo czasem jak trzeba kogoś wyprzedzić to teŻ tylko patrzę i podziwiam małego czarnego bączka.Rano silnik zimny i też z wydechu siwe białe spaliny.po rozgrzaniu brak tych spalin.wtryski robione 50 tys km temu.raz zgubił mi kod.narazie jezdzij ewentualnie czekaj na dalsze jakieś objawy.pozdrawiam

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 TDCI
    Od
    31 Jan 2011
    Mieszka w
    Lezajsk/Letterkenny
    2002 130km 2.0 TDCI 190tys mil . U mnie auto klekotalo i falowaly obroty jak bylo zimno. Poszukalem na forum i wyszlo ze przy niskich temperaturach wlaczal sie podgrzewacz PTC i wtedy cos z regulatorem napiecia wychodzilo nie tak i falowaly obroty po wymianie przestal falowac i klekotac przy niskich temperaturach.
    Pozdrwaiam

  10. #9
    Pieszy
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    20 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    ja mam 2002, 180000 przejechane, też 130km, jakiś czas temu regenerowałem wtryski ale w zimę i przy niskich temp zawsze mam takie same objawy, w lato jest spoko, na forum wyczytałem, że to może być zasyfiały lub niesprawny egr albo nagar w kolektorze na bratnim forum znalazłem coś takiego http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88344 jeszcze nie próbowałem ale noszę się z zamiarem, pzdr

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar dziadek
    Imię
    Paweł
    Model
    MK5 '17 kombi/ Fiesta MK8 '19
    Silnik
    2.0TDCi 180KM/1.0EB 100KM
    Opis
    ON /Pb
    Od
    12 Nov 2006
    Mieszka w
    Rzeszów k./Świlczy
    jeśli chodzi o kopcenie, to każdy diesel tak ma. Przegoń go jak napisał kamakamilion. Operacje tą trzeba co jakiś czas powtórzyć. Przedmucha go i śladu po bączkach nie bedzie. U mnie to pomaga. Jak bedzie cieplej możesz rozebrać kolektor od EGR-a i go dokładnie wyczyścić.

    Mondeo: MK1 1.8TD '96 -> MK3 2.0TDCi '04 -> MK3 2.5V6 '02 -> MK3 2.0 Pb '02 -> MK3 3.0V6 '02 -> MK4 1.8TDCi '08 -> MK5 2.0 TDCi '17
    Fiesta: MK6 1.3 Pb '03 -> MK7 1.4 TDCi '10 -> MK8 1.0 EB '19
    pawel.ziaja@mondeoklubpolska.pl



Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Mondeo Mk3 TDCi 2004r 130kM,Nie równo chodzi,Przyczyną
    By FordMondMR in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 18:04
  2. [TDCi MKIII] obroty na kolejnych biegach Tdci 130km 2004r
    By pita42 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-04-2009, 15:51
  3. Nierówna praca TDCI
    By fokaa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-11-2007, 18:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów