+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Wyłączony
    Opis
    w planach
    Od
    22 Aug 2012
    Mieszka w
    Dżungla Miejska

    tarcze i klocki przód

    Tarcze już osiągnęły minimum a a klocki jeszcze dadzą radę z 5-10 tysięcy. Niby można by jeszcze pociągnąć ale... zaraz czeka mnie wymiana. Wymiana w ASO tarcze + klocki + robocizna to 1600 zł. Wydawało mi się dużo za dużo ale ponoć takie ceny proszę Pana.
    Zajrzałem na www.ford-esklep.pl a tam oryginalne fordowskie klocki 259,00 za komplet, tarcze 395 zł za komplet, razem 554 zł. Robocizna...3-4 stówki to i tak daleko do 1600 zł.

    Zagwozdka innego rodzaju, czy brać te fordowskie, w sumie sprawdzają mi się dość dobrze, czy rzucić sięna jakieś lepsze. Nie jeżdżę agresywnie, raczej umiarkowanie dynamicznie a nie chcę też cichości obecnego rozwiązania zamieniać na hałaśliwość wentylowanych z jakimiś super klockami...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Polecam Ci założyć zestaw Zimmermanna. Parę osób już ma w swoich MKIV i są bardzo zadowoleni. Dodatkowo tarcze mają powłokę antykorozyjną.
    Tarcze - http://www.brakeparts.pl/product.php?id_product=105792
    Klocki - http://www.brakeparts.pl/product.php?id_product=15490

    Czyli w sumie wychodzi 605zł a nie 654zł (źle coś podliczyłeś z tym kompletem bo nie wychodzi 554zł). Aktualnie przy wpłacie na konto wysyłka do paczkomatów gratis!

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Woźnica Zobacz posta
    Robocizna...3-4 stówki
    robocizna powinna być 100-120 zł za wymianę tarcz i klocków. zwłaszcza we w miarę świeżym aucie.

  5. #4
    Wyłączony
    Imię
    Bartek
    Model
    Był ST220
    Silnik
    Był 3.0 V6
    Opis
    Był: eSTetyczny ST220 '05
    Od
    17 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Woźnica, możesz też rozważyć komplet ATE - wielokrotnie chwalone na forum, do jazdy niezbyt agresywnej na pewno się nadają.

  6. #5
    Kursant Awatar misiekxyzz
    Imię
    Michał
    Model
    Ładny
    Silnik
    320D
    Opis
    Bumier F30 :)
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    W-wa
    Ja mam zimeramanny od 1000 tys km. Narazie ok. cenowo przystepnie, opinie tez maja dobre

    Bumier F30 320D 184 KM

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Celowałbym w ate + może jakieś lepsze klocki i będzie super i wciąż atrakcyjnie. Myślałem że zimmer to takie optimum cena/jakość ale do końca zadowolony nie jestem

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Cytat Zamieszczone przez analyzator Zobacz posta
    Myślałem że zimmer to takie optimum cena/jakość ale do końca zadowolony nie jestem
    A co było nie tak? Ja w paru samochodach mam komplety Zimmermanna i jestem zadowolony. Dodatkowo nasi klienci też wypowiadają się bardzo dobrze nt Zimmermanna

    Btw. często w pudełku Ate jest Zimmermann (jak na pudełku tarcz pisze "made in germany" to można mieć 100% pewność, że jest to Zimmermann)

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Piszczenie, piszczenie, piszczenie. Do końca wyeliminować się nie da (rozbierane już 3 razy!). Skuteczność jest dobra ale na klockach trw lepiej mi się jeździło dynamicznie tzn miały większy zakres pracy i lepsze czucie między bardzo mocno hamuje a staję dęba. Subiektywnie nic specjalnego i chętnie bym dołożył.
    Dodatkowo klocki praktycznie jak nowe a po tarczy widać że pracuje więc jak na dedykowany komplet to trudno to zaakceptować. Trochę szkoda je wywalać dla zasady bo hamują normalnie ale na dziś założyłbym tarcze zimera, boscha czy ate + klocki typu greenstuff lub blackdiamondy.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Analyzator z tego co piszesz wynika, że masz zapieczony zacisk(i)... Sam mam w MKIII taki zestaw i 0 piszczenia, w Accordzie też o piszczenia. Montowałem jeszcze je w Avensisie T25 - 0 piszczenia, i Roverze 25 (tarcze pełne) - o piszczenia, dodatkowo po zmianie z TRW jest znaczna poprawa skuteczności.

    Zobacz czy zaciski poprawnie pracują na prowadnicach zacisku - dodatkowo warto je przesmarować Plastilube (nie stosować smaru miedzianego bo rozpuszcza gumę i przyspiesza korozję - jeżeli kiedyś był stosowany wtedy prowadnice a szczególnie gumka na prowadnicy do wymiany...)

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Ja tego sam nie robiłem. Zakładał jeden zakład po czym poprawiał, sprawdzał kolejny, przyzwoicie zrobił trzeci zaciski sprawdzał każdy i ładnie pracują.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Zestaw tarcze i klocki Steinhof na przód
    By Mortal_Kombat in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 22:06
  2. [MkII] Tarcze przód brembo, klocki motorcraft
    By ryszinho in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 22:21
  3. [MkIII] Jakie tarcze i klocki na przód?
    By Bajek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-11-2008, 22:15
  4. [MkI] Tarcze + klocki na przód
    By in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-11-2006, 17:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów