+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    NocopL
    Gość

    Kontrolka "usterka ukladu kierowniczego"

    Witam wszystkich. Niedawno w moim mk4 pojawil sie komunikat na conversie+"usterka ukladu kierowniczego". Stalo sie to po tym jak rozladowal mi sie kompletnie akumulator. Po naladowani gdy odpalile, autko pojawila sie owa informacja. Nie zauwazylem niczego niepokojacego w dzialaniu systemu. Elektryczna blokada kierownicy pracuje normalnie. Bede bardzo wdzieczny za porady i z gory dzieki.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Trza skasować błąd i zobaczyć czy ponownie wyskoczy, całkiem możliwe że przy spadku napięcia PCM-owi coś się namieszało i omyłkowo załapał błęda.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    ŚP
    Klubowicz honorowy
    Awatar andrzejud
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mondeo 2.5T Titanium + LPG BRC i 126p 600ccm 1976
    Od
    16 Dec 2010
    Mieszka w
    Kraków/Siepraw
    Miałem to samo. Autko po postoju na parkingu przez tydzień się rozładowało. Lista błędów była spora w tym właśnie błąd układu kierowniczego.
    Ponieważ samochód jest na gwarancji pojechałem do serwisu. Podpięli i stwierdzili, że wszystko jest ok a błąd musiał wystąpić ze względu na spadki napięcia i prawdopodobnie dotyczył elektrycznej blokady kierownicy.

    Przy okazji okazało się, że wgrali nową wersję softu bo ta, którą miałem właśnie miała problem z przyspieszonym rozładowywaniem aku.

    Od tego czasu auto nawet jak postoi dwa tygodnie to bez problemu pali a akumulator en sam.
    "Jeśli oszczędność pieniędzy jest twoim priorytetem, lepiej unikać jakichkolwiek kontaktów z 2.5T - to może cię wciągnąć."

    Moje autko klik!



  5. #4
    NocopL
    Gość
    Hej, problem z kontrolka rozwiazany. Dolalem niewielka ilosc plynu od wspomagania, natomiast kontrolka nadal sie pokazywala. Potem w akcie desperacji odlaczylem akumulator na ok 3 godziny. Po ponownym podlaczeniu okazalo sie ze blad sie wyzerowal i narazie mija miesiac i sie nie pojawia wiec mam nadzieje ze to pomoze wszystkim ktorzy maja podobne problemy

    ---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:12 ----------

    Co do akumulatora to bardzo dziekuje za info. Mam to samo autko postoi 4 dni i aku pada. Jest to bardzo denerwujace. Teraz skorzystam z twojej porady i sprobuje uaktualnic soft. Nie wiesz moze ile sobie serwis policzy za to ? Tradycyjnie jak za diagnostyke ?

Podobne wątki

  1. [MkIV] "Usterka oświetlenia przedniego"
    By Ingen in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 22:42
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 11:44
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 15:56
  4. [Duratec] IMRC." doloty otwarte." tranzystor na zewnątrz". kontrolka-sport"
    By harnas1515 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 19:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów