+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 1998 cm3 TDCI, 130KM, 2007
    Od
    27 Dec 2011
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny

    dziwna praca ch³odnicy, silnika i przygasanie ¶wiate³

    Witam

    Nie wiem za bardzo do jakiej kategorii wrzuciæ mój problem dlatego opisujê to tutaj.
    Dzieje mi siê co¶ takiego jak jadê to czasami przy temperaturach 90 stopni czasami ni¿szych mam takie odczycie jakby wkrêca³ siê wentylator z ch³odnicy na max obroty i siê na tych obrotach zawiesza³ trwa to niekiedy nawet 20 minut albo do wy³±czenia auta, a po wy³±czeniu silnika obroty trochê spadaj± ale dalej chodzi, muszê wtedy przekrêciæ jeszcze raz kluczyk na zap³on ale nie zapalaæ to wtedy siê wy³±czy. W czasie jak wentylator ch³odnicy krêci jak szalony to silnik zaczyna pracowaæ tak jakby by³ gdzie¶ t³umik rozszczelniony, a jak temperatura spada to wraca do normalnej pracy. Jak ju¿ s± opisane przeze mnie objawy to jeszcze zauwa¿y³em ¿e po ¶ci±gniêciu nogi z gazu lekko przygasaj± ¶wiat³a, a po dodaniu ¶wiec± mocniej.

    ma kto¶ jaki¶ pomys³?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 07-02-2013 o 13:43 Powód: Prefiks, przeniesienie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imiê
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Cytat Zamieszczone przez Lisner Zobacz posta
    zauwa¿y³em ¿e po ¶ci±gniêciu nogi z gazu lekko przygasaj± ¶wiat³a, a po dodaniu ¶wiec± mocniej.
    a rozrusznik krêci pe³n± par± ? Mia³em taki objaw przy s³abym,roz³adowanym akumulatorze.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrze¿a polskiego Ba³tyku od Bia³ogóry po Hel,oraz na mój kana³ na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 1998 cm3 TDCI, 130KM, 2007
    Od
    27 Dec 2011
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny

    rozrusznik

    Auto zapala bez problemu natomiast chyba chodzi³o bardziej o alternator a tegonie sprawdzalem. Ale podjade przemierzyc ³adowanie.

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 1998 cm3 TDCI, 130KM, 2007
    Od
    27 Dec 2011
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    witam

    autko po testach w warsztacie na komputerze pe³na diagnostyka i nic w ¶rodê jade na wypalanie komputerowe DPF-a zobaczê czy to cos da bo jak powiedzia³ mi mechanik to s± podobne objawy do tego jak siê zaczyna zatykaæ DPF i komputer w aucie przestaje sobie z tym radziæ.

    zobaczymy co wskura mi ten elektronik mam nadziejê ¿e podzia³a

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruñ
    nie dostaje prawdopodbnie sygnalu z ktorejs sondy, ktore sa tylko w modelach z dpfem wlasnie. Jedna jest w katalizatorze, druga przed samym filtrem, sprawdz czy nie sa urwane. Kable sa w niebieskiej koszulce. diagnostyka ids'em byla robiona czy czyms uniwersalnym? ids chyba pokazuje jak jest problem z sondami
    mam IDS'a i nie zawacham sie go uzyc . || niepokoi cie jakis dzwiek ? nie opisuj go slowami tylko nagraj.. || tak, jak ci cos wali przy skrzyni to pewnie dwumas. || wtryski sie zuzywaja wiec jesli wszystkie przeczytane posty i ludzie mowia ze to wtryski to przyjmij to do wiadomosci i nie zakladaj n-tego takiego samego tematu.||

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 1998 cm3 TDCI, 130KM, 2007
    Od
    27 Dec 2011
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny

    DFP

    ?Witam test by³ robiony innym komputerem nie ids-em. Mechanik tez powiedzia³ mi ¿e jakby mia³ ids to by pokaza³o wszystko.
    Elektryk do którego jadê ma podobno sprzêt do takowej diagnostyki tak¿e zobaczê.
    Co do przewodów to nie zagl±da³em pod auto tak¿e nie wiem.

    ale dziêki za info postaram siê jeszcze przed wyjazdem do elektryka zajrzeæ.

Podobne w±tki

  1. [Duratec] Ford Mondeo MK3 1.8 125 hp nierówna praca na wolnych przygasanie ¶wiate³ szarpanie
    By jkowalczyk in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 14:37
  2. Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 01:14
  3. [TDDi MKIII] Nierówna praca silnika, przygasanie ¶wiate³ i pod¶wietlenia deski
    By kowal_g86 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 17:16
  4. [MkII] Dziwna praca alternatora i pulsowanie ¶wiate³
    By ksoft-pulawy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 21:49
  5. [TD MkII] Dziwna praca silnika
    By tjsz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-01-2010, 14:49

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów