+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21
    Kursant
    Imiê
    A¶ka
    Model
    doblo I , yaris verso II
    Silnik
    1,9 JTD , 1,4 d-4d sol
    Opis
    3x diesel :Yaris Verso ,Doblo,Mondeo
    Od
    10 May 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    podepne siê pod temat ......
    wystêpuje takie co¶

    b³yskowy lampki: 42 *Obwód/obwody.
    DTC B2296 Warto¶æ b³êdu 18: Usterka wewnêtrzna czujnika zderzeniowego. Kod

    b³yskowy lampki: 42 *Czujnik zderzeniowy. *ZA£Ó¯ nowy czujnik zderzeniowy

    zosta³ kupiony i zamontowany nastêpny i nic to nie zmieni³o jaka mo¿e byæ przyczyna
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=5238&dateline=1397848  581

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imiê
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Mo¿e problemem jest jeszcze wi±zka dochodz±ca do czujnika zderzeniowego. Sprawd¼ czy styki nie za¶niedzia³y i s± ca³e, a je¶li tu jest ok to pozostaje ju¿ tylko sprawdzenie czy siê gdzie¶ przewód nie przetar³. Ewentualnie ten drugi czujnik te¿ jest uwalony, ale to chyba ma³o prawdopodobne chyba, ¿e kupi³e¶ u¿ywkê to czasami siê zdarza.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnêtrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pude³ko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  4. #23
    Zielony listek Awatar WilanDer
    Imiê
    Bartek
    Opis
    MKIII 2.0 16 v
    Od
    20 Apr 2012
    Mieszka w
    £ask
    podpinam siê do tematu wczoraj po raz pierwszy wyskoczy³ mi komunikat na ¶rodku deski ludzik w pasach i poduszk± przed sob± ( kolor pomarañczowy )
    wnioskujê ¿e to co¶ od AIRBAG
    po zapaleniu auta miga 4 razy jest przerwa miga 2 razy przerwa i tak kilkakrotnie i zapala siê na sta³e ....
    czy mo¿ecie mi pomóc od czego zacz±æ ???

  5. #24
    Kursant
    Imiê
    A¶ka
    Model
    doblo I , yaris verso II
    Silnik
    1,9 JTD , 1,4 d-4d sol
    Opis
    3x diesel :Yaris Verso ,Doblo,Mondeo
    Od
    10 May 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Cytat Zamieszczone przez bluebob Zobacz posta
    Ewentualnie ten drugi czujnik te¿ jest uwalony, ale to chyba ma³o prawdopodobne chyba, ¿e kupi³e¶ u¿ywkê to czasami siê zdarza
    czujnik jest u¿ywany ,ale je¶li przed wymontowaniem z dawcy nie by³o ,¿adnego b³edu to ....
    sprawdziæ wtyczke i wi±zke , a (przeczyta³am w w±tku wczesniej) to pod tym fotelem to tez siê tyczy tego czujnika
    Ostatnio edytowane przez DRZOana ; 02-03-2013 o 10:54
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=5238&dateline=1397848  581

  6. #25
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imiê
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Skoro by³ dobry przed demonta¿em to mo¿emy go wykluczyæ. Teraz do sprawdzenie wtyczka i wi±zka.
    A co do tego, ¿e niby siê ta wtyczka pod fotelem tyczy czujnika zderzeniowego to pierwsze s³yszê. Podrzuæ numer posta, to poczytam. Dla mnie to co najmniej dziwne, bo w fotelu jest tylko jedna poduszka z detonatorem, a nie czujnik. Tym wszystkim steruje sterownik, który jest umiejscowiony pod tunelem ¶rodkowym. Jedyny zwi±zek jaki ja widzê to to, ¿e sterownik dostaje sygna³ z czujnika i odpala odpowiednie poduszki. No, ale co ja tam wiem
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnêtrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pude³ko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  7. #26
    Zielony listek Awatar WilanDer
    Imiê
    Bartek
    Opis
    MKIII 2.0 16 v
    Od
    20 Apr 2012
    Mieszka w
    £ask
    dowiedzia³em siê poczytaj±c forum ¿e mam b³±d 42 czyli czujnik zderzeniowy ...
    wyci±gn±³em czujnik od³±czy³em kostkê a w ¶rodku pe³no brudu i urwany jeden styk który wychodzi z czujnika ...
    widaæ ¿e czujnik do wymiany ...
    teraz tak mam go w³o¿yæ z powrotem na miejsce z tym jednym stykiem czy mogê go w ogóle nie wk³adaæ i poczekaæ na nowy >??

    ---------- Post added at 16:52 ---------- Previous post was at 15:40 ----------

    s± czujniki uderzenia bocznego i czo³owego tak ???
    ten pod mask± za zamkiem od klapy silnika jest to czujnik czo³owy tak ???
    na allegro jest du¿o tych czujników tylko ¿e niektóre s± s³abo opisane
    czujnik boczny i centralny maj± inne ko¶ci ???
    co by siê sta³o jak przez przypadek bym pod³±czy³ czujnik boczny zamiast centralnego ??
    i szukaj±c czujnika muszê kupiæ z takimi samymi oznaczeniami co s± na starym ???
    Bo to praktycznie nie mo¿liwe znalaz³em dwa wiêkszo¶æ oznaczeñ siê sprawdza z moim ale w jednym ci±gu cyfr koñcówka jest inna

  8. #27
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imiê
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Mo¿esz je¼dziæ bez czujnika i nic siê nie stanie. Po prostu bêdzie ci siê ¶wieciæ kontrolka w liczniku i tyle. Co do innych czujników to s± boczne i czo³owe i wszystkie maj± takie same kostki, wiêc mo¿esz kupiæ dowolny inny i bêdzie pasowa³. Numer (koñcówka, np. AA, AB, itp.) nie ma znaczenia.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnêtrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pude³ko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  9. #28
    Zielony listek Awatar WilanDer
    Imiê
    Bartek
    Opis
    MKIII 2.0 16 v
    Od
    20 Apr 2012
    Mieszka w
    £ask
    a numery ??
    na czujnikach s± 3 numeracje
    jedna obok napisu MEDE IN PORTUGAL
    ni¿ej kolejna napisana du¿ymi literami
    i na samym dole kolejna

    na co zwracaæ uwagê ????

  10. #29
    Kursant
    Imiê
    A¶ka
    Model
    doblo I , yaris verso II
    Silnik
    1,9 JTD , 1,4 d-4d sol
    Opis
    3x diesel :Yaris Verso ,Doblo,Mondeo
    Od
    10 May 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Cytat Zamieszczone przez bluebob Zobacz posta
    U mnie okaza³o siê, ¿e mam poluzowan± t± kostkê pod fotelem. Jakim¶ cudem siê ta ¶ruba odkrêci³a
    oki dziêki to cza posprawdzaæ
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=5238&dateline=1397848  581

  11. #30
    Kursant
    Opis
    mondro mk3
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Poznañ
    To ja mam pytanie.... Gdzie w koñcu jest w mk3 czujnik uderzeniowy z przodu, bo na pewno jest pod zamkiem, jest (s±) jeszcze jaki¶?
    Komp wywala mi b³±d statyczny czujnika uderzeniowego. Raz jest, raz nie ma. Wtyczkê czy¶ci³em i nie pomog³o.... Sam czujnik sam z siebie te¿ pada? Mechanior próbowa³ go odkrêciæ ale nie chcia³ ryzykowaæ....¿e co¶ urwie.
    Mo¿na ewentaulnie zamontowaæ u¿ywkê, jak poprzednik by³ walony, ¿eby mi nie odpali³o "po¶cieli"...?
    Tak mnie ta zó³ta wqur.... ¿e kino....
    Dziêki za pomoc.

  12. #31
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imiê
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Czujnik zderzeniowy jest za zamkiem maski. Pozosta³e czujniki s± w drzwiach. Doj¶cie do niego nie jest ³atwe, a jak chcesz go odkrêciæ to musisz siê pogimnastykowaæ i odkrêciæ go od strony ch³odnicy niestety, bo ¶ruba od frontu jest przyspawana (przynajmniej u mnie fabrycznie jest). Sam czujnik byæ mo¿e sam z siebie te¿ mo¿e pa¶æ, bo tam jest tylko elektronika, a z elektronik± wiadomo jak czasami jest . Kup u¿ywkê tylko sprawn± i montuj. "Po¶cieli do przewietrzenia wiosennego" Ci nie wywiesi, bo jak czujnik nie dzia³a to modu³ odcina poduszki.

    Cytat Zamieszczone przez WilanDer Zobacz posta
    a numery ??
    na czujnikach s± 3 numeracje
    jedna obok napisu MEDE IN PORTUGAL
    ni¿ej kolejna napisana du¿ymi literami
    i na samym dole kolejna

    na co zwracaæ uwagê ????
    Ten numer pod Made in Portugal, ale to i tak nie ma znaczenia wiêkszego, bo koñcówki s± ró¿ne. Najpro¶ciej to po prostu kup i montuj. Tu masz do¶æ tanio takie czujniki: http://allegro.pl/sensor-czujnik-zde...058594068.html
    Ostatnio edytowane przez bluebob ; 02-03-2013 o 21:25
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnêtrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pude³ko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  13. #32
    Poch³aniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    £ód¼
    Cytat Zamieszczone przez bluebob Zobacz posta
    Czujnik zderzeniowy jest za zamkiem maski. Pozosta³e czujniki s± w drzwiach.
    Boczne s± w s³upku B nie w drzwiach :-)

  14. #33
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imiê
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Zgadza siê, mój b³±d
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnêtrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pude³ko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  15. #34
    Kursant
    Opis
    mondro mk3
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Poznañ
    ale rozumiem, ¿e jak komp wywala b³±d czujnika zderzena czo³owego, to chodzi o ten pod zamkiem maski... kurcze zaczynam obstawiaæ co¶ na stykach... jak jest mniej wilgotno i cieplej kontrolka potrafi gasn±æ... pewnie rezystencjê przewodów trzeba ogarn±æ...

  16. #35
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imiê
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Tak. Je¶li pokazuje taki b³±d to chodzi o ten czujnik za zamkiem maski.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnêtrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pude³ko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  17. #36
    Zielony listek Awatar WilanDer
    Imiê
    Bartek
    Opis
    MKIII 2.0 16 v
    Od
    20 Apr 2012
    Mieszka w
    £ask
    Cytat Zamieszczone przez bluebob Zobacz posta
    Ten numer pod Made in Portugal, ale to i tak nie ma znaczenia wiêkszego, bo koñcówki s± ró¿ne. Najpro¶ciej to po prostu kup i montuj. Tu masz do¶æ tanio takie czujniki: http://allegro.pl/sensor-czujnik-zde...058594068.html

    tylko na aukcji s± czujniki zderzeniowe boczne ...
    one s± takie same jak czo³owe ???
    na allegro czo³owe s± dro¿sze od bocznych wiec nie wiem czy czym¶ siê ró¿ni± ???

  18. #37
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imiê
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Cytat Zamieszczone przez WilanDer Zobacz posta
    tylko na aukcji s± czujniki zderzeniowe boczne ...
    one s± takie same jak czo³owe ???
    na allegro czo³owe s± dro¿sze od bocznych wiec nie wiem czy czym¶ siê ró¿ni± ???
    Niczym. S± takie same. Niedawno znajomy montowa³ czujnik o innym numerze ni¿ mia³ i do tej pory nie ma problemu.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnêtrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pude³ko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  19. #38
    Zielony listek Awatar WilanDer
    Imiê
    Bartek
    Opis
    MKIII 2.0 16 v
    Od
    20 Apr 2012
    Mieszka w
    £ask
    czujnik zakupiony ...
    dwa kody siê zgadzaj± z moimi na starym czujniku
    tylko jeden jest w po³owie inny
    mam nadzieje ¿e bluebob masz racje i ¿e numery nie musz± byæ takie same ...

  20. #39
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imiê
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Powinno byæ wszystko ok. Tak jak pisa³em wcze¶niej u kumpla wszystko dzia³a, wiêc zak³adam teoretycznie, ¿e u Ciebie te¿ powinno.
    Ostatnio edytowane przez bluebob ; 03-03-2013 o 22:21
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnêtrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pude³ko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  21. #40
    Zielony listek Awatar WilanDer
    Imiê
    Bartek
    Opis
    MKIII 2.0 16 v
    Od
    20 Apr 2012
    Mieszka w
    £ask
    czujnik ju¿ mam , g³ówny numer siê zgadza dwa inne nie , dzi¶ bêdê go zak³ada³ , wiêc pó¼niej napiszê co i jak ....

Podobne w±tki

  1. [MkIII] ¶nie¿ynka kontrolka na desce rozdzielczej
    By jmaciek5 in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-07-2016, 09:41
  2. [Duratec]Zapala sie kontrolka silnika na desce.
    By jason1980 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 04:33
  3. [MkIII] B³ad C1288, swieci sie abs i tcs na desce
    By ziembol in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2010, 09:55
  4. [MkII] b³ad poduszki sie ¶wieci , co robic ?
    By Grzesiek-Mielec in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 17:39
  5. [MkI] Kontrolka kierunków przyczepki na desce.
    By S³awomir in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 08:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów