+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    pyta88
    Gość

    Gaśnie na wolnych obrotach

    Koledzy, mam problem z mondkiem od jakiegoś miesiąca. Przekopałem trochę forum i wiem, że temat był wałkowany, ale opisu dokładnie takiej sytuacji, jak moja nie znalazłem, dlatego zakładam temat. Otóż na rozgrzanym silniku auto gaśnie przy dojeździe do skrzyżowania lub przy wciśnięciu sprzęgła w jakichkolwiek innych okolicznościach. Obroty spadają do okolic 500 RPM lub mniej i czasem odbijają w górę, a częściej po prostu spadają do 0. Zdecydowanie częściej spadają całkowicie. Z początku myślałem, że problem jest tylko na gazie, ale zorientowałem się, że na benzynie też występuje (chyba nie zauważyłem tego wcześniej, bo jeździłem na benzynie tylko póki się nie rozgrzał i nie przestawił na LPG, więc pewnie jeszcze był "na ssaniu"). Ze względu na to, że miałem pod ręką, to wymieniłem:
    - zawór bocznikowy,
    - moduł z cewkami,
    - przewody WN,
    - robiłem też samoadaptację.
    Te operacje nic nie dały (a nawet mam wrażenie, że jest gorzej). W związku z tym pytania:
    1. Co teraz powinienem sprawdzić? EGR, przepustnica, świece?
    2. Czy jechać na diagnostykę komputerową skoro żadne kontrolki się nie wyświetlają? Ktoś mi opowiadał, że jakby były błędy, to chociaż check by się pokazał.
    Nadmienię jeszcze, że byłem u gazownika i po sprawdzeniu jej stwierdził, że regulacja instalacji jest wzorowa. Nie sądzę, żeby to instalacja coś gmatwała, bo na benzynie problem też jest i instalacja nie ma jeszcze roku (ani nawet 15 tys. km zrobionych). Co waszym zdaniem się dzieje i co robić?

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk III 1.8 + Brc
    Od
    30 Sep 2012
    Mieszka w
    Malbork
    Miałem tak samo. Odczepiłem czujnik ciśnienia wspomagania i mi to pomogło.
    Do komunikacji używam :
    President Johnny III ASC z anteną President Ohio
    Ja jestem rocznik 937r. Podczas chrztu polski w 966r. razem z Mieszkiem nieźle się bawiliśmy. To były czasy

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imię
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    to jest tylko pół środek bo podajesz sygnał do komputera o zwiększeniu obciążenia i dlatego ne gaśnie . po pierwsze bym się podpioł pod komputer i zobaczył czy nie ma jakichś błędów oczekujących no i potem sprawdził działanie silnika i np sondy lambda co pokazuje bo miałem podobnie

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar djdeejayf
    Imię
    Mariusz
    Model
    300M
    Silnik
    3.5 253KM
    Opis
    Krycha V6 2001r
    Od
    28 Mar 2012
    Mieszka w
    Rupniów /k. Limanowej
    Ja mialem identycznie. Wymiana świec, przewodów, przepływomierza nic nie dało. Przeczyścilem bocznikowiec i przepustnicę, i pomogło na prawie rok. Masz kaszane w przepustnicy, ja miałem dodatkowo syf od filtra do silnika więc dlatego po około roku wszystko wróciło
    1) Opel Kadett 1.3 96r. LPG - 2008-2010
    2) Mord Fondeo Sedan 2.0 136KM 94r. LPG - oczko w głowie - 2010-2012
    3) Ford Scorpio 2.9 24V 207KM 95r. ASB LPG - 2012-2013
    4) Ford Mondeo Hatchback Brzydal 1.6 88KM 96r. LPG - 2013-2014
    5) Ford Mondeo Hatchback Sarnojad 2.5 170KM 99r. ASB LPG 2014-2019
    6) Chrysler 300M Sedan Krycha 3.5 253KM 01r. ASB LPG 2019-?
    Tel: 508 222 239 - propozycja piwka, zlot, pogadanka - dzwonić

  6. #5
    pyta88
    Gość
    Dzięki panowie za rady. Będę miał pewnie w weekend czas, to postaram się zajrzeć do przepustnicy i przeczyścić co się da. Jak będę miał taki klucz, to zajrzę jeszcze do świec. Jeśli to nie pomoże, to zostanie mi diagnostyka i dalsze szukanie. Napiszę o efektach.

  7. #6
    Kursant
    Opis
    mondeo
    Od
    08 Dec 2006
    Mieszka w
    Wałbrzych

    Smile Niepotrzebe koszta

    Weź pędzelek i benzynę ekstrakcyjną. Wykręć MAF-a , znajduje się pomiędzy filtrem powietrza a kolektorem ssania. Wewnątrz jest cieniutki drucik. Musisz go delikatnie umyć pędzelkiem ponieważ jest zanieczyszczony przepływającym powietrzem. I powinno być dobrze. Ja już kilka razy myłem drucik bo miałem takie same objawy gaśnięcia silnika jak ty. Drucik podaje informację do kompa o ilości przepływającego powietrza. Jeżeli jest zabrudzony to opór wzrasta i komp otrzymuje niewłaściwą informację o napięciu i następuje zmniejszenie ilości wtrysku paliwa i wówczas gaśnie.http://www.mondeoklubpolska.pl/images/icons/icon7.png
    Specjalizacja jest dla INSEKTÓW

  8. #7
    pyta88
    Gość
    Dzięki Nubis za radę, bo czyszczenie przepustnicy niestety nic nie pomogło (nie była specjalnie brudna, ale zapobiegawczo przeczyściłem jak się tylko dało). Rozumiem, że MAP w mk3 to ten czujnik z napisami na samym kolektorze od strony chłodnicy. Jak będę w domu, to się nim zajmę i poinformuję o efektach. Nubis, wykręcałeś go bez demontowania niczego? Czuję, że trochę ciężko będzie tam rękę wsadzić.
    Ostatnio edytowane przez pyta88 ; 01-03-2013 o 14:44

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Miałem podobną sytuację co u Ciebie - z tym, że auto mi nie gasło.
    Dałem go do warsztatu, gdzie ponoć wgrali nowe oprogramowanie do PCM, i obroty przestały spadać do 500, ale też nie jest jak być powinno - bo spadają do 750, a powinien je podbijać na luzie.
    I żeby było śmieszniej, wymieniłem świece, przewody, cewkę, kolektor ssący (wraz ze wszystkimi czujnikami, przepustnicą i krokowym), separator oleju wraz króćcem, czujnik vss, sprawdziłem czujniki na pedałach, wyczyściłem punkty masowe i wciąż mam tą samą sytuację.
    Mam zamiar jeszcze wymienić lambdę, bo moim zdaniem nie pracuje zbyt dobrze (niestety, nikt tu na forum nie odpowiedział na mój post) - więc może pomierz ją też u siebie?
    A jak będziesz wykręcać ten czujnik mapsensor, to uważaj, bo śruba lubi się urwać i potem już tylko zwalanie kolektora i rozwiercanie...

  10. #9
    pyta88
    Gość
    Dzięki za radę, na pewno będę uważał przy wykręcaniu. Spróbuję jeszcze sam sobie poradzić z MAPem, a jak to nic nie da, to i tak mi się kończy przegląd za tydzień, to będzie okazja go podpiąć pod komputer i zdiagnozować. Mam nadzieję, że ewentualnie coś pokaże na kompie i nie będę musiał zmieniać tylu części, co Ty. Swoją drogą, to trochę masakra wymienić dolot, pół zapłonu + jeszcze inne części i nie doleczyć usterki. Naprawdę współczuję. Też trochę myślę o tej lambdzie, ale okaże się za tydzień

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 Zetec PB+LPG
    Od
    13 Mar 2013
    Mieszka w
    BIA
    pomyłka nie ten dział, do wywalenia
    Ostatnio edytowane przez kosiniak ; 15-03-2013 o 13:57 Powód: pomyłeczka

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2001 PB + LPG
    Od
    08 Dec 2012
    Mieszka w
    Wądroże WLK
    Cytat Zamieszczone przez martinez07 Zobacz posta
    Mam zamiar jeszcze wymienić lambdę, bo moim zdaniem nie pracuje zbyt dobrze
    I jak, udało się wyeliminować tą usterkę. W moim Mondeo to samo. Z tym, że dodatkowo faluje na wolnych.
    Niech ktoś powie, co ma głownie wpływ na wychylenie (otwarcie) krokowca? Z tego co wiem, to on się zamyka od 1200rpm wzwyż, a w jakich warunkach się otwiera. Jedyne co mnie najbardziej dziwi to, to że gdy auto stoi i "dostanie ognia" to obroty spadają w miarę równo do ok 700rpm, a podczas jazdy np. przy wysprzęgleniu obroty walą w dół i gaśnie. Czasami motor chodzi jak traktor z przestawionym zapłonem, a czasami równo.
    PS Tyle czasu już to trwa i tylu ludzi ma z tym problem, a zagadka nie rozgryziona.

  13. #12
    pyta88
    Gość
    Mi niestety nie udało się nie rozbierając przodu wykręcić MAPa. Mojemu mechanikowi również. Po prostu strach kombinować, żeby nie zwichrować główki śruby. U mnie jest na niej (i wokół niej) taki rdzawy zapieczony nagar. Mi strasznie ciężko tam lawirować - bez dodatkowego dociskania klucza nie odkręcę tego, a nie docisnę, bo nie mam miejsca dobrze ręki wsadzić. Także ja sobie nie poradziłem dotychczas. Będę miał dopiero czas przed świętami coś dalej robić w tej materii. Co najlepiej wykręcić z przodu, żeby można było łatwo się dostać do MAPa?

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez pyta88 Zobacz posta
    ...Co najlepiej wykręcić z przodu, żeby można było łatwo się dostać do MAPa?
    Kolektor

Podobne wątki

  1. [Zetec] Gaśnie na wolnych obrotach 2.0 16v
    By ewelinam in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 22:44
  2. [TD MkI] Gaśnie na wolnych obrotach
    By fragles10003 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-11-2011, 10:37
  3. [MkI] Gaśnie na wolnych obrotach...
    By pawel-79 in forum LPG
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-11-2006, 16:39
  4. Gaśnie na wolnych obrotach
    By cichy_manu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2006, 22:21
  5. gaśnie na wolnych obrotach
    By rafek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-01-2006, 20:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów