+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MKIII TDDI
    Od
    05 Feb 2013
    Mieszka w
    Wolverhampton

    Mechanizm opuszczania szyb

    Gdy kupiłem swoje mondeo wiedziałem że nie działa opuszczanie szyby kierowcy.
    Dziś gdy otworzyłem drzwi zobaczyłem takie coś








    Czy nie tam przypadkiem powinien być silnik?

    I taka oto wolna wtyczka, która pewnie jest do tego silnika?

    Ostatnio edytowane przez Ddariusz ; 21-02-2013 o 19:27

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MKIII TDDI
    Od
    05 Feb 2013
    Mieszka w
    Wolverhampton
    ewentualnie proszę o jakieś info gdzie ten silnik powinien być??

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Heh...być powinien tam gdzie go nie ma Dobre, ktoś niezły numer wywinął.


  5. #4
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MKIII TDDI
    Od
    05 Feb 2013
    Mieszka w
    Wolverhampton
    Ten silnik powinien wchodzić w zolte koleczko? znalazłem tam trzy wkręcone śróby które kopletnie niczego nie trzymaja. Nie mam pojęcia bo nigdy jeszcze tego nie robilem, a z powodu niskich temperatur nie chce mi się rozbierać drzwi pasazera.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Ewidentnie wykręcony silniczek z przekładnią.Tak jak piszesz trzymają go te trzy śrubki i wchodzi w żółtą zębatkę.
    Potrzebujesz coś takiego;

    http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-si...976742805.html
    Ostatnio edytowane przez Sławomir ; 22-02-2013 o 08:25
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  7. #6
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MKIII TDDI
    Od
    05 Feb 2013
    Mieszka w
    Wolverhampton
    Świetnie. Tak właśnie przeczówałem. Allegro raczej odpada z powodów dystansowych, ale zamówiłem już takie cudo z ebaya. Kolego powiedz mi jeszcze proszę. Ten silnik wkładam w zółtą zębatkę tak aby jego większa część wystawała w strone kabiny? Tak mi się wydaje, ale lepiej się upewnić. Dzięki serdeczne za konkretną odp. Pozdrawia

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Cytat Zamieszczone przez Ddariusz Zobacz posta
    Ten silnik wkładam w zółtą zębatkę tak aby jego większa część wystawała w strone kabiny?
    Tak.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  9. #8
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MKIII TDDI
    Od
    05 Feb 2013
    Mieszka w
    Wolverhampton
    Koledzy czy te kostki ktore podlacze sie do silniczka sa rozbieralne? Chodzi o to że dopiero dziś jak wziołem się za montaż otrzymanego silniczka zobaczyłem że jeden z przewodów pękł i to już w ostce w tunelu który prowadzi do wtyczki i za nic nie dam rady go tam połączyć

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar tomek1689
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Sep 2012
    Mieszka w
    Pszczyna
    wlutuj się z nim w kostkę, bo raczej wyciągnięcie tego przewodu doprowadzi do połamania kostki.

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MKIII TDDI
    Od
    05 Feb 2013
    Mieszka w
    Wolverhampton
    nie delikatnie się z kostką pomęczyłęm i wtyki wychodza z kostki. Natomiast był bym bardzo wdzięczny jeżeli ktoś mógł napisać jak mogę sprawdzić tą kostkę ponieważ silnik dalej nie działa. Mam voltomierz ale nie wiem co z czym połączyć?

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Pin 2 zielono zolty + po stacyjce z bezpiecznika F91

    Piny 3,4 do wlacznika szyb

    Pin 6 biało zielony do GEM idzie

    Pin 7 Pomaranczowo zolty (gruby kabel) staly plus z bezpiecznika F60 lub F61

    Pin 8 grube czarne kablisko to masa

    Sprawdz czy masz zasilanie na pinach 7 stale i 2 po stacyjce no i czy masa jest na 8

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MKIII TDDI
    Od
    05 Feb 2013
    Mieszka w
    Wolverhampton
    Dzięi kolego rednaxelA jutro posprawdzam i dam znać co dalej.

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MKIII TDDI
    Od
    05 Feb 2013
    Mieszka w
    Wolverhampton
    Wszystko posprawdzałęm w dzwiach ierowcy nie mam plusa ze stacyjki. Silnik który zamówiłem był używane więc pomyślałem, że go sprawdze w drugich drzwiach kierowcy. Po podłączeniu silnika w drugich drzwiach działał. Co najdziwniejsze po złożeniu drzwi spojrzałem na drzwi kierowcy i patrze że przyciski zaczeły się świecić czego wcześniej nie robiły. Chciałem sprawdzić czy może teraz zadziała więc wyłączyłem zapłon aby wpiąć silnik i niestety już nic sie nie swieciło. Czy sterowanie szyb jest jakoś połączone, znaczy czy ustera w jednych drzwiach może odpowiadać za niedziałającą elektryke w drugich?

    ---------- Post added at 18:55 ---------- Previous post was at 18:54 ----------

    a i wszystkie bezpieczniki od szyb sprawdzone

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Bezpiecznik F91 odpowiada za prace przelacznikow (podswielenie i w ogole bez tego plusa dzialac nie bedzie)

    Sprawdz czemu gasnie podswietlenie wlacznika - moze cos nie kontaktuje bo mowis ze dzialo i przestalo

    Sprawdz tez mase - moze tam nie kontaktuje i bez tego tez nie bedzie dzialac

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MKIII TDDI
    Od
    05 Feb 2013
    Mieszka w
    Wolverhampton
    Bezpiecznik F91 jest ok. Od kąd kupiłem ten samochód to to nie działało nie podświetlał się panel od sterowania szyb na drzwiach kierowcy i nie działały guziki od blokady szyb i sie nie świeciły. Dziś gdy złożyłem drzwi pasażera to zobaczyłym że te guziki od blokady się zaświeciły na zielono lub czerwono, zaczeły działać przyciski w tylnych drzwiach. nie chciałem podłączać silniczka na włączonym zapłonie więc go wyłączyłem i gdy ponownie włączyłem po podłączeniu już nic z tego, dalej ciemno na moim panelu. Z panelu kierowcy mogę otwierać wszystie szyby z tyłu i pasażera. Z tyłu nie otworze szyby bo tak jak by blokada była załączona. Jutro jeszcze raz otworze drugie drzwi i popatrze, bo nie wiem w którym momencie mój panel zaczął działać.
    Ostatnio edytowane przez tompiorko ; 01-03-2013 o 01:53

  17. #16
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    02 Sep 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Witam, prubowałem podłączyć ten silnik na "krótko" ale niestety po złączeniu pina 3 lub 4 z masą pracuje tylko przez ułamek sekundy. Widzę, że w środku jest elektronika, która prawdopodobnie ma zastąpić wyłączniki krańcowe a może i do czegoś więcej. Czy może ktoś próbował podłączyć taki silnik na krótko i mu się udało? Czy złącze GEM ma znaczenie dla pracy silnika i jak je ewentualnie obejść? Czy piny 3 i 4 powinienem łączyć z masą aby silnik zaczął pracować?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez steve99 ; 06-09-2015 o 13:57

  18. #17
    Kursant Awatar komor93
    Opis
    Mondeo MK 3
    Od
    16 Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Hej, kupując swojego mdo, miałem problem z panelem otwierania okien u kierowcy w drzwiach, wiec wyjąłem cały ten panelik i po dociskałem złącza, od tam tej pory śmiga.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Demontaż przycisków opuszczania szyb - tył
    By rodek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 20:07
  2. [MkII] włącznik opuszczania szyb
    By blady1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 20:23
  3. [MkII] Mechanizm opuszczania szyby
    By fiflak in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 20:59
  4. [MkIII] Podświetlenie podnoszenia/opuszczania szyb
    By szaqall111 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 23:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów