+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka

    Zbyt bogata mieszanka na 1 cylindrze. Ramka zamrożona, bogata mieszanka

    Hey,

    Ostatnio mi wyskoczył taki błąd jak w temacie, stwierdziłem że jednorazowy wyskok i skasowałem, po 300 km tj. dzisiaj znowu wyskoczył mi ten sam błąd "zbyt bogata mieszanka na 1 cylindrze " numeru błędy nie pamiętaj, ale koło 16 dopiszę go.


    Czy to może być jakiś błąd z elektryką? Świecie, kable, cewka ? Pytam się dlatego, że ostatnio mechanik wyjmował i oglądał świecie i mówił, że świeca na 1 cylindrze była lekko zaolejona, wyczyścił i włożył z powrotem, i obecnie nie jest ani zalana olejem ani nic, fajki są suche, ale po tym zabiegu dopiero pierwszy raz pojawił się błąd (po jakieś 100 km od wyjechania z warsztatu).

    A i ostatnio filtr paliwa i powietrza wymieniałem



    Błąd jest na LPG bo na PB nie jeździłem . Dodam że od niepamiętanych czasów nie miałem problemów z LPG i żadnego checka.
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 27-02-2013 o 17:46
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    że świeca na 1 cylindrze była lekko zaolejona,
    A ty dalej zakładasz watki dotyczące brania oleju.

    Poza tym w mondeo nie ta możliwości podania na którym cylindrze jest ubogo. Blad byl P0171 Bank1 gdzie bank nie oznacza cylindra tylko pierwsza sondę. Tak czy inaczej gaz do regulacji.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    A ty dalej zakładasz watki dotyczące brania oleju.

    Poza tym w mondeo nie ta możliwości podania na którym cylindrze jest ubogo. Blad byl P0171 Bank1 gdzie bank nie oznacza cylindra tylko pierwsza sondę. Tak czy inaczej gaz do regulacji.

    Była za olejona bo tam uszczelka puszcza delikatnie i aż tyle oleju nie pójdzie, tak to jest ok z deklem zaworów.

    Na gazie przejechałem już z 15 tys km i nic się nie działo, zero check
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    błąd to

    P1132 sygnał z czujnika O2 -utrzymuje się bogata mieszanka (bank1, czujnik 1)

    ---------- Post added at 17:23 ---------- Previous post was at 17:19 ----------

    no to co mnie nipokoi to IAT 42 stopnie teperatura zasysanego powietrza

    ---------- Post added at 17:27 ---------- Previous post was at 17:23 ----------

    ale wczęsniej jeszcze miał błąd zbyt bogata mieszanka
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  6. #5
    rustin
    Gość
    No to 15 tys było bez checka a teraz jest. Za bogato jest i tyle, sprawdź regulację lpg. Ile jeszcze tematów będziesz zakładał

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Ile jeszcze tematów będziesz zakładał
    co cię to obchodzi ? Mam prawo się dowiedzieć czegoś czego nie wiem taak? Ja wiem że ty mgr profesor "hebilitowany" jesteś, ale nie musisz dogryzać każdemu ?



    Jak możesz nie odzywaj się w moich tematach



    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Za bogato jest i tyle, sprawdź regulację lpg.

    Tak jak napisałem, check zaczął się pojawiać po:
    wymianie filtrów paliwa i powietrza
    przeglądzie świeć etc.
    oraz po tym jak ustawiłem temp. przełączania z 35 na 20 (czyli jak na wiosne)

    i zadałem czy może to mieć coś wspólnego z tym.



    Dzisiaj sprawdziłem czy na pewno mi nigdzie wtryski nie leją lub nie puszczają czy to benzynowe czy gazowe.
    Test wyglądał tak:
    Pracował na benzynie i wtyczki z wtrysków po kolei wyjmowałem i paczyłem czy zaczyna rzucać to rzucało

    Potem na gaz i wtyczki od wtrysków gazowych wypinałem u też zaczynał rzucać, czyli to raczej mogę wykluczyć
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    Pracował na benzynie i wtyczki z wtrysków po kolei wyjmowałem i paczyłem czy zaczyna rzucać to rzucało

    Potem na gaz i wtyczki od wtrysków gazowych wypinałem u też zaczynał rzucać, czyli to raczej mogę wykluczyć
    Hmm ciekawy test
    Według mnie to jeden z wtrysków leje, wcale nie musi przy tym puszczać gazu w kolektor, pewnie się rozkalibrował.
    Jak chcesz sprawdzić wtryski LPG to musisz mieć ELM-a i kabel do STAG-a i po kolei włączaj wtryski LPG i obserwuj co się dzieje z krótką korektą, jak na którymś poleci mocno na - to masz winowajce.

    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    oraz po tym jak ustawiłem temp. przełączania z 35 na 20 (czyli jak na wiosne)
    To mogło się przyczynić do problemu

  9. #8
    rustin
    Gość
    Mam prawo i będę się odzywał
    Pewnie korekta po temp nie dokładna zrobiona i możliwe , że przelewa na zimnym.
    Na początku to sprawdź czy check wywala na lpg czy na PB

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    Hmm ciekawy test
    Hmm, przecież jak by wtrysk lał to po wyłączeniu go samochód by nadal chyba pracował, bez rzucania etc ? ? Ja tak rozumuje, ale oświeć mnie czemu źle, bo jak to człowiek mówi uczy się przez całe życie


    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    Według mnie to jeden z wtrysków leje, wcale nie musi przy tym puszczać gazu w kolektor, pewnie się rozkalibrował.
    Ale gazowy czy benzynowy ?

    Ogólnie ja mam KME instalacje i komputer Diego G3 to tam mogę podejrzeć jak wtryski gazowe i benzynowe pracują.


    Fakt faktem że ostatnio zlookałem że ciut za dużo gazu mi pije, tzn przy jeździe takie samej pierze o 0,5 do 1 litra więcej gazu.
    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    To mogło się przyczynić do problemu

    w jakim sensie ? Trzeba poprawić instalacje LPG?



    Ogólnie jak kojarzę błąd wyskakuje jak jadę na gazie przy około 2,5 tys obrotów i trzyma takie obroty cały czas.


    Dzisiaj check mi wywalił jak jechałem dość długo chwilę 60 km/h a pierwszy raz jak jechałem dość długo 80 km/h czyli stała prędkość.

    ---------- Post added at 18:11 ---------- Previous post was at 18:09 ----------

    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Na początku to sprawdź czy check wywala na lpg czy na PB
    Na PB za krótko jeżdżę aby sprawdzić a jakoś 200-300 km na benzynie mi się nie chce jeździć.



    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Pewnie korekta po temp nie dokładna zrobiona i możliwe , że przelewa na zimnym.
    No ale przecież jeździł już na takiej temperaturze około 20 stopni wcześniej, tylko na zimę mu chciałem zrobić dobrze i dałem na 35, a teraz wiosna idzie hop znowu na 20
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 24-02-2013 o 19:13
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    20 stopni tylko? Panie kolego to mróz jest.
    Twój silnik na pewno ucieszyłby się gdybyś dał mu się trochę napić benzynki.
    Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 24-02-2013 o 19:20

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Mateusz V6
    Model
    MB CLA Coupe
    Silnik
    2,2 CDI 170 KM
    Od
    20 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań / Sławno
    M_g u mnie jak było za bogato to winna była cewka...

    wysłane z phona
    [td]My phone: 5-0-9:2*3*9:8-0-0
    Rzędowa 4-ka = 170KM i 370 Nm
    Mercedes CLA Coupe 2,2 CDI
    RexV500 (Tanks Zone)
    Było Mk3 2,5 V6 GHIA

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez Mateusz V6 Zobacz posta
    M_g u mnie jak było za bogato to winna była cewka...
    no właśnie ja podejrzewam elektrykę ponieważ prócz tego błędu zaczynają być lekkie problemy z obrotami tzn.

    jak rano odpalam go na zimnym to odpali od strzału zero falowania. Natomiast jak go rozgrzeje np. przejadę 50 km zgaszę go i za minutę , 2 minuty odpalę znowu to obroty zaczynają lekko falować , tak delikatnie, i normują się jak przejadę się kawałek.

    Dodatkowo czasami mam tak, że jak hamuje normalne to obroty opadają do 1 tys , lecz czasami jak hamuje długo ,szybko , i często to obroty potrafią spać do 4-500 i potem szybko powracają do 1 tys.

    Ale nie wiem czy to cewka
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 24-02-2013 o 19:26
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    Hmm, przecież jak by wtrysk lał to po wyłączeniu go samochód by nadal chyba pracował, bez rzucania etc ? ? Ja tak rozumuje, ale oświeć mnie czemu źle, bo jak to człowiek mówi uczy się przez całe życie
    Wszystko zależy jak i ile "leje"

    Oczywiście chodziło mi o wtryski LPG.

    O to sory, coś mi się pomieszało że masz STAG-a ale to tylko program się zmienia, procedura testu ta sama

    Myślę, że wtryski się rozkalibrowały a co za tym idzie już regulacja nie jest poprawna. Napisz jakie masz wtryskiwacze LPG.

    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    w jakim sensie ? Trzeba poprawić instalacje LPG?
    Zimny gaz nie służy wtryskiwaczom, lubią przymarzać i różne dziwne rzeczy się z nimi dzieją

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    Myślę, że wtryski się rozkalibrowały a co za tym idzie już regulacja nie jest poprawna. Napisz jakie masz wtryskiwacze LPG.
    Jeszcze mam reg fasty, jeszcze, bo niedługo Matrix HS wleci, ale jeszcze nie wiem kiedy

    Regulację wtrysków zrobić na ciepłym czy na zimnym ? Bo KME DIEGO g3 ma coś takiego jak czyszczenie wtrysków oraz kalibracja i sam dobiera % korekty wtryskiwaczy. Fakt faktem że ostatnią taką kalibrację robiłem przed samą zimą, to może teraz zrobię na wiosne

    ---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:34 ----------

    A Frugo co o tej cewce powiesz ? Może to mieć znaczenie ? Obroty + bogata mieszanka ?






    tutaj jeszcze raz chce podziękować Frugo , bo jako jedyny klaruje mi co może być nie tak i wskazuje trop, a nie hasło jedź na regulację, zmień to wywal to etc !
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 24-02-2013 o 19:36
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  16. #15
    rustin
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    No ale przecież jeździł już na takiej temperaturze około 20 stopni wcześniej, tylko na zimę mu chciałem zrobić dobrze i dałem na 35, a teraz wiosna idzie hop znowu na 20
    jeździł na takiej gdy były tak niskie temp na dworze jak teraz ok 0' ?

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    jeździł na takiej gdy były tak niskie temp na dworze jak teraz ok 0' ?
    hmm jak sięgnę pamięcią to chyba nie. Dobra jutro znowu go dam na 30 lub 35 oraz dam mu kalibrację wtrysków
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    Jeszcze mam reg fasty,
    Cóż nie najlepsze wtryski ale też nie takie złe, na pewno Matrixy były by o wiele lepsze.

    Co do tych "regulacji" to programowe rozwiązania w sterownikach i bardzo różnie się to sprawdza. możesz spróbować ale to po prostu leczenia "syfa pudrem" jeśli wtryski są rozkalibrowane to takie zabawy pomogą tylko na chwile. Jeżeli chciałbyś to zrobić porządnie to musisz mieć odczyt korekty krótkiej (STFT) i długiej (LTFT) z ECU auta i na jej podstawie wpisać wartości korekcji poszczególnych wtryskiwaczy. Ale powtarzam to tylko chwilowe rozwiązanie.

    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    A Frugo co o tej cewce powiesz ? Może to mieć znaczenie ? Obroty + bogata mieszanka ?
    Cóż teoretycznie może ale gdyby to cewka była albo układ WN to raczej były by jakieś błędy z wypadaniem zapłonu też, a chyba nic nie ma. Według mnie mało prawdopodobne, najpierw szukałbym problemu we wtryskach LPG. Ewentualnie jak masz trochę PB to pojeźdź na PB i zobacz czy błąd znowu się pojawi

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    Cóż teoretycznie może ale gdyby to cewka była albo układ WN to raczej były by jakieś błędy z wypadaniem zapłonu też, a chyba nic nie ma. Według mnie mało prawdopodobne, najpierw szukałbym problemu we wtryskach LPG. Ewentualnie jak masz trochę PB to pojeźdź na PB i zobacz czy błąd znowu się pojawi
    Hmm no niby tak, ale słyszałem że zapłon może wypadać, ale jeszcze błędy wypadanie nie pokaże a na początku zacznie zalewać go bo zapłon wypada ? Dodatkowo falowania mogą wskazywać na cewkę czy nie ?

    Jak dobrze popatrzę to falowanie mniej więcej zaczęło się po pierwszym checku.




    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    krótkiej (STFT) i długiej (LTFT) z ECU auta i
    tak miałem regulowaną kuchenkę z Tomkiem trochę nam to zajęło i dlatego długo nie miałem checka. Zobaczymy zrobię korekty wtryskiwaczy i zobaczymy.
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    Hmm no niby tak, ale słyszałem że zapłon może wypadać, ale jeszcze błędy wypadanie nie pokaże a na początku zacznie zalewać go bo zapłon wypada ?
    Tak ale wtedy też pojawił by się błąd wypadania zapłonu, MKIII jest na to dość czułe.
    Falowanie obrotów to może być wiele rzeczy, zarówno zapłon ale też skład mieszanki (sam się o tym przekonałem jak nie miałem korekcji po temperaturze na LPG).

    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    tak miałem regulowaną kuchenkę z Tomkiem trochę nam to zajęło i dlatego długo nie miałem checka.
    I tak powinno być Tak więc sam widzisz że coś zmieniło się w sprzęcie bo regulacja się sama nie zmieniła Zobacz co z tego wyjdzie i daj znać

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    sam widzisz że coś zmieniło się w sprzęcie bo regulacja się sama nie zmieniła Zobacz co z tego wyjdzie i daj znać
    dam znać, ale pewnie dopiero w następny weekend do tego siądę , albo jakoś w tygodniu jak będę miał chwilkę

    Może rustin ma rację i za zimno jeszcze jest na przełączanie na +20 i stąd te problemy. Nie mniej jednak na rozgrzanym silniku zrobię jutro po pracy kalibrację i zobaczymy.

    Z drugiej strony jak by mi lał jeden wtryskiwacz to samochód by chyba rano nie odpalał normalnie po całej nocy

    ---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

    Nie mnie jednak odkładam powoli na wtryskiwacze gazowe i miotam się między Matrixami HS a Baracudą

    ---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:48 ----------

    bo reg fasty są zdecydowanie za wolne do tego silnika



    Jeszcze pojadę na diagnostykę i analizę spalin i może to coś powie
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 24-02-2013 o 21:49
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

Podobne wątki

  1. [Zetec] zbyt uboga mieszanka?
    By darek1974 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 16:03
  2. [Zetec] Bląd - uboga mieszanka w cylindrze 1
    By Cymek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 01:32
  3. [Duratec] Absurdalnie bogata mieszanka (pilne)
    By badger in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 23:30
  4. [Duratec] check engine-zbyt bogata mieszanka
    By sosikxxx in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 19:59
  5. [MkII] mieszanka ciagle za bogata
    By gruniu in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 23:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów