+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Opis
    Ford Mondeo, Kombi, 2003, 1.8, 125 koni, LPG Stag
    Od
    30 Mar 2013
    Mieszka w
    Działdowo

    Exclamation Mondeo, Zetec-E 1.8 , Benzyna, 115 koni, 16v - nierówna praca silnika, brak mocy

    Witam. Wracając z zagranicy jakieś 200 km od domu zrobiłem postój. Na włączonym silniku około pół godziny zrobiłem sobie drzemkę. Następnie ruszyłem w dalszą drogę i po jakichś 500 metrach nagle moje Mondeo osłabło zaczęło chodzić tak jakby paliło na 3 świece. Samochodem trzęsło przy niższych obrotach a przy większych nie było to już tak odczuwalne jednak brak mocy już tak i maksymalna prędkość to 140 km/h. W takim stanie jednak jakoś udało mi się dojechać do domu co kosztowało mnie około 30 litrów paliwa na 200 km. To tragedia bo wcześniej nie brał mi więcej jak 8l/100 km. Pomyślałem że to może wina świeć i kabli ponieważ od zakupu czyli jakiś rok temu nie wymieniałem ich nie wiem kiedy robił to poprzedni właściciel. Wymieniłem świece i kable wysokiego napięcia. Świece były poczarniałe i końcówki mocno zużyte jakby już wypalone. Pod pewnym względem ucieszyło mnie to bo myślałem że to właśnie główna przyczyna, jednak byłem w błędzie. Odpalam Fordzika a problem nadal ten sam. Brak mocy, trzęsie silnikiem, pyrka z rury wydechowej jak stara Syrenka. Pomóżcie koledzy i koleżanki bo kasy nie mam za dużo a muszę samochodem wrócić do Niemiec za tydzień , a jeszcze przede mną przegląd i wymiana klocków oraz przegubów a tu nagle taki klops. Chciałbym może nie tyle dokładną szczegółową diagnozę co chciałbym wiedzieć czy może to być poważna usterka silnika, np. wina rozrządu , pamiętam kumplowi jak źle poskładali golfa po wymianie rozrządu to właśnie tak mu chodził i musiał wyrzucić 1000 pln na głowice itp.
    Czy jest możliwe że to rozrząd siadł że coś przeskoczyło i już mam po silniku czy raczej mniejszy problem bądź też mniej kosztowny. Szukałem w google i na innych forach tematów o podobnej sprawie jednak nie znalazłem nic konkretnego. Z góry dzięki za pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar bialy2224
    Imię
    Mati
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0+ STAG 400
    Opis
    Ford Mondeo mk1 2.0 DOHC
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    Nysa
    Spróbuj kolego wyczyścić przepływkę

  4. #3
    BlackBurn
    Gość
    Cewke też możesz wziąć pod lupę
    Ostatnio edytowane przez BlackBurn ; 30-03-2013 o 18:47

  5. #4
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Opis
    Ford Mondeo, Kombi, 2003, 1.8, 125 koni, LPG Stag
    Od
    30 Mar 2013
    Mieszka w
    Działdowo

    gdzie znajdują się cewka oraz przepływomierz ?

    Cytat Zamieszczone przez bialy2224 Zobacz posta
    Spróbuj kolego wyczyścić przepływkę
    dzieki za szybkie odpowiedzi, a czy moglibyście podesłać jakieś linki do tutoriali najlepiej ze zdjęciami jak sprawdzić przepływomierz (zlokalizować) i cewke

  6. #5
    Kursant Awatar bialy2224
    Imię
    Mati
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0+ STAG 400
    Opis
    Ford Mondeo mk1 2.0 DOHC
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    Nysa
    Przepływkę masz zaraz przy filtrze powietrza, podpięta jets do niej kostka a wyglada to tak http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...3ywomierzu-itp jeżeli otworzysz link to tam niżej masz wygląd przepływki i jak sie ja czysci

    ---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:24 ----------

    A co do cewki to jest tam gdzie sie koncza przewody zapłonowe tzn sa wpiete, najlepiej jest podmienic od kogos wiedzac ze ma sprawna, jest przykrecona czterema srubami (7)

    ---------- Post added at 18:34 ---------- Previous post was at 18:33 ----------

    Cewka jest taka sama w benzynie od 1.6 do 2.0

  7. #6
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Opis
    Ford Mondeo, Kombi, 2003, 1.8, 125 koni, LPG Stag
    Od
    30 Mar 2013
    Mieszka w
    Działdowo
    Cytat Zamieszczone przez bialy2224 Zobacz posta
    Przepływkę masz zaraz przy filtrze powietrza, podpięta jets do niej kostka a wyglada to tak http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...3ywomierzu-itp jeżeli otworzysz link to tam niżej masz wygląd przepływki i jak sie ja czysci

    ---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:24 ----------

    A co do cewki to jest tam gdzie sie koncza przewody zapłonowe tzn sa wpiete, najlepiej jest podmienic od kogos wiedzac ze ma sprawna, jest przykrecona czterema srubami (7)

    ---------- Post added at 18:34 ---------- Previous post was at 18:33 ----------

    Cewka jest taka sama w benzynie od 1.6 do 2.0
    Bardzo dziękuję za pomoc. W "lany poniedziałek" (raczej zamarznięty poniedziałek) sprawdzę przepływomierz no a z cewką to muszę jeszcze zobaczyć czy mogę ją sprawdzić miernikiem bo niestety nie mam dostępu do innej. Pozdrawiam i życzę smacznego jajka.

    ---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:15 ----------

    Ahh, zapomniałem dodać że oczywiście wyniki moich napraw lub prób napraw przedstawię oczywiście poźniej.

  8. #7
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Opis
    Ford Mondeo, Kombi, 2003, 1.8, 125 koni, LPG Stag
    Od
    30 Mar 2013
    Mieszka w
    Działdowo
    Witam. Miałem się odezwać jak naprawię. No i cóż naprawiłem. Przyczyną awarii była cewka. Podawała prąd tylko na 3 świece. Kupiłem nową za 110 PLN. Dzięki za rady Panowie. Dzięki Wam udało mi się trochę lepiej poznać mojego Mondka .

  9. #8
    Kursant Awatar bialy2224
    Imię
    Mati
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0+ STAG 400
    Opis
    Ford Mondeo mk1 2.0 DOHC
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    Nysa
    No to spoko ze udalo sie pomodz, ale jezeli przeplywki nie czysciles to zrob to, autko napewno troche ozyje. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [Duratec] Nierówna praca silnika i brak mocy
    By boro1990 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 22:03
  2. [Zetec][Mk1] Nierówna praca, brak mocy przy przyśpieszaniu
    By Trancefan1986 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 22:32
  3. [Zetec]Mondeo sie zepsuło - cykanie silnika i nierówna praca
    By alienides in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-01-2009, 13:50
  4. nierówna praca silnika,brak mocy
    By thanna in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-04-2007, 15:26
  5. nierówna praca silnika, brak mocy. Pomocy
    By Malutki in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-05-2005, 22:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów