+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MK4 2,0 Benzyna
    Od
    25 Sep 2012
    Mieszka w
    Warszawa

    Blaupunkt NX - resetuje się co kilkanaście sekund

    Witam, mam fabryczną NAVI w Mondeo IV - Blaupunkt NX i ostatnio coś się zepsuło. Usterka polega na tym że urządzenie się resetuje co kilkanaście sekund. Gaśnie ekran, chwilę coś w środku się "mieli" i znowu kilkanaście sekund gra", po kilku, kilkunastu takich cyklach zupełnie gaśnie i czarny ekran. Co dziwne znowu się aktywuje przy włączeniu jakiejkolwiek elektryki w aucie np jak otworzę lub zamknę zamek centralny albo włączę lub wyłączę światła.
    Ma ktoś jakiś pomysł ?

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mysłowice
    Próbowałeś odpiąć akumulator? Ja miałem taki przypadek z moim NX, że straciła mi się opcja telefonu. Kombinowałem na różne sposoby i nic, do czasu wymiany aku na nowy. Po wymianie, zdziwko opcja telefonu znów aktywna. Spróbuj z aku, może coś pomoże.
    Ostatnio edytowane przez RalfiX78 ; 27-06-2013 o 19:19

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MK4 2,0 Benzyna
    Od
    25 Sep 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    odpięcie aku nie pomogło. Rozprogramowała się pamięć wewnętrzna urządzenia i nie pomogło nawet wgranie softu w ASO.
    Musiałem jechać do Sochaczewa bo tam jest firma która naprawia takie usterki od ręki.
    Od tego czasu śmiga bez problemu

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    09 Aug 2014
    Mieszka w
    CW
    Witam,
    Mam podobny problem.

    Ile kosztowała usługa naprawy i czy musieli wyciągać panel?

    Proszę także o namiary na firmę.

    Pozdrawiam

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    23 Oct 2014
    Mieszka w
    Konopiska

    Reset radia

    Witam. Posiadam Forda Mondeo MK IV Titanium Combi, od około tygodnia czasu zaczęła mi się także pojawiać taka usterka jaką opisywał w swoim poście iceman73, ma ktoś jakąś dobrą radę na naprawę tego. Byłem u dość znanego elektryka w mojej miejscowości i powiedział, że on nie da rady nic z tym zrobić - trzeba wgrać nowe oprogramowanie do radia. Skierowali mnie do serwisu do Częstochowy tam Pan nie zainteresowany wogóle klientem (była nowa promocja Forda) oświadczył, że serwis jest nieczynny i będzie hulał dopiero za kilka dni (super obsługa). Jeśli ktoś ma dobrą radę na naprawę tej usterki proszę o pomoc ( w obecnej chwili bardzo wkurzająca jazda radio co kilka sekund włancza się i wyłancza). Pozdrawiam.

  7. #6
    Kursant Awatar Her Otto Flick
    Model
    MK4 Titanium
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Sep 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    na allegro ze 3 tygodnie temu ogłaszało sie 2 gości którzy naprawiają głównie Travelpiloty. kupiłem od jednego klawisze do NAVI. masz maila do niego.

    adrianderda@o2.pl

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    Mondeo Titanium S mk IV
    Od
    03 May 2011
    Mieszka w
    41-200

    blaupunkt NX resetuje się co kilkanaście sekund

    Witam miałem podobny problem ze 2 lata temu okazało się że wyjęcie płyty z navi ( tej dolnej) pomagało więc wniosek że to może zabrudzona -porysowana płyta jest powodem resetowania. Kupiłem nową płytę z mapami (akcja na tut. forum) i problem zniknął tak że jak masz znajomego z tą navi to wypróbuj z inną płytą
    ps. wyjęcie płyty nie jest łatwe bo trzeba się spieszyć zanim się zresetuje mnie udało się za trzecim razem

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    No i ja miałem ten problem. Pojawił się po wymianie akumulatora .
    Nawigacja pojechała do serwisu . Wróciła ... a objaw ten sam
    Z tego powodu ze mam dwa MK4 postanowiłem poprzekładać graty z nowego do starego .O dziwo w starym .. nawigacja grała .
    Wstawiłem ze starego radio do noewgo MK4 i problem ten sam . Czyli magistrala CAN ... co na niej siedzi tak sie zastanawialiśmy z kolegą Orion512 . Odłaczyłem Conversa+ ... nawigacja działa . No myślę licznik padł i podmiana liczników ... problem pozostał ..
    Różne myśli nachodziły , mała masakra . Orion512 mówi mi a spróbuj wyłączyć BT z wiązki. No ok i rozbebeszanie zaczynam
    Dostałem się do modułu i wypinam z wiązki . Nawigacja zaczyna normalnie działać wszystko ok.
    Mówię sobie BT do wymiany a Orion512 a podepnij i sprawdź jakie błędy sypie na CANie . Hmm nie chciało mi się tego robić( bo już poskręcałem wszystko) ale zrobiłem .
    No i eureka i jakby nic wszystko wróciło do normy . Każdy moduł działa i żadnych błędów.
    niezłe jajca co


    pozdr Tomek
    Moje MK4 z MODami -Convers+ z wizualizualizacją parktronika ,tempomat,autoryglowanie,lampki w poszyciu drzwi,zasłonki w drzwiach i inne DIAGNOSTYKA

Podobne wątki

  1. [MkI] Resetuje się radio
    By Kunio in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 19:02
  2. [Zetec]JAk sie resetuje kompa??
    By kaamil1805 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 21:41
  3. [MkIII] Resetuje sterownik od LPG
    By Exodos in forum LPG
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-12-2008, 19:40
  4. Radio się resetuje
    By ventola in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2005, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów