+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 161
  1. #81
    Kursant Awatar Spaider
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCI
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    ---------- Post added at 21:43 ---------- Previous post was at 21:16 ----------

    [/COLOR]a więc fotki są trochę wcześniej :






    Ostatnio edytowane przez Spaider ; 14-10-2016 o 22:44

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #82
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    w tych główkach są metalowe spinki które trzeba podważyć i jak założysz główkę na auto to je zatrzaskujesz, te z oryginału forda są jakieś masywniejsze i nie wyrabiają się tak szybko. odkręcasz te główki tak jak w przypadku zakładania sprężyn i zmieniasz na te fordowskie i spokój

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  4. #83
    Kursant
    Model
    St220
    Silnik
    Benzyna
    Od
    05 Feb 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Wracając do mojego problemu, zmienione siłowniki na takie jakie mówiliście i wszystko działa aż pięknie Miny innych ludzi z st-ekow, bezcenne

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

  5. #84
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Dobrze, że się wyjaśniło. Ten patent musi zadziałać, nie ma siły

    Klikam z rakiety śnieżnej.

  6. #85
    Kursant Awatar Spaider
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCI
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    te z #81 siłowniki będą dobre czy do zmiany???
    Ostatnio edytowane przez Spaider ; 16-10-2016 o 19:38

  7. #86
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    siłowniki masz dobre tylko mocowania te główki przekręć ze starych fordowskich dłużej posiedzą

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  8. #87
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 FlexiFuel 145 KM
    Od
    17 Apr 2014
    Mieszka w
    Legionowo
    Hej,

    sorry, że tak średnio w temacie, ale czy komuś po przeróbkach nie zostały dwie sprężyny V20-102?

    Jartech podniósł ceny i obecnie z wysyłką kosztują 55 zł za komplet.

  9. #88
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    kupowałem w kwietniu i już tyle płaciłem 20zł sztuka sprężyna i 15 wysyłka przy wpłacie na konto.
    Ostatnio edytowane przez henq ; 02-12-2016 o 14:02

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  10. #89
    Pieszy Awatar dj_amper
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Mondeo MkIII 1.8 125KM 2001 Kombi
    Od
    30 Dec 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jurek_t2-0 Zobacz posta
    Koledzy pytanie..zamontowałem ten patent w Mondeo mk3 kombi..działa rewelacyjnie ale pytanie bo kumpel chce mieć u siebie w Focusie MK2 2010r Kombi..czy to będzie działać ??
    Jakich uzyles silownikow i sprężyn do mk3 kombi?

  11. #90
    Zielony listek
    Model
    MKIII, MKIV
    Silnik
    2.0 PB, 2.0 TDCI
    Od
    06 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    zamontowałem i dzisiaj przy ok. -10 wypchało klapę do połowy wysokości wiec nie jest źle.
    Przy okolicach 0 st. śmiga bez problemów.

  12. #91
    Kursant Awatar zygiboos
    Model
    MKIII ST
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    R O L F
    Od
    21 Sep 2016
    Mieszka w
    w domu

    Patent dla ST220 jeżeli - klapa jest za ciężka i laguna II z krosna nie działa

    Jestem kolejną osobą z rzędu, która zauważyła, że przy ST220 siłowniki od laguny II z Krosna nie dają rady. Możliwe, że w niektórych ST montowali inne cięższe silniki wycieraczki (taka teoria, nie mam jak tego potwierdzić, ale łącznie sprawdziłem 3 siłowniki polecane do Mondeo HB i wszystkie okazały się za słabe, naprawdę męczyłem się przy otwieraniu i potrafiły się zatrzymywać w miejscu nawet jak było ciepło).

    Podzielę się z wami więc sposobem bo wypracowałem naprawdę udany patent jeżeli ktoś tak jak ja ma zbyt ciężką klapę.

    Działanie:
    • Działa idealnie, powoli i dostojnie nawet przy -8oC rano po całej nocy gdzie było miejscami -15oC.
    • Jak się robi cieplej (+5oC) też działa dobrze, nie wyrywa klapy do góry, ładnie hamuje, dalej o dziwo zamyka się lekko (powiedziałbym nawet, że za lekko, no ale zimą może tak być, czekamy na upały)
    • Specjalnie dla testu kilka godzin trzymałem siłowniki na kaloryferze przed ponownym montażem i jest idealnie, klapa chodzi lekko w obie strony - trochę bardziej zdecydowanie, tak jak powinno być.
    • Dzięki zastosowaniu 2/3 mniejszych sprężyn klapa zamyka się idealnie praktycznie sama, w zasadzie nie trzeba używać siły jak przy patencie z Krosnem
    • Zestaw testowany przez ponad tydzień (same siłowniki testował kolega z naszego forum @k750 już przez kilka miesięcy) i dalej jestem w szoku jak mi się udało to zrobić, że klapa chodzi tak delikatnie i ładnie się zamyka bez siły
    • ​Siłowniki są dłuższe od tych z Laguny więc klapa idzie wyżej tak jak powinna - bardzo wygodne przy wkładaniu dużych rzeczy.

    A udany zespół to:


    Wszystko montujemy tłoczyskiem do dołu (węższa część do karoserii, grubsza do klapy) - dzięki temu sprężyny zostają na dole i nie hałasują, a tłumienie pod koniec działa idealnie.


    FILMIKI: https://goo.gl/photos/YaPRMbMRTZ9anpSo7
    Zdjęcia z zabawy: https://goo.gl/photos/UqKyQiXRTvLynyei6



    UWAGA. Dodam tylko, że jest to sposób dla osób co sprawdziły poprzednie patenty i zauważyły, że mają zdecydowanie za ciężką klapę. Są użytkownicy ST220 co mówią, że jest to zbędne, działa już im krosno z laguny idealnie od lat.
    Ostatnio edytowane przez zygiboos ; 03-04-2017 o 13:33

    Mój temat: "Rolf" ST220 3.0 V6

  13. #92
    Zielony listek
    Model
    MKIII, MKIV
    Silnik
    2.0 PB, 2.0 TDCI
    Od
    06 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Widać, że lekko się zamyka. Niestety mnie wkurza przy siłownikach z laguny i zalecanych sprężynach konieczność mocnego ciśnięcia klapy przy zamykaniu.

  14. #93
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Widać, że nie użyłeś podkładek. Szybko "zjadą się" plastikowe główki od sprężyn.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 19-02-2017 o 19:54

  15. #94
    Kursant Awatar zygiboos
    Model
    MKIII ST
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    R O L F
    Od
    21 Sep 2016
    Mieszka w
    w domu
    @kk no zamyka się leciutko, latem pewnie będzie troszkę gorzej, ale myślę, że będzie znośnie. Główny problem przy lagunie to długość sprężyn - one stawiają taki opór przy zamykaniu, u mnie 1/3 tej długości. Dawniej miałem Pumę zrobioną specjalnie na siłownikach od Transita żeby leciała sama w górę - to ciężko było zamknąć jedną ręką latem - więc mam mniej więcej doświadczenie i wyczucie w tych zabawach. Zadziwiające jak dobrze chodzi i to w obie strony na 650N gdzie polecane to 495 - 520 Niutków.


    @RadkoR co do podkładek to miałem kurcze dylemat czy użyć, mam kupione, ale nie chciałem hałasów dodatkowych robić. Sprężyny tak ładnie są docięte i w miarę płaskie na spodach, że doszedłem do wniosku że nie ma sensu - ale będę obserwować, jak się zaczną niszczyć to założę. Na szczęście w domu mam z 10 siłowników z różnych aut - najwyżej główki przekręcę jak zepsuję
    Ostatnio edytowane przez zygiboos ; 21-02-2017 o 00:26

    Mój temat: "Rolf" ST220 3.0 V6

  16. #95
    Kursant Awatar mortas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    26 Jan 2016
    Mieszka w
    Poznań
    @zygiboos

    Rozumiem, że sprawdzone czy nie ma dodatkowych obciążników, bo u mnie były i nie chciało prawidłowo działać.
    Ostatnio edytowane przez mortas ; 26-02-2017 o 09:17
    Uwaga!! Post może być skażony myślą!!! https://www.youtube.com/user/mortas7...view=0&sort=dd

  17. #96
    Kursant Awatar zygiboos
    Model
    MKIII ST
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    R O L F
    Od
    21 Sep 2016
    Mieszka w
    w domu
    Klapę mam cięższą na bank - bo sprawdziłem 3 inne polecane siłowniki do Mondeo i żaden nie był wystarczająco silny. Sposób tak jak pisałem wyżej kolorem tylko dla osób z takim samym problemem i tylko najprawdopodobniej do ST220. Jeżeli sprawdzałeś wcześniej polecane siłowniki z Laguny II i nie był w stanie podnieść Twojej klapy i stałą w miejscu w połowie, to nie wiem jak mogły by Ci źle działać te ze Skody.

    Nie wiem niestety kto by instalował dodatkowe obciążniki w klapie bo to się mija z celem i logiką. Kilka osób już się do mnie zgłosiło z forum z takim samym problemem w ST220. Więc myślę, że to normalne, być może w niektórych modelach był inny silnik wycieraczki, albo coś. Będę rozbierał plastiki klapy jak się zrobi cieplej, jak będę montował kamerkę cofania to dam znać jeszcze.


    A działać u Ciebie raczej powinno nawet jak masz lżejszą klapę, w czym był problem? - są ledwo mocniejsze, u mnie teraz przy temperaturach bardzo niskich działają ledwo-ledwo, tak na styk dosłownie (na szczęście jeszcze nigdy nie zawiodły nawet przy -12). Przy zamykaniu nawet nie czuję oporu. Nie wystrzeliwała by do góry na bank bo te z firmy PolCar mają bardzo dobre hamowanie. Zresztą, niektórzy nawet wkładają jeszcze mocniejsze siłowniki od Transita, żeby klapa sama szła do góry bez sprężyn i też żyją. Ja miałem tak zrobione w Pumie. Oprócz tego, że latem w upały trzeba było czasem 2 rąk użyć do zamknięcia to działało dobrze - tu nie przewiduję takiego problemu, mam porównanie.
    Ostatnio edytowane przez zygiboos ; 26-02-2017 o 12:49

    Mój temat: "Rolf" ST220 3.0 V6

  18. #97
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Ponieważ mój zestaw krosno 23161 + jartech V20-102 miał już dość i nawet w cieplejsze dni nie otwierał klapy zamontowałem dziś siłowniki polcar od skody i sprężyny jartech V20-051. Klapa ładnie się otwiera i co najważniejsze wyżej. Podkładek nie stosowałem, końcówki w siłownikach polcar są inne niż w krośnie i sprężyna nie powinna ich niszczyć. Sprężyna V20-051 wchodzi bez cięcia i kosztuje 18zł sztuka. Klapę mam zwykłą ale z doklejoną lotką masywniejszą niż w st220.

  19. #98
    Zbanowany
    Imię
    Marek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Ford Mondeo III 2.0 DI 16V
    Od
    16 Oct 2012
    Mieszka w
    Marki
    A ile za to dałeś?

  20. #99
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Siłowniki i sprężyny z wysyłkami 103zł Wychodzi taniej niż opcja z siłownikami krosno z laguny i sprężynami V20-102.
    Ostatnio edytowane przez Mischel ; 02-03-2017 o 09:35

  21. #100
    Niedzielny kierowca Awatar drt_c
    Imię
    Robert
    Model
    ST 220
    Silnik
    Typowy
    Opis
    HB
    Od
    17 Oct 2016
    Mieszka w
    Strumień
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Ponieważ mój zestaw krosno 23161 + jartech V20-102 miał już dość i nawet w cieplejsze dni nie otwierał klapy zamontowałem dziś siłowniki polcar od skody i sprężyny jartech V20-051. Klapa ładnie się otwiera i co najważniejsze wyżej. Podkładek nie stosowałem, końcówki w siłownikach polcar są inne niż w krośnie i sprężyna nie powinna ich niszczyć. Sprężyna V20-051 wchodzi bez cięcia i kosztuje 18zł sztuka. Klapę mam zwykłą ale z doklejoną lotką masywniejszą niż w st220.
    Podasz numer tych siłowników i z jakiej skody ?

Podobne wątki

  1. [MkIII] Automatycznie otwierana klapa bagażnika
    By kaczor23rawa in forum Tuning
    Odpowiedzi: 1663
    Ostatni post / autor: 29-11-2020, 00:14
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 08:35
  3. [MkIII] Klapa bagażnika ( hatchback) - regulacja
    By Palec in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 16:15
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 17:04
  5. [MkIII] Automatycznie podnoszona klapa bagażnika
    By mikruss in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 20:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów