+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 3456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 161
  1. #121
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Pytanie do znawców,czy zielone sprężyny V20-051 będą wystarczające do sedana czy lepiej kpić dłuższe?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #122
    Kursant Awatar wojosojos
    Imię
    Wojtek
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    23 Feb 2016
    Mieszka w
    Grójec
    A wiec tak, zamontowalem silowniki i sprężyny i powiem szczerze dziala to średnio, bynajmniej w moim aucie, raz, dwa trzy razy sie uda ze klapa ładnie idzie do gory bez pomocy, ladnie hamuje wszystko ok, ale zdarzylo sie ze stanela w połowie, zdarzylo się tez, że poprostu sie otworzyła ale nawet sprezyny jej nie wypchnely jak jakby byly zaciete. Tempetatura kolo 5-6 stopni na plusie. Zastanawiam sie czy czekac na cieplejsze dni i wybadac sytuacje czy odrazu robic inwestycje w zestaw ze sposobu @zygiboos

  4. #123
    Kursant Awatar zygiboos
    Model
    MKIII ST
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    R O L F
    Od
    20 Sep 2016
    Mieszka w
    w domu
    No nie chcę zasmucać, ale po paru dniach zazwyczaj jest tylko gorzej, bo sprężyny się ściskają, a i nowe siłowniki leciutko tracą na mocy. Generalnie mój patent działał np. dziś znakomicie, mimo że mokra cieknąca klapa i 3°C rano po całej nocy bliskiej 0. A już 2 miesiące ponad

    Jeszcze mnie nie zawiódł ani razu - testowane do -7° (po nocy -12). Przy czym cały czas się dziwię, że nie ma też problemu z zamykaniem i chodzi lekko (bo siłowniki mocne te z PolCaru).

    @andre1681
    Co do sedana nie mam pojęcia. Ważne jakie się zmieszczą, siła powinna być wystarczająca, ale pytanie ile miejsca jest w siłownikach po pełnym zamknięciu (bo przy nich musi być z 2,5 cm).
    Ostatnio edytowane przez zygiboos ; 12-04-2017 o 22:36

    Mój temat: "Rolf" ST220 3.0 V6

  5. #124
    Kursant Awatar wojosojos
    Imię
    Wojtek
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    23 Feb 2016
    Mieszka w
    Grójec
    Potestuje kilka dni zobacze jak to bedzie. Nie pali mi sie bo auto uzytkuje sporadycznie tym bardziej bagażnik, alee, nie ukrywam ze jak juz robic to tak jak trza

    Po nocy stania w temperaturze ~5 na plusie rano test z ciekawości. Klapa jedynie otworzyła się z zamka....nawet sprężyny nie miały siły jej wypchnąć. Jednym słowem....porażka. Dopiero jak pomogłem klapie się otworzyć to miała trochę, powtarzam trochę chęci żeby pójść w końcu do góry, kilka razy zamykanie otwieranie raz za razem i lepiej ale siłowniki leeeeeeedwo ledwo ciągną do góry i w pewnym momencie stop dalej (te ostatnie 15cm) trzeba unieść klapę ręką.


    Także, jeśli ktoś chce mam na zbyciu nowy (użwany 2 dni, kilka testowych otwarć klapy :P) zestaw KROSNO 23161 + sprężyny Jartech V20-102 pasujący do mk3 hb i st220 ale tych z lżejszą klapą. Chętni PW.
    Ostatnio edytowane przez wojosojos ; 13-04-2017 o 11:14

  6. #125
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Cytat Zamieszczone przez zygiboos Zobacz posta
    pytanie ile miejsca jest w siłownikach po pełnym zamknięciu (bo przy nich musi być z 2,5 cm).
    Miejsca jest dość,pełny suw 10,8 a po zamknięciu 4,6 więc na pewno wejdą z dużym zapasem luzu.Zastanawia mnie jedynie to czy nie będą za krótkie(słabe)Siłowniki Krosno kupione w zeszłym roku wiec myślę że dadzą radę

  7. #126
    Kursant Awatar zygiboos
    Model
    MKIII ST
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    R O L F
    Od
    20 Sep 2016
    Mieszka w
    w domu
    Nie no, przy miejscu 4,6 to takie sprężyny 51 mm nie mają sensu - zero siły wypychu. Celuj w jakieś 80 - 100 mm, musi być tam zgięta prawie do oporu - gdzieś był temat o sedanach. Na Jartechu podają wymiar po pełnym ściśnięciu. Musi być w okolicach 4 cm u Ciebie bo nie będzie miało mocy żeby wypchnąć

    Mój temat: "Rolf" ST220 3.0 V6

  8. #127
    Kursant Awatar wojosojos
    Imię
    Wojtek
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    23 Feb 2016
    Mieszka w
    Grójec
    @zygiboos Jaki czas u Ciebie na aucie działa zestaw autopodnoszenia klapy? Zastanawia mnie żywotność i sprężystość sprężyn, gdyż zazwyczaj są one non stop ściśnięte praktycznie do oporu.

  9. #128
    Kursant Awatar zygiboos
    Model
    MKIII ST
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    R O L F
    Od
    20 Sep 2016
    Mieszka w
    w domu
    Trzeci miesiąc już powoli idzie (pierwsze dni lutego) odkąd przyszedł do mnie finalny zestaw (po wielu próbach) PolCar + sprężynki z jartecha. A w lutym były dni, że po nocy -12° rano sprawdzałem i przy -7° działało bez problemu (przy oblodzonej klapie).

    Podkreślę tylko, że działam na dociętych 48 mm o (jeden zwój za dużo jak się po tygodniu okazało) z jedną podkładką. Nie wiedziałem wcześniej, że zmieści się model 51 mm (koledzy z forum dopiero sprawdzili to). Przy 51 mm będzie moc z zapasem bez żadnych podkładek (podkładka nie daje przecież mocy dodatkowego zwoju).

    Z doświadczenia i rozmowie z innymi ludźmi na forum widzę, że nowe siłowniki i sprężyny tracą lekko siłę dokładnie po tygodniu - potem już tak zostaje. Dodam że wczoraj po deszczach też przy 3°C rano po nocy bliskiej 0° bez problemu otworzyły mimo, że hektolitry wody z klapy się lały. No i jedna niezaprzeczalna przewaga - w tym moim patencie są krótkie sprężyny, więc przy zamykaniu nie ma żadnych oporów praktycznie jak to ma miejsce przy tych 110 mm.


    PS. Ważne żeby założyć wszystko tłoczyskami (węższą częścią) do dołu:


    Mój temat: "Rolf" ST220 3.0 V6

  10. #129
    Kursant Awatar wojosojos
    Imię
    Wojtek
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    23 Feb 2016
    Mieszka w
    Grójec
    Dzięki za rzeczową odpowiedź Wiem już co muszę w takim razie zamówić, żeby być spokojnym o prawidłowe działanie tegoż patentu. Pozdrawiam.

  11. #130
    Niedzielny kierowca Awatar drt_c
    Imię
    Robert
    Model
    ST 220
    Silnik
    Typowy
    Opis
    HB
    Od
    17 Oct 2016
    Mieszka w
    Strumień
    Cytat Zamieszczone przez zygiboos Zobacz posta
    mimo, że hektolitry wody z klapy się lały.
    ....z czego połowa pewnie trafiła do bagażnika

  12. #131
    Kursant Awatar wojosojos
    Imię
    Wojtek
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    23 Feb 2016
    Mieszka w
    Grójec
    Mój postał 4-5h od ostatniego otworzenia bagażnika i znów próba, pierwsze otwarcie to tylko otworzenie się zamka (sprężyny i siłowniki stoją) dotknięcie wręcz tylko klapy spowodowało że poszła ładnie do góry. Każde kolejne zamkniecie i otworzenie (ok.7-8 razy) za każdym razem bez problemu tak jak powinno być. Zrobiło się też trochę cieplej niż było rano.

    Podejrzewam, że przyjdzie lato temp ok. 20 stopni i będzie chodzić ładnie.

  13. #132
    Kursant Awatar zygiboos
    Model
    MKIII ST
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    R O L F
    Od
    20 Sep 2016
    Mieszka w
    w domu
    Z kolegą bambamem doszliśmy do wniosku że problemem jest długotrwałe ugniatanie głównie. On też miał problem po każdej nocy - w ciągu dnia też mu działały. Tyle, że kupił krosno do moich sprężyn zamiast PolCara i jeszcze specjalnie wyciął je troszkę mniejsze niż polecałem bo bał się naprężeń, więc nietypowy przypadek

    W upały pewnie będzie dobrze, ale ja bym tak nie mógł. Akurat w chłodniejszy dzień będę chciał się pochwalić a tu zonk


    Spróbuj (jak się zmieszczą) dodać ze 2 podkładki od dołu i od góry - jeżeli tak jak mówisz wystarczy lekki dotyk i idą - mogą pomóc wykrzesać dodatkową siłę wyrzutu.
    Ostatnio edytowane przez zygiboos ; 13-04-2017 o 16:55

    Mój temat: "Rolf" ST220 3.0 V6

  14. #133
    Kursant Awatar wojosojos
    Imię
    Wojtek
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    23 Feb 2016
    Mieszka w
    Grójec
    Sprobuje z podkladkami, choc z tego co widziałem to miejsca jest tyci tyci. Sprobuje rowniez zmierzyc ile ma sprezyna po zamknieciu klapy bo tabelka w jartechu chyba sugeruje zeby nie przekraczac wartosci scisniecia sprezyny do 51mm (dla sprezyny v20-102) a wedlug mnie, bynajmniej na oko jest ona scisnieta wlasnie tak mocno.


    edit. podkładki założone, narazie z jednej strony sprężyny od strony główki ale za to dosyć grube. Możliwe że coś to dało bo klapa żwawiej się otwiera, chyba że już mi się to tylko tak wydaję. Tak czy inaczej czekam do jutra żeby zrobić próbę bo nocy.

    edit. sprawdziłem rano, klapa się otworzyła z zamka, uniosła 5 cm i przystanęła, chwile potrzebowała namysłu ale po chwili sama poszła do góry. Następny test po pracy (8-9h) to samo, uniosła się deko, chwila namysłu i sama do góry, zamknąłem i otworzyłem ponownie i już bez problemu i bez "zawiechy" za każdym następnym otwarciem. Wychodzi na to że im cieplej tym lepiej, ale i tak zakupię siłowniki od skody i v20-51 bo jak chce się obecnie zamknąć klapę jedną ręka, a ma się mało zręczności to można sobie zęby wybić nie ukrywam, na obecnym setupie zamykać zamyka się ciężko i jest to dość irytujące.
    Ostatnio edytowane przez wojosojos ; 14-04-2017 o 17:15

  15. #134
    Kursant Awatar bumbum
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 Ghia Automat
    Od
    17 Aug 2007
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Cytat Zamieszczone przez zygiboos Zobacz posta
    Z kolegą bambamem doszliśmy do wniosku że problemem jest długotrwałe ugniatanie głównie.
    Problemem nie są spreżyny . Mam obecnie załozone B20x51 i gdy jest ciepło wszystko jest ok. Klapa leci do góry bez zadnego zwolnienia. Gdy tylko spada ponizej 5st/C potrafi się zatrzymać. Próbowałem juz siłowników Krosna, Magneti marelli i to samo. Wydaje mi się ze albo potrzebne sa siłowniki tylko i wyłącznie Polcara, albo ja mam jakąś ciezszą klapę niz inni. Bo spreżynek sprzedałem juz całą masę i wszystkim działa.

    [CIACH]

    Do handlu są odpowiednie działy.
    Netoper
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 03-06-2017 o 00:05 Powód: Ciach oferta sprzedaży.

  16. #135
    Kursant Awatar Rafal75ww
    Imię
    Rafał
    Model
    Mondeo MK3
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    22 Nov 2016
    Mieszka w
    Wrocław Krzyki
    Czy sprężyny B20x51 i amorki od skody możną zastosować w zwykłym HB? Czy ten zestaw będzie zbyt mocny?

  17. #136
    Niedzielny kierowca Awatar drt_c
    Imię
    Robert
    Model
    ST 220
    Silnik
    Typowy
    Opis
    HB
    Od
    17 Oct 2016
    Mieszka w
    Strumień
    Polcary bardzo ładnie hamują na końcu, więc moim zdaniem nie powinno być problemów

    ---------- Post added at 18:50 ---------- Previous post was at 18:44 ----------

    Nie zauważyłem, że pytasz o B. Ja mam V (zielone)

  18. #137
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    16 Apr 2016
    Mieszka w
    Vejle, Dania
    jest opcja kupic te sprezyny gdzies na allegro ?

  19. #138
    Kursant Awatar Dombek
    Imię
    Dominik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie
    A ja do kombi założyłem Krosno 24600 to jest do Citroena C4 coupe. Te z laguny są do kombi za krótkie. Dołożyłem sprężyny i jak narazie działa bardzo dobrze.

  20. #139
    Klubowicz Awatar plusek
    Imię
    Tomasz
    Model
    Ford C max
    Silnik
    diesel
    Od
    17 Nov 2010
    Mieszka w
    Międzylesie, Kotlina Kłodzka (DKL)
    Cytat Zamieszczone przez andre1681 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez zygiboos Zobacz posta
    pytanie ile miejsca jest w siłownikach po pełnym zamknięciu (bo przy nich musi być z 2,5 cm).
    Miejsca jest dość,pełny suw 10,8 a po zamknięciu 4,6 więc na pewno wejdą z dużym zapasem luzu.Zastanawia mnie jedynie to czy nie będą za krótkie(słabe)Siłowniki Krosno kupione w zeszłym roku wiec myślę że dadzą radę
    @andre1681 działałeś coś w temacie?
    Bo też mam sedana i jestem ciekawy...

  21. #140
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Cytat Zamieszczone przez plusek Zobacz posta
    działałeś coś w temacie?
    W tej chwili przymierzam się do zielonych sprężyn ale mi schodzi.Na dziej dzisiejszy jadę na sprężynach od wiatrówki które założyłem rok temu,sprawują się dość dobrze ale tylko w ciepłe dni w zimie to porażka.Zapodaję link do filmiku jak to wygląda u mnie.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Automatycznie otwierana klapa bagażnika
    By kaczor23rawa in forum Tuning
    Odpowiedzi: 1663
    Ostatni post / autor: 28-11-2020, 23:14
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 07:35
  3. [MkIII] Klapa bagażnika ( hatchback) - regulacja
    By Palec in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 15:15
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 16:04
  5. [MkIII] Automatycznie podnoszona klapa bagażnika
    By mikruss in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 19:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów