+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2001 PB + LPG
    Od
    08 Dec 2012
    Mieszka w
    W±dro¿e WLK

    Gor±cy zawór EGR, samoistnie siê nagrzewa.

    Cze¶æ wszystkim. Mam ma³e (du¿e) problemy z silnikiem. Wczoraj sprawdzi³em dla ciekawo¶ci EGR. Wykrêci³em t± elektryczn± czê¶æ, t³oczek chodzi³ elegancko, lu¼no. Jednak dla sprawdzenia pod³±czy³em wtyczkê do odkrêconej tej czê¶ci elektrycznej i zapali³em motor. Okaza³o siê, ¿e po paru chwilach nie mo¿na by³o tego utrzymaæ w rêkach takie gor±ce siê zrobi³o. Nie ¿eby spaliny czy co¶ bo przecie¿ wykrêcone i niczego nie "dotyka". Przy odpaleniu zawór zadr¿a³ i powróci³ do wyj¶ciowego po³o¿enia. Tak ma byæ czy powinien jako¶ dynamiczniej zmieniaæ wychylenie. A, no i jakie powinno byæ to wychylenie, na wolnych na rozgrzanym silniku wystawa³ ok 3-4 mm i siê nie zmienia³o mo¿e dlatego ¿e wykrêcone, ale po przy³o¿eniu nie by³o ró¿nicy w pracy silnika. Mia³ kto¶ tak± sytuacjê proszê o pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Z ciekawo¶ci robi³em to samo co Ty
    Zawór te¿ mi siê nagrzewa, choæ nie tak bardzo, ¿eby nie mo¿na by³o go utrzymaæ w rêkach- ot, jest po prostu ciep³y.
    On wychyla siê tylko na ciep³ym silniku i to tylko przy dodawaniu gazu- jak tylko go odejmiesz, od razu siê chowa.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznañ/Warszawa
    Je¿eli masz ELM-a to zainstaluj ForScan-a. Sprawd¼ jak dzia³a EGR. U mnie warto¶ci wahaj± siê od 2-12. A silnik dzia³a mi jak pszczó³ka. 2 Przy puszczonym gazie a 12 przy gazie na maxa. Czyli im wiêcej mu dajesz tym warto¶æ wzrasta.
    Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 27-04-2013 o 11:18

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiód³.

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2001 PB + LPG
    Od
    08 Dec 2012
    Mieszka w
    W±dro¿e WLK
    A widzisz, czyli jednak siê nagrzewaæ powinien. Chocia¿ mówisz, ¿e nie tak mocno, u mnie parzy w rêce. Sprawdzê jeszcze z tym gazem, czy przy dodawaniu siê co¶ zmieni. Mam ELMa, ale tylko na androidzie z Torqe, nie mam laptopa.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznañ/Warszawa
    A z którego roku masz auto? Bo my z Marcinem w przedlifcie mamy bodaj¿e EGR-y sterowane podci¶nieniowo. Chyba po lifcie wesz³y sterowane elektrycznie. Co¶ mi dzwoni tylko nie wiem w którym ko¶ciele.

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiód³.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez enjoypoznan Zobacz posta
    A z którego roku masz auto? Bo my z Marcinem w przedlifcie mamy bodaj¿e EGR-y sterowane podci¶nieniowo. Chyba po lifcie wesz³y sterowane elektrycznie. Co¶ mi dzwoni tylko nie wiem w którym ko¶ciele.
    Robert, mamy sterowane ERG elektrycznie - sterowanie podci¶nieniowe maj± w dieslach...
    A kolega napisa³, ¿e zdj±³ t± elektryczn± czê¶æ, wiêc ma tak samo jak my
    Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 27-04-2013 o 19:09

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznañ/Warszawa
    Wiedzia³em ¿e co¶ pomyli³em. Co¶ mi siê ubzdura³o , ¿e EGR po lifcie jest inaczej sterowany w benzynach.
    Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 27-04-2013 o 19:11

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiód³.

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2001 PB + LPG
    Od
    08 Dec 2012
    Mieszka w
    W±dro¿e WLK
    Ogl±dn±³em ten zawór i faktyczne siê otwiera przy dodaniu gazu, nieznacznie bo na ok. 4-6 mm w zale¿no¶ci od "depniêcia".
    @ martinez07 Jak tam u Ciebie sprawa wygl±da, u da³o siê co¶ rozkminiæ ze spadaj±cymi obrotami?

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    I u mnie oba (bo mam zapasowy) otwieraj± siê te¿ tylko na te parê mm.
    Je¶li chodzi o spadaj±ce obroty, to wymieni³em pcm i mam spokój.

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznañ/Warszawa



    Mam takie pytanko jeszcze. Do czego w takim razie s³u¿y króciec po prawej stronie zaworu? Wyra¼nie nak³ada siê na niego jaki¶ wê¿yk. I niech zgadnê jest to wê¿yk podci¶nienia?

    EGR który da³em jest z Mondka 1.8 125PS 2002.
    Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 29-04-2013 o 07:15

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiód³.

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez enjoypoznan Zobacz posta
    Mam takie pytanko jeszcze. Do czego w takim razie s³u¿y króciec po prawej stronie zaworu? Wyra¼nie nak³ada siê na niego jaki¶ wê¿yk. I niech zgadnê jest to wê¿yk podci¶nienia?

    EGR który da³em jest z Mondka 1.8 125PS 2002.
    Tym króæcem przep³ywa sobie p³yn ch³odz±cy, w celu sch³odzenia spalin przez ich przedostaniem siê do kolektora ss±cego.
    Zaznaczy³em na obrazku w kolorze czerwonym którêdy siê ten p³yn dostaje (prosto z silnika), a na zielono którêdy wychodzi.
    Ta czarna kopu³ka z wystaj±c± wtyczk± reguluje otwieraniem i zamykaniem EGR (w niej jest silniczek elektryczny).


  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznañ/Warszawa
    No to wszystko jasne. Dziêki za info. Wiem teraz chocia¿ tyle ¿e EGR ch³odzony jest p³ynem. O czym wcze¶niej nie wiedzia³em.

    Swoja drog± to ta ca³a recyrkulacja spalin potrzebna jak... ¦rodowisku to raczej du¿o nie pomo¿e. Trza z tym ¿yæ.
    Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 29-04-2013 o 14:37

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiód³.

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Choæ teraz nie jestem pewien czy nie pomyli³em kierunków przep³ywu ch³odziwa.

  15. #14
    Pieszy
    Opis
    mazda 6 1.8
    Od
    15 Oct 2013
    Mieszka w
    Paczków

    Dzalanie elekromagnesu EGR

    Witam.
    Mam mazdê 6 1.8 to ten sam silnik i czê¶ci co mk3 1.8. Ni mam jasno¶ci czy to 4-6 mm o którym mowa wy¿ej dotyczy grzybka w dolnej czê¶ci EGR, czy bolca w elektromagnesie, który steruje tym grzybkiem.

    Rozebra³em EGR (auto trochê muli - nie ma ¿adnych b³êdów) - generalnie nie by³ strasznie usyfiony - dok³adnie go wyczy¶ci³em (grzybek zamykaj±cy przep³yw chodzi jak powinien) i odkrêci³em plastykow± kopu³kê - elektromagnes. Doln± czê¶æ przykrêci³em, a kopu³kê pod³±czon± do wtyczki pozostawi³em obok akumulatora, tak ¿e nie powinna siê nagrzewaæ.
    Nastêpnie poje¼dzi³em z 30 min. Mo¿e zbiera³ siê trochê lepiej (ca³y czas zamkniêty dop³yw spalin), ale trudno powiedzieæ. Jak stan±³em okaza³o siê ¿e kopu³ka z elektromagnesem by³a taka gor±ca, ¿e trudno j± by³o dotkn±æ - mimo tego, ¿e nie mia³a prawa od niczego siê nagrzaæ (przez cewkê p³ynie pr±d, ale czy a¿ tak powinna siê nagrzewaæ).
    Nastêpnie sprawdzi³em, czy na wolnych obrotach i przy dodawaniu gazu bolec z kopu³ki zmienia³ swoje po³o¿enie (powinien przecie¿ poruszaæ sprê¿ynê w dolnej czê¶ci EGR) - nie reagowa³ w ¿aden sposób, nie mo¿na go by³o równie¿ poruszyæ w dó³ lub w górê.

    Czy powy¿sze ¶wiadczy, i¿ elektromagnes jest zawieszony - zepsuty i nie dzia³a w³a¶ciwie sterowanie EGR oraz, czy ta kopu³ka przekazuje jakie¶ dane do kompa - dochodzi do niej a¿ 5 przewodów - do sterowania elektromagnesem wystarczy³y by 2.
    Czy bolec w kopu³ce powinien siê poruszaæ "na sucho" przy nacisku ?.

    Adam1212

  16. #15
    Pieszy
    Opis
    mazda 6 1.8
    Od
    15 Oct 2013
    Mieszka w
    Paczków

    Sterownik egr

    Dzisiaj odkrêci³em sterownik egr i popsika³em do ¶rodka wd40. Po chwili siê rozrusza³ i mog³em poprzesuwaæ bolec, który steruje egr. Niestety po rozgrzaniu silnika okaza³o siê,¿e bolec cofa siê (wy³±cznie po zapaleniu) ale nie chodzi przy dodawaniu gazu (egr ca³y czas zamkniêty). Przed wczoraj pod³±cza³em do wtyczki 2 u¿ywane egr i ¿aden nie chodzi³. Reagowa³y jak mój - po przekrêceniu silnika dr¿a³y, a pó¼niej zero reakcji przy gazowaniu.
    Ostatnio wyczyta³em, ¿e egr w benzynie dzia³a inaczej ni¿ w dieslu - na wolnych jest zamkniêty, a przy ¶rednich obrotach powinien dzia³aæ, przy wy¿szych znowu siê zamykaæ.

    Czy, kto¶ móg³by potwierdziæ, ¿e faktycznie brak reakcji na peda³ gazu oznacza koniec mojego egr ? Czy to ustrojstwo (sterownik) mo¿na regenerowaæ lub naprawiaæ ?

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Silnik siê nie nagrzewa.
    By streetfighter in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 117
    Ostatni post / autor: 12-02-2017, 19:09
  2. [MkIII] nagrzewa siê klema
    By JohnnyUtah in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 17:50
  3. [TDDi MKIII] Nie nagrzewa siê silnik
    By kruszyna in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 00:51
  4. [Zetec] 500 - 600 obrotów jak siê nagrzewa ?
    By karek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-05-2011, 12:46
  5. [MkI] Jak dlugo auto siê nagrzewa?
    By Kunio in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-01-2008, 12:53

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów