+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    23 Apr 2012
    Mieszka w
    Brodnica

    problem z układem wtryskowym

    witam,
    w moim mondku 2.0TDCI 130 KM z 2004 roku występuje następujący problem:
    po przekroczeniu 3 tysięcy obrotów na biegu 3 (najczęściej) silnik przechodzi w tryb awaryjny. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnik pracuje w normalnym trybie. I tak do kolejnego 3 biegu i obrotów 3000. Odstawiłem auto do mechanika stwierdził że wtryski przelewają. Wtryski poszły do regeneracji. Po zamontowaniu zregenerowanych wtrysków sytuacja się powtarza tylko, że teraz przechodzi w tryb awaryjny na 4 biegu i po przekroczeniu 3000 obrotów. Nadmienię że po podłączeniu komputera występuje słynny kod P0251. Mechanik stwierdził że może być to jeszcze zawór na pompie wtryskowej. Dodam jeszcze że przy dłuższym postoju np. z nocy samochód odpalał bez problemów.
    Czy może miał ktoś podobny problem? Jeśli tak to proszę o sugestie i podpowiedzi gdzie szukać przyczyny usterki.
    Dzięki za odpowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Globi
    Imię
    Mateusz
    Model
    Renault Espace IV
    Silnik
    2.0T PB + LPG
    Od
    16 Aug 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Kolego przejrzyj forum, jest troche tematów o tym

    Na poczatek filtr paliwa - wymieniany byl?
    A po filtrze jako pierwsze trzeba by przejrzec pompe paliwa, spuscic paliwko ze starego filtra, poszukac opilkow. Wymiana wtrychow przy padnietej pompie to samobojstwo, bo problem wroci, czego Ci nie zycze. Trzeba znalezc kumatego pompiarza i niech sprawdza pompe..

    Cytat Zamieszczone przez kulas0 Zobacz posta
    może być to jeszcze zawór na pompie wtryskowej
    j.w.

    ---------- Post added at 12:31 ---------- Previous post was at 12:29 ----------

    Cytat Zamieszczone przez kulas0 Zobacz posta
    Po zamontowaniu zregenerowanych wtrysków sytuacja się powtarza tylko, że teraz przechodzi w tryb awaryjny na 4 biegu i po przekroczeniu 3000 obrotów
    Mozliwe tez ze pompa nie daje juz takiego cisnienia jak powinna, przedtem tryb awaryjny wystepowal wczeniej, bo zaworki laly, wiec cisnienie na wtrysku bylo jeszcze mniejsze. Teraz nie leja, wiec cisnienie w ukladzie jest wieksze, jednak wciaz nie odpowiednie. Ale to tylko moje luzne dywagacje, musza mnie koledzy poprawic w razie co, bo szpec znowu nie jestem


  4. #3
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    23 Apr 2012
    Mieszka w
    Brodnica
    dzięki za podpowiedź. Mondka wczoraj odstawiłem do serwisu forda. Prawdopodobnie problem jest jeszcze z pompą. czekam na oficjalną diagnozę.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar mario373
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCi
    Od
    11 Apr 2010
    Mieszka w
    Strzegom
    Dobre posunięcie ze zmianą mechanika który zdiagnozował wymianę wtrysków chyba po zapachu spalin Ja znam takich co nie wychodząc z warsztatu diagnozują krzywy korbowód "bo ten model tak ma"
    Tylko czy ASO nie jest krokiem zbyt drastycznym, tu masz http://chomikuj.pl/mario373/Moto adresy autoryzowanych serwisów Delphi

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    23 Apr 2012
    Mieszka w
    Brodnica
    Teraz to już całkowicie nie wiem co może być. Wtryski zregenerowane (nawet dwukrotnie), pompa sprawdzona, zawór na pompie wymieniony, układ paliwowy sprawdzony (próba na bańkę). A samochód ciągle przechodzi w tryb awaryjny jak osiągnie 140 km/h na piątym biegu, ciśnienie około. 177000MPa mierzone podczas jazdy.Kod błędu wyskakuje P0251. Po zatrzymaniu i zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy - do kolejnego 140 km/h. Koledzy wpakowałem już w naprawę 3500 tyś zł i efektu nie widać. Pomóżcie bo już mi ręce opadają. Brak mi już pomysłów.

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo tdci mkIII 2003
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    kolego był taki jeden post na forum który mówił o czujniku na turbinie, takie same objawy i ten sam błąd na kompie i jeszcze pedał gazu do sprawdzenia.Powodzenia, ja mam na razie problem z migającą sprężyną i leje drugi wtrysk, oby to było to bo mnie rozniesie!!
    Ostatnio edytowane przez mbydlinski ; 15-05-2013 o 22:19

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK3 tdci 130
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Ciśnienie 177000 MPa ? Coś tu chyba nie tak z jednostkami? Podejrzewam, że 177 MPa. To byłoby za duzo. Chyba górne ciśnienie w tych pompach to jakieś 160 MPa.
    Ja stawiam na nieskuteczną diagnoze pompy. Wiem, że potrafią być upierdliwe i przeciętny warsztat czy mechanik nie zdiagnozuje jej tak na 100%.

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    A czujnik na listwie CR wymieniony przynajmniej sprawdzony?
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  10. #9
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI 130KM 2005
    Od
    15 May 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Kolego taki sam objaw miałem przy padniętej turbinie, zdiagnozowano mi błąd uszkodzenie czujnika komputerowego turbiny, wykręciłem go wysłałem w Polskę do naprawy, założyłem go z powrotem dalej to samo , no i turbina do regeneracji

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar mario373
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCi
    Od
    11 Apr 2010
    Mieszka w
    Strzegom
    Błąd P251 dotyczy układu paliwowego za wysokie za niskie ciśnienie na pompie, czyli filtr paliwa, wtryski, listwa, pompa. Tu gdzieś trzeba szukać przyczyny problemu
    Podobne objawy występują przy walniętej turbinie lub nastawniku turbiny jednak wtedy mamy błąd P4..coś tam A lub B

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    23 Apr 2012
    Mieszka w
    Brodnica
    no myślałem, że jest już po problemie... a tu znowu 3000 tyś obr. czwarty bieg, prędkość 120 km/h i tryb awaryjny. sprawdziłem chyba wszystko co mozna było:
    1. regeneracja 4 wtrysków końcówki, zaworki, plus nadanie nowych numerów.
    2. wymieniony zawór na pompie,
    3. sprawdzona pompa
    4. wymieniony nastawnik turbiny
    5. sprawdzone cisnienie pompy
    6. sprawdzona a raczej wymieniona listwa.
    7. wymieniony filtr paliwa
    I problem powrócił. Po regeneracji wtrysków przez jakieś 1000 km było ok. A ty nagle szybka jazda poza miastem i tryb awaryjny, komputer wyświetla bląd P0251.
    Koledzy co to może być. Przez mondaka już całkowicie osiwiałem. Nie mam pojęcia gdzie dalej szukać . Mój mechanik stwierdził , że już nie ma pojęcia co może być przyczyną.
    Pomocy!!!

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK3 tdci 130
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Na początek ponownie sprawdzić wtryski na przelewach. Być może coś jednak było w paliwie i nowe zaworki poszły w pi...u. Słyszałem o przypadku, że olej silnikowy dostawał się do paliwa i zanieczyszczenia z oleju wykańczały nowe zaworki. A opiłków nie było. Spuść paliwo z filtra i zobacz czy nie jest ciemne/mętne.

  14. #13
    Kursant Awatar dmisieekk
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    30 Nov 2012
    Mieszka w
    Zawiercie
    Cytat Zamieszczone przez Boblo Zobacz posta
    Na początek ponownie sprawdzić wtryski na przelewach. Być może coś jednak było w paliwie i nowe zaworki poszły w pi...u. Słyszałem o przypadku, że olej silnikowy dostawał się do paliwa i zanieczyszczenia z oleju wykańczały nowe zaworki. A opiłków nie było. Spuść paliwo z filtra i zobacz czy nie jest ciemne/mętne.
    Jeśli poleci coś w zaworki to auto ciężko pali, kopci po odpaleniu i widać że silnik nierówno pracuje. Zastanawia mnie jeden fakt, czy zaworki dostał oryginalne czy zamiennik bo podobno z z nimi tak jest, 1000km i papa

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK3 tdci 130
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Jeśli poleci coś w zaworki to będzie je stopniowo wykańczać, a silnik będzie pracował normalnie dopóki zaworki nie padną na tyle, że w układzie będzie zbyt niskie ciśnienie paliwa. Nic nie musi kopcić i raczej w 95% przypadków nie będzie. Najkrótszy przejechany dystans o jakim słyszałem na nowych zaworkach to 50 km., a potem całkowity "pad" To było podobno po dużej ilości opiłków. Ale jeśli zanieczyszczeń jest mniej to "pad" może trwać 500 km,.. 2000 km,... 10.000 km...

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z układem hamulcowym!!
    By wiciu_g in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 20:08
  2. [Zetec] Problem z układem chłodzenia
    By slawekb84 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 19:58
  3. [TDCi MKIII] Problem z układem wtryskowym
    By djbowie in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 15:17
  4. [MkI] Problem z układem chłodzenia.
    By Exodos in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-09-2006, 15:02
  5. [MkII] problem z układem chłodzenia
    By gos in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-02-2006, 22:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów