+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Pieszy Awatar michal-91
    Opis
    Mondeo mk2 1.8 16V
    Od
    28 Apr 2013
    Mieszka w
    R. ¦l.

    Mk2 1.8 16V benzyna - faluj± obroty, ga¶nie, szarpie, du¿o pali

    Witam.

    W ostatnich dniach sta³em sie posiadaczem Mondeo Mk2 z 1998 r. 1.8 16V 115 KM benzyna (bez gazu)

    Auto kupi³em wiedz±c ze juz na dzieñ dobry jest do rozwi±zania problem - tak jak w temacie z obrotami silnika, poprzedni w³a¶ciciel twierdzi³ ze do wymiany najprawdopodobniej bêdzie sonda bo zacz±³ mu du¿o paliæ i faluj± obroty.
    Pierwszego dnia po zakupie objawy by³y takie same ale juz nastepnego dnia juz silnik zacz±³ gasn±æ na wolnych obrotach, zacz±³ te¿ przerywaæ i szarpaæ przy przyspieszaniu (szczegolnie na 2 i 3) poza tym kilka razy podczas zmiany biegów przy ok. 3 tys. obroty wskoczy³y na 3,5 do 4 tys. no i spalanie jest rzeczywiscie du¿e.
    Auto by³o pod³±czane pod komputer u dwóch mechaników i tak u jednego wysz³o ze co¶ nie tak jest z sond± (nie by³a jakby widoczna) a u drugiego z sond± by³o wszystko dobvrze, tzn zakres prac i ogolnie wszsytko OK.
    Dowiedzia³em sie ze moga byæ wtryski zanieczyszczone to kupi³em STP wla³em i po przejechaniu lacznie ok. 30-40 km dalej tak samo
    Wg mnie jak rzeczywiscie cos nie tak jest z wtryskiem ze np."lej±" to spalanie jest wieksze sonda to widzi i mo¿e st±d te k³opoty z obrotami, choæ generalnie takie cyrki z obrotami wskazywa³y by na krokowca, ale do tego dochodzi szarpanie silnika no i te du¿e spalanie... wiec juz nie wiem czy przypadkiem nie na³o¿y³y siê na siebie jakies dwie rzeczy ?

    Stara³em siê jak najelpiej opisaæ to wszystko, bo nie wiem od czego zacz±æ...
    mo¿e s± jeszcze inne rzeczy do sprawdzenia, które mog± byc za to wszystko odpowiedzialne ?

    Bardzo proszê o pomoc i jakies podpowiedzi...
    Ostatnio edytowane przez michal-91 ; 28-04-2013 o 16:41

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Józef
    Opis
    MKI 1,8 16v CLX '93
    Od
    17 May 2009
    Mieszka w
    Olesno
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...%B3w-w-silniku sprawd¼ przep³ywomierz i sondê obowi±zkowo. Reset i adaptacja potem.

  4. #3
    Kursant Awatar krzych76
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 Duratorq; Mondeo MK3 2.0 Duratec
    Od
    04 May 2012
    Mieszka w
    Paczków
    W kwestii przep³ywki to sprawd¼ czy silnik siê wkrêca na maksymalne obroty. U mnie jak siê przep³ywka zabrudzi³a.......wpad³ paproch bo mechanik ¼le zamkn±³ pokrywê filtra......to krêci³ jedynie do 4000 obrotów i odcina³ zap³on. A co do sondy to owszem mo¿e tak byæ i jed¼ do dobrego diagnosty, który ma oryginalny program Forda, bo na tanich ze s³abym sprzêtem szkoda czasu i kasy. Nie s±dzê by mieli w programie tabele parametrów by porównaæ z nimi odczyty z kompa.
    Powodzenia.

  5. #4
    Pieszy Awatar michal-91
    Opis
    Mondeo mk2 1.8 16V
    Od
    28 Apr 2013
    Mieszka w
    R. ¦l.
    Dziêki za podpowiedzi i pomoc

    Powiem tak sondy i przep³ywki wg tematu który poda³ smyku na ju¿ nie mam jak sprawdziæ bo miernika sprawnego nie mam, przep³ywomierz chcia³em sprawdziæ czy nie jest zabrudzony i ewentualnie przeczy¶ciæ ale takiego torxa nie mam (wydaje mi sie ze trzeba go tam odkrecaæ), ale sciagna³em pokrywe filtra powietrza zajrza³em tak na przep³ywkê i widaæ ze raczej jest OK, tzn widzia³em ze "druciki" s± ca³e gdzies na forum wczesniej wyczyta³em ze mog± byc przerwane, wiec przynajmniej pod tym wzgledem jest OK.

    Postanowi³em zrobiæ choc moze nie powinienem reset kompa i adaptacje z mysla zeby przynajmniej auto w miare normalnie jezdzi³o i dalej bede mysleæ co jest nie tak, wydaje mi sie, ze jak cos naprawdê bêdzie uszkodzone to to wszystko nic nie da i dalej bedzie to samo.
    W kazdym badz razie po dokonaniu adaptacji w trakcie ktorej przejecha³em pare kilometrów widaæ róznice tzn od pocz±tku zaraz po zapaleniu silnika obroty znów falowa³y ale w koncu zaczê³y siê utrzymywac stabilnie w ok. 1000 obr./min. potem go trzyma³em na ok. 1300 obr. przez 3-4 minut a w trakcie jazdy nadal wystepuje szarpanie/przerywanie ale podczas zmiany biegów obroty juz nie podskakuj±, auto nie gasnie, na wolnych jest 1000 obr./min. (nie wiem czy to nie za duzo ? z tego co wiem ogolnie ma byæ ok.800-900 obr./min. chyba ze w Mondeo tak jest dobrze ?)

    Czy teraz bardziej by to wskazywa³o na przep³ywomierz ?
    chyba ze za szarpanie odpowiada co innego np przewody zap³onowe (z tego co wiem wymieniane by³y nieca³e 30 tys km temu)
    Ostatnio edytowane przez michal-91 ; 28-04-2013 o 22:41

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Józef
    Opis
    MKI 1,8 16v CLX '93
    Od
    17 May 2009
    Mieszka w
    Olesno
    Jak auto Ci du¿o pali i szarpie ,to sprawd¼ sondê ,a najlepiej by³oby podmieniæ. Falowanie obrotów mo¿e byæ spowodowane krokowcem -wyczy¶æ go. Patrz±c przez dolot przep³ywomierza nie ocenisz ,jak bêdziesz mia³ miernik to go pomierz i wyczy¶æ spirytusem. Bez sprawdzenia sondy przep³ywki i krokowca wiele nie da siê stwierdziæ. Przewody sprawd¼ w nocy pryskaj±c je wod± i patrz±c czy nic nie przeskakuje. Mo¿esz te¿ ¶wiece zmieniæ -niedu¿y koszt ,a i one mog± byæ powodem czê¶ci problemów.

  7. #6
    Kursant Awatar krzych76
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 Duratorq; Mondeo MK3 2.0 Duratec
    Od
    04 May 2012
    Mieszka w
    Paczków
    Kolega Smyku s³usznie pisze co powiniene¶ zrobiæ w pierwszej kolejno¶ci. Jednak w kwestii czyszczenia przep³ywki sugerowa³bym jaki¶ odt³uszczacz w aerozolu zamiast spirytusu i pêdzelka, bo mo¿na narobiæ sobie k³opotu i poprzerywaæ druciki............s± bardzo delikatne.

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imiê
    harald
    Model
    2szt. vauxhall
    Silnik
    2.2 / 3.0 V6
    Opis
    7-mio osobowe Vany.
    Od
    08 May 2007
    Mieszka w
    Be³chatów
    kolejnym krokiem jest EGR.
    Je¶li jest zaciêty w pozycji otwartej to bêd± cyrki z obrotami.
    Proponowa³ bym odrazu to za¶lepiæ. Ja tak zrobi³em.
    + szczelno¶æ dolotu, czyszczenie krokowca i przyp³ywki.
    Sonde sprawdz wtyczkê. Raz ³±czy, raz nie. Wypnij kostkê i zobacz styki.
    mi³ej zabawy.

    Mam wszystkie potrzebne klucze, ale masz za daleko do mnie.
    ...Zastrzegam sobie prawo do zmiany zdania, bez podania przyczyn...



  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar xiondzu
    Imiê
    Maciek
    Model
    By³ MKI '96-> jest Alhambra MKI '98
    Silnik
    1,8T AJH + Stag 4Plus
    Opis
    turbo na kagañcu + BOV
    Od
    11 Mar 2011
    Mieszka w
    Górki Wielkie
    Cytat Zamieszczone przez michal-91 Zobacz posta
    zacz±³ te¿ przerywaæ i szarpaæ przy przyspieszaniu (szczegolnie na 2 i 3) poza tym kilka razy podczas zmiany biegów przy ok. 3 tys. obroty wskoczy³y na 3,5 do 4 tys. no i spalanie jest rzeczywiscie du¿e.
    a mo¿e cewka? u mnie ostatnio pad³a to mia³em podobny objaw do tego stopnia ¿e jechaæ sie nie da³o

  10. #9
    Kursant Awatar misiek14051990
    Imiê
    Micha³
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    13 May 2012
    Mieszka w
    £owicz
    Cytat Zamieszczone przez xiondzu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez michal-91 Zobacz posta
    zacz±³ te¿ przerywaæ i szarpaæ przy przyspieszaniu (szczegolnie na 2 i 3) poza tym kilka razy podczas zmiany biegów przy ok. 3 tys. obroty wskoczy³y na 3,5 do 4 tys. no i spalanie jest rzeczywiscie du¿e.
    a mo¿e cewka? u mnie ostatnio pad³a to mia³em podobny objaw do tego stopnia ¿e jechaæ sie nie da³o
    te¿ mia³em podobny problem, winowajcami by³y przewody wn i cewka w³asnie.

  11. #10
    Pieszy Awatar michal-91
    Opis
    Mondeo mk2 1.8 16V
    Od
    28 Apr 2013
    Mieszka w
    R. ¦l.
    W ostatnich dniach wymienione w aucie zosta³y ¶wiece i przewody WN co nic nie da³o, nastepnie postanowi³em wymieniæ sondê bo ponownie pod³±czaj±c auto pod kompa wysz³o ze cos jest z ni± nie tak, kupi³em now± uniwersaln± Boscha, dodatkowo zmieniony by³ filtr paliwa bo obecny by³ chyba w aucie od nowosci i przecieka³ juz, po tym zrobi³em drugi reset i adaptacjê i efekt by³ taki ze by³o lepiej ale to nie jest to - nadal szarpie (co dziwne tak jak wczesniej najbardziej na 2 biegu to teraz tylko na 3 i 4), ju¿ nie ga¶nie ale obroty nadal trochê falowa³y, ale nie by³o to jakies specjalnie uci±¿liwe, pisze tak bo to co sie teraz dzieje to jest tragedia nie da sie w ogole jezdzic... przy zmianie biegów oborty skacz± do 3-4 tys., podczas jazdy na biegu bez dodawania gazu obroty same powoli rosn± (niezaleznie czy jade na prostym z gorki czy pod gorke) i auto jakby samo powoli przyspiesza³o (!) powoli bo w porownaniu do obrotów predkosc jest stosunkowo niedu¿a ja juz jestem z tego po prostu g³upi nie wiem czy to jakis czujnik ? czy to krokowiec przep³ywomierz czy wszystko naraz, nie mam pojêcia, krokowiec chcia³em wymontowac i przeczyscic ale dostêp najlepszy nie jest i sobie odpu¶ci³em poza tym autem bêdzie sie zajmowa³ moj kuzyn mechanik, ale chcia³bym sie dowiedzieæ od czego by mia³ najlepiej zacz±æ

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Józef
    Opis
    MKI 1,8 16v CLX '93
    Od
    17 May 2009
    Mieszka w
    Olesno
    Dolot masz szczelny?

  13. #12
    Pieszy Awatar michal-91
    Opis
    Mondeo mk2 1.8 16V
    Od
    28 Apr 2013
    Mieszka w
    R. ¦l.
    Hmm pomysla³em nawet o dolocie, nie wiem dok³adnie co mam sprawdziæ, jak ogl±da³em to tylko czy wêzyki podci¶nienia s± na miejscu, ale czy dolot moze byc przyczyn± to nie wiem, bo jako ze objawy nadal wystepowa³y co by³o delikatnie mowiac denerwuj±ce od³±czy³em akumulator na kilka godz. (potem juz nie robi³em zadnych adaptacji) ratuj±c sie troche zeby jakos w miarê normalnie przejechaæ te kilka km do domu i by³o prawie tak jak powinni byc tzn auto jecha³o dobrze, nie szarpa³o, przyspiesza³o normalnie, przy zmianie biegów nie by³o zadnych wariacji, jednak pisze prawie bo obroty na luzie by³y do¶c niskie ok. 500-600, szczerze powiem ze ja tego wszystkiego nie rozumie, dla mnie to zachowanie nie jest logiczne co chwila dzieje sie co¶ innego raz szarpie raz nie, raz obroty wysokie raz niskie, tu znowu same ros³y podczas jazdy, cuda sie dziej±

  14. #13
    Kursant Awatar krzych76
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 Duratorq; Mondeo MK3 2.0 Duratec
    Od
    04 May 2012
    Mieszka w
    Paczków
    A sprawdza³e¶ linkê od gazu? Je¿eli sam Ci przy¶piesza i przy zmianie biegów trzyma obroty to mo¿e siê klinuje w pancerzu, albo siê ju¿ uci±g³a. U mnie jak siê przyklinowa³a to tez czasem szarpa³o podczas jazdy.

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Mk2 1.8 115KM 1998r. benzyna+gaz
    Od
    08 May 2013
    Mieszka w
    Dobrzeñ Wielki
    Cze¶æ
    Kolego mam pytanko czy uda³o Ci siê rozwi±zaæ ten problem bo ja mam identyczne auto tylko u mnie jest jeszcze gaz, mam przejechane 267000km i identyczne objawy, wymieni³em ¶wiece, przewody i nic. wyczy¶ci³em przep³ywomierz z drucikami by³o wszystko ok(trochê to pomog³o ale nie wiele), wymieni³em sondê bez ¿adnego efektu(czy ¶ci±gnê wtyczkê czy za³o¿ê chodzi tak samo), zobaczy³em pó¼niej ¿e mam przetarty przewód podci¶nienia od serwa wiêc za³o¿y³em gumowy od acetylenu bardzo twardy i skrêci³em opaskami ¿eby by³ szczelny i dalej kicha. Wiêc zabra³em siê za cewkê kupi³em now± i po w³o¿eniu szarpanie usta³o ale teraz mam inny problem, jak go odpalê to pracuje ³adnie na wolnych obrotach ale jak dodam gazu to ciê¿ko siê wkrêca na obroty i jak go spuszczê z obrotów to mi ga¶nie lub spada do 400obr/min i faluje przez jaki¶ czas a¿ siê uspokoi, a jak nim wyjadê to nie chce z³apaæ powy¿ej 2000obr/min dopiero po przejechaniu 3 do 4 km do staje strza³a i chodzi jak trzeba dopóki go nie zgaszê i tak w kó³ko, jak kto¶ mia³ podobny problem i go rozwi±za³ to dajcie znaæ bo ju¿ nie mam nerw! Pozdrawiam!

Podobne w±tki

  1. [Zetec] Faluj± obroty, ga¶nie. Po SWAPie.
    By Groszek1570 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 09:17
  2. [TD MkII] Szarpie przy przy¶pieszaniu, du¿o pali i ciê¿ko odpala.
    By leon444 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 22:12
  3. [TDDi MKIII] Obroty faluj± i auto ga¶nie...
    By kamilxx87 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 11:12
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 22:41
  5. [TD MkII] Szarpie, kopci na bia³o, du¿o pali , pomocy!!!
    By pawlomx3 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 00:32

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów