+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo III 2.0 Benzyna Kombi Automat
    Od
    02 Jun 2010
    Mieszka w
    Końskie

    Na ciepło przerywa,rusza z trudem i przerywaniem,ok.2000 obrotom.skacze i nie przyspi

    Witam wszystkich użytkowników. Przeczytałem cały dział o automatach, ale nie znalazłem wszystkich moich objawów, więc założę nowy wątek.

    Mam mondka 2.0 benzyna z automatem od ponad 2 lat i poza szarpnięciem między 1. a 2. biegiem (nie zawsze) nic skrzyni nie dolegało. Tydzień temu jechałem do Łodzi i po ok. 80 km zaczęły się problemy, wymienię wszystko w punktach, żeby było czytelniej:

    - w czasie spokojnej jazdy, było ok. 2000 obr/min zaczęło lekko szarpać, trochę jakby się dławił. Nie za bardzo chciał reagować na gaz, dopiero gdy mocniej przycisnąłem, zredukował i jechał dalej. Gdy wrzucił wyższy bieg i znowu było ok. 2000 obrotów, objawy się powtórzyły.
    - w mieście było już tylko gorzej. Na światłach nie chciał ruszyć, dopiero po 2, 3 lekkich szarpnięciach "załapywał" i zaczynał jechać. Do tego czasem spod podłogi wydobywał się trzask, niezbyt głośny, ale wyraźnie związany z tym ruszaniem. Trzaski pojawiały się też podczas jazdy, przy próbie przyspieszania.
    - kłopoty z ruszaniem pojawiły się też raz podczas cofania, również kilka razy szarpnęło podczas jazdy do tyłu i nie było mocy
    - gdy stałem na światłach, noga na hamulcu, dźwignia na pozycji D - wyraźnie szarpał w regularnych odstępach co 7-8 sekund, jakby chciał jechać
    - później, gdy chciałem, by nie szarpało na postoju na światłach, przerzucałem dźwignię na P lub na N - niestety, choć nie powinien, to i tak szarpał. Przecież w tych pozycjach skrzynia jest rozłączona od silnika. Wyraźnie jednak szarpało tak samo jak na D i naciśniętym hamulcu.
    - jakoś wróciłem do domu kolejne 120 km, ale po trasie tak jak wcześniej szarpało w okolicach 2000 obr./min, nie za bardzo też chciał przyspieszać. Dopiero zdecydowane naciśnięcie gazu i jazda powyżej 2300-2400 obr./min sprawiało, że nie szarpał i jechał ładnie.
    - po tej całej przygodzie jazda po mieście jest całkiem przyjemna, ale do chwili porządnego zagrzania się skrzyni. Potem znowu pojawia się szarpanie.

    Co to może być? Może ktoś się spotkał z takimi objawami? Bardzo proszę o pomoc, nie wiem co robić. Czy opłaca się remontować skrzynię czy poszukać używanej? A może to nie skrzynia?

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez hobart ; 05-05-2013 o 02:50 Powód: Dopiski objawów.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    Witaj
    napisz jeszcze jaką skrzynię masz bo w całym twoim opisie tej jednej informacji brakuje. Jeśli to CD4E to najpewniej MLP do wymiany bądź czyszczenia, warto sprawdzić poziom oleju bo niektóre z objawów mogą wskazywać na jego bardzo niski poziom.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo III 2.0 Benzyna Kombi Automat
    Od
    02 Jun 2010
    Mieszka w
    Końskie
    To mondeo 2.0 benzyna z 2001 roku, więc chyba CD4E. Trzaski spod podłogi i szarpanie na P i N może być od MLP? Czytałem o tym MLP, czy dam radę sam go wymontować, trzeba kanału? Olej wygląda w porządku, jest różowy i nie śmierdzi, poziom też jest w porządku (sprawdzałem jak należy, z włączonym silnikiem, na równym podłożu, po uprzednim zagrzaniu skrzyni).

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    MLP może się bardzo różnie objawiać w skrajnych przypadkach auto może wogule nie chcieć zmieniać biegów. trzaski to nie wiem ale szarpanie jak najbardziej możliwe bo komputer skrzyni może mieć fałszywą informację o załączonym biegu i będzie wtedy próbować sterować zespołem cewek odpowiedzialnych za zmiany biegów. jak masz interfejs elem327, lapka i program ScanXL to możesz spróbowac zdiagnozowac skrzynię (akurat ten program jako chyba jedyny oprócz interfejsu fordowskiego czyta skrzynię). MLP jest na szczycie skrzyni więc kanał nie jest potrzebny do jego demontarzu, standardowo mocowany na dwie śrubki pod klucz 8mm, dochodzi do niego prostokątna wtyczka skierowana do przodu auta. W zależności od wersji MLP było albo w obudowie aluminiowej albo w czarnej plastikowej. Te w obudowie aluminiowej trzeba co jakiś czas czyścić (da się je rozebrać) te w plastikowej czarnej są klejone i jak padną to trzeba po prostu wymienić.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo III 2.0 Benzyna Kombi Automat
    Od
    02 Jun 2010
    Mieszka w
    Końskie
    Właśnie sprawdziłem, MLP mam czarne, plastikowe. Pod jaką nazwą szukać w internecie tego MLP? Samo wpisanie tych trzech literek w google niewiele daje, nie mogę tego znaleźć. Zresztą chyba trzeba będzie zacząć od komputera i fachowca od automatów. Gdyby to było metalowe MLP, to chyba bym sobie poradził z czyszczeniem, a jak rozumiem, plastikowego się nie rozbiera, nie rusza.

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    plastikowy jest chyba klejony więc rozebranie go może zakończyć się jego śmiercią. Zdecydowanie zacząć od podłączenia pod komputer i sprawdzenia czy mlp podaje prawidłowe sygnały do komputera. Link do sklepu z częściami dostaniesz na priv.

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo III 2.0 Benzyna Kombi Automat
    Od
    02 Jun 2010
    Mieszka w
    Końskie
    Wielkie dzięki za dotychczasową pomoc. Poproszę o ten link. W tym tygodniu pojadę do majstra od automatów i poczytamy sobie błędy.

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo III 2.0 Benzyna Kombi Automat
    Od
    02 Jun 2010
    Mieszka w
    Końskie
    Objawy ostatnio znacznie zmniejszyły się na sile. Pojechałem do pana, który zakładał mi gaz, żeby jego podpytać o jakiś kontakt na fachowca od skrzyń. Próbował coś sczytać komputerem, ale się nie udało, ale przejechaliśmy się. Po kilkuset metrach mówi, że to nie skrzynia, lecz problemy z elektryką. Chyba miałem wielkie oczy, bo kazał mi z gazu przełączyć na benzynę. I jak ręką odjął. Wydaje się, że to może problem ze świecą, kablami, może z cewką zapłonową. Wymienię wszystko, bo i tak trzeba to było dawno zrobić: świece dawno nie zmieniane, to samo kable, cewka pęknięta. Dam znać, co się dalej działo. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Silnik przerywa od 1500 do 2000 obrotów.
    By fol.tyn in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 22:54
  2. [Zetec] MK I 2.0 Przerywa i muli powyżej 2000 obr.
    By luk@sz in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 00:12
  3. [TDDi MKIII] TDDI MKIII Przerywa , szarpie przy 1500-2000 obrowów
    By lenin in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 13:42
  4. MK III - Ciepły TDCI z trudem odpala
    By MarioK in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-04-2008, 01:25
  5. Problem z przerywaniem
    By Peter in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-06-2005, 16:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów