+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa

    Nasz test Goodyear EfficientGrip Performance

    Ostatnio mieliśmy okazję testować EfficientGrip Performance - nowy model z gamy EfficientGrip od Goodyear.



    Informacje techniczne

    Opracowując nową oponę, Goodyear skupił się na bezpieczeństwie i efektywności energetycznej, co pozwoliło mu przy okazji uzyskać dobre noty na etykiecie (BA w większości wymiarów). Ogólnie z technicznego punktu widzenia możemy zwrócić uwagę na:

    - technologię WearControl, która zapewnia równomierne zużycie dzięki czemu opona zachowuje stabilny poziom osiągów i pozytywną efektywność energetyczną podczas całego okresu jej użytkowania

    - technologię ActiveBraking, charakteryzującą się gumowymi blokami 3D, które zmniejszają kontakt z podłożem, co jest bardzo przydatne zwłaszcza podczas hamowania.

    Nasz test na torze

    > Pierwszy test : EfficientGrip Performance – czy załuguję na notę A ?



    Goodyear zaprosił nas na tor testowy Mireval, aby przetestować tę nową oponę na mokrej i suchej nawierzchni. Przypomnijmy, że posiadają one notę A (lub B, w zależności od rozmiaru) na etykiecie w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni. Test odbył się na pokładzie VW Golf VII. Pierwsze spostrzeżenie z testu: EfficientGrip oferuje dobrą przyczepność na mokrych nawierzchniach. Opona okazała się bezpieczna i „pewna” zapewniając doskonałą równowagę przyczepności między przednią i tylną osią pojazdu . Z czysto subiektywnego punktu widzenia, możemy podkreślić zrównoważone zachowanie, które nie faworyzuje ani podsterowności ani nadsterowności przy jeździe.

    TÜV SÜD, niezależna niemiecka organizacja przeprowadziła próby mierząc czas i okazało się, że EfficientGrip był średnio 2,5 sekundy szybszy od konkurentów podczas pełnego przejazdu na mokrym torze w Mireval.

    > Drugi test : czy jest to dobry model opony letniej ?

    W dalszej części naszego testu przesiedliśmy się do Mercedesa klasy A 200 156 KM. Tor w Mireval, charakteryzuje się niezwykle techniczną trasą, która jest idealna do testowania opon.
    Rezultat : EfficientGrip Performance jest modelem bardzo precyzyjnym na drodze, wspomagającym szybką reakcję i dającym poczucie absolutnego bezpieczeństwa.

    Mały dodatek przekonajcie się sami o precyzji opony dzięki telemetrycznemu filmikowi:



    Rozmiary, testy, technologie, ceny... >>> Wszystko o EfficientGrip Performance od Goodyear.
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Opis
    Mondeo
    Od
    21 Aug 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Kupiłem te opony w tym roku. Jak dla mnie super. Świetnie trzymają drogi. Zero problemów.
    Trochę opinii o nich znajdziecie na stronie http://www.goodyear.info.pl/goodyear...p_performance/

  4. #3
    Pieszy Awatar Marchos87
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    29 Dec 2013
    Mieszka w
    GL1
    Jadę dzisiaj zakładać. Zobaczymy

  5. #4
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    W takim razie czekamy na wrażenia

    Rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Robert
    Opis
    Mondeo MK3 2,2TDCi Kombi, 2006
    Od
    05 Jan 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Podzielcie się opiniami na temat tych opon, bo rozważam ich zakup w najbliższym czasie. Szczególnie interesuje mnie ich wybitna przyczepność i niski poziom hałasu.

  7. #6
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez frobek Zobacz posta
    Podzielcie się opiniami na temat tych opon, bo rozważam ich zakup w najbliższym czasie. Szczególnie interesuje mnie ich wybitna przyczepność i niski poziom hałasu.
    Witamy,

    Już trochę pisaliśmy na ten temat, jednak od tamtego czasu pojawiły się już rezultaty testów. Wyniki testów są dostępne pod linkiem: testy opon.

    Pozdrawiamy,

    Rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Robert
    Opis
    Mondeo MK3 2,2TDCi Kombi, 2006
    Od
    05 Jan 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Opony na aucie. Mega ciche, w porównaniu do poprzedniczek Kleber Dynaxer HP3, można powiedzieć że ich nie słychać. Przyczepność na suchym - kleją się do asfaltu. Na mokre trzeba poczekać na deszcz. Tym samym potwierdzam co już o nich było pisane.
    Ostatnio edytowane przez frobek ; 04-06-2014 o 19:23

  9. #8
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witaj,

    Dzięki za podzielenie się swoimi odczuciami Kleber jest na niższej półce w porównani do Goodyear'a więc nawet ciężko jest porównywać.

    Życzymy szerokiej drogi,

    Ekipa rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar dżizas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    Bardzo fajne oponki.
    Ciche, bardzo dobre zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni.
    Bardzo dobry współczynnik ścieralności (340), dzięki czemu opona dość długotrwała (moim zdaniem najwytrzymalszy GoodYear pod tym względem).
    Moje 225/40 R18 w ok. 1,5 roku pokonały w granicach 23 tys mil (tj. 36 tys km), pozostało ok. 3,5 mm bieżnika więc do 30 tys powinny wytrzymać co na brytyjskich asfaltach jest wynikiem bdb.
    Raczej napewno ponowny zakup w/w oponki, którą również polecam innym.
    Pozdrawiam.

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Hej

    Gdzie można najtaniej zakupić te oponki w rozmiarze 215/55/16 index V ??
    Moje MK4 z MODami -Convers+ z wizualizualizacją parktronika ,tempomat,autoryglowanie,lampki w poszyciu drzwi,zasłonki w drzwiach i inne DIAGNOSTYKA

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    dobra zamówiłem dwie opony i mam nadzieję że nie są made in China . Od razu po złożeniu zamówienia poinformowałem firmę emailowo że jeśli produkt jest z Chin to rezygnuję z zamówienia
    Moje MK4 z MODami -Convers+ z wizualizualizacją parktronika ,tempomat,autoryglowanie,lampki w poszyciu drzwi,zasłonki w drzwiach i inne DIAGNOSTYKA

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar dżizas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    Moje są wyprodukowane w Niemczech.

  14. #13
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez leszcz Zobacz posta
    Hej

    Gdzie można najtaniej zakupić te oponki w rozmiarze 215/55/16 index V ??
    Zapraszamy do naszej porównywarki cen opon pod linkiem: porównanie cen opon.

    Pozdrawiamy,

    Ekipa rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Dobra oponki kupione za 438zł sztuka i założone już na aucie . Producent Germany
    Moje MK4 z MODami -Convers+ z wizualizualizacją parktronika ,tempomat,autoryglowanie,lampki w poszyciu drzwi,zasłonki w drzwiach i inne DIAGNOSTYKA

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    Ja swoje Performance kupowałem na początku zeszłego roku jako nowość. MADE IN POLAND.

    Ale wykonanie bez najmniejszych zastrzeżeń. Same oponki super pod każdym względem.

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

  17. #16
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witamy,

    Linie technologiczne są takie same i taki sam model musi być tak samo zbudowany, ale różni się tylko napis made in
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  18. #17
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Pozań

    Porażka

    Opona bardzo głośna, przereklamowana. W porównaniu do klasy średniej nie oferuje nic, a przez to że jest głośna lepiej nawet sięgnąć na półkę średnią i nie przepłacać. Nie polecam.

  19. #18
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imię
    Paweł
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez michalp Zobacz posta
    Opona bardzo głośna, przereklamowana. W porównaniu do klasy średniej nie oferuje nic, a przez to że jest głośna lepiej nawet sięgnąć na półkę średnią i nie przepłacać. Nie polecam.
    A może łożyska w wozie huczą, czego nie słyszałeś na zimówkach?

    Ja mam te opony od tygodnia i są mega ciche i na suchym kleją się niesamowicie.
    Mondeoline: 660 738 068

    Było Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    Był C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


  20. #19
    Pieszy Awatar Woluzjusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2006 BWY
    Od
    08 Apr 2014
    Mieszka w
    Pruszków
    U mnie podobnie - 2 raz bym nie kupił.
    Opony użytkuję 2 sezon.

    Mój były mechanik nie mógł uwierzyć, że w tej cenie takie głośne i zrobił ze mną rundę.
    Jego Klebery były cichsze w Berlingo. GY do 60 względnie ok, powyżej znaczny szum od opon.
    Trzymają się drogi, nie pływają w kałużach, jednak za głośne jak na tą cenę.
    Głównym moim kryterium był poziom generowanego hałasu. Te miały mieć wtedy najlepszy.
    Micheliny które miałem w Hyundaiu i dojeżdża je teraz mój ojciec są dużo cichsze, kosztem tego że w kałużach bywało niebezpiecznie i musiałem jechać z 10-20km mniej na zakrętach nić w MDO. Coś kosztem czegoś.

  21. #20
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Jakies opinie o tej oponie po przebiegu? Właśnie na ta planuję postawić ale jeszcze się wstrzymuję. Cisza? Faktycznie tak fajnie się to czy autko na tej oponie? Jak z wybieraniem drobnych nierówności? jak z ostrzejszą jazdą, takie rondka na granicy przyczepności? Kierowca czuje dobrze ?

Podobne wątki

  1. [Duratec]PERFORMANCE MODULE CHIP
    By Pacco in forum Tuning
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 19:20
  2. [MkIII] opony Goodyear EFFICIENTGRIP -opinie
    By artax in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2009, 14:57
  3. [MkII] Kolektory wydechowe od Nautilus Performance.
    By RWalentynowicz in forum Tuning
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2008, 10:14
  4. [MkIII] Performance Engine Tuning your Mondeo
    By wahu in forum Tuning
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-07-2006, 10:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów