+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 58
  1. #21
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Panowie odpowietrzałem hamulce kilka razy i rzeczywiscie juz jest w miare ok ale nadal mam ten dźwięk podczas stanowczego wciśnięcia hamulca, dźwięk wydobywa się spod serwa tam chyba jest pompa, myślałem że to pedał obciera ale wczoraj wszystko nasmarowałem i nic. Na włączonym silniku jak wcisne hamulec to do pewnego momentu bardzo powoli opada a chyba powinien stać sztywno, co? Tutaj filmik pokazujący co się dzieje: https://www.youtube.com/watch?v=1Ynj...ature=youtu.be
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Wspomaganie hamulca normalnie ci działa? Możesz sprawdzić czy nie masz nieszczelności na serwie.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  4. #23
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    No właśnie o to chodzi że hamulce działają teraz prawie rewelacyjnie, nawet dziś miałem awaryjne hamowanie i się nie zawiodłem. Jak zrobiłem zaciski to wężyk od tylnego zacisku miał za krótki gwint i ciekło stamtąd, kilka dni tak jeździłem i zbrakło płynu w zbiorniczku więc wnioskuje że pompa jest zapowietrzona. Jak to teraz odpowietrzyć?
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    I rozumiem że odpowietrzałeś wg naszych wskazówek tzn na włączonym zaplonie itd?
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  6. #25
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Auta z ABS odpowietrza się zaczynając od koła które jest najbliżej pompy. Ponoć to istotne.

    Tak przynajmniej w telewizorze mówili

    Wysłane mobilnie
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  7. #26
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    ehee i może tu tkwi problem.. odpowietrzałem na zapłonie ale od najdalszego koła, spróbuje dziś od najbliższego i zobaczymy
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    O tym najbliżej pompy pierwsze słyszę. Jeszcze spotkałem się z metodą na Krzyż, czyli tylne prawe, przednie lewe, potem tylne lewe, przednie prawe, ponoć w ten sposób odpowietrzasz sekcjami. Jeśli to nie pomoże, to polecam podjechać do mechanika który ma maszynkę do odpowietrzania.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  9. #28
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    A ile taka zabawa może kosztować? Już mnie szlag trafia od biegania z lewarkiem i ściągania kół..
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  10. #29
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Instrukcja odpowietrzania wg.Etzolda:
    Odpowietrzanie zaczynać od koła przedniego i przechodzić do tylnego po przekątnej samochodu.Następnie drugie przednie oraz drugie tylne.
    Na końcu odpowietrzyć wysprzęglik.
    Ważne: wężyk nasadzany na odpowietrznik powinien iść w górę na ok 30 cm nad odpowietrznik w celu eliminacji podsysania powietrza "po gwincie".

    Odpowietrzam wg tej instrukcji wszystkie samochody z pompą ABS i nigdy nie było problemu.Z tym że odpowietrzam nie "pompując" pedałem hamulca czy sprzęgła a podając nad lustro płynu w zbiorniczku powietrze ze sprężarki (wystarczy zwykła pompka ręczna) pod ciśnieniem ok1,5 do max 2 at poprzez odpowiednio przerobioną starą nakrętkę zaopatrzoną w zawór z felgi-należy jednak w korku zakleić rowek przez który następuje wyrównanie ciśnienia i odpowiednio dociąć uszczelkę.Wtedy odpowietrzanie można wykonywać w jedną osobę bo płyn z odpowietrznika leci "sam".
    Pamiętać o dolewaniu płynu do zbiorniczka w miarę jego upuszczania gdyż jego niski poziom grozi zapowietrzeniem układu.



  11. #30
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Musisz podzwonic, u mnie dzwoniłem do 5 mechaników i żaden nie miał maszynki. Dopiero w serwisie skody mieli, ale.chcieli 80zl. Wiec odpowietrzylem tradycyjnie. Są takie maszynki na allegro po ok 70-80 zl
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  12. #31
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Panowie znalazłem na youtube taki filmik co prawda to do audicy ale chcę spróbować czy pójdzie w moim mondku
    https://www.youtube.com/watch?v=I2QLPXylUc4
    i teraz pytanie co sądzicie o takiej metodzie? 2min na koło

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  13. #32
    Niedzielny kierowca Awatar dżizas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    Przejdź dwa posty wzwyż. Przeczytaj dokładnie co Stasio napisał, zrób wedle instrukcji i zapomnisz o problemie z hamulcami.

    Ja po regeneracji zacisków z tyłu w swoim Mondku właśnie tym sposobem skutecznie odpowietrzyłem układ hamulcowy.
    Wszystkie inne opisywane na forum i nie tylko zawiodły.
    Byłem nawet u "fachofcuf" i odpowietrzali podciśnieniowo i nawet w międzyczasie wysterowywali zawory pompy ABS za ppmocą kompa i niestety polegli. Stwierdzili jednocześnie że jest to pierwsze auto którego nie udało im się odpowietrzyć.
    Od ok półtora roku mam spokój z heblami.
    Pozdrawiam.

  14. #33
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Wczoraj przy okazji wymieniania tylnych giętkich wężyków hamulcowych wymieniłem również płyn.Operacja przebiegła pomyślnie i dość szybko,hamulce odpowietrzałem zgodnie z zamieszczoną tutaj instrukcją i teraz mam pytanie czy pedał hamulca na włączonym silniku po naciśnięciu dość mocno może pomalutku opadać.Na wyłączonym jest twardy jak kamień.

  15. #34
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez andre1681 Zobacz posta
    Na wyłączonym jest twardy jak kamień.
    bo nie działa serwo wspomaganie hamulców

  16. #35
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    No ale mi chodzi czy to normalne że pedał powolutku opada po wciśnięciu? czy jeszcze ktoś tak ma?

  17. #36
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez andre1681 Zobacz posta
    czy to normalne że pedał powolutku opada po wciśnięciu?
    Nie, nie jest to normalne, albo masz wyciek, albo pompa przepuszcza między sekcjami albo do serwa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #37
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Dzięki za wyjaśnienie,przecieków nie mam więc będzie to jednak pompa.Jeszcze jedno pytanie ,czy chwilowo można tak jeździć ogólnie auto hamuje bardzo dobrze.

  19. #38
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez andre1681 Zobacz posta
    czy chwilowo można tak jeździć
    To to loteria, tym bardziej że na 100% nie wiadomo gdzie faktycznie jest usterka, a jednak są to hamulce i jak np padną w momencie jak będzie pieszy na przejściu....
    Przy przepuszczającej pompie między sekcjami jest jeszcze zabezpieczenie, że jakby całkiem padło to wtedy mechanicznie sekcja na sekcję będzie naciskała (tylko nie pamiętam czy przód na tył czy tył na przód) wtedy jest jeden obwód hamowania(chyba jednak o przód chodzi) ale skuteczności jest może z 50%.

    A ten pedał jak potrzymasz to opuszcza się całkiem do podłogi? bo jest jeszcze ewentualność że któryś przewód elastyczny jest wadliwy i jak łapie ciśnienia to się bokiem wybrzusza i przez to nie ma twardego hamulca. Swego czasu dosyć często ten problem był na forum.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #39
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A ten pedał jak potrzymasz to opuszcza się całkiem do podłogi?
    Jak podpompuje dwa razy to od złapania oporu opadnie jakieś 4 cm ale do podłogi ma jeszcze trochę.Zastanawiam się jeszcze nad odpowietrzeniem ponownie,ponieważ przy wymianie płynu żeby było szybciej pomagałem sobie naciskając hamulec,może zassało za dużo powietrza?

  21. #40
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez andre1681 Zobacz posta
    przy wymianie płynu żeby było szybciej pomagałem sobie naciskając hamulec,może zassało za dużo powietrza?
    Ja preferuję właśnie takie odpowietrzanie, bo rzadko się trafia aby mieć pod ręką kompresor, tylko tutaj no to są potrzebne dwie osoby żeby jedna pompowała pedała a druga w odpowiednim momencie luzowała i dokręcała odpowietrznik.
    A jak jechałeś metodą ciśnieniową i używałeś hamulca no to układ jak najbardziej mógł podessać powietrza.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkII] odpowietrzenie układu hamulcowego?
    By JamesMond in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 20:05
  2. [MkIII] Pomoc w doborze części zawieszenia i układu hamulcowego
    By WWLPiotrek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 21:20
  3. [MkIII] Awaria układu hamulcowego tył
    By herdzio in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 15:59
  4. [MkI] Odpowietrzanie układu hamulcowego.
    By Jurek53 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2006, 06:51
  5. [MkII] Przeróbka układu hamulcowego ST200 (V6)
    By STraits in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-11-2006, 22:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów