+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    rafal.k73
    Gość

    Wymiana koła zamachowego dwumasowego na "normalne"

    Witam wszystkich. Noszę się z zamiarem wymiany zestawu sprzęgła w moim Mondeo 2.0 TDCI 130hp 6 biegów. Przebieg 220,000km i zastanawiam się czy powinienem wymieniać koło dwumasowe, a jeśli tak to czy przejść na stałe koło zamachowe czy pozostać przy dwumasie? Samochód posiadam od 6 lat i przejechałem nim trochę ponad 100,000km i sprzęgło jest w porządku, ale wysprzęglik jest już bardzo głośny i trzeba go wymienić. Nie opłaca się jednak wymiana samego wysprzęglika, więc trzeba wymienić komplet sprzęgła. A skoro tak, to czy wymieniać koło zamachowe? Chciałbym jeszcze pojeździć tym samochodem, ponieważ nie sprawia mi żadnych kłopotów. Nie ma więc sensu wymieniać dobrego na lepsze;-) Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    MKIII-TDDI90-'05-Kombi & MKII-TD-'00-Kombi
    Od
    12 Dec 2006
    Mieszka w
    Kraków - Gorlice
    masz 220 tys - w normalnej eksploatacji tarcza wystarczy do 300tys spokojnie, docisk już niekoniecznie, wysprzęglik jak sam widzisz też nie.. Co do dwumasy też bym się nie łudził, że zrobi jeszcze 60tys (jeśli tak to tylko się cieszyć). Jak widzisz są to tylko przypuszczenia. Jeśli masz w środku zestaw fabryczny, to wymiana kompletu z kołem zamachowym jest dobrym pomysłem. Chyba że hałasuje wysprzęglik już wcześniej wymienionego zestawu, to wtedy dokładna weryfikacja reszty.

    Dumasa vs jednomasa? zawsze dylemat - komplet dwumasowy LUK jest po prostu tańszy, chyba że masz ochotę kupować oryginał (też LUK ) to już ceną nie wygrywa w stosunku do jednomasowego zestawu.
    Pozostałe argumenty za i przeciw, to zlepek subiektywnych opinii użytkowników na które składają się (styl jazdy, zdolności odczuwania zmian w pracy sprzęgła, szczęście do trwałości wymienionych części, itd )
    jest: MkIII TDDI 90KM '05 Kombi
    jest: MkII TD '00 Kombi Ghia
    było:MkI TD '93 Kombi GLX - klaps w tył od gapy i na żyletki :/

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar stary1981
    Imię
    wojtek
    Opis
    mondeo mk4 HB 2.0 145 KM
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    dolnośląskie, Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez j_arko Zobacz posta
    za i przeciw, to zlepek subiektywnych opinii użytkowników
    fajnie powiedziane, ja jakiś czas temu podobną dyskusje zacząłem. Po zapoznaniu się z opiniami mondeomaniaków zamierzam przejść na jednomasę ale potrwa to jeszcze z miesiąc, dwa (muszę dozbierać pieniędzy) wtedy dodam kolejną subiektywną opinie :-)
    link do dyskusji
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...ight=jednomasa


    Wymienione na jednomasę valeo - narazie negatywnych konsekwencji nie widzę
    Ostatnio edytowane przez stary1981 ; 23-07-2013 o 09:03

  5. #4
    aleford
    Gość

    jednomasowe zamiast dwumasowego

    Witam
    W moim MK3 KOMBI 2.0 TDCI 130KM rok prod. 2001 Skrzynia MTX 75 pada koło dwumasowe. Proszę o informację czy ktoś wymieniał może na jednomasowe. Czy warto, czy jest sens, koszty, Dwumas + sprzegło to koszt około 2300 części. Proszę o informację jeśli ktoś przerabiał taki temat. Na forum wyczytałem że są jednmasowe do wersji 90 konnej, ie znalazłem nic o mojej wersji.

    Proszę uzupełnić profil - model i silnik auta- regulamin.
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 02-07-2013 o 23:45

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 Jul 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz

    Zmiana dwumasy na koło sztywne.

    Witam.
    Jestem świeżym forumowiczem i potrzebuje rady.
    Mondeo Mk3 2.0 tdci 130 KM
    Dwumasa w moim fordzie zakończyła żywot i pojawił się problem z cieknącym wysprzęglikiem (pedał wpadł w podłogę ). Mam zamiar zamontować koło sztywne żeby uniknąć kolejnych napraw. Orientowałem się w kołach sztywnych i w miejscowym sklepie mogę dostać komplet Valeo za 1700 zł. Ale jest też na Allegro zestaw za 1000zł http://allegro.pl/sprzeglo-mondeo-mk...378100013.html i mam dylemat czy zainwestować w Valeo czy wystarczyłby taki zestaw z Allegro? Prosze o szybką pomoc z góry dziękuje

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    09 Jul 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Jesli robi to National (na aukcji pisze, ze czesc z WB - to by sie zgadzalo) to powinno byc ok. Zapytaj sprzedawce o producenta.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 Jul 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Ok czyli jeśli marki Notional to opłacało by się? Spróbuje zadzwonić.

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    24 Feb 2014
    Mieszka w
    skarżysko-kamienna

    sprzęgło

    Cytat Zamieszczone przez Filip91116 Zobacz posta
    Ok czyli jeśli marki Notional to opłacało by się? Spróbuje zadzwonić.
    no i co wymienił kolega na to za 999zł , bo też sie zastanawiam nad takim zestawem ?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 11:44
  2. [MkIII] Wymiana panelu manualnego z "ON" na automatyczny "AUTO"
    By mario-84 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 08:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów