+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    ford
    Od
    28 Apr 2013
    Mieszka w
    szczecin

    Błąd 2288 cisnienie za wysokie

    witam już głupieje nikt nie może mi pomóc co z tym błędem zrobić regulator nowy czujnik tez
    pomocy

    Proszę uzupełnić profil o model i silnik auta.
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 09-05-2013 o 19:53 Powód: orty

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zawór na pompie masz nowy? Kiedy ja robiłem pompę i wtryski to miałem ten sam błąd P2288. Pompa była zamontowana z zaworem IMV który był na pompie silnik nie chciał za palić. Gdy zamontowałem stary zawór z pompy która padła to silnik odpalił.

    P2288 (ciśnienie wyższe od oczekiwanego)

    Objawy:

    • Ten kod usterki często występuje w połączeniu z innymi kodami usterek.

    • Częsty znaczny spadek prędkości obrotowej silnika poniżej wartości minimalnej, aż do jego zgaśnięcia.

    • Nie można uruchomić silnika.

    Przyczyny:

    • Obluzowane styki (korozja) na złączu wiązki przewodów zaworu dawkującego paliwo lub nieprawidłowo podłączone złącze. Sprawdź złącze wiązki przewodów, aby upewnić się, że jest prawidłowo podłączone i że styki nie są skorodowane. Zastosuj test cyklu zaworu IMV (w skrzynce narzędziowej WDS), jeżeli jest dostępny dla tego pojazdu.

    • Usterka wiązki przewodów zaworu IMV. Zastosuj testy szczegółowe instalacji elektrycznej dostępne w WDS.

    • Zablokowanie zaworu dawkującego paliwo. Zastosuj test cyklu zaworu IMV, jeżeli jest dostępny dla tego pojazdu.

    • Obluzowany styk na złączu wiązki przewodów czujnika ciśnienia paliwa. Usterka ta zdarza się rzadziej.

    • Jeżeli zapisany zostanie również kod DTC P0191, sprawdź, czy sygnał prędkości obrotowej silnika (RPM) jest obecny podczas rozruchu. Jeśli nie, sprawdź czujnik położenia wału korbowego.
    Ostatnio edytowane przez Myniu ; 10-05-2013 o 16:58

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    ford
    Od
    28 Apr 2013
    Mieszka w
    szczecin
    te mondeo jest zaczarowane juz chyba wszystko sprawdziłem i dalej błond 2288 ktos pomorze

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Kolega może w końcu napisze co to za ford.(uzupełni profil)
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    4.PNG
    Witam,po podłączeniu forscana wyskoczyły mi takie takie błędy,auto pali i jeździ normalnie sprężynki brak, szukać awarii czy lepiej nic nie ruszać?
    chodzi o te 2 PCM p1608 i p2288
    Ostatnio edytowane przez Sebollo69 ; 05-02-2018 o 17:37

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Sebollo69 Zobacz posta
    szukać awarii czy lepiej nic nie ruszać?
    A po skasowaniu tych błędów powróciły ponownie?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    tak,próbowałem kasować nawet kilka razy ale błędy powracają
    Ostatnio edytowane przez Sebollo69 ; 05-02-2018 o 18:44

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    1.PNG
    błędów niestety nie da się skasować,dziwi mnie tylko brak jakichkolwiek objawów..nawet dzisiaj przy -12st. z rana odpalił od strzała
    ale są też plusy zauważyłem że poprawiły się parametry wtrysków,ostatnio sprawdzane latem ubiegłego roku i dwa pokazywały wartości -1.700 i +1.500 teraz jest znacznie lepiej,a już robiłem przymiarkę do wymiany zaworków..

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Sebollo69 Zobacz posta
    zauważyłem że poprawiły się parametry wtrysków,ostatnio sprawdzane latem ubiegłego roku i dwa pokazywały wartości -1.700 i +1.500 teraz jest znacznie lepiej,a już robiłem przymiarkę do wymiany zaworków..
    Na to to nie zwracaj uwagi bo to nie jest wiarygodne, test przelewowy jest konkretem.

    A co do błędu to się zastanawiam czy nie jest czujnik dziabnięty, albo coś z kabelkami jakiś niekontakt, śniedź.
    Bo jeśli faktycznie nic się nie dzieje no to te ciśnienie jednak nie szaleje tak jak by wynikało z błędu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Na to to nie zwracaj uwagi bo to nie jest wiarygodne, test przelewowy jest konkretem.
    był robiony dwukrotnie ostatni jakieś pół roku do tyłu i przelewy jak pamiętam mieściły się w przedziale 25-35ml,trzeba będzie zrobić powtórkę jak się trochę ociepli

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A co do błędu to się zastanawiam czy nie jest czujnik dziabnięty, albo coś z kabelkami jakiś niekontakt, śniedź.
    Bo jeśli faktycznie nic się nie dzieje no to te ciśnienie jednak nie szaleje tak jak by wynikało z błędu.
    da się jakoś sprawdzić poprawność działania takiego czujnika? kabelkom i kostkom też się muszę bliżej przyjrzeć,sprżęgło było wymieniane w październiku i wiadomo to co oni tam rozpinali..
    jeszcze jest opcja że interfejsik Elm świruje bo co jakiś czas mi się zawiesza i przez to muszę ponownie odpalać Forscana..

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Sebollo69 Zobacz posta
    jeszcze jest opcja że interfejsik Elm świruje bo co jakiś czas mi się zawiesza i przez to muszę ponownie odpalać Forscana..
    Nawet jak elm szaleje to nie produkuje sam sobie kodu tylko odczytuje go z PCM-a
    A czujnik to nie mam pojęcia jak w domowych warunkach sprawdzić.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    dzisiaj ponownie podłączyłem elma i ku mojemu zaskoczeniu i błędów nie ma..normalnie czary jakieś,poprzednio po podpięciu forscana kasowałem je kilka razy i za każdym razem powracały,a teraz jest ok

  14. #13
    Zielony listek Awatar Romanek100
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Mondeo MK3 2.0 TDCI

    To może ja odświeżę temat i podzielę się tym co mnie dziś spotkało w związku z błędem P2288.
    Oczywiście dostałem błąd i go skasowałem, ale co go spowodowało... Otóż dałem do regeneracji sterownik turbiny i podczas regeneracji mechanik do mnie zadzwonił i mnie pyta; "czy ktoś panu wgrywał jakiś program do tego sterownika lub go kalibrował? Bo ten sterownik zamiast pracować na 70% tak jak to jest w FORDzie, to on pracuje na 30%. Wgrał program ponoć do tego sterownika i wymienił przekładnie i silniczek. I po zamontowaniu, silnik pracuje ładnie, płynnie, dobrze przyspiesza, ma strasznego buta, ale... ale w zakresie do 1000 obrotów momentami ma jakieś straszne przytkanie. jak chce szybko wystartować, to tak jak bym nie miał gazu, dopiero powoli mu dodaje gazu i nagle przy 2000 dostaje straszne przyspieszenie. Jak ruszam powoli to jest w miarę dobrze, choć wyczuwam lekkie przyduszenie.
    I co o tym sądzicie? Co byście zrobili w tej sytuacji? Reklamować, czy jeździć spokojnie startując, ale mając ładnie pracujący silnik?

    Pozdrawiam

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Co za bzdura

    Przecież tam jest przekładnia ślimakowa co ma ruszać geometrią, a nie jakiś programowalny układ. Tym steruje pcm. Jak chłop przestawił położenie przekładni to nie dziwne ze z dołu nie ma mocy skoro tam jest mało spalin, a jak się kręcić zacznie od spalin turbo to przeładowuje i jest cios…

  16. #15
    Zielony listek Awatar Romanek100
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto naprawione.
    Teraz czas na opis co było.
    Sterownik i turbinę regenerowały dwie inne firmy. Najpierw regenerowałem sterownik. Potem w końcu zabrałem się za regenerację turbiny. Ci, którzy regenerowali turbinę (napisze to tak prostymi słowami ) po prostu ja "źle" zmontowali względem do sterownika. Okazuje się, że ponoć ingerowali w oprogramowanie sterownika i zmienili ustawienia pracy cięgna. Po tym wszystkim turbina była OK, ale po jakimś czasie sterownik zaczął wyrzucać błąd P132B i myślałem, że to jest źle zrobiona turbina, ale jak się dziś okazało po regeneracji ponownej sterownika, problem był w luzie a dokładniej w złej kalibracji cięgna. Stad mi się wzięło to dławienie przy poniżej 1000 obrotach. Pojechałem już drugi raz całym autem a nie zawoziłem samego sterownika i mechanik posprawdzał te luzy-rozbieżności w ustawieniu turbiny względem sterownika i bez wyjmowania turbiny programowo ustawił mi zakres pracy sterownika do tej turbiny. Teraz auto jedzie jak z salonu. Zbiera się natychmiast, nie dymi, równo silnik pracuje i przyspiesza rewelacyjnie. Żadne błędy mi nie wyskakują. Cięgno miało luz w zakresie pracy. Temat zamknięty.
    Myślę, że napisałem w miarę czytelnie.
    Pozdrawiam

    Dodam jeszcze tylko dużymi literami że: Ktoś pewnie powiedział by mi, jak by zobaczył moje auto przed naprawą - sprawdź przelewy, wtryski do wymiany lub pompa, czujniki położenia wału, czujnik temperatury itd., itp., a ja wbrew temu i gdybym to nie przeszedł na własnej skórze i na swoim aucie - SPRAWDZIĆ CZUJNIK STEROWANIA TURBINĄ I JEGO ZAKRES REGULACJI ORAZ REGULACJA GO NA TYCH TRZECH ŚRUBACH MOCUJĄCYCH. Wcześniej auto mi się krztusiło, nie wchodziło w obroty, dymiło na zimnym i ciepłym na wolnych obrotach i obroty falowały.

    I to tyle.
    Ostatnio edytowane przez Romanek100 ; 24-03-2023 o 09:03

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Śiwy dym i błąd P-2288
    By marcin1051 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 13:49
  2. [TDCi MKIII] Pomocy!!Błąd P0251(błąd w obwodzie regulacji)
    By raffikk in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 14:21
  3. [MkII] za niskie wysokie cisnienie
    By niedzwiedz in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-06-2008, 19:02
  4. [MkIII] Jakie cisnienie?
    By Maxxx in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 11:50
  5. [MkII] Za wysokie cisnienie(problem)!!
    By radzam in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-05-2006, 23:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów