+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII '2006
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Żegnaj DPFie, szatański wymyśle ekoidiotów!
    Od
    13 May 2010
    Mieszka w
    Kraków

    Szarpie, krztusi się, kopci

    Witam. Mam od jakiegoś czasu problem. Proszę o sugestie, jakie mogą być możliwe przyczyny i jak to sprawdzić. W ASO podpięli do kompa i powiedzieli, że EGR do wymiany. Niemniej nie jestem przekonany, czy to EGR i zanim wydam 2000 chciałbym to dokładniej przeanalizować. Każdy chyba zna przypadki, w których komputer się mylił.

    W punktach, żeby było łatwiej analizować.

    Silnik:
    2.0 TDCi, 125KM, niestety z DPF

    Objawy:
    od ok 1500km:
    - czasami przy mocnym przyspieszaniu włącza się migająca sprężynka i silnik wchodził w tryb awaryjny. Po zgaszeniu wszystko wracało do normy. Ostatnie włączenie jakieś 250km temu.
    od ok 500km:
    - na wolnych obrotach czasem się dławi, ale nie gaśnie
    - szarpie na niskich obrotach, szczególnie po zdjęciu nogi z gazu i ponownym lekkim wciśnięciu
    - mocniejsze danie gazu lub przygazowanie skutkuje się pojawieniem się dymu. Nie za gęsty, jasny, ale ani nie niebieski, ani biały (to po czyszczeniu DPFa się pokazało)
    - czasem przy mocniejszym przyspieszaniu najpierw się przydławi, a potem zaczyna przyspieszać z mocnym grzechotem. Tak grzechotał cały czas, kiedy miałem padnięte wtryski.
    - nieznaczna utrata mocy
    - dużo łatwiej go zgasić przy ruszaniu, pod górkę nie sposób ruszyć bez pomocy ręcznego

    Kody błędów odczytane w serwisie:
    - U2501: (ABS/TCS) błąd magistrali komunikacyjnej CAN
    - P0401: (PCM) W układzie (EGR) wykryto niedostateczny przepływ
    - P0404: (PCM) Usterka sterowania położeniem zaworu (EGR) bądź wartość poza zakresem
    - P0405: (PCM) Wartość niska obwodu czujnika A (EGR)
    - P0406: (PCM) Wartość wysoka obwodu czujnika A (EGR)

    Co zrobiłem:
    - Wyczyszczony DPF
    - Wyczyszczony czujnik masy powietrza
    - wyjeździłem bak z płynem "czyszczącym" wtryski
    - Wyczyszczony i sprawdzony wizualnie EGR. Grzybek chodzi miękko, bez zacięć, ale pod pokrywą przekładni napędowej do niego była wilgoć i zaśniedziałe styki. Wyczyszczone, bez zmian.
    - Podłączyłem mojego kompa przez ELM, ale on żadnych błędów nie pokazał.

    Dodatkowe uwagi:
    - Jest możliwe, że napięcie w instalacji mi skacze. To mogło coś uszkodzić z elektryki. Sprawdzam to miernikiem, dam znać, czy miałem słuszne podejrzenia.
    - Napięcie na akumulatorze: postój: 11,78V, praca: 14,50V
    - Wtryski i EGR wymieniane w 2010, jakieś 40kkm temu

    Edit:

    Wcześniej wyłączał mi się wideorejestrator i podejrzewałem, że zasilacz robi jaja. Podpiąłem miernik i okazało się, że za każdym razem, kiedy kamerka się wyłącza napięcie z zasilacza skacze z 5,5V do 5,8V. To mi dało do myślenia, czy to oby na pewno zasilacz, czy może napięcie skacze w całej instalacji. Jeżdżę z miernikiem, ale jak na złość teraz nie ma skoków napięcia i kamera pracuje cały czas normalnie. Jedyne, co zaobserwowałem, to to, że napięcie w układzie wynoszące podczas jazdy ok 14,65V oscylujące +/- 0,03V spada po wciśnięciu sprzęgła do ok 13V i pozostaje niższe przez jakieś 5 sekund, chyba, że wcześniej puszczę sprzęgło. Nie wiem, czy to jest normalne, ale wtedy kamera się nie wyłącza.
    Ostatnio edytowane przez nepcior ; 13-05-2013 o 10:24
    Pozdro, Nepcior

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII '2006
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Żegnaj DPFie, szatański wymyśle ekoidiotów!
    Od
    13 May 2010
    Mieszka w
    Kraków

    Cool [TDCi MKIII] Szarpie, krztusi się, kopci - Rozwiązanie

    Znalazłem rozwiązanie tutaj na forum forda: http://www.fordforum.pl/showthread.php?t=162124 Dzięki użytkowniku MIC26! Podzielił się cenną wiedzą, która bardzo mi się przydała. Ja niniejszym czynię to na forum mondeo. Może się przyda komuś w przyszłości, kto będzie szukał rozwiązania problemu tutaj.
    Po odpięciu pięciopinowego kabelka od EGR wprawdzie wyskoczyła kontrolka check engine, ale ustało dymienie, dławienie się i szarpanie. Auto nie jest już tak łatwe do zgaszenia. Nie grzechocze też już jak poprzednio. Czyli padł czujnik położenia zaworu EGR, który znalazłem na ebay jako "EGR Valve Contact Repair Plate" po numerze FINIS 1541398. Cena to 40 funciaków + wysyłka. Nie znalazłem jej niestety na polskich portalach aukcyjnych ani w sklepach internetowych. Istotna informacja dla szukających w ASO po numerze VIN: dział części powie Wam, że ta część nie występuje osobno i zaproponuje kompletny EGR za cenę 1920zł! Drążcie temat i proście, żeby poszukali z akcji serwisowych po numerze FINIS. Tam znajdą i będą krzyczeć 285zł. Pozostaje potargować zniżkę Ewe ntualnie może znów pokażą się gdzieś w sieci, jak kiedyś bywały, za jeszcze lepszą cenę - około stówy.
    Naprawa jest dosyć prosta. Trzeba się tylko pomęczyć z wyciągnięciem EGR, rozgiąć blaszkę i zdjąć pokrywę. Zobaczycie tam kilka kółek zębatych i prawdopodobnie wilgoć i zaśniedziałe styki. Wymieniamy część na nową (chyba, że komuś się chce próbować ją naprawiać, mi się nie chciało). Proponuję też uszczelnić połączenie odrobiną silikonu, aby sytuacja się nie powtórzyła. Jak widać uszczelka, którą tam dali nie działa za dobrze. Jeśli ktoś lubi się babrać w trudnym do zmycia czarnym mule proponuję wykorzystać okazję do przeczyszczenia zaworu EGR.
    Powodzenia w naprawie!

    Dodam, że skaczące napięcie na zasilaczu kamery nie było wywołane skaczącym napięciem w instalacji. To zasilacz wariuje.

    Edit:
    Dla poszukujących podaję numer części Forda odczytany z pudełka: 6C1Q 9P458 AA (Nazwa na opakowaniu: valve-egr recir)
    Ostatnio edytowane przez nepcior ; 18-05-2013 o 15:39 Powód: Dodanie drugiego numer części
    Pozdro, Nepcior

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar mario373
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCi
    Od
    11 Apr 2010
    Mieszka w
    Strzegom
    Zapomniałeś dodać że masz EGR w pełni elektroniczny, a występują pneumatyczne z elektronicznym pomiarem położenia. Tu już pomoże tylko zaślepienie albo wymiana

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII '2006
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Żegnaj DPFie, szatański wymyśle ekoidiotów!
    Od
    13 May 2010
    Mieszka w
    Kraków
    W linku, który podałem, jest zdjęcie EGRa, więc wydawało mi się, że zaznaczanie tego faktu jest zbędne. Poza tym inne EGRy są "nieco" tańsze od tej krowy
    Pozdro, Nepcior

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Ford Modneo MKIII @ 2.0 TDCI
    Od
    20 Mar 2010
    Mieszka w
    wioska
    Witam , poszukuje "CZUJNIK PODCIŚNIENIA EGR NA 5 PINÓW" wlasnie takie cos mi padlo,
    podaje bardzo duze roznice rezystancji miedzy pinami no i mondek skacze jak glupi, szukajka alllegro i inne portale ogloszeniowe , nigdzie nic nie ma , a serwis jak to serwis zachecamy do kupna calego egr'a , moze ktos ma jakis stary egr ale z dobrym czujnikiem podcisnienia to chetnie odkupie jakies namiary na kupno tez bede bardzo wdzieczny
    Trzeba pracować dla siebie, nie można zrobić fortuny pracując dla kogoś innego!

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Angelo
    Imię
    MArcin
    Opis
    Mondeo MK IIII 2,2 TDCI hatchback
    Od
    29 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Panowie to jaki ja mam ten egr



    wydaje mi sie ze taki jak w podanym linku a jesli tak to gdzie dostac ten zawór do wymiany

    ---------- Post added at 17:00 ---------- Previous post was at 16:59 ----------

    jak ktoś znajdzie to prosę o kontakt, będe wdzięczny

  8. #7
    Pieszy
    Opis
    ford
    Od
    14 Sep 2013
    Mieszka w
    Białystok
    U mnie przy 2,5tys obrotów kiedy gwałtownie przyśpieszam i po załączeniu turbiny mocno kopci. W czym może być problem ?
    Ostatnio edytowane przez rockets ; 14-09-2013 o 20:20

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.2 TDCI- 155 KM
    Od
    16 Feb 2013
    Mieszka w
    Koszalin
    Dziurawa któraś z rur dolotowych. poszukaj pęknięcia np. między EGR a IC.

  10. #9
    Kursant Awatar hawajos
    Imię
    Patryk
    Opis
    Mk3 TDCi GHIA X `06
    Od
    16 Jan 2013
    Mieszka w
    Limanowa / Fulda-DE
    Miałem ten sam problem co opisujesz , ale mi jakiś rok temu udało mi się kupić ten czujnik położenia zaworu egr na alledrogo za 99zł. U mnie w środku były przepalone jakieś przejścia czy cuś...
    Cytat Zamieszczone przez Angelo Zobacz posta
    Panowie to jaki ja mam ten egr
    Ja też mam taki ale twój wygląda na jakiś niekompletny...U mnie cały dół jest inny..

    Foto podglądowe , ale jest identyczny jak u mnie
    Ostatnio edytowane przez hawajos ; 15-09-2013 o 10:06

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Kopci na siwo, szarpie przy 2 tyś. obr.
    By bartekrompca in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 14:55
  2. [Zetec] Szarpie i krztusi się na biegu jałowym na benzynie - o co chodzi?
    By blaszczu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 00:13
  3. [TDDi MKIII] Szarpie, kopci i gaśnie
    By dede in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 20:05
  4. [TDDi MKIII] szarpie - brak mocy - kopci
    By bartosz_f in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 14:22
  5. [MkI] TD szarpie,kopci i nierówno chodzi
    By NAJGER in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2006, 09:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów