+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Pieszy
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo Mk4
    Od
    10 May 2013
    Mieszka w
    Rzeszów

    Zakup Mondeo mkIV

    Witam wszystkich Klubowiczów.

    Założyłem ten temat ponieważ przymierzam się do zakupu samochodu jak w temacie, z silnikiem 2.0 Duratorq TDCi (140KM) w wersji kombi z rocznika 2008-2009r. z przebiegiem nie przekraczającym 100tys km. Niestety mam pewne obawy, bowiem słyszałem, że samochód ten jest bardzo awaryjny. Czy ktoś z Klubowiczów, kto taki samochód posiada mógłby mi co nieco podpowiedzieć i potwierdzić bądź zaprzeczyć pogłoską o awaryjności tego modelu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    21 May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Kupiłem takiego 1,5 roku temu z przebiegiem 97 tys. Teraz jest 124tys. Z większych rzeczy padła dwumasa, stukała aż zdechła - wymieniona + sprzęgło. Wymieniona chłodnica - przyczyna nieznana (albo ja walnołem spodem, albo jeszcze poprzedni właściciel). Poza tym klocki z przodu i dwa razy filtry, oraz olej. No i oponki, bo były zajechane + zimówki. W zawieszeniu nic się nie dzieje - tu jestem pod wrażeniem. Nigdy nie miałem checka na desce. Śmigam dalej. Jak nie kupisz trupa to pojeździsz, ale trzeba się liczyć z wymianą dwumasy.

  4. #3
    Zielony listek Awatar Arekwonski
    Imię
    Arek
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCi 130PS
    Od
    28 Jun 2011
    Mieszka w
    Aleksandrów Kujawski / Malmo
    Kolego nie ten dział poproś o przeniesienie do Kupujemy Mondeo
    TTi 770 + Sirio Titanium 1200

  5. #4
    Kursant Awatar MiroPL
    Imię
    Mirosław
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    23 Nov 2012
    Mieszka w
    Opole
    Ja także mam zamiar kupić i jak na razie to nie spotkałem się z taką opinią, więc to raczej zależy od tego na co trafisz.
    Ostatnio edytowane przez MiroPL ; 11-05-2013 o 22:18

  6. #5
    radi00
    Gość

    Talking Ciezka sprawa z przebiegiem

    Wydaje mi sie ze rocznik 2008/2009 z przebiegiem do 100 tys km jest malo realny,szczegolnie jesli chodzi o silnik diesla.
    Oczywiscie sa wyjatki ale zazwyczaj samochody z tego rocznika i z takim przebiegiem maja cofane liczniki a tu nie o to chodzi.
    Ja osobiscie jezdze Mk4 z 2008 roku 1.6 16V i ma oryginalny przebieg 165 tys km.
    Jesli chodzi o silnik zawieszenie i pozostale podzespoly kompletnie nic sie nie dzieje,spalanie tez jest bardzo zadawalajace.
    Moja rada nie patrz na przebieg (ktory moze byc zanizony) a patrz raczej na kondycje samochodu...

  7. #6
    Pieszy
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo Mk4
    Od
    10 May 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Zgodnie z sugestią Arekwonski proszę o przeniesienie wątku do Kupujemy Mondeo.
    Jeśli chodzi o przebieg to oczywiście spodziewam się problemów, i dlatego szukam samochodu w Niemczech. Wiem że pewności nie ma, ale może uda się znaleźć samochód z maksymalnie małym i udokumentowanym przebiegiem. Ja natchnąłem się przy przeglądaniu wielu artykułów w internecie na wypowiedź jednego z użytkowników związaną z uszkodzeniem jednego z wtrysków. A ogólnie chciałbym poznać słabe punkty tego modelu, aby nie zakupić skarbonki, która zamiast jeździć będzie stała na serwisie. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi i oczywiście jeśli jeszcze Ktoś ma jakiekolwiek podpowiedzi dla mnie to proszę o wpisy.

  8. #7
    Pieszy
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo Mk4
    Od
    10 May 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Witam wszystkich.

    Dziekuje za wszystkie podpowiedzi. Mam kolejne pytanie. Czy ma ktoś z Klubowiczów mozliwosc sprawdzenia samochodu po numerze VIN? ponieważ mam zamiar w najbliższym czasie oglądnąć kilka propozycji, ale chciałbym jeszcze przed wyjazdem w trasę sprawdzić czy jest to uzasadnione.

  9. #8
    Pieszy
    Opis
    Skoda
    Od
    04 Oct 2012
    Mieszka w
    Katowice
    Kupiłem takiego 1,5 roku temu z przebiegiem 97 tys. Teraz jest 124tys. Z większych rzeczy padła dwumasa,
    albo jakaś ciota jeździła, albo przebieg można włożyć między bajki.
    Akurat w tym silniku dwumas jest bardzo trwały, patrząc na historie serwisowe mk4 2,0 tdci z leasingu miałem 1 sztukę,która miała wymieniony dwumas przed przekroczeniem 200 tys km (ok. 160kkm). Reszta o dziwo śmigała na seryjnych podzespołach (sprzęgło, turbo, wtrysk). Trwałość układu hamulcowego nie odbiega od średniej dla tej klasy aut, trwałość zawieszenia na bdb poziomie.

    Poza wyciekami oleju prawie bezproblemowe auto

    Na podstawie obserwacji aut po leasingu, kupionych i użytkowanych w Polsce
    Ostatnio edytowane przez Raul ; 13-05-2013 o 23:30

  10. #9
    Zielony listek
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0TDCi125/151KM,349/392N
    Opis
    Mondeo '06 2.0 TDCi HPCR (DPF) V-Tech 151 KM 392 N
    Od
    17 Oct 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Gryzli Zobacz posta
    Witam wszystkich.

    Dziekuje za wszystkie podpowiedzi. Mam kolejne pytanie. Czy ma ktoś z Klubowiczów mozliwosc sprawdzenia samochodu po numerze VIN? ponieważ mam zamiar w najbliższym czasie oglądnąć kilka propozycji, ale chciałbym jeszcze przed wyjazdem w trasę sprawdzić czy jest to uzasadnione.
    witam.
    mozna rozkodowac VIN i spr dane oraz wyposazenie, a jak auto bylo serwisoane to i mozna zerknac kiedy byly przeglady i wpisy robione lub naprawy gwarancyjne.
    Pzdr
    AndiK
    ulepszone/wypasione Ambiente

  11. #10
    Pieszy
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo Mk4
    Od
    10 May 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Witam po dłuższej przerwie. Udało mi się namierzyć fajnego fordam mondeo, i tutaj moja prośba. Czy mógłby mi ktoś pomóc i rozkodować VIN? Chciałbym zarówno sprawdzić wyposażenie oraz co bardzo dla mnie istotne informacje o serwisach.
    WF0EXXGBBEAS67520

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    Carpe diem...

Podobne wątki

  1. Zakup Mondeo mk4
    By marcinkosky in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 22:54
  2. [MkIV] [MKIV] Gdzie kupię tłumik końcowy do Mondeo MKIV 1,8 TDCI hatchback 2008
    By cody in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 00:09
  3. zakup MKIV w automacie
    By flipers in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 00:25
  4. Zakup mondeo
    By peter81 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 00:05
  5. [MkIV]Czy Mondeo MKIV ma problemy z korozją???
    By tomekzi in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 19:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów