+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MkI Ghia 1.8 16V 113KM + lpg
    Od
    08 May 2013
    Mieszka w
    Szczecin

    Mk1 1.8 Pb+lpg nie działa na benzynie, pali za dużo gazu

    Witam.
    Niedawno kupiłem Mondeo z silnikiem zetec 1.8 16V 113KM + lpg. Poprzedni właściciele powiedzieli mi, że nie działa na benzynie, bo coś tam jest do regulacji (to mój pierwszy samochód w gazie, więc uwierzyłem na słowo), dodali również, że gazu pali 12l/100km w mieście. Otóż pali 15-16l/100km w mieście. Chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną tego, że samochód nie działa na benzynie. Sprawa wygląda tak, że przełącznik cały czas jest ustawiony na gaz. Odpala (na zimnym silniku odpala ciężko i za 2;3 razem dopiero łapie) na benzynie i po mniej więcej 2 sekundach przeskakuje automatycznie na gaz. Gdy przełączę przełącznik na benzyne to samochód odpala, ale od razu gaśnie. Czasami da się dostosować obroty silnika do 2;3 tys. na benzynie i jakoś chodzi na gorącym silniku, jak puszcze gaz to trzyma ok. 0,5tys. obrotów, a jak chcę ruszyć (silnik czuje obciążenie) to robi "żabkę" i gaśnie. Później ciężko jest odpalić go w ogóle, jakby był zalany. Powiem szczerze, że nie wiem, czy świece były wymieniane, nie wiem nic o filtrach, poprzedni właściciele zapewniali, że wszystko było wymieniane na bieżąco, chyba jednak nie. Na gazie auto jeździ prawie rewelacyjnie. Podczas stałej prędkości czuć słabe szarpnięcia, pasażerowie tego nie czują, ale ja tak. Przyspieszenia mu nie brak, na ciepło odpala na dotyk. Czasami skacze na obrotach, czasami zdarza się, że wcisnę sprzęgło podczas jazdy a on łapie 300-500 obrotów i gaśnie, a czasami sie stabilizuje. Ma też dni, że przez parę km się dławi na pełnym gazie, ale jak go potrzymam na wyższych obrotach, tj. 2-2,5 tys. to już mu później przechodzi.
    Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem, albo ma na temat gazu pojęcie, to proszę o odpowiedź.
    Z góry przepraszam, jeśli taki temat był już założony.
    Ostatnio edytowane przez charlie_13 ; 16-05-2013 o 14:36
    Poprzednio - Ford Fiesta Mk3 1.1 50KM

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Temat rzeka.
    Co do samych problemów z PB, to trzeba zacząć od wymiany filtra paliwa i pomiaru ciśnienia na listwie paliwowej, jak tu będzie OK to trzeba przejrzeć wiązkę elektryczną wtryskiwaczy i miejsce wcięcia się w tą wiązkę kabelkami z LPG. Trzeba również wejść w soft sterownika LPG i zobaczyć czy wtryski nie są odłączone programowo.
    A co do poszarpywania i spalania na LPG to zacząć od resetu, bo mooże kuchenka rozstrojona i rozłożyła PCM-a, do tego regulacja kuchenki wymiana świec i przewodów WN, chyba że mają mały przebieg, no i przydatny by był pomiar kompresji aby się zorientować w jakiej kondycji jest silnik.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [TD MkII] dużo pali- 1.8 TD
    By siwy_mondeo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 08:58
  2. [MkIII] Za dużo pali Pb
    By xtomcik in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 21:47
  3. Czy nie za dużo pali ???
    By mirek_1973 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-08-2007, 06:03
  4. DUŻO PALI!!!
    By Jankes in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-11-2006, 14:15
  5. Za dużo pali
    By adwokat in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-05-2005, 16:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów