Zobacz wyniki ankiety: CB czy nawigacja

Głosujących
169. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • CB

    106 62.72%
  • Navi

    63 37.28%
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60

Mieszany widok

  1. #1
    Kursant
    Imię
    Robert
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    30 Sep 2005
    Mieszka w
    Łęki koło Oświęcimia

    CB czy nawigacja ???

    Witka.

    Wyjeżdżam na wakacje za miesiac i nurtuje mnie pewna sprawa.

    Założyć CB do mondka czy też navigację?

    Więc, w mapie orientuje się nieźle, nie gubie sie na trasie, ale czasem są problemy z objazdami. Poza tym, navigacja jaka mnie interesuje (819 zł z allegro), to palmptop z GPS więc i na zakupy się przyda, np. liste sobie wgram
    Z drugiej strony, mając CB będe raczej wiedział gdzie jechać, gdzie korek czy gdzie pieczara się rozłożyła i tamuje ruch.

    No problemy straszne, zwłaszcza że mam niski garaż, więc musiał bym bacika przymocować do relingów żeby wjechać do garażu. Ech, same problemy

    Miał ktoś podobny problem?

    I jak to jest tak naprawdę z tym ostrzeganiem się o można liczyć na innych czy też każdy zlewa?
    Mondeo MKIV 1.8 gnojówka...

  2. #2
    Zielony listek
    Od
    22 Jul 2005
    Mieszka w
    Białystok-Bi
    Mając w aucie CB radyjko naprawdę będziesz wiedział o wszystkich jak również o korkach,objazdach i zmianach w organizacji ruchu.Kierowcy bardzo na serio traktują CB na trasie i za to im
    MkI 2,0 16v XII`94
    Oramkowany+Cb-radyjko
    Pozdrawiam Rafał

  3. #3
    Zdecydowanie CB. Możesz założyć antenę ma magnes do dachu i problem garażu zostaje rozwiązany. Bez duszna Pani Zofia czyli głos z Gps nigdy nie zastąpi pomocy mobili i mobilków na radyjku.
    Jeszcze raz tylko CB

  4. #4
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    IMHO najlepiej na początek CB, które można w przyszłości (w miarę dopływu $$$) uzupełnić o Navi, i taki komplecik stanowi już pełny "wypas" jeśli chodzi o upgrade auta
    Navi przekazuje tylko info dotyczące drogi z punktu A do B (wiem, wiem - można sobie wpisać lokalizacje fotoradarów i tym podobne pierdoły, ale to półśrodki - żadne navi nie przekaże "na gorąco" info o korkach z powodu wypadku, robót drogowych lub innych "utrudnień" )
    CB pod tym względem bije każde navi na głowę, a w razie zagubienia wystarczy zawołać na #19 i zawsze ktoś pomoże :metal
    Za 800 plnów to sobie możesz taki zestaw CB sprawić, że głowa mała - tylko pamiętaj, antenka porządna, nie daj się naciągać na żadne "kikuty", a przed garażem zawsze można antenkę ściągnąć, albo położyć (jeśli posiada taką regulację) a trwa to dosłownie sekundy .
    Głos oddałem - decyzja należy do Ciebie :metal

    :metal

  5. #5
    Niedzielny kierowca
    Od
    16 Jul 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Zależy do czego.
    Ja miałem podobny dylemat więc pożyczyłem Navi i CB żeby przetestować.
    Jeżeli chodzi o znajdowanie drogi i trafianie do celu to tylko Navi, CB nie ma szans. Natomiast jeżeli gorące info o drodze i co się na niej dzieje to tylko CB. Ja jeżdze głównie po mieście więc kupiłem Navi bo bardziej mi jest przydatna. Na trasie raczej CB, bo zgubić się ciężko, a większe znaczenie ma informacja o kontrolach itd.
    MKII 99r. kombi B+G, GHIA, Navi,CB - wołać Jareksona

  6. #6
    Kursant
    Imię
    Robert
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    30 Sep 2005
    Mieszka w
    Łęki koło Oświęcimia
    Dobra, decyzja zapadła, CD

    Wybrałem CB Uniden 520 - np. ten

    http://www.allegro.pl/item115243248_...k_gratis_.html

    lub z jakąś inną anteną zaproponowaną przez was. Ważne żebym wiedział jakiś czas wcześniej co mi stoi na trasie, a mam długą, z gór nad morze, do Dziwnówka - wczasy znaczy i szkoda mi kasy dla


    Zamontuję ją po lewej stronie pod kierownicą, jest tam prawie taki akuratny schowek.

    Tera pytanie, jak to jest ze strojeniem anteny do auta? Jakiś link na forum? Ewentualnie ktoś MkII ma ładnie zamontowaną CB i podzieli się fotami? Bo z MkIII foty widziałem.

    Sory za chaos ale sami wiecie ...
    Mondeo MKIV 1.8 gnojówka...

  7. #7
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Za radyjko będziesz zadowolony. Co do antenki, to o tym Hustlerze słyszałem tyle dobrego, co i złego - generalnie jak magnesik to raczej bat minimum 1,5 metra. Ale takiej nie używałem, więc się nie wypowiadam konkretnie.
    W MKII dokładnie ten schowek jest idealny do montażu CB - jest gdzieś artykuł werca o montażu tam CB - poszukaj
    Antenę stroisz do konkretnego auta i masz spokój, oczywiście w przypadku magnesu staraj się stawiać antenkę raczej w tym samym miejscu, gdzie była strojona.
    Poradziłbym zaopatrzenie się w CB parę dni przed wyjazdem i "osłuchanie" się z gwarą CB maniaków, łatwiej będzie potem nawiązać kontakt i korzystać w pełni z zalet sprzętu. No i dwie ważne zasady: CB to obustronna wymiana informacji, bądź aktywny w eterze - nie nastawiaj się wyłącznie "nasłuchowo" i "antymiśkowo" , na początku pewnie strzelisz parę gaf, ale skończy się pewnie na chwilce śmiechu na #19, nic strasznego
    I po drugie - CB nie zwalnia z myślenia na drodze i nie daje 100% gwarancji :metal

    :metal

  8. #8
    Zielony listek Awatar krzysiekcombi
    Od
    03 Apr 2006
    Mieszka w
    Piotrków Tryb. / Przysucha
    No jasne że tylko CB - rozmowa na " żywo " to jest to a jeśli już zna się "parametry " drogi to można sobie jakąś miłom pogawętke uciąć
    Prywatnie - srebrne combi 1.8 16v >>onaklejkowany + CB + LPG << Służbowo - Mercedes Atego 715 http://img503.imageshack.us/slidesho...7427665fo.smil " Człowiek nie wielbłąd- pić musi !!!! "

  9. #9
    cb czy nawigacja??

    wsyztsko ma swoje zalety i wady, nawigacja nie powie ci gdzie stoi policja, z cb radia nie wszędzie skorzystasz, np na bocznych drogach gdzie jest mały ruch ciężko o dokłądną informację

  10. #10
    Zielony listek
    Imię
    Bogusław
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    20 Oct 2005
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Najlepiej jedno i drugie :-) Ja mam w planach Navi w przyszlym roku a potem CB
    Conan MKIII 2.0 TDDI 115KM Kombi, CB TTI 880 + Midland 145, HTC TYTNII + AutoMapa; Focus II 1.6 TDCi; HTC DesireHD + AutoMapa

  11. #11
    Ja powiem tak mam jedno i drugie gps to tom tom . jednak mapy polski sa niedopracowane brakuje planow szczegółowych wielu miast , bardzo czesto prowadzi dosłownie w las . Inaczej sprawa sie ma gdy jedziesz za granice navi sprawdza sie switnie .majac cb zawsze znajdzie sie ktoś kto doprowadzi cie pod adres którego szukasz. Osobiście na chwile obecna polecał bym cb , minie jeszcze troche czasu gdy bedziemy mieli szczegółowe mapy polski

  12. #12
    Zielony listek
    Od
    21 May 2006
    Mieszka w
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez ghost_06
    Ja powiem tak mam jedno i drugie gps to tom tom . jednak mapy polski sa niedopracowane brakuje planow szczegółowych wielu miast , bardzo czesto prowadzi dosłownie w las . Inaczej sprawa sie ma gdy jedziesz za granice navi sprawdza sie switnie .majac cb zawsze znajdzie sie ktoś kto doprowadzi cie pod adres którego szukasz. Osobiście na chwile obecna polecał bym cb , minie jeszcze troche czasu gdy bedziemy mieli szczegółowe mapy polski
    I tu się zgodzę z kolegą. Trzeba poczekać ąz mapy Polski będą w pełni dobre. Osobiście jednak wolę CB z prostego względu- z radia dowiesz się o wszelkich kontrolach itp a do celu i tak cię doprowadzą. Jednak z czasem i tak trzeba będzie się zaopatrzyć w navi.

  13. #13
    Mistrz pobocza
    Imię
    Grzegorz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    24 Feb 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    mam CB i bardzo sobie chwalę, choć nie zawsze (mięso)
    jeździłem z navi, też jest fajnym i praktycznym urządzeniem.
    Za jakiś czas pewnie się dorobię na stałe.
    Kolejność CB a potem navi.
    czemu?
    a koszty
    b z atlasem papierowym też się daje jeździć
    c z tzw czasem należy sądzić że navi będzie jeszcze tańsze i dokładniejsze

  14. #14
    Niedzielny kierowca
    Od
    16 Jul 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Zależy gdzie się jeździ.
    Ja po mieście wole NAVI a w trasie CB.
    MKII 99r. kombi B+G, GHIA, Navi,CB - wołać Jareksona

  15. #15
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Vulpecula
    Od
    08 Apr 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Ja mam to i to, a oprocz tego jescze antyradar, zakupiony jakieś 8 lat temu, ale grunt ze dziala.
    Symbiosa tych 3 urządzeń daje komfort, ale w hierargii mogę podać jako
    1.cb
    2.navi - tylko automapa na polskie drogi
    2. wykrywacz radarów

    pozdro


    Vulpecula

  16. #16
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Vulpecula
    Od
    08 Apr 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Ja mam to i to, a oprocz tego jescze antyradar, zakupiony jakieś 8 lat temu, ale grunt ze dziala.
    Symbiosa tych 3 urządzeń daje komfort, ale w hierargii mogę podać jako
    1.cb
    2.navi - tylko automapa na polskie drogi
    2. wykrywacz radarów

    pozdro


    Vulpecula

  17. #17
    Też mam zarowno cb jak i navi.
    Powiem tak
    Na trasie cb dlugo jeszcze bedzie najlepsze.
    W miescie jak sie szuka małej uliczki w którą TIR-y nie zaglądają to navi daje lepsze efekty.
    Generalnie najlepiej miec komplet.
    Za Ludźmi Się Nie Tęskni .. Ludzi Się Pamięta..
    MkIII 2.0 TDCI NEPTUNE GREEN
    CB Prezydent Herbert+Sirtel S9+ramki+naklejki+flagi = full wypas
    Każdy początek ma też koniec

  18. #18
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Dacia Logan
    Silnik
    Diesel z LPG
    Od
    01 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Stary kotlet, ale co tam.

    CB pomaga i to bardzo dużo, ale nie poinformuje nas o fotoradarach.



    Jak ktoś dużo jeździ musi mieć zestaw CB + nawigacja.
    Za 2 urządzenia trzeba liczyć około 900 złociszy które bardzo szybko się zwrócą.

    Polecam

    Wolna jazda jest niebezpieczna bo człowiek zasypia za kierownicą

  19. #19
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo
    Od
    04 Oct 2005
    Mieszka w
    Częstochowa
    cb + navi...
    jezeli jeżdzisz po europie, to raczej navi
    no i żeby korzystać z cb, też bardzo przydatna jest nawigacja - po prostu wiesz, o jaki punkt się pytać...
    pzdr, kuba

  20. #20
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    CB+NAVI, tylko i wylacznie... co mi da CB w duzym, obcym miescie, jak mnie ulicami beda wysylac? co mi da sama Navi, jak nikt o korkach/remontach jej nie poinformuje...

    a co do navi, to ja i tak wole softa wgranego w PocketPC, niz typowa, samodzielna nawigacje, mimo o wiele mniejszego ekranu w pockecie.
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszę mieć auto, by móc pracować, muszę mieć pracę, by móc utrzymać auto.
    Się nie ścigam, się tylko śpieszę, bo muszę zatankować.

    Rycząca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchnią
    - było minęło.

Podobne wątki

  1. [Nawigacja][MKIII]Nawigacja Denso
    By Polarny in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 107
    Ostatni post / autor: 17-10-2017, 11:01
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 10:22
  3. [Nawigacja]NAWIGACJA FORD 9000 VNR MONDEO MK3
    By pawellex84 in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-03-2010, 12:48
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-04-2009, 09:55
  5. [Nawigacja]nawigacja z Biedronki, "Navia 2008"
    By zbigniew in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 14-07-2008, 22:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów