+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy Awatar niemiec711
    Imię
    Paweł
    Model
    kombi
    Silnik
    TDCI
    Opis
    Mondeo MkIII 2.0 TDCI
    Od
    07 Jun 2013
    Mieszka w
    Śleporwon

    Ford Sierra - problem z zapłonem

    Witam! Jako że to mój pierwszy post wypadałoby się przywitać, wobec tego Cześć! Mam na imię Paweł i pozwolę sobie od razu przejść do rzeczy

    Borykam się z problemem uruchomienia pewnej starej Sierry - silnik 1.6i CLX benzyna/gaz rok 1991. Sprawa wygląda następująco - autko kręci, ale za żadne skarby nie chce zastartować. Za radą domorosłych specjalistów został wymieniony: Bendix, przewody wysokiego napięcia, świece i ostatnio cewka, no i nadal nic... na kręceniu się kończy. Wszystko ładnie gra, ale czegoś mu brakuje żeby odpalić, za to mnie kończą się już pomysły, wobec czego postanowiłem poprosić o pomoc Was. Samochód działa w oparciu o bezrozdzielaczową instalację zapłonową korzystającą ze sterownika elektronicznego (tak sądzę).
    Tak jak napisałem wcześniej wszelkie sugestie odnośnie tego co można jeszcze wykombinować (niekoniecznie w systemie DIY) będą mile widziane.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    To jest gaźnik czy już na wtrysku?
    Iskra na świeczkach jest?
    Próbowałeś odpalać na samostart?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    to pewnie juz efi


    czujnik polozenia walu

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  5. #4
    Pieszy Awatar niemiec711
    Imię
    Paweł
    Model
    kombi
    Silnik
    TDCI
    Opis
    Mondeo MkIII 2.0 TDCI
    Od
    07 Jun 2013
    Mieszka w
    Śleporwon
    -gaźnik
    -przed wymianą cewki iskry nie było na dwóch garach, teraz już jest
    -co do samostartu to jego zastosowanie jest mi znane z ciągników typu C-360 i wobec Sierry obawiałem się nieprzewidzianych skutków takiej próby, w związku z czym jeszcze jej nie przeprowadzałem zostawiając ją sobie jako ostateczne wyjście.

    Odnośnie iskry to mam jeszcze takie pytanie, gdyż spotkałem się z opinią pewnej wyżej wykształconej osoby, że w przypadku bezrozdzielaczowego układu podczas sprawdzania świec nie wolno "dawać im masy" tj. stykać z blokiem, gdyż może to spowodować awarię modułu, miejscowi mechanicy (których wiedzę również poddaję w wątpliwość) przyjęli tę tezę ze śmiechem i oburzeniem. Czy wobec tego istnieje możliwość jednoznacznego rozwiania moich wątpliwości??

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez niemiec711 Zobacz posta
    podczas sprawdzania świec nie wolno "dawać im masy"
    Hmm przeca świeczka jest wkręcona w blok który jest.... jedną wielką masą

    Sprawdzałeś czy w komorze pływakowej jest paliwo? (może klękła pompka paliwa) albo czy po kręceniu świeczki są wilgotne od paliwa?
    Gaźnik był czyszczony? Zaworek przelewowy nie zawiesił się?
    Pasek rozrządu nie pękł przypadkiem?

    ---------- Post added at 15:45 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

    Cytat Zamieszczone przez niemiec711 Zobacz posta
    co do samostartu to jego zastosowanie jest mi znane z ciągników typu C-360 i wobec Sierry obawiałem się nieprzewidzianych skutków
    Spokojnie można psikać tylko nie w filtr a bezpośrednio do gaźnika.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Pieszy Awatar niemiec711
    Imię
    Paweł
    Model
    kombi
    Silnik
    TDCI
    Opis
    Mondeo MkIII 2.0 TDCI
    Od
    07 Jun 2013
    Mieszka w
    Śleporwon
    Pasek rozrządu na pewno jest cały bo przed całym maratonem wymian związanych z zapłonem wstawiałem nową pompę wody i od razu pasek. Co do reszty to jeszcze tego sprawdzałem. Szczerze powiedziawszy nawet gdybym na to wpadł, modliłbym się gorąco, aby tego uniknąć :P Ale w tej sytuacji chyba trzeba będzie spróbować...

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeśli iskra jest to musi być problem z paliwem. Przeczyść dokładnie gaźnik, sprawdź czy mechaniczna pompa paliwa działa (chyba tak się ona nazywa), jeśli dalej nic to może przewody paliwowe zatkane?

    Gdyby iskra przeskakiwała w złym położeniu tłoka to by strzelał w gaźnik albo tłumik po dłuższym kręceniu

    Wytaptane z fona

  9. #8
    Pieszy Awatar niemiec711
    Imię
    Paweł
    Model
    kombi
    Silnik
    TDCI
    Opis
    Mondeo MkIII 2.0 TDCI
    Od
    07 Jun 2013
    Mieszka w
    Śleporwon
    OK. Dzięki wielkie za dotychczasowe sugestie sprawdzę ich zastosowanie w praktyce i dam znać czy się udało

    Edit: 15.06.2013
    W międzyczasie wynikła jeszcze jedna koncepcja którą chcę sprawdzić: mianowicie czujnik położenia wału - z tego co się dowiedziałem jego awaria również może powodować takie sytuacje w związku z tym chciałbym zapytać gdzie go można znaleźć i jak sprawdzić czy jest sprawny czy nie.

    Edit 16.06.2013
    Udało się! Autko w końcu załapało, okazało się, że problem tkwił w przewodach doprowadzających napięcie do cewki, po kilku manipulacjach przy wtyczce udało się to ogarnąć. Co prawda zaistniały jeszcze problemy z rozrusznikiem (najprawdopodobniej wieszają się szczotki) ale od tego momentu chyba już sobie poradzę.

    Serdecznie dziękuję wszystkim za profesjonalne porady i cierpliwość w odniesieniu do laika
    Szerokości!

    [temat do zamknięcia]
    Ostatnio edytowane przez niemiec711 ; 16-06-2013 o 11:04

Podobne wątki

  1. Ford Sierra Termostat
    By RSołowiej00 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 10:51
  2. FORD SIERRA 2.9 V6 12v
    By Kosiarz in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 07:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów