+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: spalanie

  1. #1

    [MkI] spalanie

    witam. od kilku dni jestem posiadaczka mondka z 93roku 1.8 16V z gazem. chciałabym sie dowiedziec przy tej pojemnosci ile powinien mi palic -tak orientacyjnie.pewnie było juz takie pytanko ale jestem tutaj nowa i nie doszukałam sie z góry dziekuje za odp

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    na poczatek mila Pani, prosze uzupelnic profil.... jakie autko i skad jestes.... to na poczatek....

    powinien palic... jak na 1.8 to okolo 10 - 13 w miescie, na trasie okolo 8, ale to i tak zalezy od "nogi" ..... nie kazdy ma taka sama

  4. #3

    Re: [MkI] spalanie

    Cytat Zamieszczone przez kate
    witam. od kilku dni jestem posiadaczka mondka z 93roku 1.8 16V z gazem. chciałabym sie dowiedziec przy tej pojemnosci ile powinien mi palic -tak orientacyjnie.pewnie było juz takie pytanko ale jestem tutaj nowa i nie doszukałam sie z góry dziekuje za odp
    witamy .Mondeo z silniczkiem 1,8l w zaleznosci od techniki jazdy i warunków dzogowych bedzie spalal od 8l(trasa) do 13l LPG (miasto) :metal

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar TomekWino
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford MK III, IV
    Od
    23 May 2006
    Mieszka w
    Rzeszów
    Troszeczkę zależy równiez odgazu jaki tankujesz regulacji i rodzaju instalacji. Jak pali węcej jak koledzy napisali: zmiań stację , jedź wregulować instalację jak to nie pomoże to musisz się przyzwyczaić

    PS. Wtojcie, nowy posiadaczu njlepszego wozu klasy średniej

  6. #5
    zatankowałam do pełna gazu i zobacze ile przejade na 34 litrach.jak bedzie za duzo to faktycznie na regulacje pojade.dzieki

  7. #6
    No jak po ślaskiej agromelacji to nie wiecej jak 250km i to bedzie w granicach normy :metal

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    fakt.... tam sie przyjmuje inne normy niz u nas... w naszych stronach to sa rekordzisci co spala im autko na trasie i okolo 7 litrow gazu... a w miescie dochodzi do 9,5 - 10.... ale to tez zalezy od silnika i techniki jazdy i warunkow drogowych...

    generalnie rzecz biorac nie ma powiedziane ze takie i takie autko bedzie musialo palic tyle i tyle..... na spalanie sklada sie wiele czynnikow....

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar edmondo
    Model
    E46
    Silnik
    2.0d
    Od
    15 Sep 2005
    Mieszka w
    WA/WWE
    A ja wlasnie ostatnio mialem okazle sprawdzic, ile moj MOndziak tak faktycznie spala w trasie i ... nadal nic konkretnego nie stwierdzilem.

    Po miescie, jak bujam do pracy - dystans ok. 20 km, obroty w granicach 3-3,5 tys - spalanie jakies 12,5 literka.

    Teraz lecialem do zakopca wczesnym porankiem, wiec i z predkoscia sobie nie zalowalem - srednio 1,3-1,4, dorga pusciutka, to na trasie do krakowa spalil mi 12,3 litra. Potem zakopianka i okolice ze srednia predkoscia 70 km. Jazda bardzo spokojna, aczkolwiek czesto musial sie Mondek wspinac po niezle gorki - spalanie okolo 12 litrow (z gorek oczywiscie latalem bez gazu, ale nie na luzie).

    W drodze powrotnej, mniejsza predkosc, bo wiekszy ruch, ale momentami pelen opor, jak miejsce bylo, a w rejonach gorskich oczywiscue bez gazu - spalanie 10,3 litera.

    Jedyny raz ponizej 10, doklanie 8,9 spalil moj mondziak, przy sredniej predkosci 90 km/h pod butem mojej przyszlej.

    Nie ma pojecia, jak to robia inni, ze im tak malo pala - w kazdym badz razie moj jest ustawiony dosc dobrze i napewno nie oszczednie
    A4 Avant TDi 110 KM - green leather inside
    Mk I - poszedł w dobre klubowe ręce

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    oni cos sciemniają ja przeznich wydałem juz z 1000zł na ruzne czesci i regulacje i jak palil po miescie 13l i w trasie 9l LPG tak pali i dwa lata z tym sie męcze co podniosą cene lpg to znów sie udze ze moze cos zrobie zeby mniej palił
    MK2 2,0 99 lpg agis

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Saab 9-3 '06 kombi
    Od
    11 May 2006
    Mieszka w
    Poznań
    A jak tam u Was z cenami gazu? Bo u mnie podnoszą wszędzie najtaniej mam za 1.97 zł a najdrozej za 2.14 zł

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Koło
    U mnie 1,93 PLN
    Nie piszę ile mój spala,
    bo się wstydzę...
    Ostatnio nawet 18/100km (klima, światła...)
    Pozdrawiam Rysiek.
    Czasami tęsknię za swoim byłym MkII 2,5 V6
    Pewnie i tak kiedyś kupię Mondeo.
    Nowy nabytek - Ford KA.

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Opis
    fiat500
    Od
    27 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk-Przymorze
    Sluchajta a ja ostatnio zostalem zaszokowany mile przez moje mondi, trasa Jakuszyce ( przejscie gr. z CZ ) do Żnina kolo Bydgoszczy, czyli trasa ok.370km , jade i jade, omijalem bocznymi Poznan i Wrocla no ale w koncu trzeba zatankowac choc 2 kreski sie pojawiaja jeszcze. Wiec tankuje na stacji ( Orlen ) a tu przy 27L odbija mi <lol> wyszlo ok. 7,2L/100km jestem szoku, owszem jechalem baardzo spokojnie, max, 100-110 , w nocy, prawie zerowy ruch, predkosci praktycznie stale, ale zeby ponizej 7,5L zejsc. 8-8,5 to rozumiem... zeby tak bylo na kazdej trasie.

    Pozdrawiam
    Mondeo 96' 1.8 16v Zetec , LPG BRC Just GDAŃSK Rameczki

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Saab 9-3 '06 kombi
    Od
    11 May 2006
    Mieszka w
    Poznań
    No to pozazdroscić, mi najmniej to spalił 7,8l i mysle ze to juz jest przyzwoity poziom

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    mi raz tylko spalil 7,5 ale to bylo jak byla gololedz.... wtedy nikomu sie nigdzie nie spieszylo

  16. #15
    Kursant
    Opis
    mk1 kombi 1.6+sekwencja Picasso 2.0 Hdi
    Od
    21 May 2006
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Praktycznie jeżdże tylko w trasie max spalanie 8.5 l ale wszystko zalezy od jakosci gazu i stacji gdzie sie tankuje

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Spalanie
    By Artek_wawa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 10:54
  2. [MkIII] Spalanie!
    By richardo00 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 22:04
  3. [MkII] spalanie 1.8 TD
    By kml20 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 22-05-2007, 15:39
  4. spalanie!!!
    By geralcik in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-12-2005, 21:28
  5. spalanie
    By mbk3 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2005, 21:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów