+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imiê
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez tomosky Zobacz posta
    Z tego co mówi³a mi osoba sprzedaj±ca ten typ utwardzonych zaworków jest produkowany dopiero od oko³o 1 roku chyba.
    no to ja 3 lata temu chyba kupowa³em prototypy w wersji beta. jak tacy ludzie nie maj± wiedzy to niech siê lepiej nie wypowiadaj± bo tylko trac± wiarygodno¶æ.

    ale poco te nerwy tak w³a¶nie wygl±daj± najnowsze zaworki delphi s± czarne

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Imiê
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    lubie grzebaæ w autach ;]
    Od
    11 May 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez dbdrag Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez tomosky Zobacz posta
    Z tego co mówi³a mi osoba sprzedaj±ca ten typ utwardzonych zaworków jest produkowany dopiero od oko³o 1 roku chyba.
    no to ja 3 lata temu chyba kupowa³em prototypy w wersji beta. jak tacy ludzie nie maj± wiedzy to niech siê lepiej nie wypowiadaj± bo tylko trac± wiarygodno¶æ.

    ale poco te nerwy tak w³a¶nie wygl±daj± najnowsze zaworki delphi s± czarne


    Zarówno sprzedawca od którego kupowa³em jak i Jendrekmak mog± mieæ racjê. Ja w wtryskiwaczach mam komplet 4 czarnych "nowszych" zawoków Delphi (poprzedni w³a¶ciciel wymienia³ wszystkie 4 zaworki na nowe orygina³y + jeden rozpylacz na No name) i one lekko sie ró¿ni± od tego który teraz kupi³em.

    Zdjêcie zaworka z wtrysków:
    https://plus.google.com/photos/10027...58636497667141

    Zdjêcie nowego zamówionego zaworka:
    https://plus.google.com/u/0/photos/1...58636497667141



    Obydwa zaworki s± orygina³ami Delphi, maja natomiast lekko inn± konstrukcjê tego kó³ka (nie wiem jak to nazwaæ) - w najnowszych zaworkach kó³ko po¶rodku ma naciêcia(widaæ po powiêkszeniu zdjêcia). Wiêc mo¿e byæ tak, ¿e nowa konstrukcja zaworków wesz³a pó¼niej ni¿ sama zmiana zwi±zana z utwardzaniem zaworków w celu wyd³u¿enia ¿ywotno¶ci.

    PS: To s± moje spostrze¿enia, je¿eli nadal kto¶ ma jakie¶ w±tpliwo¶ci mogê wys³aæ do sprzedaj±cego maila z pytaniem o to - byæmo¿e bêdzie móg³ sie co¶ wiêcej wypowiedzieæ.
    Ostatnio edytowane przez tomosky ; 29-07-2013 o 00:42

  4. #23
    Kursant
    Imiê
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    lubie grzebaæ w autach ;]
    Od
    11 May 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Z góry przepraszam za odkopywanie starego tematu, ale chcia³em sie podzieliæ tym co zrobi³em, rzeczami jakich przy okazji sie nauczy³em, czy uwagami które mo¿e komu¶ pomog± b±d¼ pozwol± zaoszczêdziæ kilka ZL - brak polskich znakow jest zwiazany z problemami z klawiatura i systemem.



    Ja mialem kilka problemow z autem:
    - kopcenie na siwo jak silnik byl kompletnie zimny
    - glosniejszy stukot jednego/dwoch wtryskow (caly czas)
    - czasami szarpal podczas jednostajnej jazdy - glownie w trasie obroty 1700¬2000 przy pelnym nagrzaniu silnika(problem ustepowal po dodaniu gazu lub odpuszczeniu gazu - identyczne objawy mogac byc przy nieszczelnosciach dolotu).
    - wahania obrotow na biegu jalowym


    Na poranne kopcenie czesciowo pomoglo czyszczenie dolotu:
    - czyscilem EGR,
    - kolektor dolotowy(tu byla cala masa @szlamu@ ktory powodowal zawirowania powietrza i zmniejszal przeplyw)
    - kanaly dolotowe w glowicy (jak wyzej).

    Oraz wykrecenie i wlasnorecznie przeplukanie wtryskiwaczy(nie nazwe tego myciem bo nie mylem tego w myjce ;-) ), do plukania, czyszczenia wtryskow uzywalem:
    - srodku do czyszczenia przepustnic albo EGR (do EGR jest agresywniejszy, lepiej wymywa syf): czyscilem wszystko, tj: koncowke z iglica, przekladke z kanalikami, zaworek dawkujacy, gorny korpus wtrysku
    - WD40/CX80/Ropa - przed skreceniem wtrysku przeplukiwalem czesci czyms tlustym/smarujacym(nigdy nie skladamy na sucho, wszystko ma plywac)

    To tak¿e wp³ynê³o na polepszenie pracy silnika, auto zaczê³o ciszej pracowaæ.


    Staralem sie zlokalizowac ''uszkodzony'' wtryskiwacz, na dwa sposoby(bo nie mialem jeszcze interfejsu, ani ELMa ani niczego do programowania kompa):
    - proba przelewowa
    - podczas pracy na wolnych obrotach odlaczalem(zasilaine cewki) poszczegolne wtryskiwacze i staralem sie zlokalizowac anomalie (dzwiekowe i wizualne w postaci wibracji) - po odlaczeniu wtrysku lekko dodawalem gazu do 2000obr

    Na podstawie powyzszych udalo mi sie zlokalizowac wtrysk ktory zachowywal sie inaczej (anomalia czyli: albo po odlaczeniu wtrysku znikaly stuki w silniku, albo po odlaczeniu wtrysku silnik tracil najmniej na mocy, najmniej zwiekszaly sie wibracje, i inne wszystko co moglo by wskazywac ze ten konkretny wtrysk inaczej sie zachowuje niz reszta). W nim wymienilem zaworek (pozniej takze ten sam zaworek wkladalem do innych wtryskow, aby miec porownienie czy zmieniala sie jakos praca silnika).

    Wymienialem tez sam koncowki wtryskow a tak¿e sprê¿ynki wypychaj±ce zaworek (bo byly roznie zyzyte, w tym conajmniej jeden byl NO NAME) - kupilem od faceta z anglii ktorego wczesniej na allegro znalazlem, cenowo wyszlo mi to dosc dobrze - tutaj na poczatku auto chodzilo gorzej i mocniej kopcilo - pojechalem na autostrade i wykonalem samoadaptacje (jazda 50¬70km/h itd) po samoadaptacji auto zaczelo normalnie jexdzic i przez jakis czas nie szarpalo... - UWAGA, czytaj ponizej.


    Szarpanie nie ustepowalo i nadal lekko na siwo auto kopcilo po zapaleniu to wykrecilem wtryski i zawiozlem do sprawdzenia, ewentualnej regeneracji, przegenerowania nowych IMA kodow (BOSCH Service w KRK https://maps.google.pl/maps?q=50.055...num=1&t=m&z=18 - uwagi odnosnie warsztatu: glownie(lub tylko) dieslami sie zajmuja, starszymi i nowymi, maja sporo roznych maszyn(do sprawdzania roznych pomp i wtryskow), maja sporo zlecen, regeneracja wtryskow zajmuje sie glownie szef, posiada dosc obszerna wiedze, fajnie sie rozmawia z nim, nie naciaga na koszty) - u mnie okazalo sie, ze jeden wtrysk mial przebicie na cewce i trzeba bylo korpus wymienic i teraz wazna rzecz: wtryski robily problem podczas testow/generowania IMA kodow - z tego co sie dowiedzialem to problem robily rozpylacze ktore sam wymienialem, ze po mojej wlasnorecznej wymianie, ze poprzez obrobke temperaturowa zmienila sie ich charakterystyka pracy i przez to maszyna ma problem z poprawnym wygenerowaniem IMA kodu - z obecnej perspektywy moge potwierdzic ze to ma sens, poniewaz po wymianie rozpylaczy auto napewno dostawalo wieksza dawke niz powinno i praca silnika wyrownala sie/uciszyla dopiero po pelnej samoadaptacji - do tego jak je wykrecalem przed oddaniem do regeneracji to dwa rozpylacze mialy 'kolory teczy' od przegrzania.
    WIEC NA PRZYSZLOSC JA NIE POLECAM SAMODZIELNEJ WYMIANY ROZPYLACZY/KONCOWEK - jezeli nie mamy zamiaru odda wtrysk na wygenerowanie kodow wydajnosciowych wtryskow(INA) przed zalozeniem.


    Po nadaniu nowych kodow, auto ma tendencje do mocniejszego kopcenia pod obci±¿eniem badz bardziej dynamicznej je¼dzie, silnik chodzi rowniej, nie ma tak duzych wibracji od silnika jak mialem wczesniej(podczas dodawaia gazu na luzie) chyba mniejsze wahania obrotow jalowych (to co jest pewnie jest spowodowane zuzytym kolem pasowym)



    Ogólne info i uwagi na koniec:
    1. klucz do wtrysków kupilem na allegro z przesyka koszt 36zl (a mechanicy za demontaz/montaz wtryskow sobie licza od 100 do 250zl)
    2. kabel +program FoCom do kodowania wtryskow/immo/programowania ¬100zl(chinczyk ale dziala ;-) )
    3. Miernikiem elektronicznym nie da sie sprawdzic czy cewka ma przebicie do korpusu (wyjatkiem jest sytuacja kiedy cewka jest zwarta do korpusu caly czas)
    - u mnie wyszo to dopiero podczas testów na maszynie.
    4. Warto poszukac czesci poza allegro(lub sie lekko potargowac) - mi sie udalo kupic 4 rozpylacze Delphi-L133 PBD za 600zl z przesylka z anglii, zaworek Delphi 9308-621C za 240zl
    5. Jezeli ktos czysci dolot polecam jednak wymienic komplet uszczelek - moje niby byly cale, nieposzarpane, ale mialy lekkie wglebienia - umylem dokladnie i na nich poskrecalem ale po ¬5tys km widac dookola kolektora dolotowego lekkie pocenie tak jak by lekko upuszczaly tam powietrza
    6. Po zaslepieniu EGR'a auto chodzi porownywalnie jak wczesniej, niezauwazylem roznic a napewno mniej syfu w kolektorze bedzie. Na przegladzie diagnostycznym czystkosc spalin w normie (kontroler 2 razy robil pomiar, bo po pierwszym pmiarze myslal ze cos zle podlaczyl bo za dobry wynik wedlug niego wyszedl ;-) to juz bylo po przegenerowaniu nowych IMA kodow i przejechaniu ¬1000km) - wiec napewno nie wplynie to negatywnie na ekologie ;-)



    Mycie wtryskow, wymiana elementow w wtryskiwaczach, odpowietrzanie:
    - podczas wykrecania wtryskow i zaraz po wyciagnieciu wytrzyj wtrysk w recznik papierowy albo szmatke a nastepnie wloz ponowine do gniazda, wyciagnij, wytrzyj i tak kilka razy - do dniazda wtrysku a nastepnie do komory silnika scieka olej(który sie zebral dookola wtrysku), im mniej go tam zleci tym lepiej - powinno to by oczyszczone do tego stopnia, aby na powierzchni przylegania podk³adki wtrysku nie by³o oleju
    - przed rozkreceniem mozna naciac obudowe wtrysku tak aby oznaczyc sobie 'jak mocno byl wtrysk skrecony'
    - na czesci proponuje przygotowaæ sobie wiêksza p³ytka tace na dnie wy³o¿ona jedna warstwa rêcznika papierowego a na nim PAPIER SNIADANIOWY (papier sniadaniowy nie zostawia w³osków)
    - po rozkrêceniu wtrysku ostro¿nie wyciagamy elementy wtrysku: Zaworek sterujacy(korpus plus tloczek) , przekladke, sprê¿ynkê d³ug±, dystans korekcyjny (czasami nie chce wyj¶æ z kanalika, nie wyciagamy go na si³e jak nie chce wyjsc) , krótka sprê¿ynka dociskaj±ca iglicê rozpylacza, iglicê rozpylacza, rozpylacz, no i podkladke wtrysku: ca³o¶æ DOKLADNIE myjemy, najlepiej pod ci¶nieniem(przyk³adaj±c dyszê spreja(np do czyszczenia EGR) do poszczególnych kanalików i w obydwie strony je przedmuchujac) - w ten sposób, mo¿emy takze sprawdziæ, czy wszystkie dysze, kanaliki s± udro¿nione, myjemy korpus i dolna 'nakrêtkê'
    - SK£ADAMY WSZYSTKIE ELEMENTY NA MOKRO - mo¿na zanurzyæ w ropie, opsikac WD40/CX80
    - skrêcamy wtrysk tak, aby wszystko w ¶rodku p³ywa³o w czym¶ t³ustym, dokrêcamy z wyczuciem (niekoniecznie idealnie do wcze¶niej naciêtego znaku)
    - koñcowa uwaga: CA£O¦Æ MUSI BYÆ IDEALNIE CZYSTA, BEZ OKRUSZKÓW, W£OSÓW ITP


    Wtrysk w glowice wkrecamy specjalnym kluczem z wyciêciem(wtrysk musi byc odpowiednio ustawiony), nie wolno tego robic na wyczucie, tutaj u¿ywamy klucza dynamometrycznego.

    ---------- Post added at 10:00 ---------- Previous post was at 09:39 ----------

    A takie ogólne info :

    Czyli wtrysk ³±cznie sie sk³ada z:
    - korpusu górnego z cewka
    - korpusu dolnego w którym sa czê¶ci
    - rozpylacza
    - iglicy rozpylacza
    - krótkiej sprê¿ynki iglicy
    - przek³adki z 2 kanalikami
    - zaworka steruj±cego (na niego sk³adaj± sie 2 elementy: obudowa i tloczek)
    - d³ugiej sprê¿ynki dociskaj±cej t³oczek
    - walca kalibracyjnego(znajduje sie pod sprê¿ynka)




    Zasada dzia³ania:
    1. korpus, cewka s³u¿y tylko do okre¶lenia czasu otwarcia zaworka steruj±cego(na cewkê idzie bardzo krotki impuls ale o do¶æ wysokim pr±dzie)
    2. zaworek steruj±cy jest uk³adem wykonawczym, na jego prace mog± wp³ywaæ: wypracowana sprê¿ynka dociskaj±ca zaworek, walec/króciec kalibracyjny, ¶rednica otworów w przek³adce(poniewa¿ otwarcie iglicy jest sterowane ró¿nica ci¶nieñ, a przytkany kanalik mo¿e na to wp³ywaæ), gêsto¶æ/jakosc paliwa, 'gluty w paliwie')
    Ostatnio edytowane przez tomosky ; 23-05-2014 o 11:01

  5. #24
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Wyk³ad Ok ale oznaczenie wtrysku przed rozkrêceniem ( nie wiadomo czy kto¶ wcze¶niej tam nie grzeba³ ) i skrêcenie " nie do koñca na oznaczenie ale wkrêcanie wtrysku w g³owicê tu klucz dynamometryczny ! TU STANOWCZO PROTESTUJÊ .
    Tak jak wtryskiwacz ma ustalon± si³ê "skrêcenia " jak i ustalona jest warto¶æ si³y wkrêcenia go w g³owicê .
    Nie uda³o mi siê dowiedzieæ z jak± si³± nale¿y skrêciæ wtrysk( nigdzie - odpowied¼ zawsze ta sama - z odpowiedni± ) ja skrêci³em na 40 Nm za to si³a wkrêcenia w g³owicê to 48 Nm ja wkrêci³em na 50 .
    Naprawa samodzielna wtryskiwacza przez wyminê elementów jak w wyk³adzie wy¿ej nie jest ¿adn± trudn± sztuk± ale poprzedziæ to nale¿y przynajmniej : oglêdziny poprzednio zamontowanego filtra paliwa pod k±tem drobinek metalu ( lupa ,silne ¶wiat³o i magnes ) UWAGA " otwarcie " filtra jest trudne - blacha to nie puszka po piwie - ciêcie brzeszczotem odpada OPI£KI , ja ci±³em no¿ycami i ³ama³em , sprawdza³em te¿ miejsce gdzie przykrêca siê przewód paliwowy ( do wtrysku ) .Je¶li tu nic nie bêdzie uwa¿am , ¿e mo¿na wymieniaæ elementy bez p³ukania uk³adu paliwowego i bez kodowania wtryskiwaczy .Tak zrobi³em , tak zaoszczêdzi³em 1000 PLN i cieszê siê teraz prac± silnika a nie jak wcze¶niej jakim¶ klekotem ,terkotem .

  6. #25
    Kursant
    Imiê
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    lubie grzebaæ w autach ;]
    Od
    11 May 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Zgadzam sie z Toba, czyszczenie wtryskow, wymiana elementow jest raczej dosc prosta czynnoscia, wazne jest tylko zeby zachowac czystosc podczas tych zabiegow.

    Co do momentu skrecania wtryskiwaczy ja "oznaczenie" robilem tylko pomocniczo (zeby miec jakis punkt odniesienia) ale samo skrecanie wykonywalem intuicyjnie, z rozsdna sila (bralem pod uwage to jak wczesniej byly skrecone, gestosc gwintu, wczesniejsze doswiadczenie) - robilem tak, poniewaz nigdzie nie udalo mi sie znalezc zadnej konkretnej wartosci Nm.


    Wez pod uwage ze po wkreceniu wtrysku sa wszystkie elementy sa i tak mocniej sciskane bo sruba ktora przykrecasz wtrysk ciagnie za gorny korpus.

  7. #26
    Niedzielny kierowca Awatar d¿izas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    Na FCP o ile siê nie mylê, jeden z kolegów, który pracuje przy regeneracji wtysków podzieli³ siê swoj± wiedz± w tym temacie. Oni w serwisie skrêcaj± z momentem 30-35Nm.
    Natomiast inny z kolegów, który by³ na szkoleniu w Delphi uzyska³ informacjê ¿e nie wiêcej ni¿ 40Nm.
    Ja swoje wtryski skrêca³em na 40 Nm z tym ¿e robi³em to stopniowo od 25Nm zwiêkszaj±c o kolene 5Nm i szczerze powiem ¿e owe 40Nm to do¶æ mocno.
    S± osoby które twierdz± ¿e im mocniej tym lepiej lecz zdarza³y siê przypadki ¿e przy ok 50Nm nastêpowa³o zerwanie bolców we wtrysku.
    My¶lê ¿e dla potomnych mo¿na przyj±æ bezpieczne 30-35Nm oczywi¶cie dla certyfikowanego klucza dynamometrycznego. Dla tych tañszych z Lidla lub Biedronki nawet 30Nm bêdzie wystarczaj±ce.

  8. #27
    Kursant
    Imiê
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    lubie grzebaæ w autach ;]
    Od
    11 May 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Odkopuje temat poniewaz udalo mi sie usunac calkowicie przyczyne poszarpywania auta podczas jednostajnej jazdy (przy obrotach 1500~2000).

    Ostatnim czynnikiem ktory wplywal na poszarpywanie auta byl czujnik cisnienia w dolocie (ten na dole zderzaka, zaraz za intercoolerem) - wtyczka do czujnika slabo laczyla (styki zaszly jakims nalotem a dwa kable idace do wtyczki byly czesciowo odizolowane) - po oczyszczeniu, wymyciu i zabezpieczeniu odpowiednim preparatem auto mniej kopci(typowo jak to ford) i od czasu zabiegu juz wogole nie poszarpuje.

    Zaczalem szukac przyczyny pod autem w czujnikach/kablach jak zauwazylem, ze jak robi sie wilgotno (np obficie deszcz pada) to problem sie pojawia/nasila.

    Na kompie zadnych bledow nie bylo - mysle ze temat juz calkowicie zamkniety ;-).

  9. #28
    Kursant Awatar Majkeloo86
    Imiê
    Micha³
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    07 Jul 2015
    Mieszka w
    Gdynia

    jak w temacie

    Witam Kolegów mam ma³y problem ze swoim Mondkiem 2.0 TDCI 130km przy zimnym silniku silnik trzêsie nim lekkie stuki i zakopci prze oko³o 10 sek wypu¶ci to co ma i po chwili nie kopci³. Kolega jak pod³±czy³ go to pokazywa³ za na wolnych obrotach lej po 4.2 mg co¶ tam co¶ tam wszystkie równo dawa³y. Znam siê troszkê na tym i mam obawy ¿e to wtryski s± uszkodzone mo¿e kto¶ mia³ taki przypadek i wie co to mo¿e byæ prosi³bym o pod powied¼. A drugie pytanie gdzie mo¿na naprawiæ wtryskiwacze na pomorzu

  10. #29
    Poch³aniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    "4.2 mg co¶ tam co¶ tam" ¶wiadczy ze siê raczej nie znasz, a je¶li chcesz uzyskaæ jak±kolwiek konkretn± pomoc, udzielaj konkretnych wskazówek.

    Ale objawy fakt, typowe dla padajacych wtryskow, ale nie tylko.

    tapatalk @ es five

  11. #30
    Kursant Awatar Majkeloo86
    Imiê
    Micha³
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    07 Jul 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Tak ale po dodaniu gazu silnik ³adnie pracujê ale zawsze trzêsie nim na tych wolnych obrotach. Mo¿e i siê nie znam pierwszy raz mam Mondeo z takimi wtryskami zawsze to by³ zwyk³y wtrysk golf focus i c-max w którym siê nic nie dzia³o Teraz uszkodzi³o mi siê ko³o pasowe zwane potocznie druga dwumasa i po wymianie tego ko³a chodzi jeszcze g³o¶niej

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar d¿izas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    U mnie by³o podobnie.
    Przy temp. zewnêtrznych poni¿ej 10*C zaraz po odpaleniu do¶æ obficie kopci³ na bia³o/szaro przez ok 15sek., dodatkowo jad±c jednostajnie na wolnych obrotach potrafi³ poszarpywaæ, ale tylko na nierozgrzanym silniku. Efekt ten mija³ gdy temp. silnika wzrasta³a do ok. 70*C.
    Diagnostyka na stole probierczym wykaza³a, ¿e przyczyn± by³y 2 koñcówki wtrysków, które nie dawa³y pe³nej dawki paliwa w zakresie niskich i ¶rednich obrotów.
    Myjka ultrad¼wiêkowa je o¿ywi³a i problem znikn±³, ale po ok. 3 mies. poszarpywania zaczê³y powracaæ. Kupi³em i za³o¿y³em nowe koñcówki, zaworki zosta³y stare. Od 2 lat spokój.

    Inny kolega z forum mia³ podobne objawy przy zblokowanym wtrysku i w jego przypadku myjka pomog³a.

    Ten odczyt z kompa 4.2mg nic nie diagnozuje, bo przy niesprawnej koñcówce wiêkszo¶æ tej dawki mo¿e pój¶æ powrotem do zbiornika.
    Moim zdaniem jedyna miarodajna diagnoza na stole probierczym.
    A o solidny warsztat zajmuj±cy siê wtryskami zapytaj w swojej grupie regionalnej.

  13. #32
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Oct 2014
    Mieszka w
    Ma³kinia
    Jestem po amatorskiej naprawie wtrysków. W³a¶ciwie to tylko wymiana dwóch zaworków i jako takie czyszczenie. Ale naprawa udana bo sprê¿ynka ju¿ nie wraca. No i wydaje mi siê, ¿e znik³ równie¿ d¼wiêk stukania przy 4 wtrysku. Przelewy mia³em wrêcz tragiczne 175, 18, 100, 17 ml. Nie sprawdza³em tego wcze¶niej bo nie zna³em tematu. Po wymianie zaworków 15, 17, 14, 16.
    Te dwa uszkodzone zaworki by³y chyba jakimi¶ zamiennikami. Natomiast dwa dobre wygl±da³y jak orygina³y Delphi.
    Piszê bo zastanawia mnie du¿a ilo¶æ nagaru na koñcówkach wtrysków. Jasne, ¿e musz± byæ okopcone ale nie spodziewa³em siê a¿ tak. Generalnie przy rozkrêcaniu wtrysku, podk³adka ¶ci±ga³a warstwê nagaru, by³o tego pewnie w okolicach 1 mm grubo¶ci. Poza tym wymienia³em i rozcina³em filtr paliwa. Opi³ków nie zauwa¿y³em, natomiast filtr by³ kompletnie czarny. Te¿ mnie to zdziwi³o. Mo¿e dlatego ¿e pierwszy raz ogl±da³em zu¿yty filtr paliwa diesla od ¶rodka.
    Tak sobie kombinujê, ¿e to mo¿e przez EGR jest tyle syfu. Nie wiem czy zawór jest za¶lepiony ale w±tpiê.
    Generalnie zainteresowaæ siê tym? Czy opisywane przeze mnie rzeczy s± norm±?
    Co do innych objawów to raczej ich brak. Przy odpalaniu na zimno samochód puszcza ma³± siw± chmurkê. Przy pe³nym obci±¿eniu trochê kopci na czarno ale to raczej w granicach normy. Przed napraw±, na zimno, na obrotach ja³owych do¶æ niejednostajnie wibrowa³ silnikiem, czasami a¿ zabuja³o karoseri±. Teraz po wymianie zaworków i czyszczeniu objaw znik³.

    No i wielkie dziêki za podpowiedzi w tym temacie. Dziêki temu zaoszczêdzi³em co najmniej ze 4 stówki. Natomiast satysfakcja z w³asnorêcznej reanimacji bezcenna

  14. #33
    Mistrz pobocza Awatar Pomian
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKIII '06
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    grafitowe kombi - dla rodziny i dla frajdy
    Od
    12 Jul 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    @Marcin.u zerknij tu: http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php?t=134598

    Mój filtr.

    Wymiziane na m±drymfonie.

  15. #34
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Oct 2014
    Mieszka w
    Ma³kinia
    No to powiem Ci, ¿e Twój wygl±da prawie jak nowy. Mój by³ kompletnie czarny, zupe³nie jak filtr oleju. Paliwo zlane z filtra równie¿ by³o mocno ciemne, natomiast po odstaniu w naczyniu osad osiada³ na dno. Bardzo drobny czarny py³.
    Paliwo lejê zawsze zwyk³e na BP.
    Wiem, ¿e mniej wiêcej rok temu by³ czyszczony uk³ad paliwowy i wymieniany filtr. By³o to ok 10k km temu. Robi³ to poprzedni w³a¶ciciel, czyli mój brat. Nie wiem ile robili wtedy we wtryskach, ale domy¶lam siê, ¿e wymienili te dwa zaworki które teraz by³y sprawne.

  16. #35
    Mistrz pobocza Awatar Pomian
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKIII '06
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    grafitowe kombi - dla rodziny i dla frajdy
    Od
    12 Jul 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Ten filtr by³ po poprzednim w³a¶cicielu. Tankowa³ przynajmniej czê¶ciowo na Statoil - znalaz³em paragon za Golda.
    Ja tankowa³em na BP i to takim drozszym. W kolejnym filtrze by³o brudniej. Teraz tankujê na Orlenie, ¿eby porównaæ. Choæ powiem, ¿e ju¿ mam negatywne odczucia z samej jazdy...

    Wymiziane na m±drymfonie.

Podobne w±tki

  1. [Duratec] Ocena stanu silnika + swieczki po wykreceniu oraz remont ....
    By gienek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 15:36
  2. [TDCi MKIII] Ocena stanu wtryskiwaczy
    By Kwachu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 19:13
  3. [TDCi MKIII] Brudne paliwo z przelewów wtryskiwaczy -mondeo 3 2.0
    By wojtekcargo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 22:25
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 14:50
  5. Ocena stanu silnika
    By MiG in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-10-2006, 17:00

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów