+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    Kursant
    Imiê
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    lubie grzebaæ w autach ;]
    Od
    11 May 2013
    Mieszka w
    Kraków

    Ocena stanu koñcówek wtryskiwaczy(oraz przelewów) i ich samodzielna wymiana

    Witam,

    mam pytanie do osób które podejmowa³y próbê samodzielnych napraw w wtryskiwaczach TDCI Delphi.

    Oko³o miesi±c temu kupi³em Mondeo 2.0 TDCI z 2004r (po pierwszym FL, przebieg 300tys km - je¿dzony w d³ugich trasach) i mam prawdopodobnie uszkodzon± jedn± koñcówkê wtryskiwacza:
    - auto po d³u¿szym postoju(zimny silnik), 5~10s po zapaleniu kopci na siwo i tak przez oko³o 2~5minut (¶wice ¿arowe zmienia³em na nowe Beru, dolot czysci³em)
    - nierówno pracuje, s± wibracje na silniku i odczuwalne na nadwoziu (najwiêksze 1000~1500obr) na postoju
    - kilka razy zda¿y³o mi sie (podczas jazdy z sta³± prêdko¶ci± 80~90km/h) mocne kopcenie na siwo za autem - chyba zawsze by³o powi±zane z wyra¼niejszym stukaniem wtryskiwacza (prawdopodobnie jednego) - po odjêciu nogi z gazu i ponownym dodaniu problem znika³
    - generalnie mam wra¿enie, ¿e silnik chodzi g³o¶niej ni¿ powinien(patrzac po innych mondeo) i ¿e niektóre (jeden lub dwa) wtryski s³ychaæ troche bardziej ni¿ inne


    Auto pali rano bez problemu(poza chwilowym falowaniem obrotów i kopceniem), moc wydaje mi sie jest odpowiednia jednak podczas jazdy te¿ da sie odczuæ inn± pracê na jednym z cylindów(g³ównie chodzi o drgania które sie przenosz± tak¿e na auto), a na postoju na wolnych obrotach czuæ tak jak by kopniêcia(nierówne spalanie, raczej losowe drgania - ale to akurat mo¿e byæ z ko³a pasowego mo¿e?) - podejrzewam, ¿e to mo¿e byæ koñcówka wtryskiwacza.


    Zaraz po zakupie robi³em test przelewowy(silnik mia³ oko³o 80st) i wysz³y wtedy:
    1. 15ml
    2. 14,5ml
    3. 18,5ml
    4. 16ml

    Wtedy auto te¿ kopci³o po zapaleniu, ale silnik po nagrzaniu pracowa³ równiej, mniej i rzadziej poszarpywa³ na postoju (od zakupu je¼dzi³em tylko na ON Verva + ¶rodek do czyszczenia wtryskiwaczy, mo¿e to pogorszy³o stan wtrysków poprzedni w³a¶ciciel chyba na zwyk³ej ropie je¼dzi³), na dniach postaram sie sprawdziæ ponownie przelewy

    ALE DO CZEGO ZMIERZAM... bo sie rozpisa³em strasznie ;-)


    Czy je¿eli ponowna próba przelewowa wyjdzie dobra, ¿aden wtrysk nie bêdzie mia³ odchyleñ od normy na przelewach to czy bêdê w stanie sam zdiagnozowaæ która koñcówka wtryskiwacza jest uszkodzona - oraz czy mogê j± wymieniæ we w³asnym zakresie ? Czy jest co¶ innego w wtryskiwaczach co mog³o ulec zu¿yciu ?

    Widzia³em dobry tutorial odno¶nie zaworków przelewowych, a jak to wygl±da z koñcówkami? Czy je sie tylko wymienia, czy maj± jak±¶ dodatkow± regulacjê mechaniczn±? Czy samoadaptacja poradzi sobie po wymienie koñcówki? Czy mogê wymieniæ jedn±, czy powinienem wymieniæ komplet?



    Nie mam problemów z sprê¿ynk±, nawet przy mocnym deptaniu do 160km/h. Nie mam du¿ych funduszy dlatego chcia³bym to mo¿liwie jak najtaniej w w³asnym zakresie zrobiæ, ale wydam tyle ile bêdzie potrzeba, ¿eby usun±æ t± nierówn± pracê na cylindrach, bo to prawdopodobnie pó¼niej by kosztowa³o wiêcej jak np t³ok powie papa ;-)


    Jestem z Krakowa, mam wiêkszo¶æ potrzebnych narzêdzi (oprócz nasadki do dokrêcania wtrysku, ale mo¿e jaka¶ nasadka z zestawu podejdzie) + jaka¶ ogolna wiedza + zapa³ do samodzielnych napraw.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar dmisieekk
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    30 Nov 2012
    Mieszka w
    Zawiercie
    Kolego ciê¿ko zdiagnozowaæ która i czy w ogóle koñcówka pad³a.. Tylko stó³ probierczy, przelewy masz OK. Koñcówkê wymieniasz jak zaworek, rozkrêcasz wtrysk wyci±gasz ¶rodek zmieniasz koñcówkê i skrêcasz - zero filozofii. Odpal auto i odpinaj po jednym z wtyczek od wtrysków , mo¿e znajdziesz tego który stuka i nim siê zainteresujesz. Pozdrawiam

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    mk3 TDCI
    Od
    23 Nov 2011
    Mieszka w
    Tczew
    Przelewy O.K. wiêc zaworki jeszcze ¿yj±, wyci±gnij wtryski i wyczy¶æ rozpylacze (najlepiej w myjce ultrad¼wiêkowej) ¿adne super ¶rodki czyszcz±ce nie pomog± je¶li wokó³ otworów wyp³ywowych na rozpylaczu zebra³ siê nagar, ogl±daj±c pod lup± koñcówki mo¿na oceniæ ich stan (wokó³ otworów wyp³ywowych powinny byæ tej samej wielko¶ci czyste pola, je¶li s± ró¿nej wielko¶ci i niesymetryczne to rozpylacz do wymiany). Po wyczyszczeniu i przed w³o¿eniem iglicy trzeba sprawdziæ czy wszystkie otwory s± dro¿ne, widaæ to pod dobre ¶wiat³o w ciemnym pomieszczeniu. Te wtryski mo¿na zrobiæ samemu ale je¶li co¶ wymieniasz to tylko ORYGINA£ !!! wymienia siê rozpylacz, zaworek i jest jeszcze sprê¿ynka dociskaj±ca p³ytkê zaworka nad któr± znajduje siê ko³ek kalibruj±cy i to wszystko.

  5. #4
    Kursant
    Imiê
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    lubie grzebaæ w autach ;]
    Od
    11 May 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Odpina³em poszczególne wtryski (na ciep³ym pó¼niej na zimnym silniku) jednak w ten sposób na wolnych obrotach nie uda³o mi sie znale¼æ wtrysku który klepie (po odpiêciu wtyczki zmienia³ sie tak¿e d¼wiêk pozosta³ych mam takie wra¿enie i ogólnie by³o sporo innych dzwieków dooko³a z powodu wibracji silnika).

    Ten sposób kiedy¶ mi sie sprawdzi³ przy zwyk³ym TDS w Oplu Astrze ale w TDCI pozosta³e wtryskiwacze chyba nadrabiaja za brakuj±cy..



    Co do wymiany je¿eli bêdê to robi³ to wszystko oczywi¶cie na orygina³ach, dlatego wymianê kompletu (zaworki + koñcówki x4) chcia³bym zostawiæ jako ostateczn± opcje (choæ mimowszystko 1600z³ za komplet to nie du¿o).
    Apropo sprê¿ynki: czy je te¿ powinienem wymieniæ w ka¿dym wtrysku jak bêdê robiæ komplet ? Je¿eli tak, to czy da sie je gdzies kupiæ ?

    Przy wkrêcaniu wtrysków trzeba daæ nowe podk³adki pod wtryskiwacze ?



    Co do diagnozy to w miêdzyczasie dowiedzia³em sie, ¿e mogê tak¿e podpi±æ komputer pod interfejs (np ELM) i tak sprawdziæ ofsety na poszczególnych wtryskiwaczach i zacz±æ od tego z najwiêksz± korekt± - tylko moje pytanie brzmi czy przy sprawdzaniu offsetu braæ jak±¶ korektê na ilo¶æ powrotnego paliwa na przelewach ? W sensie, ¿e ofset mo¿e wynikaæ z wielko¶ci przelewów na wtryskach a sama koñcówka nie ma du¿ego wp³ywu na offset ?

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Boonaro
    Imiê
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0
    Opis
    Mondeo 2.0 Tdci 130KM 2003r. Ghia Executive
    Od
    29 May 2009
    Mieszka w
    Elbl±gu
    Nie odpinajcie wtryskiwaczy na pracuj±cym silniku, bo mo¿e od³±czycie wtrysk wtedy kiedy bêdzie otwarty i bêdzie ca³y czas podawa³ rope do cylindra.

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo tdci mkIII 2003
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    kolego moja rada. Sprawd¼ jakie masz b³êdy na kompie. Na mój gust to wtrysk nr 3 leje!! Zrób go szybko i nie mêcz siê jak ja przez rok :/

  8. #7
    Pieszy
    Opis
    mondeo tdci
    Od
    11 Jan 2011
    Mieszka w
    pomorskie

    Koñcówki wtryskiwaczy

    Mam pytanie, czy kto¶ u¿ywa³ koñcówek FIRAD czy daæ sobie spokój i dop³aciæ do orygina³ów. FIRAD 132pln
    DELPHI 248pln
    ró¿nica 116 ale x 4 to ju¿ 464.

  9. #8
    Kursant
    Imiê
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    lubie grzebaæ w autach ;]
    Od
    11 May 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Boonaro Zobacz posta
    Nie odpinajcie wtryskiwaczy na pracuj±cym silniku, bo mo¿e od³±czycie wtrysk wtedy kiedy bêdzie otwarty i bêdzie ca³y czas podawa³ rope do cylindra.
    A to czasem nie jest tak w tych wtryskach, ¿e one lej± dawkê tylko jak cewka jest zasilana ? W sensie jak odepnê wtyczkê, niewa¿ne czy na otwartym czy na zamkniêtym to, ¿e wtrysk bêdzie ca³y czas zamkniêty poprostu?


    Z mojej strony mogê napisaæ tyle, zrobi³em teo typu test ju¿ w sumie 3 razy

    - Za pierwszym razem na gor±cym silniku - nie uda³o mi sie zauwa¿yæ niczego istotnego na wolnych obrotach
    - Za drugim razem zaraz po odpaleniu na zimnym silniku na wolnych obrotach - te¿ ¿adnych konkretnych wniosków nie wyci±gn±³em
    - Ostatnim razem po odpiêciu ka¿dego wtrysku przygazowa³em kilkukrotnie do ~2tys obr i sprawdza³em 3 rzeczy:
    a) po dopiêciu którego wtrysku silnik najmniej "kuleje" (poniewa¿ nawet z 4 wtryskami silnik mia³ spore wibracje wiêc brak najs³abszego wtrysku powinien powodowaæ najmniejsze zwiêkszenie sie wibracji)
    b) po odpiêciu którego wtrysku silnik bêdzie najmniej stuka³ (stuki by³y do¶æ dobrze s³yszalne z zakresie obrotów 1500~2000)
    c) szuka³em czegokolwiek co zwróci moj± uwagê ;-)


    I wysz³o, ¿e najmniejsze(dodatkowe) wibracje silnik mia³ po odpiêciu wtrysku numer 3, tak¿e wtedy by³y najmniejsze stuki (czyli stuka prawdopodobnie nr3).


    Natomiast silnik najgorzej chodzi³ po odpiêciu 2 (czyli albo to jest najlepszy wtrysk, albo ma to zwi±zek z kolejno¶ci± zap³onu) - ale to informacja nieistotna


    Jak bym mia³ opisaæ odczucia po ods³uchu wtrysków to bym powiedzia³ ¿e najlepszy jest 2 = 4 > 1 > 3 - (podejrzewam, ¿e 1 mo¿e te¿ wymagaæ opieki w ptrzeci±gu najbli¿szego roku)



    Tak wiêc teraz:
    - zamawiam klucz do wtrysków (bo d³ugie nasadki YATO chyba sie nie nadadza)
    - w miêdzyczasie interfejs (chyba ELM'a, bo do 300z³ nie kupie chyba niczego lepszego co da mo¿liwo¶æ kodowania wtrysków...)
    - wykrêciæ wtrysk, ¿eby sprawdziæ jaka koñcówka jest i jaki zaworek (i tu pytanie: czy s± ró¿ne zaworki ?, Czy da sie okre¶liæ rodzaj koñcówki po np VIN auta?)


    mbydlinski zamierzam zrobiæ to jak najszybciej bo za 2 tygodnie mam d³u¿sz± trasê do zrobienia a oprócz tego, ¿e s³yszê jak on stuka to:
    - podczas stukania czasami jest za autem szary dymek (nie zawsze, ale zale¿y od tego jak mocno stuka)
    - czuæ mocne wibracje na aucie nie tylko podczas postoju ale tak¿e podczas jazdy (im bardziej stuka tym wiêksze wibracje)
    - w zakresie obrotów 1800~2000 szarpie autem podczas jednostajnej jazdy - podejrzewam, ¿e to wina wtrysku


    BTW: zrobi³em dodatkowo test przelewów na zimnym silniku i 1, 2, 4 wysz³y w okolicach ~11ml natomiast 3 wyszed³ 13,5ml co dodatkowo mnie utwierdza, ¿e to 3 wtrysk robi problemy
    Ostatnio edytowane przez tomosky ; 16-06-2013 o 16:26 Powód: Dodanie info

  10. #9
    Do odkrêcenia wtryskiwaczy wystarczy klucz rurowy 21 lub taki specjalny do przykrêcania. Reszta kluczy do rozkrêcenia wtryskiwacza to dwa klucze 15 lub imad³o i jedna 15.

  11. #10
    Kursant
    Opis
    Mondeo '01 TDCI Kombi
    Od
    13 Aug 2010
    Mieszka w
    Lubin
    Dorze kombinujesz ale taki test z od³±czaniem wtrysków to musisz po³±czyæ z pomiarem zadymienia spalin
    Inaczej nie dojdziesz


    Sprawdzaj zadymienie po od³±czeniu ka¿dego wtrysku
    Tam gdzie bêdzie najmniejsze zadymienie to ten cylinder do weryfikacji -> albo wtrysk albo szczelno¶æ komory
    szczelno¶æ komory mo¿na wykluczyæ np. testem ci¶nieniem sprê¿ania
    Mondeo 2001 TDCI 130 kombi
    Sierra 91 2.9 cosworth

  12. #11
    Kursant Awatar dmisieekk
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    30 Nov 2012
    Mieszka w
    Zawiercie
    @tomosky je¶li nie masz problemów z moc± czytaj "sprê¿ynk±" to lepiej siê nie bierz za naprawê. Lepiej sprawd¼ czy dobry kod masz wpisany z wtryskiwacza w komputer, a najlepiej wpisz same 00000 i poczekaj na samoadaptacjê.

  13. #12
    Kursant
    Imiê
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    lubie grzebaæ w autach ;]
    Od
    11 May 2013
    Mieszka w
    Kraków
    dmisieekk jak by³o by to tylko stukanie to bym to ola³ i poprostu je¼dzi³, bo zauwa¿y³em, ¿e wiele objawów w ró¿nych tematach same ustêpowa³y po jakim¶ czasie i sporo osób radzi ¿eby nie ruszaæ jak nie trzeba - i tak ja bym chcia³ móc zrobiæ....


    ... ale czuæ podczas jazdy, ¿e to co sie dzieje, jest niezdrowe dla silnika bo momentami chodzi jak na 3 cylindry a za autem jest zas³ona dymna i wtedy auto oczywi¶cie nie ci±gnie tak jak powinno czuæ spadki mocy w zale¿no¶ci od tego jak w danym momencie wtrysk pracuje. Problem raczej coraz bardziej narasta wiêc samoadaptacja tu raczej nie pomo¿e, bo 5 minut auto chodzi fajnie (s³ychaæ lekkie stukanie, ale silnik pracuje równo) a za kolejnych 5minut auto chodzi na jak na 3 cylintry, a po chwili znowu lepiej itd Tak wiêc to nie jest kwestia poprawnego zu¿ycia elementu, tylko raczej jego uszkodzenie.


    Czy kto¶ kojarzy czy interfejs z VIAKEN'a:
    http://viaken.pl/pl/interfejs-diagno...1996-2010.html

    Faktycznie mo¿e kodowaæ wtryskiwacze w Mondeo MK3 2.0 TDCI z 2004r ? Dzwoni³em do sklepu i twierdz±, ¿e bêdzie dzia³aæ i chêtnie bym go kupi³ bo wolê wydac na interfejs 250z³ ni¿ p³aciæ komu¶ 150z³ za wpisanie kodów wtrysków.... tylko byle to dzia³a³o ;-)
    Ostatnio edytowane przez tomosky ; 17-06-2013 o 22:58

  14. #13
    Kursant
    Imiê
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    lubie grzebaæ w autach ;]
    Od
    11 May 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Dosz³a nasadka do wtrysków, powykrêca³em i przeczy¶ci³em poszczególne wtryskiwacze i ich komponenty, ca³o¶æ z fotorelacji w galerii:

    https://plus.google.com/photos/10027...id=gplp0&hl=pl


    Zdjêcia s± kolejno z wykrêcania i czyszczenia wtryskiwaczy 1, 2, 3, 4.



    Zacz±³em od wtrysku 3 i po jego przeczyszczeniu, posk³adaniu i odpaleniu auto chodzi³o znacznie lepiej ni¿ przed t± operacj± co tylko potwierdzi³o ¿e to wtrysk nr 3 kuleje najbardziej - po czyszczeniu innych jakich¶ znacz±cych ró¿nic nie zauwa¿y³em.

    W du¿ym skrócie zabieg czyszczenia wygl±da³ tak:
    - umycie z zewn±trz wykrêconego wtryskiwacza
    - rozkrêcenie wtryskiwacza
    - wyci±gniêcie poszczególnych komponentów: rozpylacza, iglicy, sprê¿ynki iglicy, sprê¿ynki zaworka, walca d³ugiej sprê¿ynki, zaworka, przek³adki(?)
    - wszystko czy¶ci³em ¶rodkiem w spreju do czyszczenia EGR (dobrze usuwa nagar i ropopochodne)
    - nastêpnie wszystko ponownie czy¶ci³em WD40 (poniewa¿ ma lepsze w³a¶ciwo¶ci smaruj±ce)
    - skrêcaj±c wtrysk ka¿dy jeden komponent psika³em WD40 tak aby ca³o¶æ by³a sk³adana 'na mokro"
    - po wkrêceniu wtryskiwacza do silnika odpowietrzy³em (na pod³±czonej wtyczce cewki wtrysku)

    Po takiej operacji auto zapali³o od strza³a, tak jak by ¿aden wtryskiwacz nie by³ wykrêcany ;-)


    Zostawi³em troche na wolnych obrotach ¿eby pochodzi³ i jak sie zagrza³ pojecha³em na przeja¿dzkê - po czyszczeniu wtrysku 3 auto znacznie równiej pracowa³o, nie mia³o az takich wibracji od silnika i mo¿e troche lepiej przyspiesza³o.


    Podobnie zrobi³em nastêpnego dnia z pozosta³ymi wtryskiwaczami (wszystko oczywi¶cie na zimnym silniku zawsze robimy). Po zabiegu czyszczenia auto chodzi³o dobrze przez kilkadziesi±t km (mo¿e 30km) i pó¼niej wróci³o do stanu sprzed czyszczenia



    Czyli to raczej nie wina zabrudzeñ tylko zu¿ycia jakiego¶ elementu...... obstawiam na zuzycie koñcówek wtrysków / rozpylaczy


    ....i tu moje pytanie - czy zaworki przelewowe mimo dobrych wyników na przelewach mog± powodowaæ takie problemy:
    1. po nagrzaniu silnika zazwyczaj w zakresie 1700~1900obr silnik szarpie - jak by d³awi³ sie i jest to po³±czone z s³yszalnym stukaniem w jednym z cylindrów i znacznym kopceniem za autem (chmura siwego dymu widoczna w lusterku bocznym i wstecznym) - problem ustaje po mocnym dodaniu gazu lub odjêciu gazu
    2. przy zimnym silniku (i po nagrzaniu te¿, ale s³abiej) s³uchaæ wyra¼nie g³o¶niejsz± pracê jednego wtrysku i mo¿e troche glo¶niejsz± ni¿ powinna pozosta³ych 3 wtrysków
    3. na postoju dodaj±c lekko gazu (do oko³o 1100obr) czuæ na karoserii wibracje tak jak by jeden, dwa cylindery inaczej pracowa³y (po czyszczeniu znacznie to sie zmniejszy³o)
    4. Kopcenie z rury lekkim dymkiem ca³y czas (najbardziej po zapaleniu) - tak jak by jeden wtryskiwacz ca³y czas popuszcza³, jak by rozpylacz/iglica nie by³a szczelna lub sam wtryskiwacz ciek³

    ... czy raczej jest to wina tylko koñcówek (plus ewentualnie tego jednego najgorszego zaworka)?


    Wed³ug mnie chodzi jak by nie by³o przedwtrysku - w sensie nie ma miekkiej pracy - czy to mo¿e zale¿eæ tylko od zu¿ytych koñcówek czy tak¿e od zaworków, sprêzynek, b±d¼ samej cewki i zaworku cewki korpusu wtrysku?

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk3, 2.0 tdci, 2002
    Od
    08 Feb 2006
    Mieszka w
    3Miasto
    Poszukaj na forum ogólnym w±tku o interfejsie VCM Mini i programie FoCom. Tanio i koduje wtryski w Mk3...
    Pozdr., slachu _______________________________________ MK III 2.0 tdci GHIA, 130 Ps., HTB, 2002

  16. #15
    Kursant Awatar marunio
    Imiê
    Marek
    Model
    citroen C5
    Silnik
    brak
    Od
    05 Dec 2010
    Mieszka w
    Pu³tusk
    witam
    panowie, ¿eby nie zak³adaæ nowego postu podczepiê siê tutaj mam pytanie co s±dzicie o koñcówkach i zaworkach z tej firmy http://allegro.pl/zaworek-delphi-930...391166249.html
    pozdrawiam

  17. #16
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marunio Zobacz posta
    co s±dzicie o koñcówkach i zaworkach z tej firmy
    ³adnie wygl±daj± na zdjêciu ale jak siê sprawuj± to trudno powiedzieæ. "CZARNY , WZMOCNIONY!!" no po prostu super opis. producent te¿ nieznany

  18. #17
    Pieszy
    Opis
    mondeo 2.0tdci 2005
    Od
    31 Oct 2012
    Mieszka w
    szkocja
    Hej Marunio,
    Sprawdz sobie tutaj:
    http://www.ebay.co.uk/itm/Delphi-Inj...item2324edb780

    Ja kupilem 4 sztuki, kilka dni temu i czekam jak dojda, wygladaja podobnie ale o polawe taniej. Z ocen kupujacych na ebay`u wydaja sie byc ok. Jak je zamontuje, zrobie probe, pochodza z miesiac i porownam. Dam znac jak wyjdzie.

  19. #18
    Kursant
    Imiê
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    lubie grzebaæ w autach ;]
    Od
    11 May 2013
    Mieszka w
    Kraków
    A w cenie ~200z³ to nie lepiej kupiæ orygina³ ?
    http://allegro.pl/oryginalny-zaworek...399786556.html

    Sprzedaj±cy wysy³a z anglii, ale przesy³ka i tak dosz³a do mnie w przeci±gu 4 albo 5 dni od klikniêcia "kup teraz" na allegro i zap³acenia.


    Od tej samej osoby zamówi³em rozpylacze do moich wtrysków L133PBD: http://allegro.pl/rozpylacz-koncowka...408516793.html jak tylko dojd± to wrzucê tak¿e ich zdjêcia oraz po zamontowaniu dam znaæ jak sie spisuj± po xxx km


    Poni¿ej link do zdjêæ kupionego zaworka:
    https://plus.google.com/u/1/photos/1...87607193852513



    PS: Z tego co mówi³a mi osoba sprzedaj±ca ten typ utwardzonych zaworków jest produkowany dopiero od oko³o 1 roku chyba.
    Ostatnio edytowane przez tomosky ; 21-07-2013 o 10:53

  20. #19
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tomosky Zobacz posta
    Z tego co mówi³a mi osoba sprzedaj±ca ten typ utwardzonych zaworków jest produkowany dopiero od oko³o 1 roku chyba.
    no to ja 3 lata temu chyba kupowa³em prototypy w wersji beta. jak tacy ludzie nie maj± wiedzy to niech siê lepiej nie wypowiadaj± bo tylko trac± wiarygodno¶æ.

  21. #20
    Pieszy
    Opis
    mk3 TDCI
    Od
    23 Nov 2011
    Mieszka w
    Tczew
    Sam robi³em wtryski oczywi¶cie dwa razy, najpierw na zamiennikach rozpylaczy po 5000 km do ¶mietnika, potem orygina³ rozpylacze i orygina³ nowy typ zaworków(oko³o 2000 z³) bez kodowania po oko³o 2000 km nie ten samochód. ¯ADNYCH ZAMIENNIKÓW !!!!!! niezale¿nie co o nich pisz± i ile kosztuj±.

Podobne w±tki

  1. [Duratec] Ocena stanu silnika + swieczki po wykreceniu oraz remont ....
    By gienek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 14:36
  2. [TDCi MKIII] Ocena stanu wtryskiwaczy
    By Kwachu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 18:13
  3. [TDCi MKIII] Brudne paliwo z przelewów wtryskiwaczy -mondeo 3 2.0
    By wojtekcargo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 21:25
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 13:50
  5. Ocena stanu silnika
    By MiG in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-10-2006, 16:00

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów