+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: brak hamulca

  1. #1
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    10 Jan 2012
    Mieszka w
    Kraków

    Exclamation brak hamulca

    Witam . Jakieś 2 tygodnie temu brakło mi hamulca podjechałem do mechanika oglądnał go i stwierdził ze przewody z tyłu nadaja się na złom. Ok wymienił je wymienił też wszystkie gumowe bo czytałem ze stwarzają problemy wlał nowy płyn odpowietrzył i wyruszył na testy wszystko było ok hamował jak trzeba było to wczoraj wieczorem. Przyjechałem do domu odstawiłem zadowolony mondka i już nim nie jeździłem. Dzisiaj rano wyjeżdżam sprzegło strasznie biedne ale myśle sobie ze się zapowietrzyło czy coś i sie ustatkuje nie czekałem długo zaskoczyłem sie 50m dalej pod bramą jak nie było czym hamować.
    No to maska w górę płyn jest looknołęm na miejsce gdzie stał nie ma śladów nic nie skapło kompletnie nic stan jest jak był a hamulca niema jest miękki wchodzi praktycznie do podłogi po puszczeniu i dociśnięciu wpada całkiem coś tam hamuje ale szału niema ta sama sytuacja co przed naprawą. i teraz pytanie co to może być bo juz mam dość ekspertów którzy radzą wymieniać pół auta a może trafią chyba ze usterka bedzie w 2 połowie samochodu ?? płyn jest wszystko gra hamulca niema sprzęgło biedne ??
    Ostatnio edytowane przez kiecik ; 14-06-2013 o 14:30

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar tom_3000
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Opis
    MK4 FL 2.0 Ecoboost 240KM
    Od
    25 Apr 2010
    Mieszka w
    Racibórz
    Jak przewody powymieniane, płyn jest, to jedyną rzeczą pozostaje pompa hamulcowa, uszkodzone tłoczki gumowe.
    Ostatnio edytowane przez tom_3000 ; 14-06-2013 o 14:41

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    10 Jan 2012
    Mieszka w
    Kraków
    to na 100 % to ? może być jeszcze coś innego ?? i przy okazji koszt wymiany całości czy tam nie wiem jakiejś czesci tej pompy ?? No i czy wtedy sprzęgło też jest słabe ??
    Ostatnio edytowane przez kiecik ; 14-06-2013 o 14:53

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    10 Jan 2012
    Mieszka w
    Kraków
    pompa wymieniona dalej to samo..... więc co tam jeszcze jest co może odpowiadać za hamowanie ?? Serwo ? pompa ABS ? czy ciśnienie w tylnim lewym kole? :P dalej pedał miękki po chwili jest nad sama podłogą ale po lekkim przepompowaniu coś tam hamuje szału niema . Dodam jeszcze że po odpowietrzeniu i ogólnym sprawdzeniu wszystkiego działa znakomicie odstoi sobie pare godzin i podłoga
    Ostatnio edytowane przez kiecik ; 15-06-2013 o 23:22

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kiecik Zobacz posta
    Dodam jeszcze że po odpowietrzeniu i ogólnym sprawdzeniu wszystkiego działa znakomicie odstoi sobie pare godzin i podłoga
    Trzeba ustalić gdzie masz wyciek płynu, bo skoro po odpowietrzeniu jest OK to znaczy, że gdzieś dostaje się powietrze a płyn wycieka.
    Nie muszą to być jakieś duże ilości wyciekowe, wystarczy dosłownie 1-2 mili aby układ się zapowietrzał.
    Jeśli z tyłu masz bębny to proponuję je zwalić i oblukać czy przy tłoczkach nie ma śladów zapoceń.

    Jak mechanior wymieniał przewody to było na nich widać ślady zapoceń od płynu?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    wyglada na to ze gdzies sie zapowietrza

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    10 Jan 2012
    Mieszka w
    Kraków
    płyn raczej nie wycieka nawet po całej nocy miałem ten sam stan nic nie widziałem ubytków. czy sie pociły tzn ?? po odpowietrzaniu ok ale nie na długo wiec nie wiem a pompa abs ona sie sama odpowietrza czy trzeba ja odpowietrzać bo ja juz nie wiem słyszałem ze sama . a i mam 4 razy tarcze wiec bebnów nie lookne ;/

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kiecik Zobacz posta
    płyn raczej nie wycieka nawet po całej noc.y miałem ten sam stan
    Ubytku 1-2 mili nawet nie zauważysz.

    Cytat Zamieszczone przez kiecik Zobacz posta
    czy sie pociły tzn ??
    Poci - wilgotnieje.
    Cytat Zamieszczone przez kiecik Zobacz posta
    po odpowietrzaniu ok ale nie na długo wiec nie wiem
    Skoro powietrze dostaje się do układu to gdzieś musi być wyciek płynu.
    Cytat Zamieszczone przez kiecik Zobacz posta
    pompa abs ona sie sama odpowietrza czy trzeba ja odpowietrzać
    odpowietrza się w momencie jak odpowietrzasz układ przez odpowietrzniki w zaciskach/tłoczkach.

    Cytat Zamieszczone przez kiecik Zobacz posta
    mam 4 razy tarcze
    To zrzuć zaciski i zerknij czy pod osłoną tłoczka nie ma śladów wycieków, zapoceń.

    W dalszym ciągu aktualne pytanie
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Jak mechanior wymieniał przewody to było na nich widać ślady zapoceń od płynu?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    10 Jan 2012
    Mieszka w
    Kraków
    na starych nie było nic widać i na nowych też nic nie ma

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kiecik Zobacz posta
    na starych nie było nic widać
    To znaczy że nie to było przyczyną zapowietrzania się.
    To co wcześniej pisałem, trzeba oblukać czy nie ma śladów płynu pod osłoną tłoczka.
    A potem dokładnie przepatrzeć, po milimetrze, wszelkie przewody,
    dobrze oblukać korektor hamowania, i pozostaje pompa hamulcowa, czy nie przepuszcza na zewnętrznym uszczelnieniu na połączeniu z serwem.
    Pompę ABS-u też trza obejrzeć czy nie ma śladów wycieku/zapoceń.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    10 Jan 2012
    Mieszka w
    Kraków
    podobno na starej pompie hamulcowej było troche zapocone na łaczeniu z serwem ale pompa wymieniona wiec nie wiem
    Ostatnio edytowane przez kiecik ; 16-06-2013 o 00:46

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kiecik Zobacz posta
    wiec nie wiem
    Na odległość też ciężko wskazać gdzie masz nieszczelność, skoro układ się zapowietrza to gdzieś ona jest i trzeba po kolei szukać jej.
    Co innego gdyby po odpowietrzaniu nie było poprawy, to wtedy na 99.9% wskazywałoby że pompa przepuszcza między sekcjami, albo że któryś z przewodów elastycznych dostał balona.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    10 Jan 2012
    Mieszka w
    Kraków
    przewody gumowe wymienione wszystkie w poniedziałek wiec to odpada zastanawiał bym sie nad tym poceniem sie któregoś z cylinderków a przy okazji lewy tylny zacisk stal i był trochę reanimowany ale chyba to nie jest problemem ? wiem że to nie F1 ale może coś z kompem jakiś błąd nie wiem coś nie tak jest to możliwe ??
    Ostatnio edytowane przez kiecik ; 16-06-2013 o 01:09

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kiecik Zobacz posta
    lewy tylny zacisk stal i był trochę reanimowany ale chyba to nie jest problemem ?
    Kwestia czy został prawidłowo zreanimowany.
    A czy jest problemem? Trzeba zajrzeć i zobaczyć czy może jednak nie poci się i przez to w układ wchodzi powietrze.

    Cytat Zamieszczone przez kiecik Zobacz posta
    ale może coś z kompem jakiś błąd nie wiem coś nie tak jest to możliwe ??
    Nie, układ hamulcowy nie jest wspomagany/monitorowany przez PCM-a
    Masz gdzieś nieszczelność przez którą dostaje się powietrze do układu, i trzeba ją znaleźć.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    10 Jan 2012
    Mieszka w
    Kraków
    ok dzieki wielkie jak mój mechanik wytrzyma noc psychicznie to jutro zabieramy się za reanimacje po raz 3-ci

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kiecik Zobacz posta
    jutro zabieramy się za reanimacje po raz 3-ci
    Najpierw to trzeba ustalić co trzeba reanimować, bo jak widać przewody były niepotrzebnie wymienione. Fakt, może były skorodowane i to kwalifikuje je do wymiany, ale skoro nie były zapocone to mechanior powinien szukać przyczyny zapowietrzania się układu, a nie spocząć na laurach bo wymienił rzecz wymagającą wymiany, ale nie mającej wpływu na usterkę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    10 Jan 2012
    Mieszka w
    Kraków
    no coś bedziemy kombinować właśnie się za to zabiera bo już mu nawet w niedziele nie popuszczę. fakt wymienił chodz to nie była ta usterka ale przynajmniej mam pewne i gumowe i te miedziane przewody.

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    10 Jan 2012
    Mieszka w
    Kraków
    teraz skończylismy po odpowietrzeniu wszystkiego sprawdzeniu wszystkich przewodów złączek itp wyglada na to ze jest wszystko ok. Ale po odpowietrzeniu ABS-u przestał na chwile wpadać w podłogę zrobił się twardy. podczas jazdy tez ok ale po zgaszeniu samochodu lipa znowu podłoga ;/ . powiem tak hamuje ale trzeba go pod pompować . Przyczyna tego może być serwo ? albo pompa ABS ??

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kiecik Zobacz posta
    Przyczyna tego może być serwo ?
    Samo serwo no to nie jest bezpośrednio powiązane z płynem, jest możliwość że pompa hamulcowa na zewnętrznym uszczelnieniu popuszcza, trza by ją odkręcić od serwa i zerkąć czy tam właśnie nie ma zapoceń.
    No i jeszcze oblukać czy pompa ABS-u suchutka.
    Jak i tu i tu będzie OK to nie wiem gdzie dalej szukać przyczyny zapowietrzania.

    Cytat Zamieszczone przez kiecik Zobacz posta
    eraz skończylismy po odpowietrzeniu wszystkiego sprawdzeniu wszystkich przewodów złączek itp wyglada na to ze jest wszystko ok.
    Pod osłony tłoczków zaglądałeś?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    10 Jan 2012
    Mieszka w
    Kraków
    wszystko suche i nie działa najlepiej było by wyrwać wszystko i włożyć nowe ;P heheh

Podobne wątki

  1. [MkIII] brak hamulca recznego
    By marcin1986 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-2012, 17:11
  2. [MkII] brak hamulca ręcznego
    By marcin-pe17 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 21:09
  3. [MkII] brak sygnalizacji hamulca i abs.
    By dksmok in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 13:36
  4. [MkIII] [MKIII] Brak lewego tylnego hamulca
    By jukasek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 20:59
  5. [MkII] Czujnik położenia pedału hamulca - brak.
    By ROBSON0 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-05-2007, 00:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów