+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Zielony listek
    Imiê
    Przemek
    Opis
    MK4 Titanium X 2.0HE 145KM + LPG
    Od
    20 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota

    Angry Dzwiêk wiertarki z udarem po w³±czeniu klimy 2.0 duratec

    Witam wszystkich.
    Od paru miesiêcy zmagam siê z problemem dziwnego ha³asu który wydobywa siê gdzie¶ z pod maski lub deski rozdzielczej.
    Wspomniany d¼wiêk brzmi co¶ jak wiertarka z udarem której u¿ywa w³a¶nie s±siad mieszkaj±cy trzy piêtra ni¿ej.
    By³em ju¿ u paru klima speców i ka¿dy mówi co innego:
    1. jeden chce regenerowaæ kompresor
    2. drugi mówi ¿e kompresor jest jak nowy i nie ma co ruszaæ - ale d¼wiêk faktycznie jest s³yszalny lecz jego zdaniem to wentylator wewn±trz auta.
    3. ASO nie powiem jakie bo wstyd - mówi ¿e nic nie s³ychaæ i ¿e trzeba je¼dziæ i siê nie przejmowaæ.

    W celu usuniêcia tej usterki wymieni³em: rolkê po¶redni± oraz rolkê napinacza - ta rolka by³a uszkodzona.
    Na wszelki wypadek zosta³ przepompowany czynnik oraz zaaplikowana odpowiednia ilo¶æ oleju. Ha³as wiertarki dalej jest ma charakter okresowy raz wyje g³o¶niej a raz ciszej - przy schodzeniu z obrotów wyje najg³o¶niej.
    W sobotê jade do Chorwacji i nie chcia³bym wracaæ w 40 stopniach bez klimatyzacji
    Ma kto¶ pomys³ co to mo¿e byæ?? Czy to mo¿e byæ pompa wspomagania lub alternator ???

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imiê
    Krzysztof
    Opis
    Mondeo MKIV 2.0B Titanium:)
    Od
    17 Jun 2007
    Mieszka w
    Ma³opolska-UK
    witam

    Mam cos podobnego, tyle ze u mnie dzwiek wystepuje tylko kiedy ilosc czynnika jest niedostateczna, na tyle jednak duza ze sprezarka jeszcze startuje.
    Po dobiciu czynika dzwiek znika. okazalo sie niestety ze chlodnica klimy zdechla (pokazal sie wyciek) i dzwiek powrocil...
    nie wiem jak u Ciebie ale u mnie to na pewno klima-po rozlaczeniu sprzegielka nastaje cisza.
    zobaczymy czy minie po wymianie chlodnicy...
    Aha, kiedy usilowalem znalezc zrodlo tego dzwieku stetoskopem, najwiekszy huk dochodzil ze sprezarki i odchodzacych od niej przewodow stalowych. Poprawcie mnie jeski sie myle ale moze niewystarczajaca ilosc czynnik powoduje niedosmarowanie sprezarki i stad ten halas?????
    A moze uwalony czujnik niskiego cisnienia??? selftest 88
    Pozdrowienia
    Pozdrówka

    By³ : Czarny MkIII Ghia Duratec 2.0Pb '01
    Jest: Czarny MkIV TitaniumX Duratec 2.0Pb '08

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar JokerMondeo
    Imiê
    Marcin
    Opis
    FORD MONDEO MK I HB '93 GLX 1.8 Pb 115 KM
    Od
    25 Jan 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Mam co¶ podobnego w Lagunie, powy¿ej 3 tys obrotów zaczyna wyæ tak jak by wiertarka chodzi³a. Nie wiem jaka jest sprê¿arka w MK IV ale obstawiam, ¿e podobna wiêc powinni¶cie mieæ w niej takie co¶ jak zawór sterowania pojemno¶ci± sprê¿arki, który odpowiada za ekonomiczn± pracê sprê¿arki i dobr± wydajno¶æ. Z tego co wiem to w³a¶nie w zale¿no¶ci od obrotów on steruje jako¶ wydajno¶ci± sprê¿arki, co¶ jakby zmienia³ w niej biegi a jak siê przyciera (a potrafi w nim skorodowaæ sprê¿yna dociskowa i d³awik wtedy ¼le dzia³a) to nie zmienia w³a¶nie tych biegów. U mnie to siê dzieje powy¿ej 3 tys, u Was z kolei jak schodzi z obrotów ale objawy podobne, wiêc warto siê zainteresowaæ tym zaworkiem
    Ostatnio edytowane przez JokerMondeo ; 12-07-2013 o 10:30

    MODY: do³o¿one halogeny, o¶wietlenie nó¿ek, pod¶wietlenie klamek, klimatyzacja, centralny na pilota, czujniki parkowania, trip komputer, check panel, pod¶wietlane daszki przeciw-s³oneczne, modu³ IIM, szybki elektryczne na ty³, kontrola trakcji (TCS)

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imiê
    Rafa³
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mys³owice
    Mam podobny d¼wiêk pod mask±, w poniedzia³ek jadê na umówion± wizytê. Wstêpnie mi mechanior który jednocze¶nie jest diagnost± mówi ¿e ten d¼wiêk u mnie jest z pompki wspomagania. Dok³adnie bêdê wiedzia³ we wtorek, no mo¿e da rade w poniedzia³ek.


  6. #5
    Zielony listek
    Imiê
    Przemek
    Opis
    MK4 Titanium X 2.0HE 145KM + LPG
    Od
    20 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota
    Jaki¶ update po wizycie w serwisie ?

  7. #6
    Pieszy
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0L Duratec-HE PFI
    Od
    28 Jul 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Witam wszystkich forumowiczów,u mnie te¿ wystêpuje taki problem z klim±.Czytaj±c ten w±tek nic z niego nie wynika,dlaczego taki dzwiêk siê pojawia jak to wyeliminowaæ czy kto¶ z tym sobie poradzi³,pozdrawiam i czeka na jakie¶ odp.

  8. #7
    Pieszy Awatar kalwin
    Imiê
    Grzegorz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Kombi Titek
    Od
    10 Jul 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    W³a¶nie dopad³o mnie to samo - warczy szczególnie przy schodzeniu z obrotów, a czasem te¿ na wolnych, po wy³±czeniu A/C guziorem dziwny d¼wiêk znika natychmiast. Czy kto¶ ju¿ namierzy³ ¼ród³o problemu i wyeliminowa³ skutecznie? Mam nadziejê, ¿e sprê¿arka jeszcze nie jest do wymiany

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 May 2014
    Mieszka w
    W-wa
    Witam. Mam to samo. Czy co¶ uda³o siê ustaliæ?

  10. #9
    Pieszy Awatar kalwin
    Imiê
    Grzegorz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Kombi Titek
    Od
    10 Jul 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak, by³o prawie o po³owê za ma³o czynnika - 285g zamiast 520g - wykonano pe³en cykl na maszynie i uzupe³niono czynnik do normy - d¼wiêk natychmiast ust±pi³, mam nadziejê, ¿e na d³u¿ej, chyba ¿e uk³ad ju¿ nieszczelny, choæ mam wra¿enie, ¿e poprzedni"serwisant - nabijacz" co¶ sknoci³ w zesz³ym roku, wiêc mo¿e tym razem bêdzie dobrze.

Podobne w±tki

  1. [MkII] Piszy po w³±czeniu klimy
    By iceman150 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 22:37
  2. [MkII] Pisk Paska po w³±czeniu klimy.
    By toki3 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 09:50
  3. [MkIII] Smród po w³±czeniu klimy
    By Vansam in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 02:30
  4. [MkIII] Drgania po w³±czeniu klimy
    By berater in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-06-2007, 18:31
  5. [MkIII] po w³±czeniu klimy ????
    By neo in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2006, 15:53

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów