+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Przegląd

  1. #1

    [MkIII] Przegląd

    Gwarancja na mondzia skończyła się na końcu kwietnia tego roku. Zgodnie z postanowieniem wziąłem rozwód z wszelkimi stacjami ASO i postanowiłem wszelkie naprawy, przeglądy itd. wykonywać w warsztatach o dobrej renomie na lokalnym rynku usług.
    Muszę przyznać ,że jestem z tej wymiany bardzo zadowolony . Pewne obawy pojawiły się przy zmianie tarczy i docisku sprzęgła ale przewalone kilometry pokazały ,iż były to obawy niczym nieuzasadnione.
    Kilka dni temu odstawiłem autko na warsztat i wymieniłem tarcze hamulcowych, klocki (komplet firmy Ate) wszelkie filtry i oczywiście olej. Firma w której dokonuję napraw jest dystrybutorem olejów Castrol i takim to olejem zalany został silnik TXT Softex plus A1.
    W ASO jeśli dobrze pamiętam stosują Mobil. Wedle zapewnień speców od Castrola wszystko będzie ok. jeśli nie lepiej.
    Dodam , że wszystko to trwała może razem 3 godziny a nie jak w ASO cały dzień z biadoleniem. W ramach promocji sprawdzono mi zbieżność , sprawność amorków i coś na szarpakach wszystko w normie jak na mój przebieg.
    O kosztach nie piszę bo wszyscy wiemy ,że było 1000 razy taniej.
    Panowie ku mojemu zdziwieniu chcieli oddać zużyte klamoty .
    Mam pewne wątpliwości które dzięki Wam chciałbym rozwiać.
    W ASO za każdym przeglądem dokonuję się diagnostyki silnika poprzez podłączenie do kompa. W moich okolicznościach było to raczej nie możliwe i stąd pytanie czy powinienem podjechać o zgrozo do ASO i podłączyć silnik do ich cudownego kompa czy nie.
    Serce pracuje jak dzwon i osobiście nie widzę powodów ale jeśli się mylę to proszę o wypowiedz w temacie .

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Posty
    Many
     

  3. #2
    A po co masz jechać do ASO?Jak chodzi to jeżdzic i sie cieszyć.Na diagnostyke kompa zawsze zdązysz

  4. #3
    Przepraszam za liczne powtórki postu .

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Zazwyczaj jeśli jest coś nie tak z komputerem to zaświeci się lampka Check Engine. Nie jest to tania impreza jak się zaświeci bo zazwyczaj w TDDI/TDCI kończy się wymianą jednego lub więcej wtryskiwaczy. Także spokojna głowa - dopuki sie nic nie dzieje to nie ma sensu podłączać do kompa. A jak bardzo się uprzesz to zapraszam do Zamościa - jak będzie czas to podłącze Cię do kompa.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Koło
    ASO to największa zmora użytkowników aut.
    Masz na gwarancji nie masz wyjścia.
    Gwarancji - koniec szukaj dobrego warsztatu.
    I tyle.
    Pozdrawiam Rysiek.
    Czasami tęsknię za swoim byłym MkII 2,5 V6
    Pewnie i tak kiedyś kupię Mondeo.
    Nowy nabytek - Ford KA.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Hatchback Stardust Silver
    Od
    18 Aug 2005
    Mieszka w
    Olsztyn
    Czy możesz podać nazwę tego warsztatu? Czy może to był jakiś Q service lub coś w tym typie (też jestem w takiej sytuacji) A może, któryś z forumowiczów poleci jakiś zakład w Wa-wie lub ewentualnie w Olsztynie?
    Pozdro

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Palec
    Czy możesz podać nazwę tego warsztatu? Czy może to był jakiś Q service lub coś w tym typie (też jestem w takiej sytuacji) A może, któryś z forumowiczów poleci jakiś zakład w Wa-wie lub ewentualnie w Olsztynie?
    Pozdro
    Nie polecam qservice. Jak pojechałem wymieniać koła, to za każdą czynność mi liczyli. Odkręcenie 16 nakrętek + Zdjęcie kół + zdjęcie opon + założenie nowych opony + dokręcenie kół... paranoja. Wyjechałem z rachunkiem za wymiane opon na 120 PLN (!!!!!) i to netto ! Po wielkiej awanturze tyle zapłaciłem - 120 PLN i nie brałem rachunku. Pozatym Q-Service to ciekawa rzecz : gość przyjechał z Katowic do serwisu w Lublinie (przejazdem) że mu źle amortyzatory wymienili i sie coś tłucze - lubelski zakład na własny koszt musiał wymieniać amortyzatory bo spaprali sprawe w Katowicach

    Nie wiem jak Wy ale ja wole dobrego mechanika, a nie zgraje mgr. inż. w garniturach biegającą po hali Przypominają mi sie czasy Kronik Filmowych jak Dyrektorzy w garniturach na polu rolnikom pomagali przy żniwach

  9. #8
    Dzięki za rozwianie moich wątpliwości. Jeśli będe w Zamościu to zapewe się przypome w sprawie kompa. Warsztat w którym dokonałem naprawy to Auto Szałek Serwis z Gniezna. Zwykły prywatny zakład z koncesją na przeglądy okresowe .Działają bardzo prężnie. Właściciela znam kilka latek .Wiedziałem ,że ludziska pukają do jego warsztatu bo ma dobrą marke.
    Teraz mogę to tylko potwierdzić.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    no i tak trzymac-a kase zaoszczedzona przepalimy w Wercogrodzie jeno dobrze ja zbunkruj co by Ci połowica nie zawineła jesj pokaz rachunek z ubiegłego roku z ASO i powiedz ze musi Cie wesprzec finansowo bo jak zawsze serwisany Ci skasowały.........
    Adam +48603-78-75-73



Podobne wątki

  1. [MkIV] przegląd w ASO
    By koni in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 14:31
  2. [MkIII] Przegląd
    By Palec in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 16:30
  3. [mk all]gaz a przegląd
    By gilotyna in forum LPG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-05-2007, 21:23
  4. [MkII] przegląd
    By Kleber in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-04-2006, 22:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów