+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Nov 2009
    Mieszka w
    GDANSK

    Post Nie odpala, pali się sprezynka, awaria pompy, renegeracja i niespodzianka!

    Witajcie moi drodzy. Doczekałem się problemu z poważną, długą i drogą awarią auta. Doszło do tego po tym jak cały dzien normalnie uzywałem autko i po powrocie z pracy chcialem jechac po zakupy. I Mondek nie odpalił.

    Objawy które zaobserwowałem wczesniej (zanim doszło do awarii):
    - silnik palił prawie dobrze (zimnym trzeba było troszke pokrecic ale w wszystko w normie, na rozgrzanym na dotyk)
    - wczesniej NIGDY nie zapalała się sprężynka
    - podczas przyspieszania był problem przy ok 2000 rpm silnikiem strasznie szarpało a jego predkosc maksymalna byla w granicach 100-120km/h
    - pod koniec maja wymieniłem wszystkie filtry powietrza, paliwa, oleju, olej itd (jak zwykle co 10 tys km) i powiedzmy ze szarpanie sie uspokoiło a predkosc znow mogla byc rozwijana..

    Dzien przed tragedią troszeczke upałałem Monda na miescie (celem pomiarów g-techem; tak na marginesie 0-100 wychodzilo ok 10,5s) ale wszystko w granicach rozsądku (jak wtedy sadzilem) i nie trzymałem na odcince a rzadko odbijałem się od czerwonego pola, wracałem do domu normalnie bez jakichkolwiek oznak nadchodzącej awarii.
    W dniu tragedii jak juz wczesniej wspomniałem jezdziłem normalnie autem i w ogole wszystko ok i w normie. Po pracy jade po domu. Chce jechac po zakupy, wkładam kluczyk, chce odpalić i krece (przy pierwszym "zakreceniu" rozrusznikiem usłyszałem pyknięcie) nie zważając na to krecilem do momentu gdy stwierdzilem ze to nie ma sensu.. zapaliła sie sprezynka i uswiadomilem sobie ze auto jest unieruchomione na dobre.

    Laptopowanie samochodu wykazało błedy: P1664, P1564, P1658. Mając w głowie wizje wydania ponad 1,5tys zł postanowiłem sam naprawić sterownik pompy, szybkie szukanie na YouTube, zakup odpowiedniego tranzystora, demontaż, lutowanie, ponowny montaż podłubanego sterownika i porażka. Wymieniłem jeszcze czujnik połozenia wału (ktory jest strasznie ciasno zamontowany).

    No to auto do poleconego warsztatu zajmujacego sie pompami VP44 i innymi (http://www.pomierscy.pl/ ok 60km od Gdańska)

    Auto dostarczone w czwartek (6 czerwca) ok 17 i dostaje info od wlasciciela ze we wtorek albo srode (nastepenego tygodnia) autko do odbioru, dzwonie w umowiony wotrek, a oni ze w piatek bedzie cos wiadomo. W piatek sie dowiaduje ze dopiero wyjeli pompe z auta i w srode (!!! 12czerwca !!!) bedzie auto do odbioru.
    Dzwonie w środe (!!! 12 czerwca !!!) z rana z pytaniem co z autem; a oni ze pompa na jest stole probierczym i w piatek (!!! 14 czerwca !!!) beda zakładac i odpalac samochod.
    Dzwonie w piątek (!!! 14 czerwca !!!) z rana z pytaniem co z autem a oni ze pompa załozona, wszystko podłączone, zero błędów a auto nadal nie odpala. Mechanik zdjął pokrywe zaworów i jego oczom ukazał sie obraz nędzy i rozpaczy. Popękała podstawa popychaczy i wałek ssący jest na smietnik. Jade osobiscie to obejrzec- tragedia. Robie zdjęcia. Wracam do gdańska. Przeszukałem całe allegro i na ok 15-20 telefonow jakie wykonałem trafiłem 2 ogłoszenia zgodne z numerem ażurowej aluminiowej podstawy popychaczy. Moja podstawa ma symbol IS7Q-6K537-AA ja kupiłem niby tą samą lecz IS7Q-6K537-AB. Niby od TDCI jest taka sama lecz z przodu ma otwór na czujnik połozenia wałka, chciałem kupić i zaslepić ale miałem obawy ze nie podejdzie.

    Małe perypetie z kurierem poskutkowały tym, ze musiałem kupic całą głowice i dostarczyłem tę własciwą głowice w.. piątek ;/ (21 czerwca). Z głowicą dostarczyłem nowe rolki, pasek, filtr oleju i olej (mimo ze od wymiany minelo 500km ale wolalem drobiny z popękanej góry wypłukać), miska również umyta. Tam juz wymienili podstawe popychaczy i wczoraj odpalili Monda. Dzisiaj miałem odebrać ale przy warsztacie wymieniaja droge wiec nie ma wyjazdu i jade jutro. Niestety Pan własciciel dzwoni do mnie ze zerwana jest poduszka silnika i cos jest z łożyskiem- co dla mnie jest totalną bzdurą bo do końca wszystko było ok.

    Za całą operacje wyszło mnie ponad 3200 zł na co sie składa:
    - 2500zł regeneracja pompy, której w skład wchodzi: nowy sterownik, nowa obudowa ze wzgledu na zatarty tłoczek, wydruk z komputera o parametrach i roczna gwarancja bez limitu kilometrów), przekładka ażurowej podstawy popychaczy, wymiana oleju z filtrem, płukanie miski, wymiana rolek, paska
    - 500zl głowica z przesyłką
    - czujnik obrotów/polozeina walu 70zł, rolki 65 + 71, pasek 49zł, filtr 27zl, olej 138zł

    TDDI to zło, jednak ze wzgledu na kase jaka w niego wsadzilem nie zamierzam sie go teraz pozbywac.


    Ostatnio edytowane przez jogin211 ; 25-06-2013 o 22:12

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Opis
    Bylo MK2 1.8TD, jest STILO 1,9JTD 2003
    Od
    28 Jul 2009
    Mieszka w
    Giżycko
    Hej!
    Niezle przezycia...auto zwiekszylo swoja wartosc dwukrotnie....

    Zastanawiajace jest dlaczego tak Ci popekala ta podstawa.....jakies domysly? zeby znow nie strzelila.....

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    grzes
    Model
    2.0 tdci 130 koni
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2,0 Tdci 2003 130 koni
    Od
    23 Oct 2011
    Mieszka w
    Świebodzin
    Podstawa pęka przeważnie jak się tłoki spotkają z zaworami z tego co mi wiadomo .

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    09 Jul 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Wspolczuje

    Tez zastanawia mnie przyczyna, czy walek rozrzadu byl przytarty (rysy) na czopach? Moze go przytarles przy upalaniu, zlapaly go podpory i rozwalil kratownice...

  6. #5
    Kursant Awatar hawajos
    Imię
    Patryk
    Opis
    Mk3 TDCi GHIA X `06
    Od
    16 Jan 2013
    Mieszka w
    Limanowa / Fulda-DE
    A ja słyszałem że jest to częsta przypadłość podstawa jest podobno za cienka i lubi pękać

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    grzes
    Model
    2.0 tdci 130 koni
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2,0 Tdci 2003 130 koni
    Od
    23 Oct 2011
    Mieszka w
    Świebodzin
    Wiec widać ze to morze być wiele przyczyn tego , nawet mała pierdołka a narobi tyle szkód ;/

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Nov 2009
    Mieszka w
    GDANSK
    to jest nic.. dzisiaj mialem odebrac Monda.

    Zajezdzam do warsztatu, dzwonie, przybywa własciciel warsztatu, odpala auto przy mnie fajnie fajnie cicho chodzi i równiutko, zgasił, ide maske podniesc, daje mu kluczyki, koleś odpala, silnik pracuje 1sekunda i nagle jakis dym leci z okolic pompy i auto zgasło. Ponowne próby odpalenia sugerują awarie pompy/sterownika (znow mruga sprezynka)

    Koles mowi ze to nie mozliwe. No to poszedl po majstra i wrocili z kompem, podpieli sie i ukazal sie błąd "P1658". Przyniosl jakis sprzecik, podpiał sie tym ustrojstwem kostką do pompy, do klem akumulatora i.. zaczeło sie !!! PALIĆ !!! z okolic sterownika pompy wtryskowej. Zdębiałem. Koles odłączył to od akumulatora, bo okopcił się az kolektor dolotowy.. Ku*wa cyrk!

    Dodam ze przybyła mi duza wgniota na lewych tylnych drzwiach, ktorej NIGDY wczesniej nie było.
    Ostatnio edytowane przez jogin211 ; 05-07-2013 o 14:46

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Boonaro
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0
    Opis
    Mondeo 2.0 Tdci 130KM 2003r. Ghia Executive
    Od
    29 May 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    Ja jeszcze proponuje zdjąć pokrywe zaworów, jak nie poprawili ustawienia rozrządu to taki sam widok zobaczysz jak wcześniej czyli popękana podstawa.

  10. #9
    Zielony listek
    Imię
    grzes
    Model
    2.0 tdci 130 koni
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2,0 Tdci 2003 130 koni
    Od
    23 Oct 2011
    Mieszka w
    Świebodzin
    To teraz kolego masz problem. Najlepiej już se załatw jakiegoś adwokata i nawet nie ruszaj auta z tamtad

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar daman0629
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Ford Mondeo 1.8TD Kombi 93r. Ford Mondeo 2.0TDDI 90KM 2001r Kombi
    Od
    28 Dec 2010
    Mieszka w
    Sędziszów Małopolski
    Cytat Zamieszczone przez grzes13 Zobacz posta
    To teraz kolego masz problem. Najlepiej już se załatw jakiegoś adwokata i nawet nie ruszaj auta z tamtad
    Dokładnie jak mają zarejestrowany warsztat to ciąg od nich ile sie da bo co ci pozostało.

  12. #11
    Klubowicz Awatar Martinez 1979
    Imię
    Marcin
    Model
    Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 TDCi Titanium :)
    Od
    13 Jun 2012
    Mieszka w
    Warszawa WE XXXXX
    Co za druciarze z tych mechanikow.
    Normalnie tragedia.
    Nie odpuszczaj im.
    Idz do rzecznika praw konsumenta on ci poradzi co masz robic.
    Walcz o swoje prawa.

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    grzes
    Model
    2.0 tdci 130 koni
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2,0 Tdci 2003 130 koni
    Od
    23 Oct 2011
    Mieszka w
    Świebodzin
    dokładnie nie odpuszczaj im bo koszta będą naprawdę duże !!!!

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    I jak się sprawa rozwinęła?
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar pepe
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Feb 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Daj namiary na tego druciarza, widzę że z Gdańska jesteś.
    Prawdziwy maczo jedzie na lawecie do serwisu

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Nov 2009
    Mieszka w
    GDANSK
    Witajcie moi drodzy po przerwie. Myslałem, ze przygody warsztatowe mam juz za sobą..

    Auto odebrane w poniedziałek. Odpalało i wszystko było normalnie. Zrobiłem nim od poniedziałku moze 500-600km.. i wczoraj wsiadam o 23 do tego złomu, chce odpalić i.. znow kreci kreci.. jak by chciał a niemógł.. popuściłem sruby od wtrysków, krece- paliwo leci, padło podejrzenie na swiece. Wykreciłem wsyzstkie 4 (2 spalone) wymieniłem je na nowe. Poskręcałem wszystko. Ide odpalić, zaskoczył tak jakby na 400-500obr/min bo telepało niemiłosiernie i strasznie kopcił.. zgasilem wiec. Odkrecilem pokrywe zaworów i moim oczom ukazał sie znow obraz nędzy i rozpaczy.

    Znow popękała podstawa popychaczy.

    edit:
    widze, ze tu mieli ten sam problem http://twojepc.pl/b_archiwum.php?r=2...e7d492805ce924
    Ostatnio edytowane przez jogin211 ; 05-07-2013 o 13:34

  17. #16
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imię
    Paweł
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez jogin211 Zobacz posta
    Znow popękała podstawa popychaczy.
    No to znów do warsztatu aż zrobią na cacy. Nie może być tak że w ciągu kilku dni ta sama awaria. Chyba że części były uszkodzone.
    Mondeoline: 660 738 068

    Było Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    Był C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Nov 2009
    Mieszka w
    GDANSK
    Cytat Zamieszczone przez pupek86 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez jogin211 Zobacz posta
    Znow popękała podstawa popychaczy.
    No to znów do warsztatu aż zrobią na cacy. Nie może być tak że w ciągu kilku dni ta sama awaria. Chyba że części były uszkodzone.
    Szanowny kolego pupek86 to jest bezcenna rada. Dziękuję.

    Jednakże poszukiwał bym bardziej konkretnych odpowiedzi albo sugestii osob, ktore napotkały taką awarie i poradziły sobie z nią.
    Mam nadzieje, ze moja sytuacja nie bedzie tak beznadziejna jak tu: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178506
    gdzie koledze tłok wraz z korbą znalazł się w misce.. ]:->

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jogin211 ; 06-07-2013 o 19:59

  19. #18
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imię
    Paweł
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez jogin211 Zobacz posta
    Szanowny kolego pupek86 to jest bezcenna rada. Dziękuję.
    Zawsze do usług



    Cytat Zamieszczone przez jogin211 Zobacz posta
    Mam nadzieje, ze moja sytuacja nie bedzie tak beznadziejna jak tu: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178506
    gdzie koledze tłok wraz z korbą znalazł się w misce.. ]:->
    Jeśli wozu nie będziesz na siłę próbował odpalić to nic więcej się nie powinno stać.
    Mondeoline: 660 738 068

    Było Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    Był C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


  20. #19
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez pupek86 Zobacz posta
    Jeśli wozu nie będziesz na siłę próbował odpalić to nic więcej się nie powinno stać.
    Też nie do końca - często różne różności się dzieją a po chwili pali dalej.


    Cytat Zamieszczone przez jogin211 Zobacz posta
    Jednakże poszukiwał bym bardziej konkretnych odpowiedzi albo sugestii osob, ktore napotkały taką awarie i poradziły sobie z nią.
    Trudna sprawa. Jak miałem boom 2.5r temu jak składali mi mondziaka jak podjechałem na wizytę to stał 2.0 Tdi od WV chłopaki mieli tyle roboty że głowicę + pokrywę zaworów (komplet) robili na dworze - wszystko blisko ulicy. Cały syf z drogi leciał na auto i motor. Przez grzeczność zapytałem w końcu dlaczego i czy się nie zwali po odpalenie (luzy zaworowe, ciała obce,tolerancja... ) powiedzieli wprost - nie ma co się martwić olej wypłucze wszystko, po 1tyś. do zlania i motor jak nowy. Jak odbierałem swoje to widziałem jak Passata odpalili bez osprzętu - szedł od strzała. A facet po 50ce na oko widział że będzie grała muzyka... i w gadce doszedłem z nimi na temat wynalazków - był u nich facet z Fiatem gdzie wzdłuż cylindrów wszystkich czterech było micro pęknięcie - rysa w prostopadła do osi ( wpoprzeg) wzdłuż cylindrów - 3x robił tłoki - i za 4-tym szukał innego chłopaki doradzili zmianę motoru (wzięli robotę ale ale p zdjęciu głowicy zrezygnowali)

    Są mechanicy i mechanicy. Z tym co mi zrobili w autku zero problemów z całą inną resztą same problemy. Szkoda że tak daleko mają warsztat. Teraz 3/4 rzeczy robię sam - chyba że wymaga kanału i palinka. Dogadaj się z tamtymi i poszukaj nowego motoru ... bo może to partacze a może coś nie tak z silnikiem.


    Cały czas do przodu

  21. #20
    Mistrz pobocza Awatar Boonaro
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0
    Opis
    Mondeo 2.0 Tdci 130KM 2003r. Ghia Executive
    Od
    29 May 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    Cały czas w tym aucie jest źle ustawiony rozrząd, jak już wcześniej pisałem dopóki nie poprawią ustawienia będzie rozwalało każdą podstawkę głowicy którą założysz.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Awaria pompy CR !?
    By Nimek6310 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 22:42
  2. [MkII] Awaria Pompy Paliwowej
    By Nygma5 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 23:16
  3. [TDCi MKIII] Ciezko odpala, nierowne obroty,odcina turbo, swiecaca sprezynka
    By Nostra17 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 20:16
  4. [Duratec]Awaria pompy wody
    By Korton555 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 15:55
  5. Awaria pompy wtryskowej
    By wojas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2005, 00:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów