+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Nov 2009
    Mieszka w
    GDANSK
    Cytat Zamieszczone przez Boonaro Zobacz posta
    Cały czas w tym aucie jest źle ustawiony rozrząd, jak już wcześniej pisałem dopóki nie poprawią ustawienia będzie rozwalało każdą podstawkę głowicy którą założysz.
    jak moze byc zle ustawiony, skoro auto do momentu awarii paliło na dotyk i jezdzilo tak jak powinno? podczas uruchamiania przeskakuje w losowo wybranym momencie? dwukrotnie by rozrząd przeskakiwał? czy moze byc wiiny napinacz łancucha?

    masz w tym temacie jakies doswiadczenie czy tak jak kolega pupek86 chetnie czestujesz dobrą radą?
    Ostatnio edytowane przez jogin211 ; 08-07-2013 o 16:18

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIII Ghia 2001 r
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    srebrny metalic 2001r
    Od
    12 Jul 2009
    Mieszka w
    Malbork
    A ja myslałem że silnik TDDI jest bezawaryjny użytkuje go cztery lata i na razie zero problemów/tfu żeby nie zapeszyć/ mówię o silniku bo dwumas duży i mały wraz ze sprzęgłem wysprzęglikiem rolkami napinaczem i paskiem już wymieniałem
    ps
    o tylnych zaciskach rozruszniku i alternatorze nie wspomnę
    Ostatnio edytowane przez jery44 ; 08-07-2013 o 19:19

  4. #23
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Cytat Zamieszczone przez jogin211 Zobacz posta
    podczas uruchamiania przeskakuje w losowo wybranym momencie? dwukrotnie by rozrząd przeskakiwał? czy moze byc wiiny napinacz łancucha?
    No i tu jest chyba pies pogrzebany, przed następnym odpaleniem po wymianie "ażuru" wymienił bym łańcuch napinacz i ślizgi, reszta powinna byc ok. Możliwe że luz łańcuchu jest tak duży, ze powoduje uderzenie w tłok bez przeskoku. Można sprawdzić np. kamerą wpuszczoną do cylindra bez zdejmowania głowicy, przy takim uderzeniu muszą być ślady. Nie ma siły, raz mogło się zdarzyć, np. wada materiału ale dwa razy? Warto sprawdzić korbowód czy nie jest zgięty i tłok nie idzie za wysoko.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  5. #24
    Niedzielny kierowca Awatar pepe
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Feb 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Steell po części masz rację ale mechanior jak wymieniał wałek to ślepy nie widział jak wygląda łańcuch,napinacz a moja sugestia czy dobre jest smarowanie wałka ale to dla mechanika zadanie
    Zmień czarnoksiężnika to lepiej na tym wyjdziesz i pochwal się gdzie to takie fachowce.
    Prawdziwy maczo jedzie na lawecie do serwisu

  6. #25
    Mistrz pobocza Awatar Boonaro
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0
    Opis
    Mondeo 2.0 Tdci 130KM 2003r. Ghia Executive
    Od
    29 May 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    Cytat Zamieszczone przez jogin211 Zobacz posta
    masz w tym temacie jakies doswiadczenie czy tak jak kolega pupek86 chetnie czestujesz dobrą radą?
    Kolego mam w tym doświadczenie i dokładnie wiem, że uszkodzenie tej ramki jest spowodowane tym że zawory spotykają się z tłokami i tak jak piszą poprzednicy, zmień ten rozrząd bo jest chyba za bardzo zmęczony, ale to też dziwne dlaczego po robocie tych partaczy, wcześniej jak nim jeździłeś wykazywał jakieś oznaki zużycia? np hałas po dłuższym postoju i odpaleniu.

  7. #26
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Tu może być coś innego. Często pasek przeskakuje o ząbek i tylko nierówno motor chodzi a tu by się łańcuch rozciągną aż tak mocno żeby 2x takie nieszczęście spowodować - może rzeczywiście korba ?

    2x tu już podejrzana sprawa, jak masz możliwość to znajdź za parę groszy inny motor i niech gratis go przełożą - bo to chyba nic z tego nie będzie, ale nigdy nic nie wiadomo. Z ciekawości bym tylko grzybki zobaczył


    Cały czas do przodu

  8. #27
    Mistrz pobocza Awatar Boonaro
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0
    Opis
    Mondeo 2.0 Tdci 130KM 2003r. Ghia Executive
    Od
    29 May 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    Gdyby korba była zgięta to tłok byłby zawsze niżej więc to nie będzie to.

  9. #28
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Nie do końca, schodził by niżej ale szedł do góry wyżej, taka opcja też jest możliwa. Rozrząd zdjęty więc warto zobaczyć jak wyglądają ślizgi, czy nie są wytarte aż do metalu, zwłaszcza ten od napinacza. Jeżeli były by takie ślady to warto też sprawdzić ssak czy nie jest przytkany. Ślady na misce mogą świadczyć o przytkaniu lub złamaniu ssaka. Były już takie przypadki. Słabe smarowanie równa się nadmierne wycieranie ślizgów, wytarty ślizg równa się natomiast za duży luz na łańcuchu. Tak mniej więcej to działa.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  10. #29
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Nov 2009
    Mieszka w
    GDANSK
    podejme sie jeszcze reanimacji tego silnika, zdejme głowice, obejrze zawory, luzy, wysokosc tłoków (moze wał jest krzywy), ewentualnie łańcuch sie 'rozciągł' i rozrząd swiruje albo inny napinacz stracił swoje własciwosci.. generalnie jest tyle mozliwosci upu w tym motorze ze dał bym nagrode darwina jego projektantom.. bo zaden inzynier sie pod tym projektem nie podpisał.

  11. #30
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Projekt nie jest taki zły, problem tkwi w użytych materiałach.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  12. #31
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Nov 2009
    Mieszka w
    GDANSK
    odświeżam temat.

    generalnie plan jest taki, ze wyjme silnik, rozbiorę (celem ogledzin) i zrobie kosztorys. wobec czego stanę przed problemem: czy robic kapitalny remont silnika i stawiac na nowe czesci czy kupić używke na chybił trafił i wkładać i jeździć.. a moze jest tu ktos na forum kto sprzedaje sprawne silniki w dobrym stanie i daje gwarancje nie budzącą podejrzeń?

    -tak więc na co zwrócić uwagę podczas oględzin, jakies rady/tipy, dotyczące remontu? czasu i miejsca w garażu mam sporo, wiec mogę sie przylożyć.
    - czy najpierw zabrać go gdzieś na pomiar kompresji? czy odrazu wyjąć motorownie, zrzucic starą głowice, obejrzec tłoki, i ewentualnie słupek dać na honowanie cylindrów(?), nową głowice do planowania, porting kanałów, osiowanie wału, wałków i składać wszystko na nowych uszczelkach, panewkach itp?
    Ostatnio edytowane przez jogin211 ; 11-08-2013 o 18:55

  13. #32
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Witaj,

    Trudna sprawa, nic mondrego się nie wymyśli, ale tak dla info powiem Ci że mam kumpla chłopak dość majętny robiliśmyu remont 2,5 TDS ponad 600kkm pewno z 1mln już miał.

    Po rozebraniu 2 tłoki były przestrzelone (pęknięte wzdłuż na środku, tak że śrubokręt wchodził) dodatkowo każdy tłok miał krawędzie przegrzane i wystrzępione dosłownie oderwane wzdłuż całego obwodu)każdy jeden już o mikropęknięciach nie wspomnę - dramat, jak by ktoś to zobaczył to zastanawiał by się jak to to działało- wszystko co odpadło,pękło,ukruszyło się wylądowało w misce i rzeczywiście magnesy były całe w opiłkach - auko jeździło.

    Ale - głowica była w stanie idealnym wał tak samo, panewki jak nowe, na cylindrach to samo jak by wczoraj wyszły z fabryki oryginalna gładź po honowaniu.

    Powód rozebrania - wcinało olej garściami (paliło i jeździło super) Pierścienie założyli fabryczne po 60/tłok o fabrycznej tolerancji - zerówki.

    A z drugiej strony robiliśmy oplowksi 1,4 90 gdzie poszedł rozrząd - facet jak rozebrał to wszystko autentycznie wszystko było pogięte a korba tak ukosowała że cud że nie pękła. Facet uczciwie powiedział że nie podejmuje się i wziął za wszystko tylko 500 pln (rozebranie starego + wymianę motoru na inny) - problem tylko był z IMO i doszło ekstra 100 PLN

    Trochę się rozpisałem, ale silniki do naszych są w takich cenach że po prostu nie warto tracić pieniążków.


    Cały czas do przodu

  14. #33
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Nov 2009
    Mieszka w
    GDANSK
    Witajcie po przerwie.

    Kupiłem drugi silnik we wtorek (20.08), po wyjeciu mojego "starego" silnika okazalo sie, ze mam nowiutki dwumas, docisk i tarcze SACHSa/LUka problemem jest luzne lozysko podpory polosi.. przy dobrych wiatrach powinienem przełożyć cały osprzęt silnika (bo sam ogarniam temat wymiany silnika), wsadzić "nowy" silnik i odpalić przed nastepnym weekendem (tj 30-31 sierpien). Oczywiście zakupiłem nowy olej z filtrem jakies płyny i silikony uszczelniające.


    Do kosztów doliczam 1200za silnik i jakies 300zl za płyny. w tym momencie w auto wsadzilem od zakupu równo 7000zl (bez OC) trafilem niezłe :< mam nadzieje, ze po tej operacji cała ta lawina nieszczęść sie zakończy.
    Ostatnio edytowane przez jogin211 ; 25-08-2013 o 22:31

  15. #34
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Mam nadzieje ze tak będzie, jak będziesz miał już złożone auto, to tak z ciekawości pooglądaj rozrząd w starym silniku, porób fotki ślizgów.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  16. #35
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    @jogin211 minęło prawie dwa lata, podziel się co i jak z tym silnikiem.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  17. #36
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Nov 2009
    Mieszka w
    GDANSK
    A zatem, po wymianie motoru, przeszczep sie udal. Jest zrobiony lekki program i sobie tak nim smigam jak narazie bez awarii.

    Co do poprzedniej jednostki napedowej- potwierdzila sie moja wersja o uszkodzonym napinaczu lancucha. Generalnie na to co zobaczylem i porownalem rozrzad to lancuch nie byl duzo rociagniety ale za to slizgi byly wytarte do zywego. W napinaczu uszkodzona byla zapadka, ktora zapobiega cofnieciu napinacza bez cisnienia oleju przy rozruchu.


    Silnik nie nadawal sie do dalszej eksploatacji bo drobinki z pekniec znalazlem rowniez w misce.

    Podsumowujac, pilnujcie rozrzadu a ja juz nigdy nie kupie diesla ;D nastepne pewnie bedzie jakies v6 moze ST
    Ostatnio edytowane przez jogin211 ; 02-05-2015 o 17:53

  18. #37
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Jak mocno przestawiony był łańcuch?
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  19. #38
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    @jogin211 możesz odpowiedzieć jak bardzo przeskoczył rozrząd? o jeden ząbek czy więcej, a może nie było przeskoku?
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  20. #39
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Nov 2009
    Mieszka w
    GDANSK
    Przeskoczyl conajmniej jeden zab. Co za roznica ile? Przeskoczyl/wyluzowal sie na tyle, ze tloki wypchnely zawory, ktore to nastepnie wypchnely popychacze hydrauliczne rozrywajac ramke popychaczy.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Awaria pompy CR !?
    By Nimek6310 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 22:42
  2. [MkII] Awaria Pompy Paliwowej
    By Nygma5 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 23:16
  3. [TDCi MKIII] Ciezko odpala, nierowne obroty,odcina turbo, swiecaca sprezynka
    By Nostra17 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 20:16
  4. [Duratec]Awaria pompy wody
    By Korton555 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 15:55
  5. Awaria pompy wtryskowej
    By wojas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2005, 00:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów