+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MK2
    Od
    28 Jun 2013
    Mieszka w
    Wejherowo

    Dostaje wody i skaczą obroty :/

    Witam.. postanowiłem o tym napisać na forum po raz pierwszy..
    Niestety polowa mechaników niema o tym pojęcia jaka może być przyczyna ale przejde do sedna..

    Moje auto to Forde Mondeo MK2 98r. Zetec 1.8 v16 kombi z tandetna instalacja lpg..

    Usterka - Rzecz dzieje się gdy auto dostaje wilgoci.. na benzynie i na gazie... najczęściej w czasie deszczu np. wjazd w kałużę albo jak dobrze go na karczerze umyje.
    wedy obroty na jalołowym biegu się podnoszą z reguły jest to mniej wiecej do 1400 , 1500 obr. Kwestia jak duzo wody dostanie..
    Czasami jest tak ze na postoju mam oboty nawet i 3000 tysie. Dramat.. w czasie jazdy przy tej usterce czuje jak by auto samo dodawało za mnie gazu. Tzn zapinam np jakiś bieg i mogę jechać stałą predkością bez dotykania pedału gazu. Nastepnie gdy w czasie takiej jazdy wcisne pedał sprzegła obroty zamiast w dół czyli do 900-1000 idą w górę nawet czasami do 5 tysięcy.. wtedy silnik wyje i żeby mi spod machy nie wyskoczył zduszam go chamując szkrzynią.. Gdy dojeżdżam do świateł wciśniecie sprzęgła jest niestety nie uniknione.. Wciskam zatem to sprzegło i obroty znowu idą w górę ale zazwyczaj do chwili kiedy się ostatecznie nie zatrzymam.. Wtedy jak już mówiłem zależnie od stopnia zalania idą te obroty w dół.. choć miałem też taki przypadek ,że tak go zalało ,że nawet na postoju obroty na jałowym miałem 2000 a po chwili szły w górę do 5000 tyś.
    Musiałem go wyłączać na światłach albo próbować zdusić biegami trzymając wciśnięty hamulec..
    To wszystko dzieje się tylko wtedy gdy wjade w kałużę i auto od spodu dobrze sie na moczy..

    Prawdopodobnie gdzies idzie woda do jakiegoś styku , czujnika .. ale ta teoria może być błedna.. ktoś mówił o czujniku na skrzyni.. ale po prostu mam juz kwadratowy łeb.. i sam nie wiem gdzie jest pies pogrzebany.. a usterke musze zlokalizować bo szlag mnie trafia jak to widzę.. po zalaniu stojąć w korku pali jak by mial pod maska ze 4 litry :/
    Proszę o pomoc bo chyba tego mondka nie dlugo podminuje i wysadze.. grrr

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Mike44
    Imię
    Paweł
    Model
    MKI | MKIV
    Silnik
    2.0 | 2.0
    Opis
    Citrine Geel RS 4x4 | MKIV TitS
    Od
    31 Jul 2009
    Mieszka w
    Legnicy
    Cytat Zamieszczone przez Radko Zobacz posta
    Lasy rąk do pomocy.. Tak myślałem..
    pfffff....
    Czujnik VSS w skrzyni sprawdź. Poza tym sprawdzaj czy są uszczelki we wtyczkach. Czasem mechanior po prostu wyrzuci bo ciasno wchodzi,a potem woda idzie i lipa.

    Woda może lać się do środka przez gumowe uszczelki w grodzi i zalewać np. piny komputera

    A właśnie, jakie błędy na komputerze?
    "Nie sztuką jest kupić igłę i ją odpicować...
    ...sztuką jest kupić trupa i go odpicować"


  4. #3
    Zbanowany
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Rower
    Od
    11 Oct 2012
    Mieszka w
    Krosno
    Błędy, swoją drogą, ale podłączenie do komputera i sprawdzenie, jak się zachowują poszczególne czujniki, gdy obroty rosną. Tylko do tego to potrzebny jest dobry fachowiec, bo musi wiedzieć, jakie wartości mają mieć czujniki przy normalnej pracy, chyba, że zanotować wartości, jakie są, gdy jest dobrze i później porównać.

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Mike44
    Imię
    Paweł
    Model
    MKI | MKIV
    Silnik
    2.0 | 2.0
    Opis
    Citrine Geel RS 4x4 | MKIV TitS
    Od
    31 Jul 2009
    Mieszka w
    Legnicy
    No i podciśnienia sprawdź czy masz wszystkie podpięte, bo to może być ich wina
    "Nie sztuką jest kupić igłę i ją odpicować...
    ...sztuką jest kupić trupa i go odpicować"


  6. #5
    Zbanowany
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Rower
    Od
    11 Oct 2012
    Mieszka w
    Krosno
    Cytat Zamieszczone przez Mike44 Zobacz posta
    podciśnienia sprawdź czy masz wszystkie podpięte
    Sądzisz, że wilgoć miałaby na to wpływ?

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Rafał
    Model
    Pepiczkowa kura
    Silnik
    1,6
    Od
    12 Aug 2011
    Mieszka w
    Bełchatów/Warszawa
    Jak skocza ci obroty zjedz na bok zgas auto i odepnij kleme minus na chwile.W wolnym czasie wyczysc krokowaca i instalke,przemysl jak zabezpieczyc go przed woda,niestety zwarcie moglo spowodowac popsucie go i przy kazdej wilgoci tak bedziesz mial.Byc moze bedziesz go musial tez wymienic.

    Proszę o edycję posta - literówki , może jakaś kropki , przecinki , budowa zdań ?
    Kolejne takie posty będą lądować w zsypie.

    Dziękuję
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 02-08-2013 o 20:34
    Rafał:725-385-056-Plus gg:36615612

  8. #7
    Pieszy
    Opis
    Mondeo
    Od
    13 May 2013
    Mieszka w
    Workowice
    To na bank nie jest sprawa wilgoci!

  9. #8
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MK2
    Od
    28 Jun 2013
    Mieszka w
    Wejherowo
    Na 100% jest to sprawa wilgoci.. gdzies idzie woda.. jest sucho to niema zadnych problemow.. na prawdę chodzi silnik jak marzenie!.. a jak wjadę w kałużę albo leje całą noc tak porządnie to wtedy jest ten chory efekt widoczny w podwyższonych obrotach.. Krokowca czyściłem bo lekko mi skakały obroty.. Przepływomierz tak samo czyściłem... niema lewego powietrza.. podciśnienie wszystko sprawdziłem i wszystko jest dobrze podłączone..

    Na dniach sprawdze ten czujnik w skrzyni... i po deszczu dam znać czy jest różnica..

  10. #9
    Zbanowany
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Rower
    Od
    11 Oct 2012
    Mieszka w
    Krosno
    Cytat Zamieszczone przez Radko Zobacz posta
    obroty na jalołowym biegu się podnoszą z reguły jest to mniej wiecej do 1400 , 1500 obr.
    U mnie, jak silnik jest zimny, to po odpaleniu obroty są podniesione, właśnie do mniej więcej tej wartości. Skoro u Ciebie takie obroty są po zawilgoceniu, to może ta wilgoć działa na sygnał temperatury dochodzący do komputera i komputer „uznając”, że silnik jest zimny, podnosi obroty. Najłatwiej byłoby to sprawdzić podłączając auto do komputera przez ELM i sprawdzając, jaki jest odczyt temperatury silnika.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] skaczą obroty..
    By SGNS in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 18:04
  2. [Zetec]skaczą mi obroty w mk2
    By przemo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-06-2010, 10:50
  3. [Zetec]dławi się silnik jak i skaczą obroty
    By salco in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 15:44
  4. [Zetec]skaczą mi obroty w mk2
    By przemo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 18:26
  5. skaczą obroty
    By pele in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-06-2007, 14:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów