+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCI 130KM
    Od
    30 Jun 2013
    Mieszka w
    Radom

    Profesjonalny zestaw CB do auta

    Polecam tylko dla profesjonalistów CB
    President George ASC + mikrofon Densei EC-2002 + antena Turbo 2001
    Można rozmawiać z całym światem.np. dla osób, które często jeżdżą za granicę i potrzebują duży zasięg
    http://www.youtube.com/watch?v=7x-VP8R-8ME

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar wsciekly
    Imię
    Tomek
    Model
    Nie mondeo
    Silnik
    2.7 BiTurbo 208 KM
    Od
    05 Aug 2007
    Mieszka w
    Trzebinia
    To się nazywa propagacja mistrzu. Jak będą dobre warunki to i zestawem za 150zł z tesco też pogadasz

  4. #3
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez wsciekly Zobacz posta
    mistrzu

  5. #4
    Kursant Awatar Góral
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0TCDI
    Od
    28 Jan 2013
    Mieszka w
    KO02me
    Cytat Zamieszczone przez kosalki Zobacz posta
    Polecam tylko dla profesjonalistów CB
    Ja tam jestem amatorem...



    Częstotliwość 28,5MHz czyli blisko CB.
    Stacja nagrywana spod Błonia to VK6ANC
    Jak mawiają starożytni Rosjanie: jak są warunki, to i z karnisza poleci...

  6. #5
    middy1983
    Gość
    tiaa.... za granicą... w Austrii radyjko Polizei zabierze, we Francji zakazane w prywatnych mobilach, w UK w ogóle nie przydatne a w Szwecji to samo co w Austrii. Mi w Austrii Alana48 zabrali na Autobahnie. O tym już nigdzie nie piszą.
    Ta cała nagonka z radyjkami to jakaś paranoja. Rozumiem - że ... jest róznica między starymi Alanami (18,28,87) kontra dzisiejsze marketówki - można też usłyszeć różnicę posiadając coś ze starych Presidentów (Grant, Jackson, Wilson, Lincoln) oraz pocieszyć się z jakości starej, dobrej, poczciwej Cobry (19plus, 19ultra, 25GTl,29LTD) ale ??? Dzisiaj???
    Nie widzę różnic między nowymi Alanami a pseudo Cobrami! Nie widzę różnicy między Alanami z dzisiejszych czasów a droższymi o 100-150% Presidentami. Dzisiejsze czasy to nie jakość! To komercja i nic więcej. Nie ma dobrych radyjek! Są dobre anteny i mikrofony! Reszta w marketach w przedziale 100-300zł to jedno i to samo!
    Wybierając radyjko - wybierajmy te z automatycznym Squelch-em! Dobra antena to nie - jej odlotowy wygląd lecz jakość cewki i sposób łączenia (radio>antena = wielokrotność określonej ilości przewodu + umiejscowienie + SWR/WFS).
    Co z tego że mamy radio za 500zł gdy deb**** to stroił !!! Efekty są takie że ja... na swoim Alanie 28 gdy wcisnę mikrofon na którymś z mostów w stolicy to mnie Ursynów słyszy a inni mają radyjka za 500-700zł i stojąc na Ursusie - w dzielnicy obok już ich nie słychać. Panowie i Panie. Nie kasa za jaką radio zostało kupione się liczy! FM-y i "piątki" przydatne sa na zachodzie lecz tak naprawdę - chyba żaden z prywatnych mobili nie ma CB RADIA!! Z kim chcecie rozmawiać???????? Z kierowcami TIRów z Rosji czy....
    Po co komu "dziury", "boki" ... Po co?
    Wyświetlacze LCD przy naszych mrozach ledwo zipią :-) Te wszystkie bajery nie są potrzebne!
    Standardowy President za 200zł spokojnie wystarcza! Liczy się antena, przewód, strojenie i jakość mikrofonu (wzmocnienia). Resztę o kant można otrzeć. CB radio to to samo co telewizory Full HD w Polsce. Po co komu FullHD gdy w prawdziwym FullHD (native) nadaje tylko EuroSport i to czasami! Reszta to HDReady 720. Myślicie że radyjko za 600zł jest lepsze jak te za 200??? Złudne myślenie. Oba mają max. 4W na wylocie a radyjka ze wstęgami i te na 10m do auta to ... dla zwykłego zjadacza chleba rzecz kompletnie nie przydatna. Kończąc wywód - dodam - iż jestem całkowitym przeciwnikiem CBRADIA w prywatnych mobilach. Powinno zostać zakazane jak w Austrii!! Dlaczego??
    Pojeździjcie nocą po Polsce a się dowiecie. Gdyby nie CB większość jeździła by wolniej.

  7. #6
    Pieszy
    Imię
    Rafał
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 May 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Ja używam CB w moim radiu kilka ładnych lat i nie wyobrażam sobie jazdy bez niego, owszem pomaga żeby nie dostać mandatu ale jak sami wiemy u nas straż miejska już staje w takich miejscach i lubią się chować z popularnymi 'śmietnikami'. CB służy w sumie też do omijania korków wypadków itp. Więc moje zdanie jest takie że zakazywanie jest wcale nie potrzebne. A radyjko mam Alana 102 i Antene Sirio Omega 27 Pozdro
    Ostatnio edytowane przez BaBooN ; 09-02-2014 o 18:33

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    kolega z tym zakazem to dosyć mocno przesadza... w końcu czemu zakazywać używania CB, skoro można nakazać montaż ograniczników prędkości do 60km/h (skoro można nakazać kupno alkomatów, gaśnic i apteczek). Co więcej, sporo jeżdżę nocą (nawet bardzo sporo) i jakoś nie zauważyłem szaleńców na drogach, a tym bardziej patroli drogówki. A jeżdżę po całej Polsce. Więcej głupich jak i patroli jest za dnia.
    Co więcej, CB to nie tylko tzw. "dupochron", ale także źródło informacji drogowej (korki, wypadki,objazdy etc.). Więc czemu niby należy go zakazać? Nawigacji z bazą fotoradarów też należy zakazać? Tablic ostrzegawczych przed fotoradarami też? W ogóle, to władza powinna się czaić za co drugim krzakiem z fotopstrykiem, ograniczenia dajmy do 60km/h na terenie całego kraju i odpalmy system pomiaru odcinkowego na każdej możliwej drodze. Wówczas przestaniemy wydawać pieniądze na szybkie i bezpieczne samochody oraz nowe drogi, bo i po co, skoro i tak szybciej się nie da... Do tego ceny ubezpieczeń spadną. W ogóle to jest recepta na super oszczędności i ekonomiczny sukces Nie dość, że będzie bezpieczniej, to i taniej

    Usuwać należy przyczynę, a nie skutek...

  9. #8
    Pieszy
    Imię
    Rafał
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 May 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    w sumie to ja nie rozumiem dlaczego zakazac cb w prywatnych samochodach ? w sluzbowych czy innych moga byc ? przeciez to smieszne... nie kazdy kto ma cb to odrazu pirat widac to na tvn turbo piratow lapia bez radia

  10. #9
    middy1983
    Gość
    Myślę że nie przesadzam. Bez obrazy ale każdy ma prawo do własnej opinii a że moja jest akurat niezgodna z większością - mówi się trudno. Pokonuję dosłownie tysiące kilometrów miesięcznie. Często bywa tak iż za dnia zrobię 400. Minimalnie 150 i tak od wielu, wielu lat. Przez lata jeździłem jako kierowca autobusu w liniach międzynarodowych. Widziałem co potrafi CB radio w Polsce. Moim zdaniem to w niczym nie pomaga a wręcz przeciwnie. Setki razy byłem świadkiem jadącego równo ze mną autka z CB. "Mobilki - jak trasa na Radom?" Czysto koleżanko. No i rura... 120 na 70tce bo jadący przed nią 90 jedzie za wolno. Średnio raz w tygodniu robiłem trasę Warszawa > Gdańsk. To co sie dzieje na E7 a załaszcza to co wyczyniają kierowcy z radyjkami - przerasta już wszystko. Zachód sobie poradził. Mandaciki takie że naprawdę boli i zakaz CB. Powiedzcie sami! Jakie to bezpieczeństwo krzyczeć w eter że można grzać??? No jakie?
    Najgorsze jest to że 90% ludzi za kierownicą uważa że CB, 3-4letnie auto z ESP. ABS, ASR i resztą + CB to nieśmiertelność. Często zastanawiam się jadąc do Gdańska - jak można przy -10/12 w nocy na lodzie przecież - lecieć 120??? Dzięki CB poprawiamy statystyki! Dwie! Jedna dla sprzedawców sprzętu - druga to wypadki. Niestety, ciągle najwięcej w EU! No cóż. Zalegalizujmy jeszcze antyradary i w ogóle znieśmy przepisy :-)
    Zróbmy jeden wspólny! Nowsze, szybsze - ma pierwszeństwo. Oceniajmy po roczniku auta i ... kierowcy i wtedy na bieżąco ustalajmy reguły na drodze. A co? Przecież w tym kraju wszystko wolno!
    Nie to bym był w fazie przedemerytalnej bo także lubię wcisnąć lecz w miejscach w których wiem że mogę. Co najwyżej dzik czy sarna mnie trafi no i w ludzkich warunkach czyli sucho i pusto. Doskonałym przykładem jest nasza stolica. Tutaj by się nie zabić - trzeba jechać szybciej :-) Zdania Panie i Panowie nigdy nie zmienię. Cb to naprawdę zbędna rzecz. Może nie dla zawodowych kierowców (Tiry, Autobusy, Pomoc drogowa) ale ... nasza krajowa 19-stka to nie to co powinno być. Sami zobaczcie. Większość z Nas nie umie tego obsługiwać. Najważniejszą informacją na drodze to ta czy... jest gdzieś nieoznakowany oraz suszara. Baaaardzo rzadko słychać informacje z innej beczki. Od chwili rezygnacji z CB w aucie - jeździ mi się naprawdę spokojniej i bez stresu. Na ogół przeginam +10/15km/h i jeszcze nigdy nie miałem mandatu. Naprawdę. Od 1997r ani jednego! Raz tylko miałem wypadek śpiesząc się po pracowników gdy ... trafiłem w TIRa mając 170km/h na wylocie z miasta o 4 rano. I też miałem CB. "Mobilki - jak wylotowa na Tczew?" Czyściuteńko kolego - o 4 to oni jeszcze pod kołderkami. Nie wspominał bym o tym lecz - przyfasoliłem w TIRa którego kierowca - własnie krzyczał mi że ... czysto! Ot taki zbieg okoliczności. I wystarczyło! CB??? Często pomaga się ubić bo - podświadomie przyzwala nam docisnąć nogę. No - zaprzeczcie że tak nie jest? Może i nie wszyscy mający CB grzeją ostro ponad normę - lecz większość i nadal widzę - że auta bez anten na trasie - jadą jak by spokojniej. Tego nie idzie nie zauważyć stąd moja nienawiść do radia.

    PS. Wiecie że mamy największą sprzedaż radiotelefonów CB i osprzętu w całej Unii?? :-) :-)
    A zakazane nie jest bo... 10.000.000 radyjek średnio co 3,4 lata to spory VAT :-)
    Ostatnio edytowane przez middy1983 ; 10-02-2014 o 07:57

  11. #10
    Kursant Awatar Góral
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0TCDI
    Od
    28 Jan 2013
    Mieszka w
    KO02me
    Cytat Zamieszczone przez middy1983 Zobacz posta
    Mi w Austrii Alana48 zabrali na Autobahnie.
    Musi że kozaczyłeś, bo ja miałem zamontowanego presidenta jacksona, na granicy sprawdzali auto, po drodze sprawdzali auto i jackson wiele razy do domu wrócił. Pomijam drobiazg, że jak radio jest zamontowane w sposób trwały, to imo podlega ochronie konwencji wiedeńskiej oraz przepisom unijnym. Coś jak niemiecka apteczka...

    Cytat Zamieszczone przez middy1983 Zobacz posta
    w UK w ogóle nie przydatne
    A po czym to wnosisz?

    Cytat Zamieszczone przez middy1983 Zobacz posta
    Powinno zostać zakazane jak w Austrii!!
    CB w Austrii nie jest zakazane. Koloryzujesz i niezdrowo się unosisz.

    Cytat Zamieszczone przez middy1983 Zobacz posta
    Widziałem co potrafi CB radio w Polsce.
    A widziałeś co potrafią noże w Polsce? Demagogię zaczynasz uprawiać.

Podobne wątki

  1. [Radio] Zestaw
    By norbi333 in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 12:54
  2. [Radio] Zestaw do auta roboczego
    By KOKOT in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 17:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów