+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Zielony listek Awatar Raschey
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X / MKIII 2.0 Pb/LPG Ghia
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź

    Trzęsie przy przyspieszaniu od 80-90km/h

    Cześć.
    Pacjent MK3 2.0 Pb manual 2002r. Objaw-niezależnie od przełożenia podczas przyspieszania zaczyna "telepać", trząść, wpadać w wibracje całe auto od prędkości 80-90km/h i więcej. Efekt występuje tylko podczas przyspieszania, niezależnie od przełożenia. Na luzie jest ok, podczas hamowania skrzynią też ok, generalnia jest ok jak się nie przyspiesza.
    Pytanie co to może być.
    Byłem zaprowadzić auto znajomego do jakiegoś mechanika i zapytałem o swoje. Powiedział coś "piąte przez dziesiąte" że najpewniej jest to jakieś kółko co się wyrabia i na 99% to jest to. Ale to trzeba na podnośnik i z dołu spojrzeć jak się puści go 100km/h czy to na 100% to. Część 150zł, robocizna 150zł.
    Pytanie co to jest dokładnie i czy to faktycznie jest to na 99% wina tego elementu. Mam w garażu przydomowy warsztat z kanałem i urlop więc może sam bym dał radę to ogarnąć.
    Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Patriarcha
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Jan 2012
    Mieszka w
    Zabrze
    Wpisów
    6
    Wygląda jak łożysko podpory półosi.
    W necie poszukaj gdzie jest, wejdź po auto i ruszając nim poczujesz luzy, jeżeli tak to łożysko do wymiany.
    A podczas utrzymywania stałej prędkości w okolicach 100-120 też trzęsie czy jadąc ze stałą nie a tylko podczas przyśpieszania?
    Portfolio Grupy Śląskiej MKP's 2014 Calendar in - done.
    No matter how many people may be watching, you do the right thing.


  4. #3
    Zielony listek Awatar Raschey
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X / MKIII 2.0 Pb/LPG Ghia
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Co prawda jestem na działce teraz ale dzięki paru cegłom wlazłem pod auto i na łożysku podpory luzów nie stwierdziłem.
    Mówię o tym:

    http://allegro.pl/lozysko-podpory-po...346634943.html
    Minimalny luz jest na prawym przegubie przy kole i większy na lewym (tym krótkim) od strony skrzyni-tym trzeba się będzie zająć. W każdym razie to tych wibracji nie powoduje bo miałem już takie luzy w innych autach i żadnych wibracji nie było. Co najwyżej jak się półośka ukręci (obetnie zęby) lub przegub puści to staniemy w miejscu.
    Przy utrzymywaniu stałej prędkości można uznać że też trzęsie, bo trzęsie pod obciążeniem. Wiadomo że jak tempomat nie potrzebuje dawać gazu jest ok, jak "doda gazu" zaczyna telepać. Przy 100km/h tak tego nie czuć bo nie zawsze auto musi jechać "na gazie", ale przy większych prędkościach 160-180km/h telepie non stop bo auto cały czas jest "na obciążeniu".
    Ps. Teraz jak powiedziałeś kolego, łożysko podpory półosi, skojarzyłem że ten mechanik właśnie o tym mówił.
    Ostatnio edytowane przez Raschey ; 02-07-2013 o 18:18

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Ja w focusie wymieniłem lozysko podpory polosi i nic nie dalo, no może prawie nic. Po prostu do wymiany miałem przegoby wewnętrzne. Podczas przyspieszania drgania były, jak puscilem gaz to nie. Nawet w podobnych prędkościach jak ty. Daj do mechanika niech rozbierze przegob i zobaczy czy czasem sam krzyzak nie jest do wymiany. Bo jak kielich się wytarl to caly porzegob.

Podobne wątki

  1. [MkII] wyraźne wibracje przy ostrym zwiekszeniu obciazenia na kołach (przy przyspieszaniu)
    By jerry1304 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 21:46
  2. [MkIII] 2.0 TDCi 115KM - trzęsie przy przyspieszaniu
    By byku123_SCP in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 14:23
  3. [ST200]Obroty przy 90km/h
    By wojti in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 12:25
  4. [TDDi MKIII] trzęsie przy odpaleniu.
    By eltomas102 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 10:09
  5. [TDDi MKIII] [mk3] Trzęsie przy 120 km/h
    By lukaszM in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-02-2010, 21:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów