+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Pieszy Awatar Bubleh
    Imię
    Kamil
    Opis
    Ford Mondeo Mk2 1.8 TD
    Od
    28 Jun 2013
    Mieszka w
    Pyrzyce

    Mułowaty jak jest ciepły.

    Witam od pewnego czasu moje mondeo mk2 dziwnie się zachowuje. Jak jest zimny to jako tako jedzie, czuć że turbina się załącza ale gdy jest ciepły to dostaje takiego muła że jechać się nie da już nie wspomnę o wyprzedzaniu czy jeździe pod górkę wyczyściłem już intelcooler ale nic to nie dało. Filtry wymienione. Na łączeniu intelcoolera z turbiną tak gdzie są dwie okrągłe uszczelki mocno jest zapaprane olejem :/ Ktoś może wie co może być przyczyną? z góry dziękuje.
    Kamil
    Ostatnio edytowane przez Bubleh ; 05-07-2013 o 04:43

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo Mk II 1.8 TD 98r, Zafira 2006r 1.9 CDTI
    Od
    26 Nov 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Zawsze będzie słabszy samochód jak jest gorąco bo gorące powietrze dostaje ale bez przesady. Jak gorąco i silnik mocno nagrzany to nie spadają Ci obroty? Jak pali na zimnym a jak na ciepłym? Filtr powietrza kiedy zmieniałeś?

  4. #3
    Pieszy Awatar Bubleh
    Imię
    Kamil
    Opis
    Ford Mondeo Mk2 1.8 TD
    Od
    28 Jun 2013
    Mieszka w
    Pyrzyce
    obroty nie spadają. Jak się nagrzeje to nie idzie nim jechać :/ pod górkę muszę redukować bo nie daje rady. filtr powietrza i paliwa wymianiałem w zeszłym tygodniu. Mechanik wymieniał mi membrany w bosterze jest możliwość że coś źle zrobił??

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo Mk II 1.8 TD 98r, Zafira 2006r 1.9 CDTI
    Od
    26 Nov 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Było tak od razu. Oczywiście że może źle zrobić ja u siebie robiłem booster 3 dni temu mimo że nic nie rozregulowałem trzpienia po założeniu nowych membran muł totalny a turbo się nie odzywa. Jeździłem sprawdzałem regulowałem aż w końcu trafiłem na dobre ustawienie teraz idzie jak szatan i spalanie nie wzrosło. Druga sprawa sprawdź czy coś Ci nie blokuje dolotu powietrza na IC.

  6. #5
    Pieszy Awatar Bubleh
    Imię
    Kamil
    Opis
    Ford Mondeo Mk2 1.8 TD
    Od
    28 Jun 2013
    Mieszka w
    Pyrzyce
    gdzie reguluje się ten booster??

  7. #6
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imię
    Paweł
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez Bubleh Zobacz posta
    gdzie reguluje się ten booster??
    pytanie czy wiesz jak wygląda booster? i lepiej sam tego nie rób jeśli masz możliwość finansową. Nie jest to trudne ale wymaga cierpliwości i czasu. Pojedź do jakiegoś pompiarza, on wykręci, sprawdzi wszystko i ustawi jak należy.
    Mondeoline: 660 738 068

    Było Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    Był C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo Mk II 1.8 TD 98r, Zafira 2006r 1.9 CDTI
    Od
    26 Nov 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Zdejmujesz plastikowy kapturek pod spodem jest nakrętka kontrująca 14 luzujesz, kręcisz trzpieniem kontrujesz nakrętką i jedziesz się przejechać. Sprawdzasz czy turbo ciągnie od 2200 obr, czy auto nie dymi jak parowóz. Jak wyregulujesz tak musi być ok wtedy jeździsz jakiś czas kontrolując spalanie. Ja u siebie robiłem to 2 tygodnie temu od tego czasu wyjeździłem zbiornik ropy i mogę z czystym sumieniem powiedzieć wszystko jest ok.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Filtry wymieniłeś? szczególnie powietrza czy jest czysty? Ja tu bym obstawiał skład mieszanki.Jest tak że jezeli coś nie gra ze składem mieszanki to zimny jako-tako,jak nagrzany słabnie. Zreszta ile on tej mocy traci, bo w tym modelu latem naprawde idzie odczuć w upały.
    Ostatnio edytowane przez zbigniewz01@WP.PL ; 10-07-2013 o 15:47

  10. #9
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    panowie nie róbmy z igły widły. dmucha turbo? zdejm kolanko z ic - ssący odpal i dłonią zaślep wylot z ic tylko się nie pomyl i nie zaślep ssącego jak silnik pracuje bo ci skórę wciągnie z dłoni i dawaj gazu na pompie wtrysk i wyczujesz czy pcha powietrze czy nie, jak pcha to zobacz czy w wężyku od boster turbo nie ma dziurek pęknięć i td kolejna sprawa to mieszek westegate upust spalin czy nie jest dziurawy i nie ucieka nim ciśnienie zdejmujesz wężyk zakładasz pod pompkę samochodową np nożną i dmuchasz w niego jak lekko idzie i syczy z niego po stronie cięgna to uwalony jak nie syczy i trzyma ciśnienie to oki i po tych zabiegach dobierał bym się do bostera.

    ---------- Post added at 17:43 ---------- Previous post was at 17:41 ----------

    się pochwalę moje mdo idzie jak szatan a turbo daje max 1bar mierzone dziś ładnie wskaźnik pracuje fajny bajer

Podobne wątki

  1. [Zetec] mk2 1.8 16V brak wolnych obrotów gdy jest ciepły
    By klaudek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 14:00
  2. [TD MkI] Ciężko odpala, wolno reaguje na gaz i jest mułowaty
    By Masa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 19:39
  3. [Duratec]stukanie gdy silnik jest ciepły
    By galkin in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-12-2009, 14:38
  4. Problem z zapaleniem jak jest ciepły
    By graba_rg in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-12-2006, 11:13
  5. Nie zapala jak jest ciepły..
    By Milosz_ct in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-07-2006, 13:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów