+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: 235 czy 225

  1. #1
    Kursant Awatar hamerator
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    22 Jun 2013
    Mieszka w
    Kraków

    235 czy 225

    Witam

    Mam prośbę o wsparcie merytoryczne jestem na etapie zakupu opon letnich do MKIV kombi 2,5T.
    Producent zaleca 235/45 do felg 17''.
    Natomiast kolega radzi mi, że jeśli mogę, to żebym kupił węższe - 225 z uwagi na fakt, że szersze będą bardziej pływać na koleinach.
    Jak to jest? Faktycznie na nasze drogi lepiej kupic 225? Różnica w cenie też jest - prawie 2 stówki na komplecie na korzyść węższych.

    Dzięki.
    H

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    Ford Focus 2.0 TDCi 2006, Mondeo 2.0 TDCi 2010 FL
    Od
    12 Feb 2012
    Mieszka w
    Praga/CZ
    Kup takie na jakie zezwala homologacja.
    W mych papierach do MK4, dla felgi 17" sa mozliwe tylko 2 opcje: 235/45 94V lub 215/50 95W

  4. #3
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witamy,

    Jeśli chodzi o ten model to tutaj zamieszczamy link z odpowiednimi rozmiarami opon

    Pozdrawiamy,

    Rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez hamerator Zobacz posta
    szersze będą bardziej pływać na koleinach
    Jeżeli ktoś ci opowiada takie rzeczy, to znaczy, ze nie ma o tym pojęcia i powtarza "mądrości internetu".
    teoretycznie to prawda, ze szersze opony są bardziej podatne na bujanie w koleinach, ale oprócz tego zależy to jeszcze od konstrukcji zawieszenia, jego stanu, wielkości samochodu i rozmiaru samych opon i felg. To jedno. Druga sprawa to to, że założenie opon mniejszych niż fabryczna homologacja to murowane kłopoty z wypłatą odszkodowania w razie, nie daj Boże, kolizji. A trzecia rzecz - zmiany szerokości z 235 na 225 na 99% nie odczujesz w prowadzeniu.

    Jeżeli koniecznie chcesz węższe, załóż homologowane 215/50.

    P.S.
    A jaki masz teraz rozmiar opon?

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta
    Druga sprawa to to, że założenie opon mniejszych niż fabryczna homologacja to murowane kłopoty z wypłatą odszkodowania w razie, nie daj Boże, kolizji.
    teraz to Ty wygłaszasz mądrości internetu. Może sobie założyc 125/50 i jeśli mają homologację i są dopuszczone do ruchu to żadnych problemów z odszkodowaniem nie będzie

    Wytaptane z fona

    ---------- Post added at 17:21 ---------- Previous post was at 17:17 ----------

    Żadnych problemów nie będzie ani z odszkodowaniem, ani z policją, ani nawet z diagnostą na przeglądzie

    Wytaptane z fona

  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Mam nadzieję, że nigdy się nie spotkamy na hamowaniu przed czerwonym światłem. Bo jeżeli na moim bagażniku się przekonasz jakie koszmarne bzdury wygadujesz i jak się hamuje półtoratonowym samochodem na oponach 125 (pomijam fakt, że takich do Mondeo nie założysz, nie licząc dojazdówki) to oprócz remontu twojego i mojego samochodu z własnej kieszeni, bo ubezpieczalnia odmówi wypłaty, będziesz miał jeszcze na głowie wizytę u ortopedy i chirurga!

    Dopuszczenie opony do ruchu, a homologowany rozmiar do konkretnego modelu samochodu to dwie różne rzeczy!
    Ostatnio edytowane przez YatzeK ; 30-07-2013 o 19:32

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Rozmiar 125 był tylko skrajnym przykładem. Homologacja to homologacja, jeśli opona ją ma to można jeździć. Tym bardziej że chodzi o rozmiary 235 - 225. Zresztą Mk4 waży około 1500kg a Mk1 około 1300kg. 200kg różnicy a fabryczne rozmiary opon 235 dla Mk4 a 185 dla Mk1. Więc Mk1 z węższymi oponami i hamulcami bębnowymi z tyłu teoretycznie stwarza większe zagrożenie od Mk4 a mimo to może jeździć

    Czyli te wszystkie BMW, Audi, VW na glebie z kołami 20' jeżdżą nielegalnie ? Nawet w Niemczech ?

    Poza tym już było poruszane na forum: http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-ubezpieczenie

  9. #8
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    NIEPRAWDA!

    Homologacja, czyli dopuszczenie opony do ruchu to tylko spełnianie przez nią ogólnych norma określonych przepisami dla opon w ogóle. Nic ponadto. Dopuszczenie konkretnego rozmiaru opon do konkretnego samochodu to już kwestia homologacji drogowej tego konkretnego samochodu - marka, model, wersja. Określa to producent i na tej podstawie samochód jest dopuszczony do ruchu. Możesz zmieniać opony w ramach tego, co dopuścił producent i nic ci nie grozi. Możesz zmieniać na większe w zasadzie dowolnie pod warunkiem, że nie spowodujesz wyjścia opony poza obrys nadwozia bo tego zabraniają przepisy. No i pod warunkiem, że nie spowodujesz ocierania koła o elementy zawieszenia / układu kierowniczego.

    Ale na mniejsze niż najmniejszy rozmiar przewidziany przez producenta zmienić NIE MOŻESZ! Bo to po pierwsze zawsze (no, prawie zawsze, zależy jeszcze od modelu konkretnej opony, ale to temat rzeka) spowoduje pogorszenie prowadzenia i hamowania, a po drugie będzie oznaczało niższy indeks nośności opony w stosunku to wymogów fabrycznych. A to może być podstawą odmowy wypłaty ubezpieczenia, odmowy podbicia przeglądu, czy odebrania dowodu rejestracyjnego (chociaż z wiedzą policjantów w tym zakresie u nas jest różnie i tego akurat bym się nie obawiał).

    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    Czyli te wszystkie BMW, Audi, VW na glebie z kołami 20' jeżdżą nielegalnie ? Nawet w Niemczech?
    Nie, dlaczego? Pisałem przecież - większy rozmiar zawsze możesz założyć, bo to z reguły większa szerokość czyli lepsze hamowanie i wyższe indeksy nośności i prędkości niż fabryczne więc wszystko OK.
    A w Niemczech o ile wiem każda zmiana rozmiaru kół na niefabryczne musi być wpisana w dowodzie rejestracyjnym przez diagnostę. Ale szczegółów nie znam, więc nich się wypowie ktoś, kto temat przerabiał

    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    Poza tym już było poruszane na forum: http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-ubezpieczenie
    Tak, było. I skończyło się wnioskami, że lepiej nie kombinować z mniejszymi rozmiarami niż fabryczne. Nawet jeżeli nie masz tego w polisie ani nie pyta o to agent przy pospisywaniu umowy, to w OWU może być odpowiedni zapis. I w wielu ubezpieczalniach jest. Nie pamiętam już teraz w jakich, ale pracowałem parę lat w branży i kilka razy spotkałem się z odmową wypłaty ubezpieczenia właśnie z tytułu niefabrycznego rozmiaru opon.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta

    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    Czyli te wszystkie BMW, Audi, VW na glebie z kołami 20' jeżdżą nielegalnie ? Nawet w Niemczech?
    Nie, dlaczego? Pisałem przecież - większy rozmiar zawsze możesz założyć, bo to z reguły większa szerokość czyli lepsze hamowanie i wyższe indeksy nośności i prędkości niż fabryczne więc wszystko OK.
    ano dlatego, że np w Golfie 2 producent przewidział rozmiar koła 13 i 14 cali. Więc Twoim tokiem rozumowania inne niż 13 i 14 nie mogą być założone bo nie są homologowane przez producenta. A widzę że przepisy sobie dowolnie interpretujesz bo piszesz że większe można

    A w tamtym temacie był jeszcze jeden wniosek. A mianowicie że nikt się nie spotkał z odmową wypłacenia odszkodowania w przypadku innych opon

    Wytaptane z fona

    ---------- Post added at 13:13 ---------- Previous post was at 13:06 ----------

    Zresztą taka dyskusja nie ma sensu bo ubezpieczyciel, policjant, diagnosta sędzia, adwokat i każdy inny będzie po swojemu interpretował przepisy i każdy co innego powie.

    Wytaptane z fona

  11. #10
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    ano dlatego, że np w Golfie 2 producent przewidział rozmiar koła 13 i 14 cali. Więc Twoim tokiem rozumowania inne niż 13 i 14 nie mogą być założone bo nie są homologowane przez producenta. A widzę że przepisy sobie dowolnie interpretujesz bo piszesz że większe można
    Nie czytasz uważnie - od początku pisałem, że nie można zakładać mniejszych niż najmniejszy rozmiar przewidziany dla danego samochodu, większe koła możesz sobie założyć, bo to nie spowoduje ani zmniejszenia przyczepności, czy osłabienia hamowania, ani nie będzie zbyt niskich indeksów nośności/prędkości.

    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    A w tamtym temacie był jeszcze jeden wniosek. A mianowicie że nikt się nie spotkał z odmową wypłacenia odszkodowania w przypadku innych opon :skromny
    A ja się spotkałem w swojej pracy z tym kilkukrotnie. Raz klient wygrał i odszkodowanie wywalczył, i słusznie, bo ewidentnie wtedy likwidator czepiał się na siłę, żeby tylko nie wypłacić odszkodowania. Ale to raz, w pozostałych przypadkach klienci nie dostali odszkodowań, lub dostali, ale mocno obniżone.

    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    Zresztą taka dyskusja nie ma sensu bo ubezpieczyciel, policjant, diagnosta sędzia, adwokat i każdy inny będzie po swojemu interpretował przepisy i każdy co innego powie.
    Sens ma każda dyskusja, w której na podstawie rzeczowych argumentów można dość do sensownych wniosków
    Z tymi przepisami to też nie jest do końca tak jak piszesz. Bo o ile przepisy Kodeksu Drogowego odnośnie opon i homologacje producentów są dość jednoznaczne, to w przypadku problemów z ubezpieczeniem kluczowe znaczenie mają OWU - tylko kto je czyta uważnie i w całości wykupując polisę?
    Ostatnio edytowane przez YatzeK ; 31-07-2013 o 14:18

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    ano dlatego, że np w Golfie 2 producent przewidział rozmiar koła 13 i 14 cali. Więc Twoim tokiem rozumowania inne niż 13 i 14 nie mogą być założone bo nie są homologowane przez producenta. A widzę że przepisy sobie dowolnie interpretujesz bo piszesz że większe można
    Nie czytasz uważnie - od początku pisałem, że nie można zakładać mniejszych niż najmniejszy rozmiar przewidziany dla danego samochodu, większe koła możesz sobie założyć, bo to nie spowoduje ani zmniejszenia przyczepności, czy osłabienia hamowania, ani nie będzie zbyt niskich indeksów nośności/prędkości.
    Ale indeksy nie mają znaczenia. Koło jest inne niż od producenta. Więc można inne czy nie?

    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    A w tamtym temacie był jeszcze jeden wniosek. A mianowicie że nikt się nie spotkał z odmową wypłacenia odszkodowania w przypadku innych opon :skromny
    A ja się spotkałem w swojej pracy z tym kilkukrotnie. Raz klient wygrał i odszkodowanie wywalczył, i słusznie, bo ewidentnie wtedy likwidator czepiał się na siłę, żeby tylko nie wypłacić odszkodowania. Ale to raz, w pozostałych przypadkach klienci nie dostali odszkodowań, lub dostali, ale mocno obniżone.
    Heh, kilka przypadków każdy likwidator dąży do tego żeby jak najmniej wypłacić więc te Twoje kilka przypadków jest marnym odsetkiem. Równie dobrze mogą odmówić wypłaty odszkodowania za ledy do jazdy dziennej (co z tego że mają homologację skoro auto wyszło bez nich z fabryki-Twój tok rozumowania) lusterka M3-look, przyciemniane szyby czy lampy. Ludzie tak jeżdżą i nie mają problemów, ale za oponę 1cm węższą mają iść do więzienia? Wystarczy tej dyskusji bo nie my jesteśmy od interpretowania przepisów bo w tym kraju i tak każdy je interpretuje na własne potrzeby


    Wytaptane z fona

  13. #12
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Nie rozumiem dlaczego czepiasz się na siłę i zarzucasz mi błędne rozumowanie, skoro napisałem wszystko jasno i prosto, w dodatku co innego niż mi wciskasz!

    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    Ale indeksy nie mają znaczenia. Koło jest inne niż od producenta. Więc można inne czy nie?
    Indeksy MAJĄ ZNACZENIE. I to podstawowe. Bo to one właśnie będą w głównej mierze odpowiedzialne za to, ze samochód inaczej się prowadzi na kołach mniejszych niż homologowane. Oczywiście, że można inne koła niż fabryczne! Przecież w innym wypadku cały rynek felg aluminiowych nie miałby sensu...

    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    Heh, kilka przypadków każdy likwidator dąży do tego żeby jak najmniej wypłacić więc te Twoje kilka przypadków jest marnym odsetkiem.
    Który to odsetek potwierdza, że takie sytuacje się zdarzają. Co więcej, są w większości w pełni uzasadnione.

    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    Równie dobrze mogą odmówić wypłaty odszkodowania za ledy do jazdy dziennej (co z tego że mają homologację skoro auto wyszło bez nich z fabryki-Twój tok rozumowania) lusterka M3-look, przyciemniane szyby czy lampy.
    Nie - zbyt wąskie opony o zbyt niskich indeksach powodują gorsze prowadzenie samochodu, a przez to stanowią bezpośrednie ZAGROŻENIE dla ruchu. Czyli dla mnie. Dla ciebie też. I to jest mój tok rozumowania, a nie całkowity zakaz montowania czegoś co nie było montowane fabrycznie!
    Ale częściowo masz rację - za wiele LEDów do jazdy dziennej powinno się karać, bo idioci kupują najtańsze z Allegro/Biedronki nie dla bezpieczeństwa a dla lansu i kończy się to tym, ze jeżdżą tak tylko na LEDach z wyłączonymi tylnymi światłami nawet wieczorem. To samo dotyczy przyciemnianych lamp - co lepsi tjunigoffcy nawalą tyle spraju, że w dzień nie widać włączonych migaczy!
    Ostatnio edytowane przez YatzeK ; 31-07-2013 o 15:24

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Cytat Zamieszczone przez hamerator Zobacz posta
    Jak to jest? Faktycznie na nasze drogi lepiej kupic 225? Różnica w cenie też jest - prawie 2 stówki na komplecie na korzyść węższych.
    Miałem 18" 235, zmieniłem na 17" 225 bo takie akurat były z felgami. Jeździ się spoko, przyczepności też jakoś nie zrywa, więc nie narzekam.

    Foto by Adela Carsshoot
    Było Renault 5 Diesel, Mondeo mkI 1,8 LPG oraz mkIII Gihia 2,5v6 LPG

  15. #14
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witamy,

    Odsyłamy do naszego artykułu na forum rozmiary opon.
    My zawsze rekomendujemy jednak rozmziar homologowany.
    Rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów