+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MKII 98'
    Od
    09 Jul 2013
    Mieszka w
    Mielec

    Unhappy Witam nawiew działa tylko na nogi i szybę

    Siemka a więc tak do rzeczy mondka kupiłem jakieś 2 tygodnie temu i od początku nawiew działał tylko na szyby i na nogi.
    A na kratki jak przełączę i tak dmucha mocniej na nogi, a z kratek to jak by ktoś pierdnoł sobie i to nie zależnie czy wiatrak jest na 1 czy na 4 biegu dzieje się to samo wieje tak że prawie tego podmuchu nie czuć więc poszperałem troche po tym forum i znalazłem temat dotyczący podobnego problemu gdzie pomogło wymienienie filtra pyłkowego więc wziąłem się za to patrze a filtr był zawalony różnego kalibru dziadostwem więc wymieniłem na nowy i to samo może ciut lepiej wieje ale może to tylko moje wrażenie bo dalej jest to samo na nogi i szybe mocno wieje a na kratki prawie wcale nawet przez chwilkę puściłem bez tego filtra i było to samo i nie wiem dodam że w komorze silnika było ogólnie pełno wysuszonych liści i innego rodzaju syfu jak by auto stało z rok pod jakimś drzewem jest możliwość że coś się poprostu zapchało czy nie bardzo ?


    I jeszcze małe pytańko co do wskaźnika temperatury bo leży nawet nie drgnie tak jak by nie był podłączony czy coś jak coś to model kombi 98r 1.8 TD wersja z klimą ( która też nie działa ale tym wam głowy nie będę zawracał bo z tego co przeczytałem z tego forum to bez wizyty u speca od klimy można sobie jedynie na nią popatrzeć i podrapać się po głowie {choć podobno z tego co zapewniał mnie sprzedający klima działa tylko wystarczy dobić }

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar maciek2109
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    10 Sep 2011
    Mieszka w
    Praszka,Kraków
    Info znajdziesz również na forum odnośnie nawiewu tylko na nogi i szybe.Przedewszystkim podciśnienie do spr czy dochodzi,dobrać się do gumki która jest w pokrętle od biegów wiatraka i załączania klimy.jak sie rozleciała to mogła zapchać również wężyki od podciśnienia wtedy kompresor i do przedmuchania.Gumkę można nową kupić u kolegi witekg. za 20zł.Sam będę kupował za parę dni.
    Poszukaj w szukajce znajdziesz tematy napewno.A czujnik temp są 2 na termostacie.1 od kompa drugi od wskaźnika na licznik.
    Pozdrawiam

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MKII 98'
    Od
    09 Jul 2013
    Mieszka w
    Mielec
    a jak to się sprawdza to podciśnienie ? bo ja mam taką paranormalną tą usterkę chyba bo środkowe i od strony pasażera kratki wentylacji nie dmuchają wcale ale za to kratka od kierowcy dmucha sobie jak by na 1 biegu chodź ustawione mam na np 4 podeśle mi ktoś może schemat jak to zrobić czy coś ? bo ja to w te klocki ciemny jak tabaka w rogu

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar maciek2109
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    10 Sep 2011
    Mieszka w
    Praszka,Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Jogi Zobacz posta
    a jak to się sprawdza to podciśnienie ? bo ja mam taką paranormalną tą usterkę chyba bo środkowe i od strony pasażera kratki wentylacji nie dmuchają wcale ale za to kratka od kierowcy dmucha sobie jak by na 1 biegu chodź ustawione mam na np 4 podeśle mi ktoś może schemat jak to zrobić czy coś ? bo ja to w te klocki ciemny jak tabaka w rogu
    Na forum jest kilkanascie tematow szukaj.Po pracy cos wstawie jak nie znajdziesz
    Ostatnio edytowane przez maciek2109 ; 23-07-2013 o 08:07

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    czujnik temperatury na wskaźnik - w obudowie termostatu- u mnie jeden kabel do niego dochodzi- chyba jak masz klimę to masz inny niż u mnie ale jak całkiem leży to albo kabel poleciał a jak nie to czujnik który chyba z 20 zł kosztuje EPS, u mnie jak z czujnikiem było coś nie tak to wskazówka aby do podziałki dochodziła i skakała ale poza N nigdy nie dotarła- po wymianie pion prawie trzyma
    to chyba ten czujnik do Ciebie też pasuje - http://ford-sklep.pl/czujnik-temp_-p...ny-p-1327.html
    Ostatnio edytowane przez ratmed24 ; 23-07-2013 o 09:18

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar maciek2109
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    10 Sep 2011
    Mieszka w
    Praszka,Kraków

Podobne wątki

  1. [MkII] nawiew działa tylko na nogi i szybę
    By paulomontoya in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-08-2013, 12:13
  2. [MkII] Nawiew działa tylko na przednią szybę klima sprawna ??
    By mkkostel in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 23:24
  3. [MkII] Nawiew działa tylko na szybę.
    By adrian.org in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 19:44
  4. [MkI] Nawiew działa tylko na szybę.
    By daro1337 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 20:09
  5. [MkI] nawiew tylko na szybę - czasami działa i reszta
    By mkonieczny in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 15:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów