+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    PCM + kluczyki i powinno odpaliæ ale musi byæ z TDDI
    Ostatnio edytowane przez fundil ; 28-07-2013 o 20:16
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    fryc88
    Go¶æ
    No z TDDI nie mam, tylko TDCI, wiêc nici z podmianki...

  4. #23
    Pogromca zakrêtów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cytat Zamieszczone przez fryc88 Zobacz posta
    Jak by¶ przeczyta³ co napisa³em w pierwszym po¶cie, to by¶ doczyta³, ¿e aktywowaæ siê go DA£O w IDSie, tylko nie uruchamia siê w czasie jazdy...
    czyli wynika z tego jak Ci napisalem, ze pomimo niby poprawnej aktywacji za chiny ludowe nie ruszy

    Skoro z elektryki masz wszystko ok i jestes tego na 100% pewien, to zostaje tylko podmiana PCM, najlepiej poszukaj na allegro od auta z tempomatem, anglikow mnogo u nas.
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 29-07-2013 o 10:15

  5. #24
    fryc88
    Go¶æ
    Rozumiem, ¿e ¿eby podmieniæ PCM, muszê te¿ wtedy wprogramowaæ kluczyki do nowego, lub po prostu dostaæ go z pestkami i tym czym¶ przy stacyjce od immo?

    Jak ju¿ pisa³em - mam dostêp do PCMa + innych gratów z TDCI pod rêk±, czy jest szansa na uruchomienie takiego, czy muszê szukaæ od TDDI?

  6. #25
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Niestety PCM + pestka immo i koniecznie z TDDI
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  7. #26
    fryc88
    Go¶æ
    Jeszcze jedno - PCM w TDDI zaczyna³ siê zawsze od 2s1a? Bo tylko takie uda³o mi siê znale¼æ do TDDI, a nie mia³em jeszcze czasu sprawdziæ swoich numerów. Chyba, ¿e jest deficyt pozosta³ych na allegro...

    I co wtedy z reszt± wyposa¿enia, je¶li np. dawca mia³ automat a ja mam manual, bo tego siê nie dowiem od sprzedawcy na 99%, co z VINem, itd?
    Ostatnio edytowane przez fryc88 ; 29-07-2013 o 11:37

  8. #27
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Musi byæ z manuala,sterowanie turbin± tak jak u Ciebie( by³y z sta³± i zmienn± geometri±) 90HP lub 115HP
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  9. #28
    Mistrz pobocza Awatar Mzzyku
    Imiê
    £ukasz
    Model
    Foka
    Silnik
    1.8 TDCi 115KM
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    Boronów
    Napisales, ze naciskasz ON a pozniej + / - ... Czy w tym czasie zapala sie kontrolka na liczniku ?

    Rozumiem, ze instalacje czujnikow masz wmieniona cala od kostki nad pedalami ?

    Jakie przekroje kabli zastosowales ?
    Czy jestes w stanie raz jeszcze rozebrac C100 i sprawdzic ze schematem ?

    Z jakiego pinu wziales napiecie +12V do "zwijacza" ?


    Wys³ane z mojego HTC Vision za pomoc± Tapatalk 2

  10. #29
    fryc88
    Go¶æ
    Kontrolka na liczniku siê nie zapala, zapala siê i ga¶nie tylko przy odpalaniu zap³onu.

    Czujniki s± pod³±czone na wtyczkach takich jak w oryginalne, ale by³y dorobione przeze mnie - wsadzone po prostu z dawcy, razem z czujnikami.

    Przekroje nie powiem Ci, ale na pewno nie jest to kynar s± zbli¿one grubo¶ci± do orygina³ów - 0,25-0,33 jako¶ by by³o

    Z C100 rozbieraniem znowu bêd± jaja, jako, ¿e mieszkam w blokowisku Na dniach chcia³em to i tak jeszcze zrobiæ, ale nadal czekam na IDSa, ¿eby siê za to wzi±æ 'mocno' :S

    +12v by³o z puchy bezpieczników, szczerze mówi±c nie pamiêtam, ale widaæ to Pó¼niej podejdê do auta i kuknê która to kostka.

    Zastanawia³o mnie te¿ napiêcie na pinach pod poduch± - czy by³by kto¶ w stanie zdj±æ poduchê (raptem 2 ¶ruby) i miernikiem do masy sprawdziæ 5pinowe gniazdo, na w³±czonym zap³onie/silniku, jakie s± napiêcia na poszczególnych pinach?

  11. #30
    Mistrz pobocza Awatar Mzzyku
    Imiê
    £ukasz
    Model
    Foka
    Silnik
    1.8 TDCi 115KM
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    Boronów
    Cytat Zamieszczone przez fryc88 Zobacz posta
    Czujniki s± pod³±czone na wtyczkach takich jak w oryginalne, ale by³y dorobione przeze mnie - wsadzone po prostu z dawcy, razem z czujnikami.
    tu te¿ instalacja do sprawdzenia ... z³y odczyt z czujnika mo¿e spowodowaæ, ze tempomat my¶li, ¿e masz wci¶niête sprzêg³o lub hamulec.
    Ostatnio edytowane przez Mzzyku ; 30-07-2013 o 09:53

  12. #31
    fryc88
    Go¶æ
    Mia³em wcze¶niej czujniki na wsuwkach elektrycznych i podczas przek³adania ich na kostki, celowo zamieni³em dwa kable - komp od razu wyrzuci³ b³±d czujnika którego¶tam.


    Powiedz mi - czy masz mo¿e dostêp w miarê pod rêk± do IDSa, ¿eby w³a¶nie pokazaæ mi jak u Ciebie wygl±daj± te czujniki?
    Patrz±c na ich budowê, jeden z obwodów w sprzêgle jest zamkniêty, drugi otwarty w pozycji 'puszczonej' peda³u i tak samo jest w hamulcu, tyle ¿e 2 osobne czujniki a nie jeden dwuobwodowy.

    Czyli w rejestratorze jeden peda³ widzi jako ON, drugi widzi jako OFF. I wydaje mi siê, ¿e tak byæ powinno, ale g³owy sobie uci±æ nie dam...

  13. #32
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Wszystkie powinny byæ w pozycji off
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  14. #33
    fryc88
    Go¶æ
    a masz zrzut ekranu z rejestratora w IDS który pokazuje, ¿e wszystkie s± w pozycji off?

    EDIT:
    Jeszcze jak by mi kto¶ przypomnia³ w rejestratorze gdzie by³y przyciski tempomatu to by by³a bomba rok temu to sprawdza³em, dzi¶ przetrzepa³em wszystko i nie widzê. Teraz mam IDSa na kilka dni to siê mogê bawiæ...
    Ju¿ widzê, ¿e chyba ¼le kable pod³±czy³em od czujnika temp. wewnêtrzej od klimatronika, bo pokazuje 2 b³êdu otwartego obwodu, oraz nie przechodzi testu 1 biegu wiatraków ch³odnicy.
    Ostatnio edytowane przez fryc88 ; 30-07-2013 o 17:44

  15. #34
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Nie mam zrzutu. Ale wiem na pewno Aby w³±czyæ tempomat to krañcówki musz± byæ w pozycji ,,off''. Jak chocia¿ jedna z nich jest w pozycji ,,on'' to tempomat siê wy³±cza,lub nie da siê go aktywowaæ.
    Ale pomimo to ikonka na zegarach powinna siê za¶wieciæ jak wci¶niesz ,,ON'' i ,,+set''
    Ostatnio edytowane przez fundil ; 30-07-2013 o 18:37
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  16. #35
    fryc88
    Go¶æ
    Niby w licznikach przedliftowych mo¿e siê nie zapalaæ, ale soft mam wgrany od licznika który tempomat mia³ fabrycznie - przy mnie by³ zgrywany. Wy³±czy³em w nim tylko ESP IDSem.

    Jak siê dokopiê do tej opcji w rejestratorze, gdzie s± peda³y, to jutro i w pi±tek mam dostêp do mondziaka je¿d¿±cego TDDi z tempomatem, to sobie posprawdzam dok³adnie.
    Tylko jak bym mia³ zamienione dwa kable to by nie wygl±da³o to w ten sposób, bo to s± tylko w³±czniki zwarte/rozwarte, wiêc musia³bym mieæ co¶ konkretnie nakopane w instalacji, a sprawdza³em j± 10 razy...

  17. #36
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imiê
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    A mo¿e sprawdzisz 11 raz i bêdzie dzia³aæ. U mnie te¿ na pocz±tku nie bangla³, a problem by³ w³a¶nie w kabelku. Okaza³o siê, ¿e nie mam masy - uszkodzony kabelek. Wprawdzie ja mam benzynê, ale... diabe³ tkwi w szczegó³ach, które siê czasami pomija.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnêtrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pude³ko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  18. #37
    Pogromca zakrêtów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cytat Zamieszczone przez fundil Zobacz posta
    Ale pomimo to ikonka na zegarach powinna siê za¶wieciæ jak wci¶niesz ,,ON'' i ,,+set''
    absolutnie nie, ikona zaswieca sie tylko wtedy jak tempomat dziala, czyli utrzymuje predkosc.

    Cytat Zamieszczone przez fundil Zobacz posta
    Ale wiem na pewno Aby w³±czyæ tempomat to krañcówki musz± byæ w pozycji ,,off''
    z tego co pamietam dokladajac tempomat, to wszystkie krancowki musza byc zwarte, w pozycji NC, przerwanie obwodu powoduje wylaczenie tempomatu, najlatwiej zewrzyj kable na wlaczniku sprzegla i hamulca, wtedy nie ma problemu ze nie lacza.

    ---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 20:59 ----------

    Cytat Zamieszczone przez fryc88 Zobacz posta
    Kontrolka na liczniku siê nie zapala, zapala siê i ga¶nie tylko przy odpalaniu zap³onu.
    to jest zwykly test kontrolek, ta ikonka moze byc nieaktywna w zegarach a tempomat i tak bedzie dzialal.
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 30-07-2013 o 23:00

  19. #38
    fryc88
    Go¶æ
    Kontrolka to nie problem, olaæ j±.

    Chodzi mi g³ównie o to, ¿e sprawdzaj±c miernikiem czujniki, jeeden jest zwarty, drugi rozwarty w pozycji puszczonego peda³u i tak te¿ mi rejestrator IDSa pokazywa³, st±d wydaje mi siê, ¿e tak byæ powinno...

  20. #39
    Pogromca zakrêtów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    nie dam sobie teraz glowy uciac bo dokladalem tempomat dosyc dawno w MKII i w MKIII ale o ile pamiec mnie nie zawodzi to czujniki musza bac zwarte.

    ---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

    Dobra koledzy, poswiecilem sie i wyszukalem moje posty z czasow montazu tempomatu w MKIII i pisze jak byk ze zielony i czerwony wylacznik musi byc w pozycji zamknietej czyli zwartej. Tutaj ten temat, post 127. http://forum.fordclubpolska.org/show...mpomat&page=13

  21. #40
    fryc88
    Go¶æ
    Czerwony jest dwuobwodowy - o którym obwodzie mówisz? Tym na do³o¿onych kablach czy tym na oryginalnych?

Podobne w±tki

  1. [MkIII] tempomat - nie dzia³a
    By gruniu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-03-2013, 11:32
  2. [MkIII] Tempomat nie dzia³a
    By andriu67 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 12:26
  3. [MkIII] jak dzia³a alarm w mondeo tddi 2001 r ghia
    By myenergy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 11:05
  4. [MkII] tempomat, nie dzia³a
    By alexx in forum Pozosta³e
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 16:17
  5. [MkIII] Tempomat do 2,0 TDCI 2002r. - jak to zrobiæ
    By sieniek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-04-2006, 00:29

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów