+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Od
    12 Mar 2006
    Mieszka w
    gliwice

    [MkI] fabryczny pilot do immo...

    witam

    posiadam jeden kluczyk i jeden pilot do fabrycznego immo, kluczyk moge dorobic w 1 lepszym zakladzie , ale co z pilotem do immo??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Harob
    Imię
    Tomek
    Opis
    MKIII 2.2 TDCI
    Od
    23 Jan 2006
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Pilot do immo? Czy może do zdealnego otwierania i zamykania samochodu... Nie słyszałem jeszcze o pilotach do immo...
    MKIII 2.2 TDCI Titanium ST
    poprzednio:
    MKII 1.8 TD GHIA kombi silver ST200 BodyKit
    jeszcze wcześniej:
    MKI 1.6 16V + LPG kombi

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Od
    12 Mar 2006
    Mieszka w
    gliwice
    pilot do immobilizera, z jednym przyciskiem , oryginal fabryczny,produkt bosha

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Witaj kobert, domyślam się o co Ci chodzi. Jeśli masz na myśli pilot, który zamieszczam na poniższym zdjęciu - a tak właśnie myślę, to jest to pilot od immo właśnie. Jest to immo Boscha, które było fabrycznie zakładane w Mondeo od 1993 roku i nie było niestety zbyt szczęśliwym wynalazkiem, gdyż w momencie gdy immo zaczynało padać, nie bardzo byli chętni do jego zdemontowania, o naprawie nie wspominając, o czym juz parę razy pisałem.

    Ja moje immo zmuszony byłem zdemontować, ale została mi po nim pamiątka, w postaci pilotów i fabrycznej naklejki (poniżej). Jeśli chcesz mogę Ci pilota odstąpić, ale musiałbyś się udać do elektronika samochodowego, który podejmie się jego prawidłowego zestrojenia z Twoim immo, co do łatwych rzeczy nie należy, ale można to zrobić.

    A tak właśnie to wygląda:



    I co? Takie same jak Twój pilot? Zapewne.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Od
    12 Mar 2006
    Mieszka w
    gliwice
    hej

    tak to jest ten pilot. Dobra, dowiem sie jak wyglada sprawa zakodowania pilota, i potencjalnie wylaczenia immo, bo zauwazylem ze czasem daje sygnal ciagly i dioda sie swieci swiatlem stalym podczas jazdy...

    a czytajac posty na ten temat dowiedzialem sie ze to nie jest "dobra" oznaka...

    pozdrawiam

    dam znaka na dniach...

    dzieki
    maciek

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Ano nie jest to dobra oznaka, tak właśnie było u mnie, to była oznaka, że się kończy jego czas. Zaczynała pulsować najsampierw w różnych odstępach, bez żadnej regularności a potem się zaświecała i się świeciła do momentu wyłączenia silnika, co ciekawe samochód odpalał i nie gasł. I pomimo, że mi nigdy nie unieruchomił auta, to nie jest to dobry znak. Dzieje Ci się cos niedobrego identycznie jak to było u mnie, i sądzę, że czas go zdemontować, bo naprawy raczej nikt Ci się nie podejmie. Chociaż mimo tego, życzę żeby ktoś się znalazł. Pozostaje jednak pytanie w takiej sytuacji, na ile taka naprawa będzie skuteczna.

    Jeśli czytałeś wcześniej posty w tym temacie, to pewnie natrafiłeś też na moje wcześniejsze opisy, więc nie będę dublował, napiszę tylko, że demontaż nie jest łatwy, jest czasochłonny (ok. 1,5 - 2 godz dla znawcy) i kosztuje ok. 150 zł. Ale warto chyba je wydać i mieć spokojną głowę że autko nie zostanie unieruchomione z powodu wady immo.

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Od
    12 Mar 2006
    Mieszka w
    gliwice
    chyba bede sie przygotowywac jednak do demontazu , dzisiaj juz 2 raz nie moglem odpalic autka, immo nie ragowalo na polecenie pilota

    bylem juz i pytalem w jednym miejscu w g-cach , odpowiedz- nie da sie ....nie ejstesmy w stanie, prosze do serwisu forda

    musze pojezdzic i popytac...z nadzieja ze ktos sie zlituje

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Obawiam się, że serwis Forda odeśle Cię z kwitkeim tak jak mnie na początku, albo do serwisu Boscha, A serwis Boscha do serwisu Forda i kółko się zamyka.

    Kiepska sprawa. Proponuję Ci poszukać dobrego elektronika samochodowego, jeśli on nie będzie chciał to da Ci na pewno kontakt do kogoś kto się tego podejmie. Tak było u mnie, i po sznurku do kłębka.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar luki_b
    Imię
    Łukasz
    Opis
    MKIII Kombi 2.0 TDCI Ghia
    Od
    18 Aug 2006
    Mieszka w
    Gliwice
    Siemka!
    Witam panowie- ostatnio przeglądałem papierki z mojego mondka i natknąłem się na orginalną niemiecką instrukcję tego ustrojstwa.
    @Kobert- sprobuj na nowo zaprogramować immo- a robi się to tak, naciskasz guzik na pilocie 3 razy w odstepach 5 sekundowych na tym według instrukcji polega ponowne zaprogramowanie immo może pomoże.
    A co do odpalania problem znika jak stacyjkę ustawisz na położeniu II i dopiero wtedy naciśniesz kluczyk. U mnie to pomogło i startuje za każdym razem.
    Pozdro.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Fabryczny pilot do sterowania Pioneer'em i Sony
    By msrx in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-09-2016, 21:03
  2. [MkII] Fabryczny pilot do Ford/Blaupunkt TravelPilot dx75 ???
    By Bryckas in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 23:12
  3. [MkII] VNR9000 i fabryczny pilot, jak podłączyć?
    By bartek-kg in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 18:48
  4. [MkII] Kenwood + pilot fabryczny - probowal ktos??
    By XanderXone in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-12-2008, 17:43
  5. MK II FAbryczny alarm centralny MARTWY PILOT
    By dabek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-10-2005, 22:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów