+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią

    Nokian WR D3 vs. Nokian WR A3

    Witam,

    Czy jest jakaś istotna różnica we właściwościach tych dwóch modeli opon? Inny wzór bieżnika widzę Wartości na etykietach wprowadzonych przez UE są identyczne. D3 częściej występuje w testach. "Rozmiarówka" tych modeli również się różni (A3 występuje w większych rozmiarach niż D3 i D3 występuje w mniejszych niż A3), ale to bez znaczenia bo interesujący mnie rozmiar występuje w obydwóch modelach.

    Tyle wiem, ale chodzi mi o to czy są jakieś inne, użytkowe cechy różniące te modele opon?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    A3 występuje w większych rozmiarach niż D3 i D3 występuje w mniejszych niż A3
    To dlatego, że kierunkowe opony nie sprawdzają się przy większych szerokościach i z reguły rozmiar 225-235 jest progiem, powyżej którego opony kierunkowe to rzadkość.

    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    to bez znaczenia bo interesujący mnie rozmiar występuje w obydwóch modelach.
    Tyle wiem, ale chodzi mi o to czy są jakieś inne, użytkowe cechy różniące te modele opon?
    To w zasadzie dwie wersje tej samej opony różniące się budową bieżnika. Opona kierunkowa może być nieco lepsza w kopnym śniegu, ale nie sądzę, żeby różnica była bardzo zauważalna. Z kolei asymetryczna jest kierowana do większych samochodów o lepszych osiągach, więc może być nieco sztywniejsza i bardziej nastawiona na jazdę po asfalcie ewentualnie lekkim błocie pośniegowym, a nie po śniegu.
    Ostatnio edytowane przez YatzeK ; 31-07-2013 o 11:03

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta
    może być nieco sztywniejsza i bardziej nastawiona na jazdę po asfalcie ewentualnie lekkim błocie pośniegowym, a nie po śniegu.
    Czyli w zasadzie bardziej na polskie warunki, można by rzec. Tak to rozumiem.

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    A nie wiem. Jakiś czas temu miałem Nokiany WR G2 - właśnie asymetryczne, które miały być optymalizowane na zimę w europie środkowej, czyli bardziej błoto pośniegowe niż śnieg. Efekt był taki, że na śniegu, szczególnie ubitym, ciężko było w ogóle ruszyć i skręcić. Na błocie pośniegowym też jakoś szczególnie wspaniale nie było.

    Inna sprawa, ze wtedy jeździłem 200-konnym benzynowym RWD, więc być może w słabszym i lżejszym FWD byłoby inaczej.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    No to trudny dylemat. Teoria teorią a praktyka często okazuje się inna. Generalnie o Nokianach znam pozytywne opinie, dlatego się nimi zainteresowałem a w obliczu identycznej ceny tych dwóch modeli powstało pytanie które będą lepsze, ale podejrzewam że różnicy bym nie odczuł.

  7. #6
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witamy,

    Generalnie o Nokianach zaczyna się sporo mówić za sprawą nowych udanych modeli opon, które mocno konkurują z pozostałymi markami z górnej półki. Przypominamy, że wynik na europejskich etykietach na opony różni się w zależności od rozmiaru. Należy też pamiętać, że na etykietach mamy zaledwie trzy osiągi, a przy testach jest ich znacznie więcej.
    Jedno jest pewne opony różnią się między sobą. Oprócz wcześniej wspomnianych cech warto zwrócić uwagę na to, że:

    Model D3 jest bardziej przeznaczony do Aut kompaktowych, natomiast A3 do aut klasy średniej i samochodów o wysokich osiągach. Różnica też jest w cenie... A3 jest droższy.
    Nie mamy wszystkich parametrów do oceny testów na naszej strony, ale zachęcamy do zapoznania się z większością z nich, co mamy nadzieje ułatwi podjecie decyzji:

    opona Nokian WR D3

    Opona Nokian WR A3


    Pozdrawiamy,
    Rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez rezulteo opony Zobacz posta
    Model D3 jest bardziej przeznaczony do Aut kompaktowych, natomiast A3 do aut klasy średniej
    No i w sumie tego będę się trzymał.

    Co do parametrów, to chodzi o rozmiar 205/55/16 i mają być one do mojego Mondeo (1.8 HB).

    Dzięki za odpowiedź, decyzja podjęta, pozdrawiam.

  9. #8
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    To super również pozdrawiamy,

    Rezulteo

    P.S. Prosze dobrze porównać ceny modeli, aby uzyskać najlepszą cenowo decyzję
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  10. #9
    Zbanowany
    Opis
    Mondeo
    Od
    21 Aug 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Jeśli chcesz coś więcej wiedzieć o tych oponach to polecam tą stronkę:
    http://www.nokian.info.pl/nokian/wr_a3/
    http://www.nokian.info.pl/nokian/wr_d3/

    Też właśnie w tym roku przymierzam się do zakupu nowych opon zimowych i chyba wybiorę Nokiana. Z opinii wynika, że nie ma do czego się przyczepić. Jak już je kupię i założę u siebie to napisze czy opłaciło się.

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mysłowice
    Przejeździłem jeden sezon na Nokianach WR D3 i powiem że jest niezła. Choć raz wpadłem w lekki poślizg, ale to z mojej winy. Tak po za tym jednym incydentem, to nie narzekam i nie jest przynajmniej dla mnie za głośna


  12. #11
    Kursant Awatar Strider
    Imię
    Miłosz
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    21 Mar 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cześć,

    Pozwolę sobie odświeżyć wątek, bo po przewertowaniu Internetu nadal nie potrafię jednoznacznie zadecydować pomiędzy modelami Nokian WR-D3 a WR-A3.

    Dotarłem już do informacji, że jeśli zdecyduję się na producenta Nokian, to do mojego Mondeo mk4 w kombi z silnikiem 1.6 EcoBoost potrzebuję opon z następującymi indeksami (nie ma chyba wersji 93): 215/55 R16 97 H XL

    Planuję jazdę głównie w dużym mieście oraz od czasu do czasu autostradą (wtedy także krótkie fragmenty przez małe miejscowości).

    Oba modele da się znaleźć w raczej zbliżonej cenie poniżej 400 zł za sztukę, a więc pozostaje aspekt praktyczny i jakościowy. A może za bardzo nastawiłem się na firmę Nokian i powinienem zainteresować się inną marką w tej lub niższej cenie? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Arek
    Model
    Mondeo Mk3 2006
    Silnik
    1.8 125 Km
    Opis
    Błękitny Grom
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Ja mam nokiany WR-D2 i jestem z nich bardzo zadowolony zakładam więc że firma nie cofneła się w rozwoju i WR-D3 są jeszcze lepsze

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez Strider Zobacz posta
    Pozwolę sobie odświeżyć wątek, bo po przewertowaniu Internetu nadal nie potrafię jednoznacznie zadecydować pomiędzy modelami Nokian WR-D3 a WR-A3.
    Ja zdecydowałem się na A3 i nie żałuję. Bardzo dobre opony. Do tej pory przejechałem na nich 30 kkm w dwa sezony.

  15. #14
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    ja mam D3, km nieznane, orientacyjnie bym musiał liczyć ale konkretne są.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  16. #15
    Kursant Awatar Strider
    Imię
    Miłosz
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    21 Mar 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Dziękuję za odpowiedzi. Dzwoniłem jeszcze do dealera Nokian i uzyskałem zapewnienie, że obie oponki powinny się jak najbardziej sprawdzić, a wybór zależy przede wszystkim od przewidywanych tras, na których będą używane zimą.

    Koniec końców znalazłem ofertę w pobliżu 300 zł za sztukę WR-D3 (końcówka 2014 roku), co przesądziło o moim wyborze :-)

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    przejeżdziłem na poprzednikach modelu A3(WR G2) cztery sezony i oddałem do wulkanizacjii z głębokością bieżnika 5mm teraz jeźdzę na A3,zresztą na lato równiez mam Nokiany w Finlandii 5-6 samochodów na 10 jeździ na oponach marki Nokian,wiec chyba wiedzą co dobre

  18. #17
    Kursant Awatar Sylwester
    Imię
    Sylwek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Sea Grey
    Od
    28 Aug 2013
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Nokian WR D3, mam - i nie narzekam. Dwa sezony przejeździłem i bez najmniejszych problemów. Warunki 70 % podmiejskie, czytaj nieodśnieżone drogi, śnieg pchany zderzakiem, masakryczne roztopy i błoto. Nie zawiodłem się na nich, doskonale sobie radzą w takich warunkach. Co do jazdy po mieście, trasy - również bez zastrzeżeń, bardzo ciche, nie pływają przy wyższych prędkościach. Co jeszcze mogę dodać, ładny bieżnik Chodziły słuchy, że ten model jest produkowany w dwóch fabrykach - Finlandia i Słowacja. Podobno te ze Słowacji są nieco gorsze ( nie potwierdzone info )

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez Sylwester Zobacz posta
    Chodziły słuchy, że ten model jest produkowany w dwóch fabrykach - Finlandia i Słowacja. Podobno te ze Słowacji są nieco gorsze ( nie potwierdzone info )
    Różne fabryki produkują na różne rynki,a raczej surowce do produkcjii zdobywane są z najblizszych zródeł.Stąd mogą byc drobne róznice.Zresztą ja zanim kupię to sprawdzam czy na nich jest made in Finland

  20. #19
    na prawdę nie ma nad czym się głowić. na a3 i d3 jazda będzie identyczna. d3 są z założenia do aut o mniejszych mocach, posiadające mniejsze rozmiary opon.

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar skamil89
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    05 Sep 2011
    Mieszka w
    Wójcin
    Witam mam mozliwosc kupna takich oponek Nokian WR A3 94 XL 205/55 R16 DOT 4112 tylko ciekawia mnie te pekniecia miedzy rówkami na zdjęciach jak na taka młoda opone.Warto kupować czy czukac bezpieczniejszych??
    https://drive.google.com/folderview?...9TaWlsMVhMTGs#

Podobne wątki

  1. [MkIII] Nokian
    By kamakamilion in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 15:02
  2. [MkIII] Nokian WR G2 205/55 R16 91 H
    By Osiem in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 157
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 22:36
  3. [MkIII] Czy NOKIAN V OK? Jak nie to co nowego zakladacie?
    By Tnalag in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 09:34
  4. [MkIII] Zakup zimowek Nokian WR czy WR G2
    By artax in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 22:14
  5. [All] Nokian H - czy to są opony kierunkowe?
    By homarski in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-09-2008, 10:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów